Sari la conținut

Embargo pe Cluj pentru ...


Vizitator altu2

Postări Recomandate

Vizitator altu2
Reputație: 0

Azi, fiind usor nostalgic, si aducandu-mi aminte de acele vremuri (apuse!!!) cand in Regulamentul acestui Forum erau stipulate restrictii clare privind modul de adresare catre un coleg, si, mai mult chiar, gandurile ducandu-ma in timpuri de mult trecute spre un forum (disparut temporar, ulterior reinviat, dar din pacate nu chiar precum pasarea Phoenix, din propria-i cenusa), forum ce avea (si inca are) drept logo autoasumat de membrii,  insiruirea de termeni, "Gentlemen's Club" (ah, ce bine dau la un loc acele cuvinte), ei bine, cu aceste ganduri in mintea-mi, vin in fata domniilor voastre, doamne, domnisoare, si evident, domni cu urmatoarea intrebare:

 

Suntem in stare a impune un embargou pe sub-sectiunea Cluj, embargou prin care, autoasumat, se interzic exprimari vulgare, triviale, atacuri la persoana, injurii, calomnii, atitudini agresive, etc.?

 

Adica, altfel spus, putem a ne intoarce la civilizatie?

 

Nu pot, chiar daca prin a mea formatie profesionala, dar si configuratie si structura personala, sunt riguros si adeptul regulilor clare, de data asta nu pot stabili asa ceva, reguli clare, ce pot insa, este a va solicita sa redevenim civilizati.

 

Ce astept de la acest demers al meu?

 

Ca cei care gandesc ca mine sa scrie in acest topic doar atat: "Contati (si) pe mine".

 

Seara buna,

 

...

 

Link spre comentariu

Nooo, ase, ma, ciocoflenderi! Ca la Kolozsvár e pe baza de fainosag. Da' can' mai scapam cate-una' sa nu fie bai, ca la tati ni-i greu, s-apai unde mai pui c-om fi sogori... Eeehe!... neicusorule, puicusorule... Acu'... de-o fi unu', de-o fi altu' ne-om uita in alta parte si ne-om facem ca nu-l vedem, ca mare pacat ii zavistia si mai pacatos e al de da apa la moara si pune paie pe foc decat al slab de inger. Apai… mie… in obicei mi-i sa vorbesc… curat, ca ma spal pe dinti... da' aciulea tre' sa recunosc… ca cand am pus ochiu' pa unu', altu' de ma mai scoate din pepeni... Ce sa zic?... Pe mine sa nu contati!  

Link spre comentariu
  • Oras:tara silvaniei
  • Oras:tara silvaniei

Dapoi cum vine asta dom senatoru oii. Amu ma plimbi prin regnul animalelor si in secunda doi esti pacifistul number one al forumului. Cine sa te creada? Sau te- ai spalat cu cocolino si esti mai curat, mai pufos. Nici usturoi n ai mancat nici gura nu ti miroase.

Dupa ce te am luat perpulis ca sa scot in evidenta latura abjecta a eului tau orgolios amu chiar ca nu te credem.

Pentru mine si multi altii esti senatoru oviina cel care jigneste gratuit, care in fiecare postare adauga noi invective. Esti de rasu plansu.

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Telefon: azareth.maximus
  • Oras:Avalon
  • Telefon: azareth.maximus
  • Oras:Avalon

Contati (si) pe mine

Eu sunt de acord, punem umarul pentru un forum curat si civilizat

 

Ideea este ca acest forum este plin de membrii bine crescuti, dar foarte prost educati, este nevoie de o initiativa in acest sens si avand in vedere ca-i pe partea de Ardeal, macar nu va cadea in derizoriu, ca de'am face-o pe Bucuresti .... apoi pfoaiaiai ce-ar face miticii ..

Link spre comentariu
  • Oras:tara silvaniei
  • Oras:tara silvaniei

Domnule Altu 2, manclin.

Nu esti altu esti acelasi Maestru Mocu.

Din pacate sunt tot mai putini care apreciaza si se comporta precum zici. Totusi am speranta ca se va lua atitudine. impotriva acelora care si permit ca orocand oriunde sa+ si introduca organu in ceilalti. Sa nu msi apara pagini ontregi de offtopic. Din pacate sunt tot mai multi greii ai forumului care folosesc acest limbaj. Nu vreau sa ma victimizez, dar ce se imtampla daca in locul meu era un pitbul oarecare. In locul luarii in raspar de catre mine aparea cu siguranta acelasi jeg puturos ( vorba lui stalingrad) care umple paginile lui maximus. Si totusi exista speranta. Maturul, stalingrad si acum dl Mocu se dezic public de aceasta balacareala continua existenta pe forum. Pana la urma cele 20 de pagini de jeg puturos de pe topicul lui maximus si- au atins scopul. Acela de a lua atitudine impotriva mojiciilor, a insultelor gratuite, a injuriilor, a grobianismului feroce. Atat sper: ca aceasta atitudine sa nu fie doar de fatada, ca indiferent de culoarea userului sa se ia atitudine. Ni in razbelul meu cu domnu senator( stiu. Sa ma apar singur)

  • Like 1
Link spre comentariu

Ideea este ca acest forum este plin de membrii bine crescuti, dar foarte prost educati, este nevoie de o initiativa in acest sens si avand in vedere ca-i pe partea de Ardeal, macar nu va cadea in derizoriu, ca de'am face-o pe Bucuresti .... apoi pfoaiaiai ce-ar face miticii ..

|

Cand zici bine crescuti cred ca te referi la...

 

http://s27.postimg.org/mddg1ib3n/fat_guy_speedo.jpg

 

... ca, altfel... se stie... "The internet brings the craziest of all crazies together."

 

In special pe Nimfo.

 

Subscriu. ;)

  • Like 3
  • Minus 8
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Eu i-am tot dat lui Aza puncte: cum naiba sa fac sa mi le iau inapoi?:( Prietene, atata timp cat imparti lumea intre "ardeleni seriosi" si "mitici" nu esti cu nimic mai presus decat Fredo! Cand pui "bariere" esti primul care da cu dintii in ele...

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Cluj
  • Oras:Cluj

Banuiesc ca ai inceput acest topic din cauza circului din jurul disputei dintre Maximus si Borcea...

In acelasi spirit de "Gentlemen's Club" ar trebui sanctionati cei care posteaza recenzi false aka bullshit. Indiferent de motiv( prietenie, reduceri, beneficii, plictiseala, etc... )

Informatiile postate ar trebui sa fie corecte si cat mai aproape de realitate ( intotdeauna vor fi mici detalii care le vei tine pentru tine insa nu lucruri care ar putea induce in erroare alti useri ).

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Cluj Napoca
  • Oras:Cluj Napoca

Desi se scuza ca cica a punctat 'continutul' @stalingrad este unul din cei ce au dat puncte la prima postare a lui @borcea! culmea e ca titlul topicului ii provoca aparent o 'scarba', reuseste sa o ignore si da puncte. Sunt tare curios cum se va pune in practica acest 'embargo'. Atitudinea asta pur declarativa "contati si pe mine" urmata de jigniri e tare! Initiatorul unor astfel de practici? cu el ce se intampla? daca de la inceput 'initiatorul' ar fi pus la punct nu s-ar ajunge la 'jegosenii'. Din pacate daca initiatorul e un 'colorat' lumea face zid in a-i apara pozitia! La jignirile pe care @ovii i le-a facut lui @silvanu pur gratuit a reactionat cineva? nu! pentru ca @silvanu nu e colorat. e doar o chestiune declarativa treaba asta cu 'conteaza pe mine', care din pacate daca nu va fi urmata de 'fapte' va ramane doar un topic deschis pe aici. Eu pot spune atat NU am initiat jigniri la adresa niciunui user , am raspuns si voi raspunde unei jigniri gratuite cu 100 de jigniri . De ce? pentru ca altfel lumea va ramane impartita in @senatori si @pulime .Contati pe mine daca nu ma jigniti! Daca o faceti , gratuit, contati pe tonele de jeg ce se pot aduna pe acolo!

Domnule Altu 2, manclin.
Nu esti altu esti acelasi Maestru Mocu.
Din pacate sunt tot mai putini care apreciaza si se comporta precum zici. Totusi am speranta ca se va lua atitudine. impotriva acelora care si permit ca orocand oriunde sa+ si introduca organu in ceilalti. Sa nu msi apara pagini ontregi de offtopic. Din pacate sunt tot mai multi greii ai forumului care folosesc acest limbaj. Nu vreau sa ma victimizez, dar ce se imtampla daca in locul meu era un pitbul oarecare. In locul luarii in raspar de catre mine aparea cu siguranta acelasi jeg puturos ( vorba lui stalingrad) care umple paginile lui maximus. Si totusi exista speranta. Maturul, stalingrad si acum dl Mocu se dezic public de aceasta balacareala continua existenta pe forum. Pana la urma cele 20 de pagini de jeg puturos de pe topicul lui maximus si- au atins scopul. Acela de a lua atitudine impotriva mojiciilor, a insultelor gratuite, a injuriilor, a grobianismului feroce. Atat sper: ca aceasta atitudine sa nu fie doar de fatada, ca indiferent de culoarea userului sa se ia atitudine. Ni in razbelul meu cu domnu senator( stiu. Sa ma apar singur)

Link spre comentariu
  • Oras:tara silvaniei
  • Oras:tara silvaniei

Maxime, sezi bland si be palinca( de la verbul a bea si nu de la behaitul oii cum ar crede altii).

MA Lasa rece lipsa de atitudine a forumistilor. Nu l luat perpulis pe senator pentru a obtine ceva. E pur si simplu sarcasmul uneori trivial recunosc fata de grobianismul si aerele de superioritate ale unui senator de drept. Care in tot cazul cu intelepciunea caracteristica trebuia sa aplaneze conflictul. L ati vazut aici in toata splendoarea lui pe unul din greii forumului. Fereasca sfantu sa ajunga moderator. In momentul in care ajung la conditii tehnice mai bune voi posta un topic nunit sugestiv zic eu:

Balada senatorului oviina

Link spre comentariu
  • Telefon: azareth.maximus
  • Oras:Avalon
  • Telefon: azareth.maximus
  • Oras:Avalon

Eu i-am tot dat lui Aza puncte: cum naiba sa fac sa mi le iau inapoi? :( Prietene, atata timp cat imparti lumea intre "ardeleni seriosi" si "mitici" nu esti cu nimic mai presus decat Fredo! Cand pui "bariere" esti primul care da cu dintii in ele...

 

miticiie mai artagosi din fire si uneori gandesc doar dupa ce se exprima, atata tot,n-am zis nimic rau despre ei,cat despre Fredo, el e oricum un caz patologic, bun de mentional in manualele de psihologie

Link spre comentariu
  • Telefon: azareth.maximus
  • Oras:Avalon
  • Telefon: azareth.maximus
  • Oras:Avalon

ce pula mea e aicea ma ? ca mi s-a atras atentia dar e prea mult de citit

 

pentru ca utilizatori politicosi si din seria injuraturilor :laugh2

  • Like 1
Link spre comentariu

ce pula mea e aicea ma ? ca mi s-a atras atentia dar e prea mult de citit

 

 

Hai noroc si ce-a zis Veta! Bine c-ai venit. Te asteptam cu cornulete cu rahat.

 

 

http://s18.postimg.org/y136rez9l/cornulete_cu_rahat.jpg

 

 

Ca sa-ti fac un rezumat... este despre cum sa nu mananci rahat.

  • Like 3
  • Minus 8
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...