Sari la conținut

La miting cu japca!


Postări Recomandate

  • Oras:pe la noi
  • Oras:pe la noi

O minima observatie cu acest miting; pt ce este facut si se irosesc multi bani?...este unic intr o democratie(nu, in totalitarisme), partid la putere cu majoritate absoluta(ca ai lui tariceanu, sunt la fel) in Parlament si 75% dintre Consiliile Judetene si Locale, deci, cu toate parghiile in mana si legislative si administrative, sa vii sa faci demostratie de protest :laugh2...acestia ne cred extrem de prosti, ca electoratul lor...demostratia se vrea, de fapt, de forta; desfiintarea de facto a DNA, schimbarea legilor justitiei si de a apara pe penali si, mai ales, penalul sef, dupa condamnarea ce va veni peste cateva zile, doamne ajuta!...si ramanerea lui la sefia haitei si a tarii...cam asa ceva.

...ca sa fie clar, e demonstratie de protest politic al puterii de guvernamant...nu impotriva incalzirii globale :laugh2 sau impotriva terorismului

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:pe la noi
  • Oras:pe la noi

...picoane, sfinte :laugh2 parinte,radule de la cutremur, johnu le de la raion, nu va mai obositi sa i raspundeti la asta, tanchistul, ca i cu statul mafiot teleormanean...il suspectam, eventual, de ceva social-democratie si vederi de stanga sincere, daca era nascut prin Ardeal...si, numai, eventual, ca si acolo, mai bine de jumate is mafioti...credeti, de le are cu scrisul, ca e vreun suflet frumos si dezinteresat, macar, partial?!...

  • Like 2
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Cica un fel de Miting impotriva abuzurilor pe care statul paralel le face impotriva romanilor prin intermediul aparatului de justie (recte Kovesi & Proc. General Augustin Lazar, principali agenti ai statului paralel, alaturi de Iohanis, Ponta si Ludovic Orban, care sunt platiti de Soros)...

 

https://ih1.redbubble.net/image.353966259.5520/st%2Csmall%2C215x235-pad%2C210x230%2Cf8f8f8.lite-1u2.jpg

  • Like 1
Link spre comentariu

1. Nu cred ca mobilul principal e "susținerea", deși inițial au avut această idee, până și-au dat seama că e o tàmpenie. A o susține pe Dăncilă e un masochism...

Însă, pe partea de "protest", dacă eram membru PSD sau dacă eram în București, eu m-aș fi dus la miting să urlu Jos abuzurile din justiție! (având în vedere că, în meserie, le-am întâlnit adesea), sau Jos protocoalele secrete! (o nelegiuire care, singură, trebuia să atragă demiterea doamnei Kovesi, semnatară a lor), sau Jos Iohannis! (o nulitate politică devenită antipatică până și multora din cei care l-au votat). Atât, în rest aș fi tăcut.

 

2. Așa cum am spus, aveam și încă mai am speranța că nu ești din rândul masei de lichele lătrătoare de lozinci pe nemestecate și pe negândite? Când spui "forțată, amenințări și șantaje" pe ce te bazezi, pe ce probe? Pe site-ul citat în acest topic? Te-ai uitat peste el, l-ai citit? Mai mult de nouă din zece postări sunt anonime și neindentificabile. Dacă acum eu, sau tu, scriem (complet fals desigur) că am fost șantajați să mergem la miting, în câteva minute postarea apare! Și mulți pun botul. E o astfel de sursă credibilă?

Eu nu zic că nu există deloc asemenea practici, dar ce ar fi să nu mai înghițim fără discernământ toate aiurelile de pe net?

În plus, ideea în sine de mobilizare de la partid nici nu e ilegală, nici imorală. Marile mitinguri din Vest așa se fac, prin mobilizare de la partid (sau sindicat). Doar dacă-i vorba de șantaj și amenințare e clar o problemă (chiar penală, dar atunci procurorii ce păzesc?), însă la noi toți cretineii au impresia că e de porc să faci un miting prin partid.

 

dupa minte-a PSD-istului de rand romania e una din cele mai corupte tari din lume dar fara corupti? asta cu protocolele a fost fortata de treaba cu ukraina cand coruptia i-a adus unde i-a adus si consiliul superior de aparare a zis ca coruptia amenintare nationala, si parlamentul tau infect nu au vurut sa dea o lege de cooperare intre autoritati, in america exista FBI-iul care e si un fel de SRI si face investigatii, noi nu avem asemenea corp/serviciu care poate investiga dosarele mari, in cel mai bun caz i se da unui procuror amarat o sesizare pe teme si bn, descurca-te. 

 

O mare reusita de propaganda a psd-ul, sau poate nu asa de mare, ca romanul e prost in general, e ca a amestecat coruptia la nivel inalt care e o amenintare nationala cu abuzurile generale, si alea tot inlesnite de coruptie, stiu persioane carora in anii 90, pur si simplu l-eu fost luat pamanul prin tribunale, l-au dat in arenda si un smecher local nu la mai dat inapoi, in legatura cu asta, un sat intreg a fost retrocedat pana nu sa bagat DNA-ul toti ziceau asta e, venize jandarmii sa ii dea afara din case, sau comisarul ala caruia ia fost facut dosar aiurea, si tot DNA-al la salvat, asa ca du-te dracul de PSD prost, voi trage-ti tara in jos, tre sa asteptam sa muriti ca sa se schimbe tara asta. 

  • Like 2
Link spre comentariu
Reputație: 40328
  • Oras:FALASTOACA
  • Oras:FALASTOACA

...picoane, sfinte :laugh2 parinte,radule de la cutremur, johnu le de la raion, nu va mai obositi sa i raspundeti la asta, tanchistul, ca i cu statul mafiot teleormanean...il suspectam, eventual, de ceva social-democratie si vederi de stanga sincere, daca era nascut prin Ardeal...si, numai, eventual, ca si acolo, mai bine de jumate is mafioti...credeti, de le are cu scrisul, ca e vreun suflet frumos si dezinteresat, macar, partial?!...

Stai liniștit, îl cunosc pe basinosul ăsta bolșevic de câțiva ani,de fiecare dată inebuneste cad cineva vorbește de rău PSD-ul.Nu întâmplător și-a ales Nick-ul Stalingrad,o latura Stalinistă

  • Like 1
Link spre comentariu
Reputație: 1032
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

1. Nu cred ca mobilul principal e "susținerea", deși inițial au avut această idee, până și-au dat seama că e o tàmpenie. A o susține pe Dăncilă e un masochism...

Însă, pe partea de "protest", dacă eram membru PSD sau dacă eram în București, eu m-aș fi dus la miting să urlu Jos abuzurile din justiție! (având în vedere că, în meserie, le-am întâlnit adesea), sau Jos protocoalele secrete! (o nelegiuire care, singură, trebuia să atragă demiterea doamnei Kovesi, semnatară a lor), sau Jos Iohannis! (o nulitate politică devenită antipatică până și multora din cei care l-au votat). Atât, în rest aș fi tăcut.

 

2. Așa cum am spus, aveam și încă mai am speranța că nu ești din rândul masei de lichele lătrătoare de lozinci pe nemestecate și pe negândite? Când spui "forțată, amenințări și șantaje" pe ce te bazezi, pe ce probe? Pe site-ul citat în acest topic? Te-ai uitat peste el, l-ai citit? Mai mult de nouă din zece postări sunt anonime și neindentificabile. Dacă acum eu, sau tu, scriem (complet fals desigur) că am fost șantajați să mergem la miting, în câteva minute postarea apare! Și mulți pun botul. E o astfel de sursă credibilă?

Eu nu zic că nu există deloc asemenea practici, dar ce ar fi să nu mai înghițim fără discernământ toate aiurelile de pe net?

În plus, ideea în sine de mobilizare de la partid nici nu e ilegală, nici imorală. Marile mitinguri din Vest așa se fac, prin mobilizare de la partid (sau sindicat). Doar dacă-i vorba de șantaj și amenințare e clar o problemă (chiar penală, dar atunci procurorii ce păzesc?), însă la noi toți cretineii au impresia că e de porc să faci un miting prin partid.

Aveam și am speranța că ești doar naiv. 

  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:F
  • Oras:F

De acord să îi luăm în pula pe toți care au supt până la os țara asta, dar să lăsăm rudele în pace. După ce ajung și ei la putere, îi luăm la rând

Nu lasam pe nimeni dintre ei "in pace", pentru ca au distrus cu neamurile, pentru neamuri ("Pentru cine-am jecmanit tara-n viata mea, pentru copii, pentru case, si nevasta mea... Bombonicaaaaa..."). Debolsevizarea se poate face doar prin procesul invers al bolsevizarii, care a vizat familii si categorii sociale intregi. Selectie. Si... nu stiu daca se poate repara ceva prin selectie inversa (experimentele practice au demonstrat ca nu, stiinta ne ofera si explicatia de ce nu. Nu se pot obtine dinozauri prin selectie inversa din pasarile actuale, ca sa facem o paralela cu un caz extrem. Nu se pot obtine bouri din selectie inversa a vitelor domestice de astazi.). Cu alte cuvinte, eu zic sa ne luam gandul, sa ne traim vietile cat de bine se poate, incercand sa contribuim la atingerea unor varfuri ale peisajului moral (vezi "Moral landscape...", Sam Harris) impreuna, prin si pentru cei dragi, dar sa nu uitam nici o secunda ca pe termen lung batalia este pierduta si nu avem dreptul sa condamnam la robie si o viata de suferinta generatii viitoare de victime ale bolsevicilor. 

  • Like 1
Link spre comentariu

Înainte vă certați pe(ntru) femei iar acum pentru alte prostii.

Se vede că ați îmbătrânit :hihat

Zic cercetătorii "engleji", ca după o vârstă scade pofta pentru femei și crește apetitul pentru politică! 'tu-i în gură de bolșevici! Lupiiii bă!!!

  • Like 2
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Cica da la miting cate un prezervativ la barbati si cate un vibrator/dildo la femei, celor care vin la miting. Sau ma rog, daca barbatii vor vibrator, le da cate un vibrator, na, dupa preferinte... =)) =)) :slap2 :slap2 :slap2

Link spre comentariu
  • Oras:pe la noi
  • Oras:pe la noi

Stai liniștit, îl cunosc pe basinosul ăsta bolșevic de câțiva ani,de fiecare dată inebuneste cad cineva vorbește de rău PSD-ul.Nu întâmplător și-a ales Nick-ul Stalingrad,o latura Stalinistă

 

Aveam și am speranța că ești doar naiv. 

Da, nu e naiv absolut deloc, l ai ghicit bine pe  smecherul de bolsevic - nici n au trecut 5 min, dupa ce deschisesem un subiect nou pe DG, la Cluj,acum cateva luni(cand au inceput mafiotii sa dea puternic in DNA), ca, Stalingrad asta, mi a si bagat 2 minusuri scurte, fara nici un dialog cu el,fara nici o explicatia, macar de sanchi; n am insistat, sunt baiat finut cand vreau :laugh2 , mai ales ca e, cica, membru "de vaza", cu recenzii multe si alte pertinente; mi am zis ca baietii de acolo, pe un site de curve profesioniste, se ocupa numai de nevoile si neamul stromeleacului :laugh2, ca n au tangenta cu  treburile "cetatii", nu amesteca lucrurile in devalmasia perfecta de la noi :laugh2 ...uite ca ma inselasem grav

 

1. Nu cred ca mobilul principal e "susținerea", deși inițial au avut această idee, până și-au dat seama că e o tàmpenie. A o susține pe Dăncilă e un masochism...

Însă, pe partea de "protest", dacă eram membru PSD sau dacă eram în București, eu m-aș fi dus la miting să urlu Jos abuzurile din justiție! (având în vedere că, în meserie, le-am întâlnit adesea), sau Jos protocoalele secrete! (o nelegiuire care, singură, trebuia să atragă demiterea doamnei Kovesi, semnatară a lor), sau Jos Iohannis! (o nulitate politică devenită antipatică până și multora din cei care l-au votat). Atât, în rest aș fi tăcut.

 

2. Așa cum am spus, aveam și încă mai am speranța că nu ești din rândul masei de lichele lătrătoare de lozinci pe nemestecate și pe negândite? Când spui "forțată, amenințări și șantaje" pe ce te bazezi, pe ce probe? Pe site-ul citat în acest topic? Te-ai uitat peste el, l-ai citit? Mai mult de nouă din zece postări sunt anonime și neindentificabile. Dacă acum eu, sau tu, scriem (complet fals desigur) că am fost șantajați să mergem la miting, în câteva minute postarea apare! Și mulți pun botul. E o astfel de sursă credibilă?

Eu nu zic că nu există deloc asemenea practici, dar ce ar fi să nu mai înghițim fără discernământ toate aiurelile de pe net?

În plus, ideea în sine de mobilizare de la partid nici nu e ilegală, nici imorală. Marile mitinguri din Vest așa se fac, prin mobilizare de la partid (sau sindicat). Doar dacă-i vorba de șantaj și amenințare e clar o problemă (chiar penală, dar atunci procurorii ce păzesc?), însă la noi toți cretineii au impresia că e de porc să faci un miting prin partid.

 

...partial, te ascunzi f bine, asta de scrii comestibil, coerent si relativ elegant, dar, pe unii nu i poti prosti; esti, sigur, un curvoi de militian prin apucaturi, detasat(dupa stil, semantica si vacabular) pe la Cluj...eu, nu sunt asa elegant si iti spun sa ti bagi pulanul in cur fara vaselina, sa incerci si tu senzatiile tari date de PSD ul tau mafiot, nu numai stipendiile si solda!

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Am ajuns de rasul curcilor sa ne conduca unul cu fata de tractorist( Dragnea ) si una care a scapat de la tezaur folcloric (Dancila). Partea cea mai jalnica este ca nici in partea cealalta daca e sa cada astia nu ar fi mai brezi.

  • Like 3
Link spre comentariu

Am ajuns de rasul curcilor sa ne conduca unul cu fata de tractorist( Dragnea ) si una care a scapat de la tezaur folcloric (Dancila). Partea cea mai jalnica este ca nici in partea cealalta daca e sa cada astia nu ar fi mai brezi.

Tezaur folcloric? Rogu-te nu ponegri frumusețe de folclor comparând-o cu sclava 20-20 ðŸ¤

Veorica, după cum bine știm cu toții, e luată pe împrumut de la Madame Tussauds! Probabil softul legat de vocabular e în Romengleza: tu dă bi dă best!

  • Like 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...