Sari la conținut

daca esti de treaba iti @#$% viata


Postări Recomandate

  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Dorinta de a elimina membri ne egoisti din grup
Parks, Craig D.,Stone, Asako B.Journal of Personality and Social Psychology, Vol 99(2), Aug 2010, 303-310

Un studiu initial investigand toleranta unui grup de membri care abuzeaza un bun public in mod surprinzator a aratat ca membrii ne egoiisti (care au contribuit mai mult dar au foloit mai putin acel bun) au fost deasemea tinte pentru a fi eliminati din grup.Al 4 lea studiu sugereaza ca tinta e vazuta ca avand un comportament care distuge  armonia grupului.Indivizii care si-au format o astfel de parere si-au exprimat dorinta ca persoana ne egoista sa fie eliminata din grup.

Pentru a o pune in termeni simpli , fiind altruist sau prietenos este le fel de probabil ca ceilalti sa te respinga ca si cand ai fi egoist si ti-ai urmari propriile interese. Studiul nu a gasit diferente seminificative.
Acest lucru contrazice sfaturile date de toti ca daca ai o "personalitate" buna va cauza ca ceilalti oameni , incluzand femeile sa te placa.Te vor uri la fel de mult ca si pe cineva care practic fura de la ei.Acest lucru e reflectat si in locul de munca deoarece , muncitorii agreabili (prietenosi si omenosi) sunt platit significant mai putin ca ceilalti angajati.

" In general , tinand cont de cele 3 studii , barbatii care sunt la o deviatie standard sub agreabilitate castiga in mediua 18.31 % mai putin decat barbatii care sunt la o deviatie standard deasupra barbatilor in ceea ce priveste agreabilitatea.In acelasi timp , dezagreabilitatea premium pentru femeu duce la un castig cu doar 5% mai mare.Deci premium pentru a fi marlan e de 3 ori mai puternic la barbati decat la femei."
Deci se poate vedea ca pretul platit a fi de treaba ese 18% din castigul tau de a lungul vietii.

In ceea ce pribeste sexualitatea si Mr Nice Guy vs Criminal Chad (sursa "A Billion Wicked Thoughts: What the World's Largest Experiment Reveals about Human Desire" by Alfred Kinsey" (peste 1 miliard de puncte de date agregate de pe internet pentru a vedea ca atrage pe specia umana in ceaa ce priveste instinctul sexual). Concluziile sunt sumbre/incredibile
"Se pare ca omorand oameni este un mod de a atrage fara gres atentia femeilor.Virtual orice criminal in serie (Ted Bundy, Charles Manson ,David Berkowitz) au primit scrisori de drgaoste de la un mare numar de fani femei.

Din publicatia "Psychology Today"
Femeile dispun de o putenica atractie erotica pentru barbatii dominanti. Or spre ceea ce se cheama acum "alpha man", babrbatii care sunt puternici , increzatori.Din pacate aceste descrieri implica un comportament egoist , narcisist , innsensitiv, care se poate transforma usor in tortura fizica si emotionala care poate fi brutala uneori(de acea zic mereu sa nu incercati sa salvati femeile care sunt abuzate fizic de soti /pesti deoarece ele au fost atrase de ei , nu le-a fortat nimeni.)
E ceva in felul in care creierul femeilor e construit din timpuri preistorice de a fi atrase de barbatii periculosi.
Multe femei (de obicei in secret) nu se pot abtine de a nu fi atrase de barbati cu sange rece, dominatori, a caropr dominanta simbolizeaza opusul unei relatii pe care o cauta de obicei in mod  constient.
Multor femei li se pare atragatoare dpdvd sexual idea de a se lasa pe mana unei figuri barbatesti dominatoare, din cauza riscului la care se expun .Curios , o astfel de amenintare imediata poate fi eroticizata de femei intr mod in care e aproape imposibil de rezistat pentru ele

 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:F
  • Oras:F

Foarte curios cum femeile erau atrase de cei dispusi sa se sacrifice pentru comunitate pana nu demult in Istorie - aceia erau EROII. Astazi sunt eroi cei care doresc sa sacrifice comunitatea pentru cea mai mica hachita a lor. Iar femeile ii adora p-astia acum... Ca si cu barbosii: pana acum le plac aia rasi si baby face; acum e moda barbosilor, deci daca esti la moda e tot ce conteaza pentru ele. Dupa care nu le place, dar de fapt ar vrea sa le placa si sufera ca nu le place ce "trebuie"... :laugh2  Problema este receptivitatea la indoctrinare ca parte a neoteniei caracteristice speciei umane, si schimbarea de paradigma provocata de societate impersonala, de masa. Femeile vor doar sa copilareasca si sa se joace cu papuselele vii de productie proprie... 

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Foarte curios cum femeile erau atrase de cei dispusi sa se sacrifice pentru comunitate pana nu demult in Istorie - aceia erau EROII. Astazi sunt eroi cei care doresc sa sacrifice comunitatea pentru cea mai mica hachita a lor. Iar femeile ii adora p-astia acum... Ca si cu barbosii: pana acum le plac aia rasi si baby face; acum e moda barbosilor, deci daca esti la moda e tot ce conteaza pentru ele. Dupa care nu le place, dar de fapt ar vrea sa le placa si sufera ca nu le place ce "trebuie"... :laugh2  Problema este receptivitatea la indoctrinare ca parte a neoteniei caracteristice speciei umane, si schimbarea de paradigma provocata de societate impersonala, de masa. Femeile vor doar sa copilareasca si sa se joace cu papuselele vii de productie proprie... 

 

Asta se intampla in trecut , de exemplu a fost ridicat un momument dedicat numai barbatilor pentru a comemora cei care si au sacrifat viata pentru femei si copii

 

"The Titanic Memorial is a granite statue in southwest Washington, D.C., that honors the men who gave their lives so that women and children might be saved during the RMS Titanic disaster. The thirteen-foot-tall figure is of a partly clad male figure with arms outstretched standing on a square base. The base is flanked by a square exedra, created by Henry Bacon, that encloses a small raised platform.[1] The statue was erected by the Women's Titanic Memorial Association."

 

 

Acum mi se rupe in paispe sa vad pe una violata la colt de 10 araboi , am sa scuip pe ea si o sa merg mai departe. (mi-am furat-o rau de tot incercand sa iau apararea unei pustoaice din asta de vreo 14-16 ani care era trasa de niste barbosi intr un gang). Pramatia a zis la politai ce eu am fost agresorul desi la sfarsit eram cu hainele rupte si plin de sange.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:F
  • Oras:F

Asta se intampla in trecut , DE CE NU MAI ESTE ASA? de exemplu a fost ridicat un momument dedicat numai barbatilor pentru a comemora cei care si au sacrifat viata pentru femei si copii LASA FEMEILE SI COPIII, BARBATII MUREAU IN RAZBOI DOAR PENTRU A FI IMPREUNA IN ZIDUL DE SCUTURI: FALANGA GRECEASA, DE EXEMPLU (VEZI "SOLDIERS AND GHOSTS" ETC.). DE CE SOCIETATEA ACUM II IDOLATRIZEAZA PE "SELF MADE MAN" SI CEI CARE AU O PERCEPTIE REALISTA ASUPRA MORTII SUNT MARGINALIZATI CA "LOSERS"? DE CE ACUM TOT CE CONTEAZA ESTE SA "TRAIESTI BINEEE...", PREFERABIL PE SEAMA TUTUROR CELORLALTI? 

 

"The Titanic Memorial is a granite statue in southwest Washington, D.C., that honors the men who gave their lives so that women and children might be saved during the RMS Titanic disaster. The thirteen-foot-tall figure is of a partly clad male figure with arms outstretched standing on a square base. The base is flanked by a square exedra, created by Henry Bacon, that encloses a small raised platform.[1] The statue was erected by the Women's Titanic Memorial Association."

 

 

Acum mi se rupe in paispe sa vad pe una violata la colt de 10 araboi , am sa scuip pe ea si o sa merg mai departe. (mi-am furat-o rau de tot incercand sa iau apararea unei pustoaice din asta de vreo 14-16 ani care era trasa de niste barbosi intr un gang). Pramatia a zis la politai ce eu am fost agresorul desi la sfarsit eram cu hainele rupte si plin de sange.

As vrea sa am acoperire in fata blestematului de stat si abjectiei de "lege" sa dau cu toporul in unii d-astia pana mor eu  sau ii omor pe toti! 

 

https://i.gifer.com/4gP.gif

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Asta se intampla in trecut , de exemplu a fost ridicat un momument dedicat numai barbatilor pentru a comemora cei care si au sacrifat viata pentru femei si copii

 

"The Titanic Memorial is a granite statue in southwest Washington, D.C., that honors the men who gave their lives so that women and children might be saved during the RMS Titanic disaster. The thirteen-foot-tall figure is of a partly clad male figure with arms outstretched standing on a square base. The base is flanked by a square exedra, created by Henry Bacon, that encloses a small raised platform.[1] The statue was erected by the Women's Titanic Memorial Association."

 

 

Acum mi se rupe in paispe sa vad pe una violata la colt de 10 araboi , am sa scuip pe ea si o sa merg mai departe. (mi-am furat-o rau de tot incercand sa iau apararea unei pustoaice din asta de vreo 14-16 ani care era trasa de niste barbosi intr un gang). Pramatia a zis la politai ce eu am fost agresorul desi la sfarsit eram cu hainele rupte si plin de sange.

 

 

sunt tot felul de situatii...dar nu tre sa bagi pe toata lumea in aceeasi oala. daca intr-o zi vei fi tata de fata...si doamne fereste ..i s-ar intampla ceva..nu ai vrea ca societatea sa intervina si s-o apere in lipsa ta??

  • Like 10
Link spre comentariu
  • Oras:F
  • Oras:F

sunt tot felul de situatii...dar nu tre sa bagi pe toata lumea in aceeasi oala. daca intr-o zi vei fi tata de fata...si doamne fereste ..i s-ar intampla ceva..nu ai vrea ca societatea sa intervina si s-o apere in lipsa ta??

Eu as vrea sa o apere niste oameni, nu "societatea" sau o "corporatie". Ce e impersonal, e prost. Poate doar niste droizi de razboi sa salveze situatia... 

 

LUATI TOATE MASURILE SA NU FITI TATI, MAMICI SAU... BUNICI! N-o sa mai fie de trait mult timp pe planeta asta. 

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...