Sari la conținut

Abuzurile MAI continua


Vizitator

Postări Recomandate

Bagamias pula in politia voastra de cacat. MAI e in subordinea lui Dragnea si in curand se instaureaza dictatura. Nu e prima oara cand MAI actioneaza prin abuz impotriva cetatenilor acestui stat. Sa memorati cu atentie figurile acelor politisti ca sa va feriti de acele animale fara cap pentru ca ii veti vedea in curand la TV lovind din nou. 

  • Like 5
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Sa nu uitam ca astia ies la pensie la 40 de ani cu pensii speciale de sute de milioane !!!

LE: din banii nostri !, adica noi ii platim sa ii lasam sa ne bata, pentru ca pot !

  • Like 6
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Așa au făcut mereu ...crezi că se va schimba ceva ?

Sunt si niste limite, ar trebuie sa luam atitudine si sa se trezeasca odata Romania la realitate din somnul cel de veci :(

Ca natie suntem cei mai dezbinati, de asta ne calca astia in picioare.

  • Like 4
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Sunt si niste limite, ar trebuie sa luam atitudine si sa se trezeasca odata Romania la realitate din somnul cel de veci :(

Ca natie suntem cei mai dezbinati, de asta ne calca astia in picioare.

Cine sa se trezească ?! Fii serios ,n-ai cum să dai sistemul jos niciodată ... E ceva gen "Dragnea ieși acasă " dar Dragnea sta in birou și rade de noi .... Adică ... Mai departe gândește singur .

 

Trebuie să iasă tineretul ,puterea ,nu harciogii ...

  • Like 3
Link spre comentariu

Parchetul Militar trebuie sa se auto-sesizeze in cazul polistilor pentru brutalitate, abuz in serviciu, patrundere intr-un spatiu privat fara mandat, nu s-au legitimat si au tabarat pe cetatean fara a i se comunica pentru ce este retinut si incatusat. Toate drepturile cetateanului abuzat au fost incalcate in mod repetat. 10 politisti calare pe un singur om ? Asta nu este stat de drept.

  • Like 5
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

 

Tu zici ca asta nu este un cretin jumate? Uite ce abereaza!  :slap2

 

 

Starea Presei

: Am văzut că azi aţi făcut cunoştinţă cu cătuşele.

Cristian Mihai Dide: Da, cu cele ale Poliţiei.

 

Starea Presei relatează pe scurt ce a discutat cu poliţistul de la Secţia 3.

Cristian Mihai Dide: Aproximativ adevărat. Nu am fost recalcitrant. Au urcat. Mi-au cerut să mă legitimez. Am refuzat să mă legitimez, pe motiv că sunt pe o proprietate privată şi nu au cum să mă legitimeze.

Starea Presei: Eraţi pe o proprietate privată?

Cristian Mihai Dide: Da, eram, împreună cu alţi militanţi, la balconul comun din blocul de vizavi de Sala Palatului, pe o proprietate privată, în condominiumul imobilului. Proprietatea asociaţiei din blocul respectiv. Dacă un proprietar din blocul respectiv nu a făcut plângere, poliţistul nu poate să vină acolo.

Trebuie să vină cu proprietarul, să spună proprietarul: “Băieţaş, tu aici ce cauţi?”. Şi eu îi spuneam: “Uite, mi-a dat voie Claudiu, care are şi el cotă parte din indiviziunea de aici, pe balconul ăsta”. Le-am spus poliţiştilor: “Mergeţi jos, mă aşteptaţi la uşă şi când cobor vă dau actul de identitate”.

Link spre comentariu

Nu pot sa cred ca aia 2 sunt politisti. Nu asa se procedeaza si e clar ca e instalabil psihic daca a actionat violent asupra cetateanului. 

Nu conteaza ca oridinele erau de la Dragnea (sigur erau) sau de la Carmen Dan, nu asa se procedeaza ! In al doilea clip se vede ca politistul care a tabarat pe acel individ era recarcitrant si avea o atitudine ostila cu restul cetatenilor din jur chiar daca era inconjurat de coelgii sai (mai numerosi la numar).

PS: Te mai miri de ce apar politisti la TV care isi omoara sotiile, sau  faptul ca sunt **spam editat**i in MAI

  • Like 2
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Bine, că pot ce clar, dar care a fost acuzația care i s-a adus ăluia? Bine, nici ăla nu are inventarul complet la acoperiș, dar totuși ...

Habar nu am😂

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Nu au zis, nu e nici unul. L-au dus la sectie si se sfatuiesc ei dupa sa gaseasca unul. 

Totul a plecat de la acel mesaj REZIST, dar nu puteau sa dea buzna intr-o proprietate privata fara mandat. Punct.

 

Bine, că pot ce clar, dar care a fost acuzația care i s-a adus ăluia? Bine, nici ăla nu are inventarul complet la acoperiș, dar totuși ...

 

A fost dus la circa, amendat si eliberat imediat.

Singurul motiv pentru care a avut catuse pe maini a fost ca facea pe viteazul...

Un balcon nu este un apartament, nu au nevoie de mandat.

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Gresesti aici. 

 

Nu. Ei nu pot darama usa unui apartament fara mandat, dar asa cum oricine poate urca la acel balcon, la fel poate face si politia.

El a zis ca si tine ca are protectie pentru ca a vorbit cu cineva din bloc? O prostie!

Era pe un spatiu public, iar politia are dreptul sa te legitimeze, punct.

 

Bine ca nu era in SUA ca avea si un pistol la cap!  :laugh2

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

A fost dus la circa, amendat si eliberat imediat.

Singurul motiv pentru care a avut catuse pe maini a fost ca facea pe viteazul...

Un balcon nu este un apartament, nu au nevoie de mandat.

Dacă e balconul unui apartament, face parte din acesta și trebuie musai mandat. Dacă e terasa blocului, spațiu comun, nu știu exact, dar, cum e condominiu, bănuiesc că și acolo au nevoie de mandat, decât, dacă nu e vorba de ceva extrem de grav și presant, nefiind timp de pierdut cu mandat etc.  Zic și eu, repet, nu știu exact.

  • Minus 3
Link spre comentariu

Vizitator
Reputație: 0

Nu. Ei nu pot darama usa unui apartament fara mandat, dar asa cum oricine poate urca la acel balcon, la fel poate face si politia.

El a zis ca si tine ca are protectie pentru ca a vorbit cu cineva din bloc? O prostie!

Era pe un spatiu public, iar politia are dreptul sa te legitimeze, punct.

 

Bine ca nu era in SUA ca avea si un pistol la cap!  :laugh2

 

Daca era ca in SUA, era demult omorat ala, nu avea timp nici sa sune.

  • Like 2
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...