Sari la conținut

Sweetgirls-masaj


Postări Recomandate

  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Multumim tuturor celor de aici care au citit, au inteles esenta, au venit si au intrat in mod special cu Natasha. Natasha le multumeste ptr. complimente si ptr. efortul lor de a o re-aduce la starea de incredere proprie, ptr. cuvintele incurajatoare si ptr. contributia lor la zambetele ei redobandite. Pe aceasta cale anuntam ca Natasha este bine acum (psihic) si ca NU va renunta la jobul de maseuza! Replica noastra a venit la INDEMNUL multora de aici care desi au pastrat tacerea pe forum, au venit personal si ne-au cunoscut si ne-au incurajat sa reactionam asa cum am facut-o, tocmai ptr. ca Mafci sa simta ce simt toate maseuzele IMPERFECTE.

 

P.S. Nu avem sarma ghimpata, dar ptr. unii "barbati" s-ar putea sa montam si gard electric. Si desi NU este treaba nimanui, salonul NU este condus de o fosta maseuza!

 

Legat de contul nostru, adminii pot decide liber. Forum de recenzii fara replica? OK, atunci. Fiecare liber sa scrie ce vrea ( cu exceptia maseuzelor, patronilor sau managerilor de saloane). Din fericire, clientii salonului nostru nu sunt reprezentati ca numar de cei ca Mafci, Rodrigo, samd.

Bun simt? Pai pe aici nu se prea simte bunul simt! Nu poate fi bun simt cand scrii fara scrupule si fara sa te gandesti ca ceea ce tu scrii s-ar putea sa faca rau unui om!

 

Si tot pe aceasta cale anuntam oficial ca aceasta este ULTIMA postare a noastra pe acest forum!!!

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Buna ziua. Am vrut sa nu scriu aceste lucruri dar m am gindit ca poatr cei din conducerea acestui salon , fosta maseuza sau nu invata ceva in sensul de a aprecia clientul.

Cei din conducerea acestui salon sunt atit de moralisti incat au dat afara o domnisoara pe numele ei Andra pt ca incepuse o relatie cu un client . Din pacate pentru acest salon era singura care cumulativ prin felul cum arata , prin prezenta ; prin felul cum vorbea ,prin atitudine , prin masajul efectuat cu pasiune pentru a face clientul sa se simta bine si sa revina ( fara a fi vorba desore sex ) . Celulita ca la majoritatea fetelor ramase , dat cu ulei , un frecat putin cu corpul si o laba trista gasesti la saloane cu 80 lei nu cu 200 lei .Conducerea acestui salon in loc sa fie atit de moralisti mai bine ar avea grija prin aspectul fetelor prin atitudinea lor deci princalitarea serviciilor ca acel client care vine si plateste sa se simta bine sa si doreasca sa mai revina cu placere . Din pacate fetele prezente nu te fac sa ti doresti sa revi ( si nu ma refer la sex ) . Probabil ca domnisoara Andra va merge la un alt salon si nu va avea de castigst decat acel salon .

Nu dau sfaturi altor clienti dar eu unul nu mai revin la acest salon

O zi buna tuturor inclusiv conducerii moraliste a acestui salon

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Ilfov
  • Oras:Ilfov

Andrei ar trebui sa faci un film pe tema asta groaznica. O curva care a plecat dintr-uj salon...si...emotii...a ajuns in altul. Ca fapt informativ pt mintea ta in colturi incearca sa nu mai futi prost pe la saloane ca faci rau fetelor. Bravo sweetgirl ca I-ati stricat idila lui andrei

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Ce de prosti pe lumea asta . Daca nu ai inteles unele cuvinte din ceea ce am scris eu iti trimit un DEX . Nu vorbeam despre sex . Eu nu merg in saloane pt sex dar nici pt o laba in scarba merg pt un masaj pasional . Cat despre domnisoara pe care ai jignit o de unde sti tu ca este curva . Probabil tu esti obisnuit numai cu curve si cu saloane gen bordel . Si cred ca tu esti curva acestui salon daca intelegi ce zic . Sari in apararea lor fara sa sti macar desore ce este vorba . Nici nu cred ca ai capacitatea sa intelegi ceea ce am scris eu in mesajul anterior esenta acelui mesaj nefiind strict legata de acea domnisoara .

O zi buna tuturor forumistilor inclusiv prostilor

Link spre comentariu
  • Oras:Ilfov
  • Oras:Ilfov

Pai bine ma Andrei dar de la un masaj pasional tu o dai dragoste si relatii?? Sau te-ai bagat singur in relatie si ai inceput sa terotizezi lumea pe acolo si au trebuit oamenii sa renunte la Andra ta? Din postarile tale imi dau seama ca obisnuiesti sa te indragostesti cam repede si cam...singur.

si ca sa iti dovedesc ca tu esti cel cu IQ subunitar cum sa fiu eu curva sweetgirl din moment ce eu putin mai sus matur cu ei pe jos??

Si hai sa ne oprim aici ca ai facut si topicul asta varza...cine stie cate vei mai distruge cu indragostelile tale

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Buna ziua . Inteleg ca aceasta conducere a salonului nu are nicii un interes asupra satisfactiei clientului din moment ce nu s avut nici o opinie nici de aprobare nici de dezaprobare asupra mesajului meu anterior . Asa ca atentie viitori clienti si acestui salon

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Iti multumesc din suflet Andrei ! Imi pare foarte rau ca am fost obligata sa plec. Am fost putin demoralizata fiind primul salon in care am lucrat. Acum lucrez intr un alt salon dar imi este foarte dor de sweet girls .. Imi pare rau ca s a ajuns la aceasta situatie dar asa se intampla cand ai foarte putina experienta si atunci cand clientul iti pleaca multumit si revine la tine pentru ca nu l tratezi ca pe un simplu sac de bani intervin banuielile cum ca oferi servicii sexuale. Nu am fost concediata pentru faptul ca as fi avut o relatie cu un client, conducerea stie mai bine despre ce este vorba. Va astept cu drag la Noblesse pe leonida 8. Inca o data iti multumesc Andrei , mi ai ridicat foarte mult moralul desi ma deranjeaza comentariile rautacioase, toate parerile sunt constructive ,indiferent de natura lor, bune sau rele.

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Iti multumesc din suflet Andrei ! Imi pare foarte rau ca am fost obligata sa plec. Am fost putin demoralizata fiind primul salon in care am lucrat. Acum lucrez intr un alt salon dar imi este foarte dor de sweet girls .. Imi pare rau ca s a ajuns la aceasta situatie dar asa se intampla cand ai foarte putina experienta si atunci cand clientul iti pleaca multumit si revine la tine pentru ca nu l tratezi ca pe un simplu sac de bani intervin banuielile cum ca oferi servicii sexuale. Nu am fost concediata pentru faptul ca as fi avut o relatie cu un client, conducerea stie mai bine despre ce este vorba. Va astept cu drag la Noblesse pe leonida 8. Inca o data iti multumesc Andrei , mi ai ridicat foarte mult moralul desi ma deranjeaza comentariile rautacioase, toate parerile sunt constructive ,indiferent de natura lor, bune sau rele.

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Buna Andra . Ma bucur ca te-am regasit (sper ca ti dai seama cine sunt . Nu am putut sa postez aici nici numele sub care am venit de doua ori in decursul unei saptamini la tine la sweet girls nici cel real pe care ti l-am spus ) . Aici la acest salon numele tau este acelasi ? Adica Andra ? Si ai acelasi program incepind cu ora 15 ? Astazi esti ?

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Buna Andra . Ma bucur ca te-am regasit (sper ca ti dai seama cine sunt . Nu am putut sa postez aici nici numele sub care am venit de doua ori in decursul unei saptamini la tine la sweet girls nici cel real pe care ti l-am spus ) . Aici la acest salon numele tau este acelasi ? Adica Andra ? Si ai acelasi program incepind cu ora 15 ? Astazi esti ?

Sunt azi de la ora 12 la ora 21 acelasi nume toata saptamana sunt de la 12-21 o sapt de zi una de noapte , mi am dat seama cine esti si inca o data iti multumesc din suflet pentru postare..

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Nu trebuie sa mi multumesti . Esti o persoana deosebita . Nu am scris purul adevar si ceea ce am simtit . Sper sa reusesc sa te vizitez astazi . Sper sa nu fi ocupata in jurul orei 17 . Nu pot face o programare de pe acum pt ca am niste probleme pe la birou si sper sa reusesc sa le rezolv pina in ora 16.30 . In cazul unei programari pot face zicand ca vreau cu domnisoara Andra ?

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Nu trebuie sa mi multumesti . Esti o persoana deosebita . Nu am scris purul adevar si ceea ce am simtit . Sper sa reusesc sa te vizitez astazi . Sper sa nu fi ocupata in jurul orei 17 . Nu pot face o programare de pe acum pt ca am niste probleme pe la birou si sper sa reusesc sa le rezolv pina in ora 16.30 . In cazul unei programari pot face zicand ca vreau cu domnisoara Andra ?

. Desigur , nu este nici macar o problema .
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Nu DOAR managera foloseste acest cont! Atentie, nu face confuzie intre un cont de salon si unul personal! Probabil doar 2-3 postari apartin managerei. Asa ca nu mai sariti precum ceata lui pitigoi sa aruncati cu noroi intr-o persoana care clar are mult prea multe alte lucruri de facut decat sa intre sa se certe cu voi pe aici. Si "conducerea" unui salon ca a oricarei alte firme include nu doar un manager ci si alte persoane gen administrator, director, patron / patroana, etc.....

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Oameni buni, haideti sa lamurim problema. Nu de alta, dar de la un topic tip recenzii, s-a ajuns prin grava degenerare la o "dezbatere" prin schimb de replici inutile. INTREAGA conducere / ECHIPA care compune SweetGirls, isi cere scuze oficial tuturor celor care s-au simtit jigniti de dreptul nostru la replica, sau de replicile la commenturile negative, mai mult sau mai putin reale. Apoi, sa lamurim aspectul locatiei. Nu avem sarma ghimpata, nici gard electric, este un gard de beton, deasupra caruia se afla un suport sudat ptr vita de vie. NU avem subsol, este o vila cu DEMISOL. Zona este EROILOR, Casa Radio, nu acea zona crepusculara gen Vulcanescu, Fagaras, etc. Mai departe: avem 8-9 angajate, cu si fara celulita, slabe si grase, blonde sau altfel...cu alte cuvinte, femei! Oameni! Despre fete si masaj: peste TOT finalizarea este laba! Sau aproape peste tot! Intre erotic si pasional este o mare diferenta, doar ca unele fete (mai noi) nu pot invata peste noapte tehnica de pasional! Ca peste tot, concurenta intre maseuze le determina pe acestea sa recurga la diverse " trucuri" pasionale in incercarea de a-si "fideliza" clientii.

 

Subiectul ANDRA:  Andra este o domnisoara in varsta de 23 de ani, care a lucrat la Noblesse in trecutul ei pe postul de receptionera. Deci SweetGirls nu este primul ei salon. Cand a venit la noi, era o ex-ospatarita, si NU stia sa faca masaj DELOC. Ne bucuram sa citim ca Andra era pasionala si experta, tocmai ptr ca TOT ce facea ea erau elemente si miscari COPIATE de la maseuzele cu care a intrat sa priveasca si sa asiste / participe ptr a invata, timp de 7-8 sedinte de masaj, in mare parte sedinte de masaj PASIONAL. Si aici ne recunoastem vina ptr. stilul pe care ea si l-a format. Poate nu trebuia sa o invatam masaj pasional prima data ci doar tehnici de  masaj erotic. Asta explica de ce clientii ei erau multumiti peste masura, doar primeau masaj pasional la bani de erotic. Ca fiecare firma / salon, si noi avem un regulament de oridine interioara si mai ales un contract de confidentialitate! Domnisoara Andra a fost prinsa in repetate randuri incalcand cateva reguli si clauze contractuale. Andra depasea timpul sedintei de masaj cu peste 20 de minute, in conditiile in care la noi la salon nu se bate in usa si se acorda un bonus gratuit de 10 minute ptr fiecare sedinta. Deci o sedinta de 60 minute poate dura si 65-70 fara ca clientului sa i se ceara bani in plus. Andra insa, peste acest bonus mai acorda de la sine inca 10-15-20 minute. Cum sa nu fii multumit cand platesti 100 lei, primesti masaj pasional si petreci cca 90 minute cu maseuza? Si daca peste toate astea ii faci propuneri fetei si ea iti raspunde :" oriunde, oricand, dar nu aici. nr meu de tel este ...." atunci da, aveti dreptate: Andra este maseuza IDEALA ptr orice client. In spatele acestei scene se afla insa o echipa de fete dornice si ele sa castige bani, nu foarte incantate cand o colega primeste apeluri si mesaje pe facebook de la clienti sau cand acestia vin sa o ia de la munca, sa ii aduca doar o cafea si la schimb sa primeasca o prezentare falsa si promisiuni ca revin, care nu sunt platite sa faca eforturi ptr a tine clientii in asteptare in receptie, cand Andra nu mai iese din camera decaland astfel programarile si afectand nu doar ritmul de lucru ci si imaginea salonului ca seriozitate, sa curete baile in urma ei si a clientilor ei, sa ii adune lucrurile personale de peste tot aruncate, sa ii explice zilnic aceleasi lucruri constructive si in avantajul ei ca maseuza, si nici foarte fericite sa fie invitate de Andra la o cafea si apoi sa constate cu stupoare ca este o intalnire aranjata de Andra intre ele si clienti ai salonului in care ele lucreaza!

Conducerea salonului SweetGirls i-a acordat Andrei mai multe sanse si termeni de remediere a greselilor facute. O conducere formata din oameni extrem de intelegatori si respectuosi cu angajatele, care organizeaza iesiri tip " team building" ptr echipa in mod frecvent, evenimente la care Andra a gresit din nou, sfidand vadit o echipa intreaga in incercarea de a plasa "subtil" nr de tel si facebook-ul ei...

Nu faptul ca leaga legaturi si prietenii cu clientii in afara salonului a dus la concedierea Andrei ( aici are dreptate ) dar nici faptul ca era prea pasionala sau a fost " banuita" de extra servicii (tip sex),  ci faptul ca in mod constant aceasta le-a dat celor cu care se intalnea detalii legate de activitatea salonului, de colege, despre ALTI CLIENTI, despre conducere, etc. Andra si-a recunoscut faptele in fata colegelor si a conducerii.

 

Aviz celor ce o considera pe Andra " speciala"! Andra este doar o alta maseuza care iese nu doar cu unul ci cu mai multi clienti in acelasi timp! Andra este maseuza care nu doar iti povesteste tie despre un client sau despre salonul in care lucreaza ci si lui despre tine si colege. Andra este o impatimita facebook posesoare de Iphone (auto-update contacte facebook in functie de agenda telefonica) asadar cand iesiti impreuna atentie la check-in-uri si postarile ei cu poze. Tot asa am prins-o si noi, observand pozele clientilor nostri pe facebook-ul ei in postari aparute pe pagina colegelor!!!!

 

Raspuns ptr Andrei: daca nu raspundem tuturor postarilor userilor de aici este ptr ca nu toate postarile au nevoie de raspuns. In plus exista PM ptr discutia ta cu Andra si programare la salon Nobless, salon la care Andra S-A INTORS dupa ce a fost concediata de la SweetGirls.

 

Ptr. Andra: "Imi cer mii de scuze in fata voastra pentru tot ce am gresit. Nu caut sa ma primiti inapoi. Da, a fost un loc de munca foarte bun, va multumesc foarte mult pentru sansa acordata si imi pare rau ca s-a terminat asa."  Acesta este ultimul tau mesaj catre noi, Andra. Din respect ptr salon si ptr echipa din care ai facut parte cu mandrie, te rugam sa nu incepi o propaganda anti sweetgirls.

 

Va multumim tuturor, inca o data ne scuzam ptr tot ce am scris si ce nu am scris, si vom incerca sa devenim doar observatori pasivi ai acestui topic. O zi buna in continuare ,

 

Cu respect ,

 

Echipa SweetGirls Masaj

  • Like 1
Link spre comentariu

  • Oras:Ilfov
  • Oras:Ilfov

Tind sa cred ca Andra era singura care avea contact cu realitatea si nu se preta la politica salonului de a baga pe gat oferta mai scumpa. Si acum sincer, 100lei pt masaj si o laba facuta de la distanta din frustrarea ca nu e aleasa varianta scumpa este exagerat, iar 200lei pt un masaj erotic este si mai exagerat.

Cunosc cel putin 5 saloane si muuuulte maseuze care ofera la 100lei masaj "passion" si acum mai adaug unul,la Noblesse unde Andra ofera la 140lei ce voi oferiti la 200.

@mariusdanger: diferenta e ca la 200de lei nu mai sunt frustrari si raceala. Asta e singura diferenta

  • Like 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...