Sari la conținut

Amendat la prostituate "pentru atragerea de persoane straine" Ajutor!


pula_mare

Postări Recomandate

  • Oras:oradea
  • Oras:oradea

Ai si tu dreptate, fapta e si rămâne, a greșit si l au amendat au temei legal, îndemn, loc public etc. Eu am spus in caz ca nu vrea sa plătească lucrurile astea, se leagă de faza asta cu martorul asistent, de faptul ca are o conduita ireproșabilă in societate etc, nu are cazier etc si sunt șanse mari sa câștige. Iar la polițiști așa ar trebui sa i aducă la cunoștință dar nu toți sunt caractere si fac cum am spus eu. Sărbători fericite si scuze daca te am supărat.

Link spre comentariu

  • Oras:ENISALA
  • Oras:ENISALA

Ideea ca P.V. nu se semneaza e o idiotenie.

P.V. nu te obliga la nici un fel de plata, sau alta obligatie materiala.

Pur si simplu se constata o presupusa fapta.

Daca nu semnezi inseamna ca nu ai luat la cunostinta de presupusa contraventie.

De aceea e nevoie de acel martor, care trebuie insa sa fie oprit de pe strada cat timp esti si tu de fata, ca sa i se poate explica faptul ca tu nu doresti sa iei la cunostinta prin semnatura, un P.V., drept pentru care va semna el.

Nesemnarea P.V. este doar o tragere de timp. Oricum, vei fi instiintat si se va presupune ca ai luat la cunostinta acel P.V. prin lipirea lui pe usa ta.

De aici incolo ai dreptul sa contesti P.V.

Vei chema in instanta martorul, daca exista, si il vei pune sa declare ca a contrasemnat in lipsa ta. Asta daca exista o contrasemnatura a vreunui martor, si numele lui, evident.

Politia nu va veni la astfel de infatisari, e constienta ca se mai fac greseli, excese de zel din partea agentilor...

Cat despre greseli sau omisiuni care duc la nulitatea P.V. gasesti pe net

  • Like 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...