Sari la conținut

FIRST CONTACT: FAZE LA TEL., P.M., MESAJ, E-MAIL, EYE- CONTACT


lazy

Postări Recomandate

  • Oras:Sa fie usor de ajuns
  • Oras:Sa fie usor de ajuns

In spiritul principiului ca “prima impresie conteaza”, am deschis acest topic in dorinta de a afla din experienta voastra ce se poate intampla la prima discutie de acest gen. Nu este un topic nou…dar continutul ar putea fi original, funny, dar si instructiv. 

Link spre comentariu
  • Oras:Sa fie usor de ajuns
  • Oras:Sa fie usor de ajuns

Si incep eu, cu una...reusita: ma hotarasc sa sun la o fata, dar am dubii ca va respecta  programarea.

Sun prima data:

-Buna, anuntul este valabil?-Este.- O programare de o ora, astazi la ora X se poate?- Se poate…dar vii sigur?-Trece-ma in agenda cu 90%. Sun inainte cu ½ ora ca sa confirm sau sa anulam, e bine asa?-Da, te astept, pup.

Peste o ora sun a doua oara, cu alt numar de tel.:

-Sarumana, d-soara Y?- Da.-As dori si eu sa ne vedem azi. In jur de ora X esti disponibila?- M-a sunat cineva ca vrea o ora. Poti mai tarziu?-Nu prea…daca totusi esti libera atunci, poti sa dai un beep si sun eu imediat? Daca nu, ramane pe altadata. –Sigur, e ok, te pup.  

Mi s-a parut ok cum a gestionat situatia suprapunerii programarilor.

Cu ½ ora inainte de ora X, sun de pe primul numar de tel. si confirm ca vin.

O intalnire pt. care am facut din start “vorbele” amandoi ca sa poata fi reusita. Si a fost. 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Sea side
  • Oras:Sea side

Pe mine personal ma enerveaza cand in anunt scrie ...nu raspund la sms sau la nr. ascunse.

Daca in ceea ce priveste numerele ascunse ...inteleg, ca isi mai iau teapa, dar de ce nu raspund anumite fete la sms. Ce a asa de greu. Sunt sigur ca sunt adepte ale Facebuciukului unde posteaza la greu fel de fel de lucruri si in care scriu ...novele.

Ce e asa de greu sa raspunda in cateva cuvinte, refuz sa cred ca se cramponeaza la cativa eurocenti.

Mie mi s-a mai intamplat sa stabilesc initial o intalnire, iar cand ajung in zona ...sa nu mai raspunda duduia.

Poate un e un fix de-al meu, dar eu sunt punctual. CAnd spun o ora, o si respect.

S-a intamplat sa ajung in zona, langa bloc, sun ...ciuciu. Daca si la al doilea apel (dat dupa 2-3 minute) se intampla la fel ...plec.

Mi s-a intamplat sa fiu sunat inapoi dupa 10-15 minute de la ora stabilita, in care sa mi se spuna ...hai nu mai vi, la care raspund invariabil - am fost, dar n-ai raspuns.

SI atunci incep minciunicile ...ca sa vezi, ca stai un pic , ca ... .

Bye baby, bye !

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Sa fie usor de ajuns
  • Oras:Sa fie usor de ajuns

Si una nereusita, de tip eye- contact.

Trec cu masina prin fata unui motel cunoscut pentru gazduire de activitati “specifice”, cu terasa in aer liber. La o masa, una bucata “piesa”, ostentativa…fusta mini, picior peste picior, butona de zor telefonul. Buna in draci si lunga-n craci, voba aia…“Treaba de facut”, zic…si caut loc de parcare. 1 minut a durat pana am “debarcat”.

Mult prea mult: la masa ei se asezase déjà un “tuciuriu”, al doilea il astepta intr-o masina la 10 metri…Direct  in basca l-a durut p-ala ca n-a parcat regulamentar. Cobor si imi fac de lucru cu telefobul, timp in care il aud pe tuciuriul nr. 1 cum glasuieste suav:” Hai, sa moara mama, ca intr-o ora te aducem inapoi, traiti-ar familia…uite, iti dau malaiu’ de’acum”. Si o urca/impinge in masina, mai fortat, mai cu hlizeala.

Tuciurii=1, lazy=0.

Link spre comentariu
  • Oras:Sea side
  • Oras:Sea side

O data ...facuta programarea ( de pe o zi pe alta) prin SMS la o cucoana superOK. Mai fusesem.

A doua zi ....confirmare prin SMS (asa stabilisem) ajuns in zona la ora stabilita. cu  Cu 5-7` inainte ...sunat la doamna respectiva ..nexam. ciuciu.

Instant mi s-a urcat ... tensiunea. Era un frig ca naiba, masina parcata la dracu, nu gasisem locuri de parcare in zona. 

Mai dau doua ture prin jurul locatiei (frig rau ) nu puteam sta locului, sunat ...nimic. Deja se uita la mine dubios un gardian/bodyguard de la o institutie din zona, in zona fiind multe masini, unele chiar  de superlux

Dupa vreo 15 minute (deja facusem rabat de la regula cu intarziatul, dar respectiva doamna chiar merita sa ii ajungi ...intre picioare), imi da beep. Sun inappoi, vadit iritat.

In care incepe sa se lamenteze, etc ...

- Pai nu stabilisem ora X- ?

- Pai sa vezi, ca stii, c-o patii ...hai ca te astept in 15-20 minute.

- What ...inca 15 minute de stat frig. No way !

- Atunci, cam cu juma de gura, numai a invitatie nu a sunat ...hai vino si stai la mie pana fac un dus ...bla, bla. 

- Dar nu mai bine, dau si un pic cu aspiratorul, ceva gamuri de spalat.... :no2

 

In opinia mea nu se face asa ceva. Cel putin eu nu accept. Iar vizitele mele la respectiva doamna au incetat din acel moment !

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Telefon: 0768601405
  • Oras:Constanța și oriunde ma duce valul :)
  • Disponibila
  • Telefon: 0768601405
  • Oras:Constanța și oriunde ma duce valul :)
  • Disponibila

Lazy...do you remember our first eye-contact ? :) :) ;)

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Mi s-a intamplat sa fiu putin... dat peste cap, ca sa zic asa.

 

Sun, stabilim o intalnire. OK, ii confirm cu jumatate de ora inainte, ca sa fie ok. Ajung la locatie cam cu 5 minute inainte si o sun sa-mi spuna nr. de apart. Nu raspunde. Ma gandesc in sinea mea, ok, nu-i bai, poate ca intarzie la dus clientul sau poate ca a mai vrut jumatate de ora. :) Langa locatie era un Flanco ;) zic, mai ma duc sa ma uit sa vad ceva, ma interesa daca avea ceva acolo, zic imi mai pierd vremea vreo 10 minute. Cam dupa 2-3 minute SMS: "mai poti astepta 15 minute, te rog ?" Raspund: "OK". Ma gandesc, mai cine stie, hai sa nu fiu chiar nepoliticos, poate ca a fost luata de val si poate ca virgula chiar a trait partida de sex. Cand sa se faca 15 minute, no answer. Zic ok, asta este, s-a intamplat, s-a intamplat, cine stie ce a fost. Ma indrept spre casa, si ma apuc de ce aveam eu de facut pe la birou. La un moment dat, cam dupa vreo.. 30 de minute de la ora la care trebuia sa ne vedem, beep. Sun: Mai ajungi ? Eu:Pai nu mai pot, imi pare rau, am alte treburi.

Asta a fost sa fie, zic, se mai intampla, cine stie ce s-a intamplat. Eu asa sunt, nu judec pe nimeni, s-a intamplat, s-a intamplat, asta este, se mai intampla si de astea, get over it, cu alta ocazie (cu toate ca domnisoara s-a mutat intre timp din GL. in Buc. :) ).

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Sa fie usor de ajuns
  • Oras:Sa fie usor de ajuns

Lazy...do you remember our first eye-contact ? :) :) ;)

 

Noi ...nu ! ... :laugh2  :no2

Desi entropia este una din starile mele naturale, io-te, Larissso:

 

 

lazy, on 17 Aug 2015 - 7:41 PM, said:

 

Subscriu. De-abia ce vin de la ea. Si, cu scuzele de rigoare, nu o sa scriu prea curand recenzia. Pentru ca nu vreau sa regret daca, asa din fuga, uit ceva. Totusi, ca avanpremiera: cand am intrat si am vazut-o, mi-au cazut ochelarii de soare, s-a desprins o lentila, si ei i-a cazut habar n-am ce de pe ea..Confirmi, Larisssa?

 

Larissa:  :laugh2 confirm aproape integral! Când spui ca mi-a căzut ceva de pe mine....suna așa....intr-un anume fel! Inducem lumea in eroare,mi-a căzut elasticul cu care îmi strânsesem parul.

 

 

A urmat apoi recenzia. …pag.35, postul #698, pe topicul Larissei.

 

 

 

P.S.1: "Confirmi, Larisssa?"  :laugh2  :hihat

P.S.1: Multumit, rava? :laugh2  :hihat

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Sa fie usor de ajuns
  • Oras:Sa fie usor de ajuns

La alyna 42 ...Sun din timp pentru programare  :callyou ( greu de prins, intr-adevar)...locatia undeva pe langa Hanul Piratilor. Erau doua intrari in imobilul respectiv...m-am blocat, am sunat-o ...”hai ca ies pe balcon si-ti arat intrarea”. Doamne, si iese doar cu un prosop alb pe ea...si-mi indica pe unde s-o iau...si vantul ii da la o parte 1 secunda prosopul. S.O.S.!!! Eu eram jos...”inghinalul” meu...hopa sus!!! In lift nimeresc cu 2 persoane :slap2 ...noroc ca aveam sapca la mine...am folosit-o pe post de masca...dar cred a ar fi putut sta si singura in...”cuierul” dintre picioarele mele! :hihat


 


  • Like 5
Link spre comentariu
  • Oras:Sea side
  • Oras:Sea side

SI apropo de .."inghinal si de cuier". SI eu cand treceam cu masina pe Traian - si trec destul de des- pe langa blocul dnei Mary (blonda), simteam furnicaturi prin zonele sensibile. Brusc uneori aveam ...doua schimbatoare ... :laugh2

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Sa fie usor de ajuns
  • Oras:Sa fie usor de ajuns

Pfoaa...stai sa vezi faza de "first contact" cu Mery si subsemnatul. :snap  :snap  :snap ...Ajung in zona...Apelez. Stia cu aproximatie ( din PM) ora la care tre' sa sun . 1, 2, 3 apeluri :telephone - nu raspunde.  :no2 Ii  dau mesaj ca-s la limita cu timpul, dar daca poate, sa ma sune inapoi in max. 1/2 ora. Si ma apeleaza in 15 min.  :telephone Eram la volan,  :car intr-o intersectie aglomerata pe Lapusneanu!!!! Pun frana...era sa intru in ala din fatza, ala din spate era sa intre in mine!!! Geamuri deschise, claxoane, dumnezei, huiduieli. :jackass  :FIREdevil ..toti ma vedeau ca vorbesc la telefon.... si mai voiam sa si intorc...acolo, pe loc..... 

       Mary auzea tot...eu ii spuneam ca "pentru ea  :heart: intorc masina in intersectia full ! ".  Si-mi serveste una calda: "vezi sa nu faci vreo belea din cauza mea!!!"  Si raspund: " Daca nu sun la usa in 15 min., vii si ma iei de la Politie :cop , ca sa scriu pe nimfo ce chimie am cu tine?"  Si "ne radem"  :laugh2 cu pofta...in timp ce ii vedeam/eu  auzeam/ea pe soferii care-mi pomeneau tot arborele genealogic. 

Si am urcat on time etajele alea. Eram leoarca de sudoare....si mi-a deschis razand in hohote :laugh2  :laugh2 . Si apoi n-a mai ffost decat... chimie: si organica (!!!) si....anorganica (eu acid si ea...de baza!!!).

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Sa fie usor de ajuns
  • Oras:Sa fie usor de ajuns

Ia sa vad.

In legatura cu revenirea....ar trebui sa faci un topic " LISTA PENTRU MARRY BLONDA". La fiecare postare sa se adauge un user.Atat ! Poate, cine stie...Dar nasul meu imi zice ca nu, sau doar...ocazional !

Link spre comentariu
  • Oras:Sea side
  • Oras:Sea side

Amelica ...cred  ca stia mai multe. Cel putin la un moment dat.

 

Intalnirea cu dna Mary... :boob

 

SMS dat in prealabil doamnei, desigur primit raspuns, chiar prompt,  in care imi indica intervalul in care putem discuta ...by the phone.

Revenit cu telefon, facut schimb de ...voci, la final imi spune ..."dragul eu iti trimit adresa prin SMS". In nici 2 minute aveam si adresa cu tot cu numarul de la interfon.

La ora stabilita ma infiintez in fata blocului cu pricina. Usa de la bloc ...larg deschisa. Baiat civilizat  ...sun la interfon ...ciuciu, sun la telefon ...ciuciu.

Deja imi ziceam in mintea mea ...mi-am luat plasa. Cand brusc ...imi suna telefonul. Dna Mary la celallat capat ...hai urca.

Abia apoi realizez ca de fapt usa era deschisa intrucat un vecin isi cara molozul. In scara ...deranj mare. In lift ...asisderea.

Ajung cu liftul cel primitiv la etajul indicat ...cand colo ...acolo era susrsa de moloz. Chiar vecinul doamnei isi renova casa, cum ies din lift dau nas in nas atat cu el cat si cu consoarta ...cred, trageu de un sac de rafie plin si greu. 

AM prezenta de spirit, salut respectuos si o iau pe scari in sus. Au incarcat sacul in lift, s-a facut liniste pe palier, am revenit si eu la etajul dorit, moment in care s-a deschis usa subit, fara a vedea pe cineva in cadrul ei, desigur dna Mary stand ascunsa dupa usa, conform uzantelor. Ea observase toata tarsenia pe vizor, si ...m-a felicitat pentru solutia aleasa in a evita vecinii cei harnici.

Dupa ...s-a dezlantuit nebunia... :atm  :feet  :doggystyle ,  am relatat-o dupa ceva vreme, la insistentele unui confrate pe topicul doamnei... :laugh2

 

ACum imi pun retoric intrebarea ...oare cum arata dna Mary pe la 20-25-30 ani ...?

Ca la 40 inca arata traznet... :laugh2 .

Spunea cineva la momnetul respectiv ...ca dna avea si un cont de Facebook, destul de accesat... :snap

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Antioquia, Medellin
  • Oras:Antioquia, Medellin

ajung la andra de pe baba novac, ma astepta la scara, ma apropiam si vedeam o creata bruneta ( moartea mea :X ) ne pupam, siiiiiii sa facem cunostinta 

ea: andra, incantata

eu: Lvocalavocala stop ahhh...VLADIMIR incantat 

 

mi-am luat blocaj era sa-mi dau numele adevarat esti prost atat de tare m-a socat frumusetea ei... :))) 

  • Like 3
Link spre comentariu

  • Oras:Sea side
  • Oras:Sea side

ajung la andra de pe baba novac, ma astepta la scara, ma apropiam si vedeam o creata bruneta ( moartea mea :X ) ne pupam, siiiiiii sa facem cunostinta 

ea: andra, incantata

eu: Lvocalavocala stop ahhh...VLADIMIR incantat 

 

mi-am luat blocaj era sa-mi dau numele adevarat esti prost atat de tare m-a socat frumusetea ei... :))) 

Asa ceva am patit si eu.

Cum fetele au diverse nume de scena ...asa procedez si eu, ca multi altii de altfel. Am un alt nume, atunci cand merg la prestatii artistice.

Programare facuta, confirmare prin SMS, la finalul caruia ma semnez cu numele de ...artist.

Ajung la locatie, urc, intru ...dupa usa ...gazela. Block-out, surprindere maxima, arata tranznet.

- Salut, numele meu este X (spune ea) si-mi intine mana, amical ....

Dam mana, si sa intorc gestul de politete, educat fiind, imi spun numele ... cel real ( :blushing2) ...si adaug incantat de cunostinta.

In perioada ante prestatie artistica ...imi spune ...

- Parca spuneai ca te chema Z ...

-  Aaaaa, da, dar am doua prenume, am ingaimat eu, nu stiu cat de credibil.

AM trecut peste momentul un pic jenant/tragicomic si am ...purces la treaba !

:atm  :atm  :atm

  • Like 5
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...