Sari la conținut

Angoasa de marti


Postări Recomandate

Intotdeauna tind sa fiu filosofic in preajma marilor meciuri ale Barcelonei.

 

Deunazi m-a contactat un mosneag, dar mosneag d-ala adevarat, de la care ai multe de invatat.

Mare mi-a fost uimirea, ca inca mai traia.

 

Omul, mare sportiv la viata lui, suferise 3 infarcturi miocardice in decurs de vreo 2 ani.Mesajul doctorilor : la urmatorul, ai 95% sanse sa nu mai scapi.Iar asta se va intampla in decurs de 1 an.

 

Brusc, anxietatea s-a instalat.Acea anxietate fara obiect, difuza, care te doboara.

Ce a facut omul : si-a luat economiile, a primit, normal, pensie de boala si si-a cumparat barca, el fiind mare sailor amator.

Apoi, a trecut prin urmatoarele : prins in mijlocul unui uragan aproape de Carolina in US, arestat de Homeland Security, a stat la povesti cu ceva nebuni din FARC prin jungla columbiana, fumeaza, cat vrea, pentru ca oricum, daca vine, vine, iar acum tine prelegeri despre calatoria lui, cu barca, peste Atlantic, uneori si bolnavilor de la cardiologie de la Cuca Macaii din Norvegia.

 

Toate astea, la 9 ani dupa ce a primit teribilul mesaj de la doctori.

 

Pe acest mare mosneag l-am intalnit intr-o seara gri de aprilie, la un bar din Oslo.

 

Cand vad, ce exemplare de mosnegi sunt p-acilea, imi vine sa vomit.Mai mult nu este de zis.

 

Un cliseu, dar nu traiti in frica si Visca El Barca y Visca Catalunya!

 

 

:)

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Xxx
  • Oras:Xxx

Nice si plin de morală. Am cunoscut persoane anxioase si este teribil pt ei sa adopte curajul de a schimba totul. Anxietatea poate declanșa atacuri de panică, resimțite ca intensitate ca si un atac de cord, după o anumită vârstă.

Eu însămi devenind agitată des ma mir cum nu m-am procopsit cu ea.

Link spre comentariu
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

Nice si plin de morală. Am cunoscut persoane anxioase si este teribil pt ei sa adopte curajul de a schimba totul. Anxietatea poate declanșa atacuri de panică, resimțite ca intensitate ca si un atac de cord, după o anumită vârstă.

Eu însămi devenind agitată des ma mir cum nu m-am procopsit cu ea.

Păi...tre' să fie un element care să ti se potrivească tie! Asa-si face lacasul "răul" si se lipește de-o stare inconstientă...si cel mai mult ajută acestei mini-stări, dacă vreo persoana la care ți îți sugestioneaza elementul respectiv, fără sa fie conștient de ceea ce face in mod real. Oricum, anxientatea nu exista si nu este un fenomen real, ci mai mult o atenționare a psihicului nostru asupra la ceva mult mai adânc...se observa si in visele pline de intensitate, in perioada respectiva. Visele sunt un factor de orientare si lipsa(uitarea) lor o perioadă prea lunga sau intensitatea lor spune că este urgent ceea ce ai de rezolvat...si pe masura ce amani sensibilitatea ta creste, iar atunci poți vedea un început al unei stari ca fiind de fapt o exacerbare, cand in fapt este doar un element de început si doar percepția ta este deformată. Atunci răspunsul din subconștient se retrage si trăiesti o stare de letargie sau o semi-adormire a propriei minti, tot ca efect al percepției tale distorsionate...
  • Like 10
  • Minus 14
Link spre comentariu
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

:))

Aww vis tantric.

Ps ca in matrix

Păi? Fa un experiment...Ia un tratat de psihologie, alege la întâmplare un text si explica cat mai simplu apoi unor necunoscuți care nu au nici o noțiune din psihologie in cunoasterea lor! Eu nu vad de unde-i atat de marea mirare mereu pentru vorbele mele...
  • Like 11
  • Minus 14
Link spre comentariu
  • Oras:Xxx
  • Oras:Xxx

Ok!

Cineva sa ii explice ca eu chiar NU citesc ce zice ea. Si dacă o fac rar, in diagonală si pe sărite, totuși nu ii replic pana cand nu spune ceva anume, in detrimentul la a posta bălării.

Tantric voiești un loc alaturi de Ines pe ignor? Vino-ti in fire femeie caci nu toți avem timpul si cheful necesar sa fim obosiți degeaba.

Destul, am spus! Ma citezi prea mult!

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:In Your Nightmares :)
  • Oras:In Your Nightmares :)

Filosofu' Reader's Digest e pasionat de sportul mujicilor? Ai de :) mea!

 

 

Ok!
Cineva sa ii explice ca eu chiar NU citesc ce zice ea. Si dacă o fac rar, in diagonală si pe sărite, totuși nu ii replic pana cand nu spune ceva anume, in detrimentul la a posta bălării.
Tantric voiești un loc alaturi de Ines pe ignor? Vino-ti in fire femeie caci nu toți avem timpul si cheful necesar sa fim obosiți degeaba.
Destul, am spus! Ma citezi prea mult!

 

Ce zici, Roz, o fi cazul sa-mi iau niste porumbei voiajori?:D
 

Link spre comentariu
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

Ok!

Cineva sa ii explice ca eu chiar NU citesc ce zice ea. Si dacă o fac rar, in diagonală si pe sărite, totuși nu ii replic pana cand nu spune ceva anume, in detrimentul la a posta bălării.

Tantric voiești un loc alaturi de Ines pe ignor? Vino-ti in fire femeie caci nu toți avem timpul si cheful necesar sa fim obosiți degeaba.

Destul, am spus! Ma citezi prea mult!

Stiam dragă, rămâi împăcată-n ignoranta ta...experimentul oricum nu era pentru tine, nici nu mă asteptam sa înțelegi!

Eu sunt o doamnă pe lângă tampita aia de Innes si tu o ignorantă pentru că ai facut asocierea in mod mental.

  • Like 12
  • Minus 14
Link spre comentariu
  • Oras:Xxx
  • Oras:Xxx

It's all good, hon!:)

 

Si zici ca ar fi momentul sa-mi iau porumbei voiajori? :thinking  Or fi mai de nadejde decat tehnologia digitala?

 

Nu înțeleg....mi-ai scris cumva? In caz ca da,pe lângă faptul ca am vreo 3 adrese principale, ma rog..pe fiecare daca nu verific câteva zile ca-s off se strâng cu sutele, caz in care selectez si șterg tot, indiferent cine ce zice.
Link spre comentariu
  • Oras:In Your Nightmares :)
  • Oras:In Your Nightmares :)

Nu înțeleg....mi-ai scris cumva? In caz ca da,pe lângă faptul ca am vreo 3 adrese principale, ma rog..pe fiecare daca nu verific câteva zile ca-s off se strâng cu sutele, caz in care selectez si șterg tot, indiferent cine ce zice.

 

Norocul tau ca-mi esti simpatica!

 

Da' pe bune, acum ... chiar sute de admiratori te agaseaza zilnic?:))

Link spre comentariu
  • Oras:In Your Nightmares :)
  • Oras:In Your Nightmares :)

Sunt mulți Limburici anali modificați genetic ca tine

 

Hai, sa ne traiesti, Mos Izmana? Comment allez-vous? Constat ca-ti duci in continuare viata glamour pe nimfomane.com. A propos, cu ce rafinamente culinare te mai desfeti? In afara de orez cu maine si Pepsi w/Metaxa, evident.

 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Ucea
  • Oras:Ucea

Hai, sa ne traiesti, Mos Izmana? Comment allez-vous? Constat ca-ti duci in continuare viata glamour pe nimfomane.com. A propos, cu ce rafinamente culinare te mai desfeti? In afara de orez cu maine si Pepsi w/Metaxa, evident.

 

Mvaaai, ce glume originale ai, pyzdoyule! P-asta cu Metaxa n-o știam.

  • Like 3
Link spre comentariu
Vizitator beraru
Reputație: 0

Chestii existențiale, Metaxa, orez. Și pizdanaliză.

In seara asta vreau sa fiu si eu cuprins de Metaxa, orez si pizdanaliza, indiferent de ordine. Mi-am deschis toti porii.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...