Sari la conținut

Amendat la prostituate "pentru atragerea de persoane straine" Ajutor!


pula_mare

Postări Recomandate

  • Oras:oradea
  • Oras:oradea

Mda .. scuze pentru titlul milog :P ... Chiar in aceasta seara mergand pe borsului spre vama (dupa peco ala) mai multe tipe faceau semne de atragere ... fara sa ma pot abtine o iau si eu pe una (Brighi), 22 ani. Mna pana aici totul bine .. negociat dar escroaca (va povestesc alta data) eu zicand mereu: mai asta e zona cam circulata ....

 

Dupa cateva vorbe mergem in spate si ea incepe discret. Intre timp un paznic roia pe langa masina (paznic de la ceva fabrica de acolo) telefonand cred dupa copoi .. deci m-a dat in gat :(

 

Trec secunde .. plata facuta la zdreanta .. incepeam sa imi dau pantalonii jos dupa care ce sa vezi ... masina politiei. Tipa zice ca nu are buletin(zice ala catre ea fugi de aici), eu clar l-am prezentat. Scrie ala datele mele in ceva caiet dupa care iese si imi zice: amenda pentru atragerea de persoane straine in masina parca (fiind intre 500 si 1000 ron). Se trimite acasa, nimic semnat, nimic dovedit, nimic recunoscut ...

 

A mai patit cineva asa ceva?

Link spre comentariu
  • Oras:oradea
  • Oras:oradea
Am gasit si legea dar nu pusca deloc:

 

LEGE nr. 61 din 27 septembrie 1991 (*republicată*)

pentru sancţionarea faptelor de încălcare a unor norme de convieţuire

socială, a ordinii şi liniştii publice*)

EMITENT: PARLAMENTUL

PUBLICAT ÎN: MONITORUL OFICIAL nr. 96 din 7 februarie 2014

 


6) atragerea de persoane, sub orice formă, săvârşită în localuri, parcuri, pe străzi sau în alte locuri publice în vederea practicării de raporturi sexuale cu acestea spre a obţine foloase materiale, precum şi îndemnul sau determinarea, în acelaşi scop, a unei persoane la săvârşirea unor astfel de fapte;

Link spre comentariu
  • Oras:oradea
  • Oras:oradea

Se dau tot felul de amenzi in perioada asta pt ca e nevoie de bani la buget. Fiecare polițist are un traseu si o "norma" pe care trebuie sa o facă in fiecare seara. Daca nu face norma aia de amenzi nu mai are evaluări sau calificative de la superiori si nu promovează la timp. Stau in boscheti si te urmăresc sau când ieși din club etc. Din câte stiu daca depășesc norma care li se impun au pe lângă salar procent din amenzile pe care le dau si sunt încasate. Deci sunt foarte motivați. Daca nu ai semnat pv de Contravenție o sa ti l aducă acasa un polițist sau cu posta. Îți recomand sa nu semnezi de primire niciunuia. Daca totuși o sa ti l pună in posta ai dreptul sa faci Contestație si sa o depui la judecătorie dar având in vedere "spetza" bănuiesc ca nu o s o faci. După aproximativ 1 luna daca nu e contestata o sa ti între la primărie la impozite si taxe ca amenda Contravențională. Ai 2 variante:fie platesti, fie nu platesti. Ca sa nu platesti iti recomand sa nu ai proprietati pe numele tau pt ca o sa ti trimita popriri, somații si apoi sechestru. In 3 ani daca nu ai proprietăți pe numele tau, conturi in bănci pe numele tau, salar, se prescrie presupusa datorie si ai scăpat. Si încă cv daca o Primești in posta vezi daca a semnat cineva la rubrica " martor asistent" daca e gol e nula de drept si nu are nicio valoare. De-obicei semnează colegul lui sau opreste pe altul si l pune sa semneze.

Link spre comentariu
  • Oras:oradea
  • Oras:oradea

Ca procesul verbal sa fie valabil si sa țină in caz de proces trebuie sa fie semnat de un martor asistent este rubrica specială in partea de jos dreapta in cazul in care tu nu si semnat. Nu semna de primire nici polițistului nici Poștașului spune le sa l trimită inapoi. O sa ti facă aviz la posta după 1 luna dar posta o sa i-l trimită inapoi la ei si apoi o sa ti l lipsească pe ușa de la apartament. Îți spun lucrurile astea in cazul in care nu vrei sa plătești. Daca vrei sa plătești nu contează ce spun eu dar amenda o sa ti vina. Ceasul rău cam așa as descrie eu povestea ta.

Link spre comentariu
  • Oras:oradea
  • Oras:oradea

Când nu o sa mai aibă alta varianta, cei de la posta o sa l trimită inapoi, o sa vina unul de la poliție si o sa ti l lipsească pe ușa pt ca ei au nevoie sa știe ca ai luat la cunoștiință de el ca sa l poată trimite mai departe la primărie, adică ca stii de el oficial prin semnătura ta de primire. Dar daca nu ai nimic pe numele tau in 3 ani se prescrie si ai scăpat.

Link spre comentariu
  • Oras:oradea
  • Oras:oradea

Atunci fratelo daca nu ești rușinos faci Contestație si o depui la judecătorie in care explici ca nu ai obținut niciun folos material singura problema e ca a fost un loc public, depui un cazier curat arati ca nu ai antecedente Câștigi sigur mai ales la prima abatere si îți anulează amenda.

Link spre comentariu
Vizitator pustiu84
Reputație: 0

Nu stiu exact legea dar daca ii pe procedura amenda ii jumatate din minimul daca platesti in 48h. Se trimite recomandata deci daca il stii pe postas nu il preiei si nu ridica de la posta.

P.S: sper totusi ca nu ai pe nimeni acasa care ar putea vedea procesul verbal.

P.S.2: eu asa am auzit ca nu se mai da procent din amenzile date.

Link spre comentariu
  • Oras:oradea
  • Oras:oradea

acuma asta e .. 250 ron + 40 la zdreanta. Amenzile nu mai influenteaza salariul lor. Am fost intrebat daca sunt insurat clar ... pervers tipu :))

 

Problema e ca am ramas cu o dilema: De ce zdreanta a fost lasata sa plece cu numerarul meu care practic era dovada lor, fara sa fie amendata si eu am fost amendat?

 

:fish12 O fi invatat astia limba rechinilor?

Link spre comentariu
  • Oras:oradea
  • Oras:oradea

Lubi esti cat decat pe aproape cu unformatiile. Dar referitor la politisti, ai fost tu de stii atatea? Iar cu procesul verbal nu ai sanse.citeste legea lor si ai sa vezi ce poti contesta. Nu fapta o contesti ci continutul, asa ca nu prea ai ce contesta, coleg de-al lui nu poate fi martor asta e alta chestie.mai informeaza-te nu informa aiurea.

Link spre comentariu
  • Oras:oradea
  • Oras:oradea

Nu a amendat curva pt ca știe ca oricum nu plătește, ii da in fiecare seara sau când e control amenda dar degeaba. I a dat la om si la intrebat daca e însurat ca sa l facă sa plătească. Din 10 procese verbale de Contravenție nesemnate 7, 8 sunt semnate de colegi sau opresc pe următorul om si i-l pune sa semneze chiar daca habar nu are despre ce a fost vorba sau semnează chiar curva in cazul asta. E o condiție de nulitate absoluta chestia cu martorul asistent. Nu stiu ce conținut Vorbești, nu faptul ca i a dat o muie la aia in masina e problema, ci ca a făcut o pe un drum public daca o ducea acasa nu era nicio problema. Contesta amenda la judecătorie pt ca doar ea o poate anula. Iar treaba cu polițiștii e adevărata daca nu îndeplinesc graficul de amenzi si mâine pe același traseu un alt polițist i-l dublează chiar e luat la întrebări nu promovează la timp etc etc.

Link spre comentariu
  • Oras:oradea
  • Oras:oradea

raspunsul unui politist:

 

Legea spune că "atragerea" este incriminată, deci comiterea contravenţiei nu este condiţionată de întreţinerea efectivă a unor raporturi sexuale. Nu ai de ce să-ţi faci griji, ai fost sancţionat corect.

Link spre comentariu
  • Oras:oradea
  • Oras:oradea

Continutul peocesului verbal.... adica ... toate punctele ce trebuiesc completate.... sa fie mul un PV unul din puncte trebuie sa lipseasca..nu numai semnatura. Continut nu inseamna la ceea ce s-a scris in el.ci ceea ce contine. Nu m-ai afirma ce nu cunosti... nu poate un coleg semna la martor ca atunci e nul.. iar daca te opreste politistul nu te pune sa semnezi ci te pune in tema cu cele intamplate

Link spre comentariu
  • Oras:oradea
  • Oras:oradea

Nu a amendat curva pt ca știe ca oricum nu plătește, ii da in fiecare seara sau când e control amenda dar degeaba. I a dat la om si la intrebat daca e însurat ca sa l facă sa plătească. Din 10 procese verbale de Contravenție nesemnate 7, 8 sunt semnate de colegi sau opresc pe următorul om si i-l pune sa semneze chiar daca habar nu are despre ce a fost vorba sau semnează chiar curva in cazul asta. E o condiție de nulitate absoluta chestia cu martorul asistent. Nu stiu ce conținut Vorbești, nu faptul ca i a dat o muie la aia in masina e problema, ci ca a făcut o pe un drum public daca o ducea acasa nu era nicio problema. Contesta amenda la judecătorie pt ca doar ea o poate anula. Iar treaba cu polițiștii e adevărata daca nu îndeplinesc graficul de amenzi si mâine pe același traseu un alt polițist i-l dublează chiar e luat la întrebări nu promovează la timp etc etc.

Partea "nu faptul ca i a dat o muie la aia in masina e problema, ci ca a făcut o pe un drum public daca o ducea acasa nu era nicio problema" o contrazic. Aici vroiam defapt sa trag semnalul de alarma. Pur si simplu daca opresti si vorbesti cu ele deja fapta poate intra la "atragerea de persoane, indemnul, determinarea". Deci daca agati o tipa in club, garda e prin preajma si are chef sa aduca niste bani la buget pur si simplu te opreste si iti poate da aceeasi amenda. Club = imbracaminte sumara, nu ai tu idee cine e exact deci nu poti dovedi ca sunteti impreuna etc ...

 

Democratie deci, da?

Link spre comentariu
  • Oras:oradea
  • Oras:oradea

Partea "nu faptul ca i a dat o muie la aia in masina e problema, ci ca a făcut o pe un drum public daca o ducea acasa nu era nicio problema" o contrazic. Aici vroiam defapt sa trag semnalul de alarma. Pur si simplu daca opresti si vorbesti cu ele deja fapta poate intra la "atragerea de persoane, indemnul, determinarea". Deci daca agati o tipa in club, garda e prin preajma si are chef sa aduca niste bani la buget pur si simplu te opreste si iti poate da aceeasi amenda. Club = imbracaminte sumara, nu ai tu idee cine e exact deci nu poti dovedi ca sunteti impreuna etc ...

 

Democratie deci, da?

deci bai frate plateste si nu te mai plange aici pe forum ca o lungiti asa mult si bine pe subiectul asta ai dat muie tea prins asumati ca si un curvar de centura care esti si gata cu atata balacareala de 2 lei si alta data sa te inveti minte sa mai mergi pe marginea drumului la fetite igena zero discretie la fel si banii acum ai vaz da

:snap te saluta un angajat sedlex

  • Minus 3
Link spre comentariu
  • Oras:oradea
  • Oras:oradea

Continutul peocesului verbal.... adica ... toate punctele ce trebuiesc completate.... sa fie mul un PV unul din puncte trebuie sa lipseasca..nu numai semnatura. Continut nu inseamna la ceea ce s-a scris in el.ci ceea ce contine. Nu m-ai afirma ce nu cunosti... nu poate un coleg semna la martor ca atunci e nul.. iar daca te opreste politistul nu te pune sa semnezi ci te pune in tema cu cele intamplate

Link spre comentariu
  • Oras:oradea
  • Oras:oradea

Ești plin de Șmecherii ca wc -ul de hârtii. Nu înțelegi ca nu a semnat nimic si a zis ca i o va trimite acasa. Când o va primi va vedea ca e semnată si la rubrica martor asistent altfel fiind nula, practica e sa semneze următorul pe care l opresc in trafic sau paznicul de acolo sau etc. Eu am primit o amenda de genul pt un teren care nu era curatat si am primit o in posta cu Martor asistent care nu avea nicio treaba trecuse doar prin zona si l a pus sa semneze. L am chemat in instanța si pe martorul asistent care a spus ca a preferat sa semneze decât sa i dea lui amenda pt orice altceva si a cerut scuze. Am câștigat si mi s a anulat amenda. Daca ești la prima abatere instanța de judecată in practica ei îți da câștig.

Link spre comentariu
  • Oras:oradea
  • Oras:oradea

Iar daca ești polițist bănuiesc ca ești pe la poliția locală deci personal contractual angajat de primărie sa dea amenzi la boschetari sau sa blocheze rotile la tiruri pe la real si kaufland. S au te ai transferat de pe la frontiera, dar după cum scrii si gândești niciodată nu ai făcut academia. Eu am vrut sa l ajut pe om sa i spun ce si cum si uite ce pățesc.

Link spre comentariu

  • Oras:oradea
  • Oras:oradea

Bine era daca eram vreuna din cazuri. Cred mai repede ca tu te afli in vreunul din cazuri ca tare esti in tema si tare esti la curent cu toate. Eu doar sunt in clar cu legea.vad ca tu o tii pe a ta cu " prima abatere" ..de ce sa iti dea instanta dreptate.?

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...