Sari la conținut

Bancuri si filmulete, pentru descretirea fruntii


tazz

Postări Recomandate

  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Merge linistit trenul pe calea ferata si brusc o ia la dreapta! Iese de pe calea ferata si o ia prin aratura, porumb, cartofi, lucerna, iar porumb, padure, cartofi, iar lucerna si iese inapoi la calea ferata si merge mai departe. Pasagerii socati, se duc la mecanic sa vada care-i treaba. Intrebat de cele intamplate, mecanicul le raspunde:

- Era unul la vreo 200 m, care se caca pe calea ferata, ce era sa fac ?!Pasagerii:

-Trebuia sa-l calci, in mortii ma-sii!

Mecanicul:

-Pai numai in lucerna l-am ajuns!!!

  • Like 2
Link spre comentariu
Vizitator futbineditat
Reputație: 0
La o mănăstire soseşte de curând o nouă călugăriţă.Curioasă din fire,maică stareţă o întreabă tacticos pe călugăriţa novice: – Dacă un bărbat ar vrea să abuzeze de ţine,tu ce faci? – Mi-aş da jos veşmintele. – Da? Şi mai ce? – I-aş spune să-şi coboare pantalonii. – De ce aşa? – Fiindcă aş putea fugi mai repede cu fusta ridicată decât el cu pantalonii la genunchi.

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Intr-un compartiment de tren, doua studente, care plecau in vacanta si un cioban. Din plictiseala, fetele se apuca sa converseze:

-Vai, draga, m-a ros pantoful si ma doare “tendonul lui Ahile”.

-Si pe mine, de ieri ma doare “marul lui Adam”.

Ciobanul nu vrea sa se lase nici el mai prejos. Se ridica de pe bancheta si exclama:

-Tulai Doamne, ce mi-o amortit “buca lui Curu”.

  • Like 3
Link spre comentariu

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...