Sari la conținut

Orgasm fara ejaculare, cum ?


youjy

Postări Recomandate

  • Oras:oradea
  • Oras:oradea

Cum poți avea unul sau mai multe orgasme fara ejaculare?

Orgasmul si ejacularea nu sunt sinonime. Un barbat poate avea orgasm fara sa ejaculeze. El poate avea orgasm iar sperma sa fie refulata in uretra. Orgasmul fara ejaculare este o tehnica care se poate invata : este ceea ce se numeste coitus resemnatus, acesta permitandu-i barbatului sa simta orgasme multiple

A avut careva orgasm de genu? Daca da , cum?

Link spre comentariu
  • Oras:fara
  • Oras:fara

Cum poți avea unul sau mai multe orgasme fara ejaculare?

Orgasmul si ejacularea nu sunt sinonime. Un barbat poate avea orgasm fara sa ejaculeze. El poate avea orgasm iar sperma sa fie refulata in uretra. Orgasmul fara ejaculare este o tehnica care se poate invata : este ceea ce se numeste coitus resemnatus, acesta permitandu-i barbatului sa simta orgasme multiple

A avut careva orgasm de genu? Daca da , cum?

pleurotus dinozaurus asa se numeste :laugh2

  • Like 5
  • Minus 19
Link spre comentariu
  • Oras:ENISALA
  • Oras:ENISALA

Bă Jozsef, ce fel de carti citesti?

Si daca tot le citesti, incearca sa si filtrezi informatia.

Daca insa ne spui din proprie experienta, te sfatuies sa faci un ban-doi din chestia adta.

Sigur sunt muuulti doritori care nu suporta prezervativul, si parca ar mai schimba si ei cate ceva in relatia cu amanta/amantele.

Ce zici?

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Telefon: 🙀
  • Oras:unde ma prinde noaptea
  • Telefon: 🙀
  • Oras:unde ma prinde noaptea

Daca vrei sa inveti tehnica te apuci de yoga si cauti un maestru care stie tantra.

Mai mult decat orgasm fara ejaculare prin tehnici de autocunoastere poti avea un orgasm fara ejaculare care sa dureze mai multe minute... si cea mai tare faza e ca daca ai ajuns pana aici poti si continua actul sexual fara sa iti pierzi erectia. Secretul e controlul prostatei. Cu multa concentrare poti realiza asta si fara yoga. Eu am reusit de cateva ori (ma refer la orgasmul fara ejaculare). Prostata e ca un muschi pe care creierul il controleaza fara ca tu sa iei vreo decizie constienta. Daca iti cunosti senzatiile printr-o incordare a intregii zone pelviene chiar in momentul orgasmului poti reusi.

  • Like 3
tpc-cr.jpg

 

Link spre comentariu
  • Oras:Peste tooooot
  • Oras:Peste tooooot

Cum poți avea unul sau mai multe orgasme fara ejaculare?

Orgasmul si ejacularea nu sunt sinonime. Un barbat poate avea orgasm fara sa ejaculeze. El poate avea orgasm iar sperma sa fie refulata in uretra. Orgasmul fara ejaculare este o tehnica care se poate invata : este ceea ce se numeste coitus resemnatus, acesta permitandu-i barbatului sa simta orgasme multiple

A avut careva orgasm de genu? Daca da , cum?

Am auzit si eu,dar oare chiar exista?
  • Like 4
Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Telefon: 🙀
  • Oras:unde ma prinde noaptea
  • Telefon: 🙀
  • Oras:unde ma prinde noaptea

Am auzit si eu,dar oare chiar exista?

du-te la costinesti in august cand isi fac yoghinii spirala sau pe la herculane (acelasi eveniment) si vei gasi cativa care iti pot face o demonstratie practica.

  • Like 3
tpc-cr.jpg

 

Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Telefon: 🙀
  • Oras:unde ma prinde noaptea
  • Telefon: 🙀
  • Oras:unde ma prinde noaptea

Daca o fac in mod intentionat prin metode despre care v-am zis mai sus se numeste continenta.

Daca nu o fac "intentionat" exista urmatoarele posibilitati.

1. Au o problema cu prostata si trebuie sa mearga urgent la medic

2. Au alte probleme de sanatate (inima / plamani) si de fapt li s-au terminat resursele fara sa aiba orgasm desi voi banuiti ca a avut. Astia pot fi periculosi (in sensul ca infarctul in timpul actului sexual e un accident frecvent la cardiaci)

3. Au avut o contractura musculara locala care le-a blocat ejacularea :)

  • Like 2
tpc-cr.jpg

 

Link spre comentariu
  • Oras:fara
  • Oras:fara

Daca o fac in mod intentionat prin metode despre care v-am zis mai sus se numeste continenta.

Daca nu o fac "intentionat" exista urmatoarele posibilitati.

1. Au o problema cu prostata si trebuie sa mearga urgent la medic

2. Au alte probleme de sanatate (inima / plamani) si de fapt li s-au terminat resursele fara sa aiba orgasm desi voi banuiti ca a avut. Astia pot fi periculosi (in sensul ca infarctul in timpul actului sexual e un accident frecvent la cardiaci)

3. Au avut o contractura musculara locala care le-a blocat ejacularea :)

am si io un client cu simptome dastea NU MA MAI FUT CU EL ca moare cu pula.n mine :laugh2

  • Like 7
  • Minus 19
Link spre comentariu

Trebuie timp , rabdare, si sa te chiar simti puternic atras de partener, crearea unei atmosfere , preludiu prelungit, si de aici incepi sa ai sanse la asa ceva daca te pricepi sa iti controlezi energiile si sa le canalizezi unde trebuie.

  • Like 4
Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Telefon: 🙀
  • Oras:unde ma prinde noaptea
  • Telefon: 🙀
  • Oras:unde ma prinde noaptea

Corect ce zice adeun. Asa ceva experimentati doar cu o partenera stabila.

Am uitat sa va imartasesc efectele colaterale. De cateva ori am ramas cu dureri in zona (un fel de carcel).

Si mai nasol; (chestia care m-a si oprit sa mai experimentez) a fost ca de vreo doua ori am avut usturimi de vezica care au persistat cateva ore. Presupun ca o parte din sperma a refulat in vezica.

Deci o faceti pe proprie raspundere

  • Like 4
tpc-cr.jpg

 

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

pt baieti o fi bine da pt fete nu...( ca le induce in eroare si ca nu so terminat si suge la pula( saraca fata) de ii amortesc falcile in speranta ca da daca si.a da drumu)plm

=)) =)) =)) moooor =)) =)) =)) tot mulge săraca fată, și nimic =)) =)) =))

  • Like 2
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...