Sari la conținut

AVOCATII, JURISTII SI POPII...


Postări Recomandate

  • Oras:F
  • Oras:F

Am si eu o nelamurire: de ce lumea accepta sa le dea bani popilor si avocatilor FARA SA PRIMEASCA NIMIC IN SCHIMB? Adica, de ce nu platesc dupa ce obtin un rezultat favorabil? De ce simpla prezenta a unui astfel de gunoi subuman trebuie remunerata, in timp ce de la toate celelalte categorii de participanti la viata economica se astepta ceva in schimb? Si... de ce nu exista forum-uri in care se expuna lumea "tepele" luate de la avocati, juristi si ceilalti paraziti imputiti aciuati pe langa aparatul unui stat represiv, banditesc si eminamente criminal?!  :onloo

  • Like 3
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

platesti ca sa te reprezinte in instanta, platesti pt procedura. platesti un serviciu. ala isi vrea banul pt timpul lui. tu esti doar un client, ca la curve.

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Nu toti popii ! Atentie la nuante.

 

Iar avocatii sunt un fel de rau necesar (adica necesar celor care au nevoie de ei). Exista insa avocati buni si avocati mai putini buni. Avocati care te pot aduce pe plus sau la fel de bine te pot fali. Nu intru in detalii, pentru ca e mult de spus si anumite lucruri e mai bine sa fie lasate asa cum sunt. Dar intelegi tu ! ;)

 

Am si eu o nelamurire: de ce lumea accepta sa le dea bani popilor si avocatilor FARA SA PRIMEASCA NIMIC IN SCHIMB? Adica, de ce nu platesc dupa ce obtin un rezultat favorabil? De ce simpla prezenta a unui astfel de gunoi subuman trebuie remunerata, in timp ce de la toate celelalte categorii de participanti la viata economica se astepta ceva in schimb? Si... de ce nu exista forum-uri in care se expuna lumea "tepele" luate de la avocati, juristi si ceilalti paraziti imputiti aciuati pe langa aparatul unui stat represiv, banditesc si eminamente criminal?!  :onloo

  • Like 2
Link spre comentariu
Reputație: -1396
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

platesti ca sa te reprezinte in instanta, platesti pt procedura. platesti un serviciu. ala isi vrea banul pt timpul lui. tu esti doar un client, ca la curve.

Daca erai putin atent omul si-a pus intrebarea de ce  i se iau banii inainte , ca la curve , si nu dupa prestarea unui serviciu si oferirea unui rezultat favorabil  , bine aici e total interpretabil cu acel rezultat  , ca acestia  iti vand in cea mai mare parte a timpului pierdut cu tine iluzii  ....mai ales popii

Link spre comentariu
Reputație: 40328
  • Oras:FALASTOACA
  • Oras:FALASTOACA

am fost atent si am raspuns. vrei explicatie logica? nu se poate garanta un rezultat favorabil.

Stai calm,problema taranusului basit si afumat este ca esti enoriasul meu.de asta te contreaza :laugh2

  • Like 13
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

:) ia zi asa, sunt unii al caror crez este intemeiat pe ceva real, nu?

Tu nu ai un crez intemeiat pe ceva real ? Nu ma refer la domeniul spiritual/religios. Nu stiu ceva legat de bani, sau de fetite, sau eu stiu orice altceva. :)

 

Asa si preotii. Evident, nu toti, pentru ca de aia sunt popi si preoti. Faptul ca sunt prea multi popi este dureros, dar cat mai exista preoti este inca ok.

 

Toti avem un crez, este imposibil sa traiesti fara un crez. Indiferent care ar fi acela.

 

Despre popi:

 

  • Like 2
Link spre comentariu
Reputație: -1396
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

Am si eu o nelamurire: de ce lumea accepta sa le dea bani popilor si avocatilor FARA SA PRIMEASCA NIMIC IN SCHIMB? Adica, de ce nu platesc dupa ce obtin un rezultat favorabil? De ce simpla prezenta a unui astfel de gunoi subuman trebuie remunerata, in timp ce de la toate celelalte categorii de participanti la viata economica se astepta ceva in schimb? Si... de ce nu exista forum-uri in care se expuna lumea "tepele" luate de la avocati, juristi si ceilalti paraziti imputiti aciuati pe langa aparatul unui stat represiv, banditesc si eminamente criminal?!  :onloo

 

Popii si avocatii  actioneaza intocmai pe  necazul si durerea omului , prefacandu-se in permanenta  ca iti intind o mana , adica te privesc cu un ochi in care se pare ca te compatimesc , iar cu celalalt se bucura ca a mai aparut inca un necajit  care sa le confere bunastarea zilnica .Cam asa  sta treaba . Iar banii , ti-i cer  inainte  , ca la curve , ca de , cine ar privi cu un ochi la branza si cu altul la ranza in permanenta  , decat un misel cu o teama permanenta de a nu cadea el prada  eventului pacatos machiavelic

 

Unii ar spune ca si doctorii folosesc o astfel de procedura . Au existat cazuri ,  mai izolate intr-adevar fata de primele categorii mentionate de tine ,  in care  chiar si chirurgii au cerut bani inainte ptr. a recurge la o interventie chirurgicala , altfel nu  te baga in blocul operator

 

 

 

 

PS: Avem si noi aici pe site un excrement , care se crede popa cu exorcizarile/spovedaniile  lui inchipuite . Incearca  sa-i traga de limba pe altii , ca mai apoi sa rada  de ei si sa-si faca de ocupatie ca un turbat , dar trecem peste asta , mai bine si-ar face o proprie sfestanie la propriul  neuron ramas , astfel incat sa nu intre si acesta in moarte clinica

  • Like 1
Link spre comentariu
Reputație: 40328
  • Oras:FALASTOACA
  • Oras:FALASTOACA

Tu nu ai un crez intemeiat pe ceva real ? Nu ma refer la domeniul spiritual/religios. Nu stiu ceva legat de bani, sau de fetite, sau eu stiu orice altceva. :)

 

Asa si preotii. Evident, nu toti, pentru ca de aia sunt popi si preoti. Faptul ca sunt prea multi popi este dureros, dar cat mai exista preoti este inca ok.

 

Toti avem un crez, este imposibil sa traiesti fara un crez. Indiferent care ar fi acela.

 

 

Nu este o rusine sa spui ca tu crezi in Sfantul Parinte Pipilica.

  • Like 13
Link spre comentariu
Reputație: 40328
  • Oras:FALASTOACA
  • Oras:FALASTOACA

urat din partea lui :(((((

Taranul sufera mult,e plin de spume si de ura.L-a atacat chiar si pe Viezuremanz unul dintre cei mai respectati curvari care nu intra niciodata in conflicte,dar imi dadea mie puncte,iar asta l-a facut sa turbeze.

  • Like 14
Link spre comentariu
Reputație: 40328
  • Oras:FALASTOACA
  • Oras:FALASTOACA

Popii si avocatii  actioneaza intocmai pe  necazul si durerea omului , prefacandu-se in permanenta  ca iti intind o mana , adica te privesc cu un ochi in care se pare ca te compatimesc , iar cu celalalt se bucura ca a mai aparut inca un necajit  care sa le confere bunastarea zilnica .Cam asa  sta treaba . Iar banii , ti-i cer  inainte  , ca la curve , ca de , cine ar privi cu un ochi la branza si cu altul la ranza in permanenta  , decat un misel cu o teama permanenta de a nu cadea el prada  eventului pacatos machiavelic

 

Unii ar spune ca si doctorii folosesc o astfel de procedura . Au existat cazuri ,  mai izolate intr-adevar fata de primele categorii mentionate de tine ,  in care  chiar si chirurgii au cerut bani inainte ptr. a recurge la o interventie chirurgicala , altfel nu  te baga in blocul operator

 

 

 

 

PS: Avem si noi aici pe site un excrement , care se crede popa cu exorcizarile/spovedaniile  lui inchipuite . Incearca  sa-i traga de limba pe altii , ca mai apoi sa rada  de ei si sa-si faca de ocupatie ca un turbat , dar trecem peste asta , mai bine si-ar face o proprie sfestanie la propriul  neuron ramas , astfel incat sa nu intre si acesta in moarte clinica

Taranul nu se poate abtine,trebuie sa comenteze orice subiect ca un adevarat atotstiutor.

  • Like 15
Link spre comentariu
Reputație: 40328
  • Oras:FALASTOACA
  • Oras:FALASTOACA

pacat, viezuremanz pare un om serios. nu cred ca merita un astfel de tratament.

E unul dintre putinii curvari adevarati care face recenzii 100% corecte si obiective.Poti merge pe mana lui la sigur.

Culmea este ca un taran basit care nu a fost in viata lui la curve il critica pe ala.

  • Like 15
Link spre comentariu
Vizitator dr parnassus
Reputație: 0

Mi-am recuperat banii dupa ce mi-au ridicat mașina fara avocat. 

Desi sunt un bun ateu,

am fost nevoit in cateva rânduri sa apelez la "serviciile" popilor. 

:no2

  • Like 2
  • Minus 12
Link spre comentariu

Reputație: 40328
  • Oras:FALASTOACA
  • Oras:FALASTOACA

Mi-am recuperat banii dupa ce mi-au ridicat mașina fara avocat. 

Desi sunt un bun ateu,

am fost nevoit in cateva rânduri sa apelez la "serviciile" popilor. 

:no2

Si ai ramas dator 200 de lei la mine.pentru spovedanie.

  • Like 15
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...