Sari la conținut

Sex anal cu sotia????


Postări Recomandate

Vizitator
Reputație: 0

Salut!!!

Ce parere aveti despre sexul anal cu sotia sau iubita cine a incercat?

Si cum a reusit sa o comvinga fiind un subiect tabu

 

A cedat usor sau greu?

De tine depinde cel mai mult cum si in ce fel cedeaza!

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

depinde ... cu sotia altcuiva ... da am reusit, mai greu, dar a cedat pana la urma.

I-am dat de ales ... ori oral cu CIM, ori anal cu prezervativ ... s-a uitat urat la mine si apoi a pufnit-o rasul ... si a optat pentru ambele variante. 

  • Like 2
  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

depinde ... cu sotia altcuiva ... da am reusit, mai greu, dar a cedat pana la urma.

I-am dat de ales ... ori oral cu CIM, ori anal cu prezervativ ... s-a uitat urat la mine si apoi a pufnit-o rasul ... si a optat pentru ambele variante.

 

Da...Cu a ta e mai nasol, ca te ia la palme si nici mancare nu mai vezi o saptamana! Cel putin... :)

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:timisoara
  • Oras:timisoara

Toate femeiele ce le cunosc si au incarcat odata analul le a placut si fac in continuare.

Sotia mea nu a vrut sa auda de asa ceva.pana intr o noapte cand a fost bauta iar dupa multe limbi in anus si penetrari cu degetul m a implorat sa I o bag....de atunci o facem regulat.

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:timisoara
  • Oras:timisoara

Daca reusesti sa faci prima experienta de genul asta sa nu fie traumatizanta (o iei incet, lubrefiant din plin, reusesti sa o relaxezi etc) o vei mai face fara probleme. Daca insa, a avut inaintea ta o experienta de genul cu altcineva, pe care nu il prea interesa ce simte ea...va fi foarte greu de convins.

Link spre comentariu
Vizitator gvbolovan
Reputație: 0

Toate femeiele ce le cunosc si au incarcat odata analul le a placut si fac in continuare.

Sotia mea nu a vrut sa auda de asa ceva.pana intr o noapte cand a fost bauta iar dupa multe limbi in anus si penetrari cu degetul m a implorat sa I o bag....de atunci o facem regulat.

Concluzia e clara :) Imbatati-va nevasta  :laugh2

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Salut!!!

Ce parere aveti despre sexul anal cu sotia sau iubita cine a incercat?

Si cum a reusit sa o comvinga fiind un subiect tabu

 

A cedat usor sau greu?

Si eu iti recomand sa incerci prima data pe sotia/iubita altuia, nu are rost sa o forjezi pe a ta, va strange tare din buci si poate ramaneti inciotati.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:timisoara
  • Oras:timisoara

Curvie - preacurvie, un fel de cacofonie; preacurvie ar trebui sa insinueze o persoana implinita sexual si fericita.

Tot asa cum teremenul curva de om inseamna lipsit de caracter, fara nici oconotatie sexuala.

Link spre comentariu
Vizitator akephalos2016
Reputație: 0

Preacurvia din cele 10 porunci (care sunt mai multe se pare din studiile biblice facute) nu se refera la a avea relatii sexuale cu alte femei in afara de partenera de viata, se refera la relatiile sexuale dese in sine. Discutati cu un preot (am zis preot, nu popa si unul care are temeinice studii religioase) si o sa va explice acest lucru. Si eu am fost curios (chiar am facut misto de multe ori si am ras, ca "a nu preacurvi" inseamna sa nu iti inseli sotia de prea multe ori) si cand am dorit o explicatie logica asupra acestei expresii, preotul cu care am discutat asta mi-a spus. Mi-a explicat ca in timpurile cand s-au scris poruncile, asta era expresia pentru "a face mult sex", caci ideea era ca sexul era pentru procreere, nu pentru placere. 

Link spre comentariu
  • Oras:timisoara
  • Oras:timisoara

Da, toti cei dornici de anal ar trebui sa-si convinga cu delicatete sotiile si prietenele.

Foarte multe devin dornice de anal dar au nevoie de o scurta perioada de adaptare pentru a face switchul din capul lor pentru a declansa reactia chimica.

Incepeti prin a viziona impreuna in momentele de relaxare filme de pe canalele erotice de pe cablu pentru ca au preludiu si sint mai soft. Nu vizionati hardcore ca se sperie.

Dezmortiti-o cu un cuni si apoi un anilingus prelungit sa se obisnuiasca si cind incepe  sa-I placa penetrati usor cu degetul; NU folositi lubrifianti ! Saliva este cel mai bun librifiant !

Dupa ce s-a obisnuit cu rasfatul incercati dar cu multa saliva aplicata cu mina.

Nu incercati din prima decit daca cere ea, asta e o terapie ce necesita obisnuinta  cu noile senzatii placute.

Spor la treaba, cine are rabdare cistiga.

Link spre comentariu

Preacurvia din cele 10 porunci (care sunt mai multe se pare din studiile biblice facute) nu se refera la a avea relatii sexuale cu alte femei in afara de partenera de viata, se refera la relatiile sexuale dese in sine. Discutati cu un preot (am zis preot, nu popa si unul care are temeinice studii religioase) si o sa va explice acest lucru. Si eu am fost curios (chiar am facut misto de multe ori si am ras, ca "a nu preacurvi" inseamna sa nu iti inseli sotia de prea multe ori) si cand am dorit o explicatie logica asupra acestei expresii, preotul cu care am discutat asta mi-a spus. Mi-a explicat ca in timpurile cand s-au scris poruncile, asta era expresia pentru "a face mult sex", caci ideea era ca sexul era pentru procreere, nu pentru placere. 

 

faptul ca suntem toti niste pacatosi stiam asta demult. Oricum oamenii credinciosi si foarte credinciosi nu au ce cauta pe acest forum, decat daca isi asuma pacatele... :)

 

si vorba aia, vii pacatuiesti, ai 1 pacat, te spovedesti, ai 0 . frumos concept (sunt ironic) - eu nu mai sunt credincios demult :)

 

pentru cine e credincios, e aleagerea lui. e foarte bine ca suntem diferiti....altfel ne-am inghesui fiecare in aceasi loc (daca am fi toti la fel)

 

numai bine

Link spre comentariu
Vizitator akephalos2016
Reputație: 0

faptul ca suntem toti niste pacatosi stiam asta demult. Oricum oamenii credinciosi si foarte credinciosi nu au ce cauta pe acest forum, decat daca isi asuma pacatele... :)

 

si vorba aia, vii pacatuiesti, ai 1 pacat, te spovedesti, ai 0 . frumos concept (sunt ironic) - eu nu mai sunt credincios demult :)

 

pentru cine e credincios, e aleagerea lui. e foarte bine ca suntem diferiti....altfel ne-am inghesui fiecare in aceasi loc (daca am fi toti la fel)

 

numai bine

 

Iti dai seama ce aglomeratie e in Iad? Sau Purgatoriu? Sau Abis? Sau cum s-o numi....cine vrea doar lapte si miere o eternitate? :laugh2  :laugh2  :laugh2

Link spre comentariu
  • Oras:timisoara
  • Oras:timisoara

Sexul NU este un pacat, cine face aceste reguli cu ce drept si cu ce autoritate voluntar asumata !!!

Volumul de activitate sexuala depinde de activitatea hormonala a fiecarui individ si nu poate fi standardizat de niste incopetenti.

Link spre comentariu

Sexul NU este un pacat, cine face aceste reguli cu ce drept si cu ce autoritate voluntar asumata !!!

Volumul de activitate sexuala depinde de activitatea hormonala a fiecarui individ si nu poate fi standardizat de niste incopetenti.

 

nu vorbesc in calitate de preot, sau nici macar credincios (mai sus spuneam ca nu prea sunt), dar eu in copilarie dadeam pe la biserica si eu asa imi amintesc.

 

sexul inainte de casatorie e pacat. ... (si doar cu nevasta, si doar in scop nobil, de procreere, nicidecum de placere), de sa mai zic de pacatul lui ONAN, masturbarea.... toate sunt pacate (religia asta nu te lasa sa faci nimic). si sa stai pe forumul asta e pacat :))

 

gresesc ? sa raspunda un preot profesionist expert va rog :))

Link spre comentariu

nu vorbesc in calitate de preot, sau nici macar credincios (mai sus spuneam ca nu prea sunt), dar eu in copilarie dadeam pe la biserica si eu asa imi amintesc.

 

sexul inainte de casatorie e pacat. ... (si doar cu nevasta, si doar in scop nobil, de procreere, nicidecum de placere), de sa mai zic de pacatul lui ONAN, masturbarea.... toate sunt pacate (religia asta nu te lasa sa faci nimic). si sa stai pe forumul asta e pacat :))

 

gresesc ? sa raspunda un preot profesionist expert va rog :))

hai ca nu e greu  : siteul - https://www.crestinortodox.ro/morala/sexul-fara-casatorie-123955.html ofera urmatoarele detalii : 

 

De ce e pacat sexul inainte sau in afara casatoriei, ca e tot una!

Cum sa rezum? Daca ti-as raspunde doar tie, care mergi la biserica si mai stii cum stau lucrurile, ar fi destul de usor. Insa un raspuns strict pentru unul din "afara" bisericii, ar trebui sa sune cam asa: Sexul in afara casatoriei este numai placere fizica, fiind lipsit de un rost clar! Altfel spus, se pastreaza placerea animalica si se "taie" sensul fizic si logic de dupa actul sexual. Se ia placerea si se alunga nasterea copilului! Se face sex, dar finalitatea este inlaturata.

In mod normal, orice act sexual atrage dupa sine zamislirea unui copil. Chiar daca nu ar exista Dumnezeu, chiar si numai fizic, organic vorbind, daca totul ar fi lasat sa decurga normal, dupa unirea femeii cu barbatul ar urma conceperea unui copil. insa intervine EGOISMUL, placerea carnala, care rupe lantul evenimentelor normale si opreste aparitia copilului. Deci e ceva ANORMAL! Este nu doar o ucidere a sufletului prin egoism, dar si ceva anti-uman, anti-biologic, anti-natura! Omul lupta contra firii sale, contra mersului normal al evenimentelor.

concluzia : dupa sex , mergeti la spovedanie ! :)) eu n-am fost de cel putin 15 ani, e ok. fac una si buna la 70-80 de ani (cu 10 minute inainte sa mor) - mi se iarta tot, si merg in RAI... 

numai bine

Link spre comentariu

  • Oras:timisoara
  • Oras:timisoara

Nu inteleg cu ce drept un incompetent de preot sa ne faca reguli in concordanta cu o doctrina subreda.

Doar un invatat cu gindire fara constringeri poate sa-si dea cu parerea.

Nicidecum unul afiliat unei grupari mercantile.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...