Sari la conținut

Andrada25 Telefon 0757148695


Postări Recomandate

  • Oras:everywhere
  • Oras:everywhere

 

VISS335

"Prietene friend, eu vorbeam despre situatii personale. Nu am cum nega cele spuse de nimeni. Eu stiu doar ce am simtit eu! Andrada25 e o tipa cunoscuta ca nu face(a) dus, Se facea ca iese din camera unde lasa clientul. Doar atat!!! Am patit-o de 2 ori! Avea candida albicans garantat, pentru ca acea bacterie are un miros inimitabil (pute ca branza de la stana, statuta! - sorry, branza miroase mai bine!). Mai mult, pe atunci, cam 2-3 luni, in vara, pe cand activa pe str. Bicaz, cu Gina, in doua camarute semiobscure, cu un televizor pe dulap, stiu ca avea un prieten sexual - posibil peshte. Poate acela sa fi fost fost sursa infectarii ei. Deci, daca are candida la pizda este clar ca o are in tot sangele. Daca tu nu ai simtit nimic sau refuzi sa crezi ce zic, e posibil ca fata sa se fi tratat. Oricum, candida nu mai iese never din sange, indiferent de leac, si revine oridecateori creste numarul de bacterii intr-o anumita cantitate (sunt in domeniu)."

 

Prietene vis,candida e ciupercuta toata ziua,nu e bacterie.NU intra in sange pentru ca nu se dezvolta in astfel de medii.Candida o poti face in orice parte a corpului: organe genitale,gura , piele , unghii . Se trateaza destul de usor  si nu e nici pe departe asa grava cum zici tu.

 

Candida poti face si tu , fara sa te duci la curve,daca ai o mica depresie imunitara.Iar la femei ... candida e o infectie foarte des intalnita , cel putin o data in viata orice femeie face aceasta infectie,nici una nu scapa...ti se pare cumva ca e un fel de HIV , sau ce?

Candida nu se face neaparat din cauza igienei precare, cea mai comuna cauza e depresia imunitara  si consumul de antibiotice.Da citesti bine,iei un atibiotic sa te tratezi de o infectie bacteriana (deci antibiotic-> bacterie ) , ai mari sanse sa iti dezvolti o mica colonie de ciupercute  , pentru ca candida traieste in echilibru cu alte bacterii (din vaginul femeii) , iar cand echilibrul e rupt de antibiotice care omoara acele bacterii , candida se va dezvolta nestingherit. Chiar si spalatul prea dez in pizda (nu pe pizda),cu irigatoare vaginale nu e recomandat pt femei,pt ca....o dau toate in candida.

Asa ca fetele , nu va mai spalati in pizda ci pe pizda,e suficient . Vaginul e unul din cele 2 organe ale corpului uman cu functie de autocuratare,primul fiind ochiul desigur.

...infectia cu Candida albicans este cunoscuta si sub denumirea de candidoza, candidoza vulvo-vaginala, vaginita candidozica sau infectie vaginala. Aproximativ 75% dintre femei fac o infectie vaginala cel putin o data in viata. In 80-90% din cazuri, candidoza vulvovaginala este cauzata de o dezvoltarea excesiva a ciupercii Candida albicans. De obicei, infectiile cu Candida pot fi eliminate cu un tratament de scurta durata cu medicamente antifungice. Cu toate acestea, la persoanele cu SIDA sau alte boli care slabesc sistemul imunitar, infectiile cu Candida pot fi dificil de tratat si pot reveni dupa tratament. La persoanele cu un sistem imunitar slabit, candidoza poate pune viata in pericol in cazul in care trece in sange si se raspandeste la organele vitale.

 

Simptome Candida Albicans la femei:

  • Durere si/sau disconfort in timpul actului sexual;
  • Modificarea secretiilor vaginale. Acestea devin mai abundente, de o culoare verde-galbuie, cu un miros neplacut si de o consistenta crescuta;
  • Roseata, uscaciune, arsura si mancarime in zona vaginului. Aceasta simptomatica apare deoarece secretiile vaginale specifice infectiei cu candida albicans sunt acide.

 

Domnule eshade! Va dau numai un link despre aceasta ciupercuta!

 

http://veneris.ro/info/despre-candida-albicans/

 

Restul studiilor le gasiti dvs. pe mister Google!

 

Sper ca nu sunteti atat de îngaduitor, cu oricine, ca sa duceti candida acasa, sotiei (dvs).

 

Cu stima!

Link spre comentariu
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)

Prietene vis,candida e ciupercuta toata ziua,nu e bacterie.NU intra in sange pentru ca nu se dezvolta in astfel de medii.Candida o poti face in orice parte a corpului: organe genitale,gura , piele , unghii . Se trateaza destul de usor  si nu e nici pe departe asa grava cum zici tu.

 

Candida poti face si tu , fara sa te duci la curve,daca ai o mica depresie imunitara.Iar la femei ... candida e o infectie foarte des intalnita , cel putin o data in viata orice femeie face aceasta infectie,nici una nu scapa...ti se pare cumva ca e un fel de HIV , sau ce?

Candida nu se face neaparat din cauza igienei precare, cea mai comuna cauza e depresia imunitara  si consumul de antibiotice.Da citesti bine,iei un atibiotic sa te tratezi de o infectie bacteriana (deci antibiotic-> bacterie ) , ai mari sanse sa iti dezvolti o mica colonie de ciupercute  , pentru ca candida traieste in echilibru cu alte bacterii (din vaginul femeii) , iar cand echilibrul e rupt de antibiotice care omoara acele bacterii , candida se va dezvolta nestingherit. Chiar si spalatul prea dez in pizda (nu pe pizda),cu irigatoare vaginale nu e recomandat pt femei,pt ca....o dau toate in candida.

Asa ca fetele , nu va mai spalati in pizda ci pe pizda,e suficient . Vaginul e unul din cele 2 organe ale corpului uman cu functie de autocuratare,primul fiind ochiul desigur.

:clapp

Link spre comentariu
  • Oras:Wasluy
  • Oras:Wasluy

 

VISS335

"Prietene friend, eu vorbeam despre situatii personale. Nu am cum nega cele spuse de nimeni. Eu stiu doar ce am simtit eu! Andrada25 e o tipa cunoscuta ca nu face(a) dus, Se facea ca iese din camera unde lasa clientul. Doar atat!!! Am patit-o de 2 ori! Avea candida albicans garantat, pentru ca acea bacterie are un miros inimitabil (pute ca branza de la stana, statuta! - sorry, branza miroase mai bine!). Mai mult, pe atunci, cam 2-3 luni, in vara, pe cand activa pe str. Bicaz, cu Gina, in doua camarute semiobscure, cu un televizor pe dulap, stiu ca avea un prieten sexual - posibil peshte. Poate acela sa fi fost fost sursa infectarii ei. Deci, daca are candida la pizda este clar ca o are in tot sangele. Daca tu nu ai simtit nimic sau refuzi sa crezi ce zic, e posibil ca fata sa se fi tratat. Oricum, candida nu mai iese never din sange, indiferent de leac, si revine oridecateori creste numarul de bacterii intr-o anumita cantitate (sunt in domeniu)."

 

Prietene vis,candida e ciupercuta toata ziua,nu e bacterie.NU intra in sange pentru ca nu se dezvolta in astfel de medii.Candida o poti face in orice parte a corpului: organe genitale,gura , piele , unghii . Se trateaza destul de usor  si nu e nici pe departe asa grava cum zici tu.

 

Candida poti face si tu , fara sa te duci la curve,daca ai o mica depresie imunitara.Iar la femei ... candida e o infectie foarte des intalnita , cel putin o data in viata orice femeie face aceasta infectie,nici una nu scapa...ti se pare cumva ca e un fel de HIV , sau ce?

Candida nu se face neaparat din cauza igienei precare, cea mai comuna cauza e depresia imunitara  si consumul de antibiotice.Da citesti bine,iei un atibiotic sa te tratezi de o infectie bacteriana (deci antibiotic-> bacterie ) , ai mari sanse sa iti dezvolti o mica colonie de ciupercute  , pentru ca candida traieste in echilibru cu alte bacterii (din vaginul femeii) , iar cand echilibrul e rupt de antibiotice care omoara acele bacterii , candida se va dezvolta nestingherit. Chiar si spalatul prea dez in pizda (nu pe pizda),cu irigatoare vaginale nu e recomandat pt femei,pt ca....o dau toate in candida.

Asa ca fetele , nu va mai spalati in pizda ci pe pizda,e suficient . Vaginul e unul din cele 2 organe ale corpului uman cu functie de autocuratare,primul fiind ochiul desigur.

e buna popularizarea stiintei la sate dar pentru aprofundare citeste si aici : http://www.allfun-fp7.eu/documents/publications/Delaloye_J_et_al_169.pdf

Link spre comentariu
  • Oras:haihui
  • Oras:haihui

@vis335

 

Ma bucur ca te-ai convins ca nu e bacterie ci ciupercuta,daca tot ai gasit google aprofundeaza , in sange nu trece decat in cazuri rare si NUMAI la persoane care au sistemul imunitar compromis,(candida nu se dezvolta in sange ci pe tesuturi unde gaseste conditii prielnice si un mediu acid,daca ajunge in sange poate invada alte organe dar in sange efectiv nu poate supravietui),adica care au HIV sau alte boli autoimune , leucemie  si mai sunt si alte boli care iti distrug sistemul imunitar.La restul de  persoane (nu neaparat perfect sanatoase,dar la care sistemul imunitar inca merge) boala e ceva care se vindeva in cateva zile .Te dai pe pula 5-7 zile cu zecile de creme aparute la farmacii,nu faci sex cu nimeni 1 saptamana si esti ca nou. Hai ca nu e greu.

 

 

@vypushka

 

daca nu ai nimic de zis,abtine-te ... fara citate pe care nu le intelegi . Cele mai bune sfaturi sunt date de medic si nu de internauti indiferent cat cred ei ca sunt bine documentati.Eu nu am dat decat niste informatii nu sunt medic , iar tu cu siguranta nu pleznesti de desteptaciune..,la sate sau orase unde crezi tu ca esti

  • Like 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...