Sari la conținut

Unde putem bea cavalereste?


Postări Recomandate

Vizitator allview1
Reputație: 0

Ultima oara cand am baut a fost pe terasa unui restaurant in Predeal acum aproape 2 ani.

Pai nu bei, nu futi... sarut mana părinte! :)))

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator allview1
Reputație: 0

Da Buggule, nici eu nu fut la serviciu ca ma dau afara. :)

Mai bine te insori, atunci o sa te apuci si de futut si de băutura. :))))

  • Like 2
Link spre comentariu
Reputație: 2569
  • Oras:Sa fie usor de ajuns
  • Oras:Sa fie usor de ajuns

Da Buggule, nici eu nu fut la serviciu ca ma dau afara. :)

Mai bine te insori, atunci o sa te apuci si de futut si de băutura. :))))

faza asta cu fututul la serviciu...e adrenalina in stare pura... faci tu ce faci, allview1, si ma provoci :laugh2

Link spre comentariu
Vizitator allview1
Reputație: 0

faza asta cu fututul la serviciu...e adrenalina in stare pura... faci tu ce faci, allview1, si ma provoci :laugh2

Daaaa... recunosc, am mințit! :D

Link spre comentariu
  • Oras:Constanta
  • Oras:Constanta

Eu am mancat doar de la 4 pizzerii, dar cred ca va trebui sa le iau pe fiecare la rand care este cea mai buna. Cea mai buna pizza era unde este acum casa de pariuri Admiral langa hotel Balada Nej.

 

La Oana era si Pizzerie si Cofetarie

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Constanta
  • Oras:Constanta

N-am inteles eu bine sau discutati despre unde se mananca si bea misto pe la noi ? 

 

BierHaus - mancare proaspata,bere multa, atmosfera frumoasa

MarraPub - in spate la Oxford, macare gustoasa, ospatarita ( ca da, era numai una candva ) buna in draci

Pizza - aia de la Aldo ramane no1 pentru mine.

Grill House - au un grataragiu smecher tare, mancarea e super gustoasa si proaspata.

Popasu Pescarilor - in Neptun-Olimp, fructe de mare si peste smechere rau, preturi cam piperate da' merge.

 

De baut ca un domn : 

 

Sky View Bar - Hotel Parc, etaju 14, bauturi fine, preturi mari, priveliste de milioane

Piano Bar - era candva in Mamaia in spatele restaurantului "Don Corleone"

 

Avarage : Club Phoenix, Ciresica - foarte misto localu' si preturile sunt ok

 

Boschetareala in Heaven's Hell si El Comandante si nu in ultimu rand, boschetareala suprema, LA PLOPI, magnifica locatie de pe Vlaicu, zona Cet, vis a vis de statia aia RATC, acolo unde toata lumea-i cui de la 6 dimineata :))

  • Like 3
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:C-ta
  • Oras:C-ta

si nu in ultimu rand, boschetareala suprema, LA PLOPI, magnifica locatie de pe Vlaicu, zona Cet, vis a vis de statia aia RATC, acolo unde toata lumea-i cui de la 6 dimineata :))

La Plopi e baza Constantei, fiind si din cet, e super haios sa vezi dimineata certuri intre betivi si/sau tigani..

 

Ca tot se vorbea de shaworma.. Extrablat pe Tomis e chiar ok, pe langa Fodo Altina. Mai e si langa liceul Calinescu Dimico care iti face ditamai piesa..

 

Apropo, obisnuiam sa merg destul de des la Marmara de langa Lupoaica, acum in locul Marmara e ceva numit La Lupoaica, a fost cineva?

Link spre comentariu

Pentru amatorii care asociază vinul cu preparate maritime...

 

Tocmai ce am ajuns acasă din Agigea de la Golful Pescarilor. Incredibil bucătarul. Am avut alături un vin alb interesant la carafă.

 

Este și Pescăria lui Matei la câțiva metri de Golful Pescarilor, cu câteva preparate interesante produse în regim propriu.

 

Lacul Racilor și Popasul Pescarilor din Olimp cu program tot anul.

 

Cherhanaua Tasaul din Năvodari.

 

Preferând produsele locale, restaurantele au o colecție bogată de vinuri Dobrogene. Degustare plăcută.

Link spre comentariu
  • Oras:CT
  • Oras:CT

Calcanul & rechinul în pericol de de dispariție în Marea Neagră. Acum 2 ani am stat la un celebru hotel din Orșova nu prea aveau nimic de mâncare așa că am luat un borș de pește. Când a venit ospătărița brunetă tânără cu borșul în silă l-am mâncat pisat mărunt am zis că mănânc ceva de calitate din Dunăre. Cel mai bun borș & pește l-am mâncat la TL. Ce avem noi în oraș & stațiuni se aduce din Turcia,Grecia dar nu se compară cu cel din deltă !

  • Minus 2
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...