Sari la conținut

Jeguri care talhareau fete care ofereau servicii sexuale arestati


Postări Recomandate

  • Oras:Bucharest
  • Oras:Bucharest

Jandarmi reţinuţi pentru constituirea unui grup infracţional organizat, tâlhărie calificată şi ameninţare  

Parchetul Militar de pe lângă Tribunalul Militar Bucureşti şi Serviciul Investigaţii Criminale din Poliţia Capitalei au reţinut marţi patru bărbaţi, doi dintre aceştia având calitatea de jandarmi, sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de constituirea unui grup infracţional organizat, tâlhărie calificată în formă continuată şi ameninţare.

 

Potrivit DGPMB, din probatoriul administrat în cauză s-a conturat ipoteza că toţi cei patru bărbaţi, prin declinarea în fals a calităţii de poliţist, ar fi pătruns în locuinţele a două părţi vătămate, unde prin intimidare, violenţă şi prin simularea calităţii oficiale au sustras sume de bani şi bunuri.

 

Victimele, ambele femei, au fost abordate în urma anunţurilor pe care le-au postat în mediul virtual şi prin care ofereau serviciile sexuale.

 

Cercetările sunt continuate de Parchetul Militar Bucureşti şi Serviciul Investigaţii Criminale din Poliţia Capitalei, cu cei patru bărbaţi, de 29, 34, 25 şi 24 de ani, în stare de reţinere, urmând a fi prezentaţi instanţei, cu propunere de arestare preventivă.

 

În datele de 9 decembrie 2017 şi 5 mai 2018, bărbaţii au pătruns în locuinţele părţilor vătămate şi, sub pretextul calităţii oficiale, dând senzaţia că sunt în desfăşurarea unei proceduri penale, ar fi sustras banii găsiţi în apartamente.

 

În urma documentării acestor cauze şi pentru completarea probatoriului, marţi au fost puse în aplicare patru mandate de percheziţie domiciliară, atât pe raza municipiului Bucureşti, cât şi în judeţul Ilfov, la adresele celor patru bărbaţi, ulterior aceştia fiind conduşi la audieri.

 

Acţiunea a beneficiat de suportul Direcţiei Operaţiuni Speciale din cadrul Inspectoratului General al Poliţiei Române.

 

AGERPRES

 

Sursa stire: https://www.comisarul.ro/articol/jandarmi-retinuti-pentru-constituirea-unui-grup-in_947034.html

  • Like 6
Link spre comentariu
Reputație: -1396
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

Nu e mai bine ptr. unii care primesc comisionul legal si de buna voie  , tocmai de la acele fete  pe care le promoveaza  intens chiar si aici sau le inchiriaza garsoniere/apartamente  pe sume modice  lunare ?

Link spre comentariu
Reputație: 40328
  • Oras:FALASTOACA
  • Oras:FALASTOACA

Fiecare nași își are nasul

Nu le mai plângeți de milă,că nimeni n-a furat, tâlhărit, șantajat.....mai mult ca prostituatele și proxeneții lor.

  • Like 16
Link spre comentariu
Reputație: 40328
  • Oras:FALASTOACA
  • Oras:FALASTOACA

Nu e mai bine ptr. unii care primesc comisionul legal si de buna voie  , tocmai de la acele fete  pe care le promoveaza  intens chiar si aici sau le inchiriaza garsoniere/apartamente  pe sume modice  lunare ?

Arotstiutorule,expertule in prostituție, poți să ne dai niște exemple concrete,iar cu ocazia asta sa răspunzi și la întrebarea care ți-a fost pusă de sute de ori și ai ocolito cu disperare?

 

Ai fost măcar o singura data la prostiuate,sau te-ai specializat citind forumul din scoarță în scoarță?

  • Like 14
Link spre comentariu
Reputație: -1396
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

Arotstiutorule,expertule in prostituție, poți să ne dai niște exemple concrete,iar cu ocazia asta sa răspunzi și la întrebarea care ți-a fost pusă de sute de ori și ai ocolito cu disperare?

 

Ai fost măcar o singura data la prostiuate,sau te-ai specializat citind forumul din scoarță în scoarță?

 

Nu esti tu cunoscatorul ?  Sau astazi te-ai sincronizat pe modul " nu conosc nimic" , dar imi dau cu parerea ?

 

Chiar si zilele trecute te-am surprins intr-o postare in care ai pescuit doar niste idei expuse aici , fara a cunoaste  prea multe detaliile , dar am preferat totusi sa nu mai intervn .

 

Totusi , daca te arde atat curiozitatea , reciteste-mi intregile postari si raspunsul se afla undeva pe acolo . Poate ascuns , poate nu.

Link spre comentariu
Reputație: 40328
  • Oras:FALASTOACA
  • Oras:FALASTOACA

Nu esti tu cunoscatorul ?  Sau astazi te-ai sincronizat pe modul " nu conosc nimic" , dar imi dau cu parerea ?

 

Chiar si zilele trecute te-am surprins intr-o postare in care ai pescuit doar niste idei expuse aici , fara a cunoaste  prea multe detaliile , dar am preferat totusi sa nu mai intervn .

 

Totusi , daca te arde atat curiozitatea , reciteste-mi intregile postari si raspunsul se afla undeva pe acolo . Poate ascuns , poate nu.

N-am sa-mi pierd timpul niciodata,sa-ti citesc cretinismele.Eu stiu prea bine ca n-ai fost in viata ta la curve,dar am vrut sa vad daca recunosti.Chiar si faptul ca eviti intrebarea asta dovedeste ca n-ai fost,altminteri care era problema sa spui ca ai fost la x,y.z........??

  • Like 14
Link spre comentariu
  • Oras:Departe
  • Oras:Departe

N-am sa-mi pierd timpul niciodata,sa-ti citesc cretinismele.Eu stiu prea bine ca n-ai fost in viata ta la curve,dar am vrut sa vad daca recunosti.Chiar si faptul ca eviti intrebarea asta dovedeste ca n-ai fost,altminteri care era problema sa spui ca ai fost la x,y.z........??

observi ironia in a zice ca nu-ti pierzi timpul citind cretinismele unuia in timp ce-i raspunzi?
  • Like 2
Link spre comentariu
Reputație: 40328
  • Oras:FALASTOACA
  • Oras:FALASTOACA

observi ironia in a zice ca nu-ti pierzi timpul citind cretinismele unuia in timp ce-i raspunzi?

Postarile de max.3-4 randuri le citesc.Era vorba de postarile alea kilometrice pe care nu le citesc niciodata.

Link spre comentariu
  • Oras:Departe
  • Oras:Departe

Postarile de max.3-4 randuri le citesc.Era vorba de postarile alea kilometrice pe care nu le citesc niciodata.

Deci raspunzi la ceva de care nu ai habar.De unde stii ca ala nu vorbea ala de incalzirea globala?
  • Like 1
Link spre comentariu
Reputație: 40328
  • Oras:FALASTOACA
  • Oras:FALASTOACA

Deci raspunzi la ceva de care nu ai habar.De unde stii ca ala nu vorbea ala de incalzirea globala?

Pentru ca e taran prost redus mintal.La el totul se reduce la "proxeneti,stiuleti,foamete" deci e previzibil

Link spre comentariu
  • Oras:Departe
  • Oras:Departe

Pentru ca e taran prost redus mintal.La el totul se reduce la "proxeneti,stiuleti,foamete" deci e previzibil

Pentru ca e taran prost redus mintal.La el totul se reduce la "proxeneti,stiuleti,foamete" deci e previzibil

culmea,sa vorbesti de proxeneti pe un forum ca asta.Ca sa inchei aceste razboaie intre membrii nu fac deloc bine.
  • Like 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...