Sari la conținut

La Multi Ani Dragnea cu 10 ani cu executare


Postări Recomandate

7 ani si 6 luni pentru abuz in serviciu, 2 ani si 6 luni pentru fals! 

 

DNA cere 7 ani și jumătate de închisoare pentru Liviu Dragnea

 

 

La multi ani cu executare, desi normal trebuia  condamnat la  MUNCA SILNICA in folosul comunitatii  pe viata, la  muncit  pe santier, la spalat WC-uri,  la sapat pe teren, la canal  pe salariu mizerabil exact cu cat sunt platiti romanii la privat multumita politicii pesediste de rahat    si sa primeasca ca mancare exact ce mananca teleormanezii  pe care i-a saracit  si sa i se confiste averile si proprietatile.    

 

  • Like 2
Link spre comentariu

Ecaterina Andronescu ar trebui sa fie si ea condamnata pentru distrugerea sistemului educational de invatamant public si pentru ca multumita ei au rezultat o gramada de generatii retarde si analfabete functional, perpetuand jegul de sistem PCR si in multinationale si la stat in ce priveste piata muncii . A desfiintat scolile de arte si meserii si fortandu-i pe tineri sa faca musai liceu si facultate cu profil teoretic, transformand facultatile in fabrici ce scot tocilari neadaptati si someri cu diploma !Si fiindca a angajat multi profesori incapabili care le-au bagat numai prostii neomarxiste in capul elevilor!  Multe fete cu potential si talent au ajuns curve multumita sistemului de invatamant jegos, iar multi baieti au ajuns sa trandaveasca  pe banii parintilor la sali de pacanele si pariuri sportive ori sa faca munca la negru prin Vest. 

Androneasca , distrugand invatamantul, automat a ruinat si economia si viitorul acestei tari!  

 

 

 

 

Pe Iliescu nu stiu daca il mai condamna careva, ala fiind batran si fost presedinte  si mason, probabil ii da cu suspendare sau arest la domiciliu.  

De Nastase nu mai zic, jegul a primit o pedeapsa prea usoara pentru cat a comis! 

Voiculescu si Vantu la fel.....au scapat prea ieftin.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Tuvalu
  • Oras:Tuvalu

Pana la urma sa nu fie ca la Ponta, cu achitare ...

Daca avem in vedere trendul actual la ICCJ ...

cel mai probabil

 

handicapatii de procurori au cerut pedeapsa foarte mare si o sa vada mumu

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

cel mai probabil

 

handicapatii de procurori au cerut pedeapsa foarte mare si o sa vada mumu

Asta e cel mai putin important. Mai mult conteaza ce probe au in dosar si daca judecatorii mai sunt dispusi sa dea condamnari pentru marii gangsteri din politica. Riscand printre altele, sa fie tocati pe posturile TV ale Mafiei sau chiar exclusi din magistratura. Precum Camelia Bogdan ...

Link spre comentariu
  • Oras:Tuvalu
  • Oras:Tuvalu

Asta e cel mai putin important. Mai mult conteaza ce probe au in dosar si daca judecatorii mai sunt dispusi sa dea condamnari pentru marii gangsteri din politica. Riscand printre altele, sa fie tocati pe posturile TV ale Mafiei sau chiar exclusi din magistratura. Precum Camelia Bogdan ...

depinde si ce zice ambasada americana

Link spre comentariu
Reputație: 40328
  • Oras:FALASTOACA
  • Oras:FALASTOACA

Pana la urma sa nu fie ca la Ponta, cu achitare ...

Daca avem in vedere trendul actual la ICCJ ...

Soarta Romanilor a fost pecetuita,intram intr-o noua era a dictaturii comuniste.

Dumnezeu cu mila!

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Asa o adunatura de ticalosi, hoti si talambi intr-un guvern nu am vazut nicaieri in lumea larga pana acum (nici macar prin Pakistan, Ghana, Somalia, Uganda nu este harababura politica de la noi)....

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator caproshu
Reputație: 0

Nu pot decat sa spun ca sunt in asentimentul vostru...din pacate,se pare ca DNA-ul lui Codruta este pe un trend descendent rau...multe procese rasunatoare sfarsite prost...achitari,pedepse cu suspendare..vezi cazul Grebla,Ponta...etc...cred in proportie de 80-90% ca si la Dragnea pedeapsa va fi de 2-3 ani cu suspendare...vom trai si vom vedea !!!Topicul o sa ramana..

Link spre comentariu
Reputație: 1032
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Nu pot decat sa spun ca sunt in asentimentul vostru...din pacate,se pare ca DNA-ul lui Codruta este pe un trend descendent rau...multe procese rasunatoare sfarsite prost...achitari,pedepse cu suspendare..vezi cazul Grebla,Ponta...etc...cred in proportie de 80-90% ca si la Dragnea pedeapsa va fi de 2-3 ani cu suspendare...vom trai si vom vedea !!!Topicul o sa ramana..

Pentru că multe dosare sunt "subțiri", ușor de demontat. Sunt fie făcute la comandă, fie infractorii ăștia sunt mai abili decât procurorii. Din păcate, cu ce tot iese la iveală, DNA-ul s-a cam decredibilizat. Știați ca Luluța a închis dosarul lui Iliescu?

  • Minus 2
Link spre comentariu
Vizitator caproshu
Reputație: 0

Pentru că multe dosare sunt "subțiri", ușor de demontat. Sunt fie făcute la comandă, fie infractorii ăștia sunt mai abili decât procurorii. Din păcate, cu ce tot iese la iveală, DNA-ul s-a cam decredibilizat. Știați ca Luluța a închis dosarul lui Iliescu?

Eu inclin sa cred ca profesionistii adevarati sunt fie iesiti la pensie,fie plecati prin tari straine...asta in majoritatea domeniilor..

Link spre comentariu
Reputație: 1032
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Eu inclin sa cred ca profesionistii adevarati sunt fie iesiti la pensie,fie plecati prin tari straine...asta in majoritatea domeniilor..

Ca procuror/judecător nu au cum, iar ca avocați, e foarte greu.

  • Minus 2
Link spre comentariu

Vizitator mc hammer
Reputație: 0

Maxim e de kkt de se intampla. Alta data atentie si sa va duceti la vot. Nu e posibil ca un baron local sa conduca tara. Va aduceti aminte cum a ajuns Ceausescu la putere?

  • Like 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...