Sari la conținut

Există domnișoare de 10 pe linie?


Vizitator dr parnassus

Postări Recomandate

  • Oras:F
  • Oras:F

Nene, iar pici în penibil! Chiar, nu are rost să continui discuția cu tine, rămâi cu gâmfa ta și cu frustrările tale. De fapt, parada asta de păun și obstinația cu care încerci să pari mai cu moț, este semnul ratării.

 

P.S. Nu citesc chiar totul cu atenție, dar nu ești unul dintre cei cărora le surâde ideea de sex-dolls? Și, parcă am văzut și niște postări/poze/clipuri cu sex din ăla hard dr tot, care, pare-se reprezintă fanteziile tale sexuale. Dacă am reținut eronat, te rog să-mi accepți scuzele. Dacă am reținut corect, despre ce umanizare a fenomenului vorbești?

Ai senzatia ca sexul hard este cumva dezumanizant?!  :laugh2 

 

Tocmai d-aia imi surade ideea de sex-dolls: pentru ca sexul e una iar interactiunea umana impune multe alte aspecte pana la sex, care potenteaza experienta in sine pana la transformarea sexului dintr-unul "prost" intr-unul excelent (revenim la subiectivismul implicit) si ideea ca la prostituate te poti duce "doar" pentru sex este o tampenie promovata intens, dar totusi o tampenie; pentru "doar sex" nu exista alta varianta, de fapt. Si descarcarea ocazionala cu o persoana fata de care nu putem avea alt interes nu se rezuma la "doar sex", pentru ca pana la sex trebuie macar sa ne coordonam si deja sunt implicate alt gen de procese.  

 

N-are rost sa continui discutia cu mine, dar o faci. Crezi ca ar fi trebuit sa nu dau replica asta ca sa iti confirm tie... credinta?! Stii ca raspund cat timp am la ce.  :girly

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Ucea
  • Oras:Ucea

Nu stiu ce or fi citit, se pare ca n-au inteles nimic. Daca nu intelegi ca pentru unii e muma, pentru altii - ciuma, si nu e vorba de deficit de afectivitate ci pur si simplu ca nu sunt - inca -  atat de putreziti si ingroziti de fantasme produse de traumele unor vieti ratate incat sa se refugieze intr-o "obiectivitate" imaginara, inseamna ca nu poti intelege nici macar aspect simple, precum faptul ca 10X3cm nu este egal 24X6cm.

 

Care-i legătura între putreziciune, viață ratată, pula mea și alte alea, și sistemul de notare? Spre ex, când ajungi la una, recenzată de vreun neputrezit d-ăsta, notată la fizic cu 9 (câteodată 10) și constați că are țâțele șosetă și curu’ plin de bube și celulită, cam cum se numește? Sau că nu știe să sugă pula. Deloc. Poți nota experiența, spre ex, cu cât vrei, pentru restul, poți lua în considerare niște standarde.

Ca să fac și pe avocatul diavolului, na, așa, mi se pare de porc să te iei după “cotații” la GFE. E cam de căcat să te știi un porcoman și să te miri că n-ai primit gefeeu de la panaramă. Sau că halești șaorma cu dă toate și dupaea te plângi că n-ai ptimit FK.

  • Like 5
Link spre comentariu
  • Oras:Error 404: Not found.
  • Oras:Error 404: Not found.

Am fost apostrofat pentru că am dat zece pe linie unor domnișoare (dragi mie).

M-am justificat spunând că aprecierea mea este sintetică și include și elementul afectiv.

N-am fost analitic, n-am despicat firul în patru, n-am căutat nod în papură.

Aș propune un standard dublu în elaborarea recenziilor:

A. Recenzii analitice (clasice). „nu vede pădurea din cauza copacilor

B. Recenzii sintetice, impresioniste, personalizate. „vede pădurea, nu copacii

În cazul recenziilor impresioniste nota ar putea să lipsească.

La publicarea recenziei autorul ar trebui să declare în ce tip se încadrează.

În ce mă privește n-am de gând să merg cu ruleta la fete.

 

Nu cred, dar exista domnisoare care sa placa foarte mult unui client... din varii motive. Adica la o evaluare obiectiva nu ii dai 10 pe linie, dar pt tine e perfecta sau aproape perfecta. Am patit si eu.

 

Apropo, cine e norocoasa in cazul tau?

Link spre comentariu
Vizitator takayama
Reputație: 0

Toate sunt de 10 pe linie, pentru cate cineva... 

Doar daca esti atat de damblagit ca nu mai destingi realitatea de fantasme si cum povestile fantasmagorice au fost in trend de pe la inceputurile forumului,pe mine nu ma mai mira nimic.

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Error 404: Not found.
  • Oras:Error 404: Not found.

Ce înțelegi tu prin umanizarea fenomenului? Eu înțeleg eradicarea proxenetismului, neimplicarea **spam editat**elor și comportamentul civilizat, uman cu fetele.

 

Bine zis, eu as pune chiar un prag de 21 de ani (ca in SUA) sa descurajez **spam editat**ii indeciși, ăia cu „vreau sa aiba 18 ani impliniti recent.”

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Brasov
  • Oras:Brasov

Nu. Asta poți să-i zici ei personal dar in recenzie încearcă să fii cat mai realist pentru ca poate sunt băieți care vor un sex oral excepțional și tu i-ai dat 10 cand defapt ea nu este chiar așa,induci in eroare, poate nu toți caută GFE-ul care te-a făcut pe tine entuziasmat.

 

Aparent ai dreptate. În fapt e o prostie. Îi pretinzi autorului să-și descrie experiența proprie, privită cu ochii altora.

Cu ai cui ochi? Care sunt ochii ăia etalon prin care trebuie să vadă el?

 

Cine se conformează acestei pretenții prostești își falsifică trăirea, de dragul aplauzelor mărginiților.

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Brasov
  • Oras:Brasov

Recenziile sintetice, impresioniste, personalizate nu ajută pe nimeni. Nici pe noi, potențialii clienți (ne doare la poolă că tu te-ai înamorat de respectiva, sau că a mimat bine îndrăgosteala, dându-ți senzația de afecțiune care îți lipsește în viața privată, nici fetele, pentru că vine unul care citește recenzia ta, nu răsfoiește tot topicul și este dezamăgit, recenzia lui, ori comentariile sale, riscând să o demoleze, poate nemeritat. Dacă vrei element afectiv, caută-l în viața privată, nu la curve. 

Demersul tău este ridicol, ca să folosesc un eufemism. 

Sau, dacă nu poți fără acest exercițiu narcisist intelectualo-sentimentalo-aburitor, tu și cei 4-5 useri asemeni ție, propun ca recenziile de acest gen să nu fie luate în calcul pentru o eventuală promovare la top, sau să se scadă și eventual, fata retrogradată, dacă din calcul reiese. Nu putem fi de acord (majoritatea dintre noi), să fim induși în eroare de fanteziile și dezorientarea unora, lipsiți de luciditate, care nu înțeleg că aici e vorba de prostituție, nu de aprecieri sintetice, impresioniste, ce includ elementul afectiv. 

 

Pledoarie pro domo - căcat piconian.

  • Like 1
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Ucea
  • Oras:Ucea

Aparent ai dreptate. În fapt e o prostie. Îi pretinzi autorului să-și descrie experiența proprie, privită cu ochii altora.

Cu ai cui ochi? Care sunt ochii ăia etalon prin care trebuie să vadă el?

 

Cine se conformează acestei pretenții prostești își falsifică trăirea, de dragul aplauzelor mărginiților.

Bă, boule, tu ești pă bune?

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Care-i legătura între putreziciune, viață ratată, pula mea și alte alea, și sistemul de notare? Spre ex, când ajungi la una, recenzată de vreun neputrezit d-ăsta, notată la fizic cu 9 (câteodată 10) și constați că are țâțele șosetă și curu’ plin de bube și celulită, cam cum se numește? Sau că nu știe să sugă pula. Deloc. Poți nota experiența, spre ex, cu cât vrei, pentru restul, poți lua în considerare niște standarde.

Ca să fac și pe avocatul diavolului, na, așa, mi se pare de porc să te iei după “cotații” la GFE. E cam de căcat să te știi un porcoman și să te miri că n-ai primit gefeeu de la panaramă. Sau că halești șaorma cu dă toate și dupaea te plângi că n-ai ptimit FK.

Doar daca esti atat de damblagit ca nu mai destingi realitatea de fantasme si cum povestile fantasmagorice au fost in trend de pe la inceputurile forumului,pe mine nu ma mai mira nimic.

Lăsați-l! Nu are rost!

Umanizăm prostituția futând păpuși și făcând sex hard cu femei reale, adică femeia devine obiect, sau bucată de carne! Noaptea minții prăjite.

  • Like 1
  • Minus 12
Link spre comentariu
  • Oras:Brasov
  • Oras:Brasov

Simte-te cum vrei, dar nu suntem noi obligați să înghițim aiurelile și recenziile umflate și lingeroase, ale tale și ale celor câțiva de genul tău. Fă-ți tu un forum, unde să vă strângeți cei câțiva dezorientați care încurcă marfa cu ambalajul și unde să vă împărtășiți cât vreți voi minciuna în care trăiți.

 

Ce înțelegi tu prin umanizarea fenomenului? Eu înțeleg eradicarea proxenetismului, neimplicarea **spam editat**elor și comportamentul civilizat, uman cu fetele. În niciun caz recenziile mincinoase, pentru că sunt unii care suferă de un deficit major de afectivitate. Degeaba o tot dai pe citate, autori și filosofie de cafenea în scopul de a-ți crea o aură și un ascendent, mai sunt și alții care au citit câte ceva, dar nu fac paradă pe un forum de curve. Picați în penibil, domnilor! 

 

Vremea boșorogilor a trecut. Degeaba te înfoi aici ca o țață isterică ... mai ia și tu o menopauză.

  • Like 1
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Brasov
  • Oras:Brasov

Bă, boule, tu ești pă bune?

 

Închipuieți!

Am vrut să-ți apreciez și eu o postare dar a apucat picon s-a aplaude și n-am vrut să fiu tovarăș cu el.

 

Dar tot boșorog ești și tu. Normal că te împotrivești înnoirii. Deja sunteți pe făraș... cu toate argumentele voastre desuete.

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Ucea
  • Oras:Ucea

Închipuieți!

Am vrut să-ți apreciez și eu o postare dar a apucat picon s-a aplaude și n-am vrut să fiu tovarăș cu el.

 

Dar tot boșorog ești și tu. Normal că te împotrivești înnoirii. Deja sunteți pe făraș... cu toate argumentele voastre desuete.

Tu reprezinți “înnoirea”...?!?!?

 

We are doomed.

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Error 404: Not found.
  • Oras:Error 404: Not found.

Am fost apostrofat pentru că am dat zece pe linie unor domnișoare (dragi mie).

M-am justificat spunând că aprecierea mea este sintetică și include și elementul afectiv.

N-am fost analitic, n-am despicat firul în patru, n-am căutat nod în papură.

Aș propune un standard dublu în elaborarea recenziilor:

A. Recenzii analitice (clasice). „nu vede pădurea din cauza copacilor

B. Recenzii sintetice, impresioniste, personalizate. „vede pădurea, nu copacii

În cazul recenziilor impresioniste nota ar putea să lipsească.

La publicarea recenziei autorul ar trebui să declare în ce tip se încadrează.

În ce mă privește n-am de gând să merg cu ruleta la fete.

 

Bine, mai e ceva, da sistemul de notare e cam varza. Mai aproape de realitate ar fi ceva fara note (care oricum sunt subiective) si cu puncte tare si puncte slabe.

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Vremea boșorogilor a trecut. Degeaba te înfoi aici ca o țață isterică ... mai ia și tu o menopauză.

Posibil să fiu boșorog, dar în mod cert tu rsti un **spam editat** nenorocit! O fi mai bine?

Nu. Eu reprezint schimbarea.

De cînd sunt aici am lansat niște semințe... și unele au încolțit. E bine.

Ce reprezinți tu, mă? Schimbarea către **spam editat**, nemernicule?
  • Minus 13
Link spre comentariu

Vizitator dr parnassus
Reputație: 0

Nu cred, dar exista domnisoare care sa placa foarte mult unui client... din varii motive. Adica la o evaluare obiectiva nu ii dai 10 pe linie, dar pt tine e perfecta sau aproape perfecta. Am patit si eu.

 

Apropo, cine e norocoasa in cazul tau?

Cronologic: Patricia, Tanya, Sasha 

:)

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...