Sari la conținut

Doza de ras


Vizitator

Postări Recomandate

  • Oras:oradea
  • Oras:oradea

 

 

O blonda lipseste de acasa 3 zile. Sotul innebunit o cauta, o cauta, dar nimic. A treia zi apare blonda:

 

- Unde ai fost, nevasta ?

 

- Aoleu, ce-am patit ! M-au prins unii si m-au violat o saptamana.

 

- Pai tu ai lipsit doar trei zile!?!

 

- Pai da... dar trebuie sa ma mai duc inca 4 zile.

 

 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bihor
  • Oras:Bihor

Vine soțul intr-o seara de la servici , lucrând până trz in fiecare seară. Vrea sa se spele pe maini , dar obsearva , ca robinetul de la baie sa defectat. Nevasta tanara ii zice:

Auzi draga, nu repari robinetul de la baie , vezi ca nu mai merge?

El ofticat raspunde: Ce p..a mea , ma vezi cumva ca sunt instalator?

Ea

A doua zi , seara vine iar de la serviciu , si avuma gaseste intrerupatorul , din hol defect

Ea : auzi dragule , schimbi si tu intrerupatorul defect?

El din nou se rasteste la ea: Ba ce p..a mea ma vezi cumva electrician?

Iar intr-o seara ajunge acasa , si cand a vrut sa se puna la masa , se rupsa scaunul cu el

Ea iar il roaga : Te rog repara si tu scaunul , ca sa avem pe ce sta la masa!

El: ce pu.a mea ma crezi cumva tamplar?

Omul fiind in delegatie , cateva zile, ajungand acasa , constata cu surprindere , ca lucrurile stricate au fost reparate, inlocuite.

Cine le a reparat?

Ea : pai avem un vecin amabil , care se pricepe de minune la multe.

Care vecin?

Pai Florin de la etajul 3!

A da , si cat a costat reparatiile?

Omu nu a vrut bani , mi-a zis , sa ii cant o opera, sau sa o sug!

Si tu ce ai facut?

Ea : ma vezi cumva cantareața?

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bihor
  • Oras:Bihor

Undeva in ardeal , intr-o dimineata gospodina casei merge in grajd , unde aveau o vaca , care era toata averea lor, valorand foarte multi bani.Ajungand in grajd vede ca vaca , care valoreaza aur a murit, femeia suparata , ca au ajuns in faliment, nici una nici alta , arunca o franghie peste o grinda din grajd , si se spanzura.

Iese sotul raposatei gospodina , si ajungand in grajd vede ce sa intimplat, nevasta moarta, vaca la fel , si el suparat foc se sinucide cu arma de vanatoare , descarcandul direct in capul lui!

Aveau trei baieti , dintre ei oesind din casa cel mai mare , mergand sa is-i caute parinți.Vazind ce sa intamplat a vrut si el sa-s ia viata , dar pe grinda nu mai e loc , cartus in arma nu mai e , se indreapta spre iazul ce este langa casa lor , se scapa de haine, dar inainte da a apuca sa sara apare in fata lui o femeie foarte frumoasa, si ii spune

Eu sunt zana , si pot sa iti refac toata viața , asa cum a fost inainte, vrei?

Da , ce trb sa fac?

Sa ma faci fericita prin 10 numere la rand una dupa alta!

Se apuca tanarul de treaba, si ii da 1,2,3,4,5, si gata a fost, nu a mai putut. Nereusind sa duca pana la capat intelegerea , totul a ramas neschimbat el sa aruncat in iaz , inecanduse!

Iese al doilea tanar , vede si el ce sa petrecut , urmeaza calea lui fratisu.

Apare zana si ii propune acelas lucru , dar si el da gres undeva la al 7-ea numar , apoi se arunca in apa si el .

Pe la miaza iese al treilea baiat, mahmur bine din casa , asta era mai smecher decat frati lui. Vazand ce sa intamplat, a vrot sa se arunce si el in iaz , ca si frati lui.

Apare zana , si ii face propunerea.

Biatu se uita bine la ea , o analizeaza, apoi o intreaba:

Auzi , si daca ti-o trag de 20 de ori , e voie?

Ea: Chiar te rog , tare mult m-as dori treaba asta

El: Si daca de 30 de ori vreau, se poate?

Ouau , chiar poti? Nu cred !

Dar el ii zice: numai dupa primi 10 numere ne oprim sa iti indeplinest promisiunea, ca poate patesc si cu tine ca si cu vaca si mori!!!

  • Like 2
Link spre comentariu

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...