Sari la conținut

Sugestii, Aprecieri, Sfaturi


Postări Recomandate

Vizitator alex_xx
Reputație: 0

unde plm e functia aia de ignorat topic?

 

ca oricum reclamele le-am blocat cu adblock

 

consum timp si banda aiurea si nu generez pageviews la scoruri la reclame

 

asa ca nu are rost sa fac de 1000 de ori click pe aceleasi topicuri doar ca sa vad ca sunt boarfe cu poze furate

 

ca persoanelor care modereaza forumul se pare ca le e greu sa le mute la "de evitat"

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

unde plm e functia aia de ignorat topic?

 

ca oricum reclamele le-am blocat cu adblock

 

consum timp si banda aiurea si nu generez pageviews la scoruri la reclame

 

asa ca nu are rost sa fac de 1000 de ori click pe aceleasi topicuri doar ca sa vad ca sunt boarfe cu poze furate

 

ca persoanelor care modereaza forumul se pare ca le e greu sa le mute la "de evitat"

 

Daca te ajuta, poti aplica niste filtre, pun poza mai jos.

Blocheaza si adobe flash daca nu vrei sa le vezi si pe celalalte...

Ai vazut cate balarii a deschis Pidsadera? Cine sta sa le mute?

La cum ai vorbit... raspuns mai bun nu stiu daca o sa primesti.

post-284351-0-80488600-1550767550_thumb.jpg

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:all over (NU e o ironie...)
  • Oras:all over (NU e o ironie...)

Sugestii anti-clone / trolli:

 

1) Conturi nou facute nu pot posta decat maxim 1 raspuns pe zi (suficient pentru o recenzie), pana ajung la 14 post-uri (2 saptamani), fara sa fie banati,  sau fac upgrade la cont ($$$)

2) Orice cont nou facut necesita confirmare pe E-mail, cu E-mail unic folosit ( sa nu mai fi fost folosit in sistem pentru nici un alt cont )

 

Desi asta nu previne inregistrarea clonelor, totusi ii forteaza sa isi creeze noi si noi e-mail-uri, ceea ce necesita mult mai multa munca decat sa-si faca in mod direct un cont aici fara nici un obstacol.

 

In felul acesta, toti trolli care fac clone non-stop ar fi limitati la 1 post per e-mail creat.

Problema distrugerii topicelor nu va fi rezolvata, dar macar vor fi incetiniti considerabil.

 

Ce te face sa crezi ca "administratia" si-ar dori reducerea numarului de clone / trolli, sau incetinirea ritmului in care posteaza ei...? :)

Link spre comentariu
Vizitator alex_xx
Reputație: 0

Daca te ajuta, poti aplica niste filtre, pun poza mai jos.

Blocheaza si adobe flash daca nu vrei sa le vezi si pe celalalte...

Ai vazut cate balarii a deschis Pidsadera? Cine sta sa le mute?

La cum ai vorbit... raspuns mai bun nu stiu daca o sa primesti.

 

Eu le puneam la ignore pe toate panaramele cu poze false/recenzii negative si apareau cu rosu in lista, stiam sa nu ma mai uit pe ele... asa tre' sa dau back cand nimeresc iar peste cate vreo cazatura cu poze false ca nu retin chiar toate numerele de telefon/titlurile, sunt multe rau...

 

mersi oricum, sa traiesti!

Link spre comentariu
Vizitator alex_xx
Reputație: 0

Ce te face sa crezi ca "administratia" si-ar dori reducerea numarului de clone / trolli, sau incetinirea ritmului in care posteaza ei...? :)

 

Pai normal ca nu se doreste asa ceva, ca genereaza pageviews, probabil ca iei o shaworma intreaga din asa ceva.

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Eu le puneam la ignore pe toate panaramele cu poze false/recenzii negative si apareau cu rosu in lista, stiam sa nu ma mai uit pe ele... asa tre' sa dau back cand nimeresc iar peste cate vreo cazatura cu poze false ca nu retin chiar toate numerele de telefon/titlurile, sunt multe rau...

 

mersi oricum, sa traiesti!

 

Incearca invers, da urmarire thread la alea care iti plac. O sa ai cam multe notificari, dar daca nu te mai intereseaza una - scoti topicul din urmarire in profilul tau.

Asa macar esti anuntat de la cele pe care vrei sa le vizitezi. ;)

Link spre comentariu
Vizitator alex_xx
Reputație: 0

Incearca invers, da urmarire thread la alea care iti plac. O sa ai cam multe notificari, dar daca nu te mai intereseaza una - scoti topicul din urmarire in profilul tau.

Asa macar esti anuntat de la cele pe care vrei sa le vizitezi. ;)

E o idee buna, mersi. Ramane sa am grija pe ce “noutati” mai intru :)

Link spre comentariu
Vizitator alex_xx
Reputație: 0

Ce te face sa crezi ca "administratia" si-ar dori reducerea numarului de clone / trolli, sau incetinirea ritmului in care posteaza ei...? :)

Normal ca nu se doreste asa ceva, interesul e sa faca trafic nu sa fie bine pt utilizatori. We’re on our own.

Link spre comentariu
  • Administrator
  • Oras:La butoane
  • Oras:La butoane

@Don pisicuts , mai gaseste o solutie pentru dinamizarea forumului.

Ceva de genul : Puncte negative , x zile de suspendare.

 

Gelu aceeasi idee o am si eu de cateva luni. Stay tuned ca urmeaza ceva nou legat de acest subiect.

:wave

  • Like 4

large.xxxxx.gif.e9e57a37567b71fee318ced754364ca4.gif

Link spre comentariu
Vizitator sarlatanu
Reputație: 0

@Don pisicuts , mai gaseste o solutie pentru dinamizarea forumului.

Ceva de genul : Puncte negative , x zile de suspendare.

 

 

Gelu aceeasi idee o am si eu de cateva luni. Stay tuned ca urmeaza ceva nou legat de acest subiect.

:wave

 

 

Sunteti prosti amandoi cu propunerea asta.

Sa facem un exercitiu de imaginatie.

Eu am - 1250 puncte. Regula o sa fie ca la 1500 de puncte sa "stau" doua saptamani, dupa mintea voastra.

Cine ma poate opri, daca vreau, sa imi fac cont cu sarlatanu1, sau 2, sau 3, sau x ? 

Aide :laugh2 mea. :slap2

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Administrator
  • Oras:La butoane
  • Oras:La butoane

Sunteti prosti amandoi cu propunerea asta.

Sa facem un exercitiu de imaginatie.

Eu am - 1250 puncte. Regula o sa fie ca la 1500 de puncte sa "stau" doua saptamani, dupa mintea voastra.

Cine ma poate opri, daca vreau, sa imi fac cont cu sarlatanu1, sau 2, sau 3, sau x ? 

Aide :laugh2 mea. :slap2

 

adevarat iti poti inregistra cont nou, dar te faci de rusine cu contul principal suspendat in fata la inesuka,amada , vistantric si multi altii. La care se adauga suparare si frustrare la level maxim. Faptul ca inregistrezi cont nou nu rezolva aceste neajunsuri oly.

  • Like 1

large.xxxxx.gif.e9e57a37567b71fee318ced754364ca4.gif

Link spre comentariu
  • Oras:Everywhere
  • Oras:Everywhere

Dacă tot suntem la capitolul sugestii consider că așa cum noi, membrii putem primi warn sau chiar ban doar dacă jignim fetele și acestea ar fi normal să primească warn sau ban dacă ne jignesc și ele pe noi. Consider că toți avem dreptul egale indiferent de sex.

 

Ce zici pisicuts nu e o idee bună ?

  • Like 4
Link spre comentariu
Vizitator samkara
Reputație: 0

Dacă tot suntem la capitolul sugestii consider că așa cum noi, membrii putem primi warn sau chiar ban doar dacă jignim fetele și acestea ar fi normal să primească warn sau ban dacă ne jignesc și ele pe noi. Consider că toți avem dreptul egale indiferent de sex.

 

Ce zici pisicuts nu e o idee bună ?

:laugh2  :laugh2  :laugh2  :laugh2  drepturi egale, da, da, da! 

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Gelu aceeasi idee o am si eu de cateva luni. Stay tuned ca urmeaza ceva nou legat de acest subiect.

:wave

@ pisicuts, am o intrebare de  baza :

conturile  verzi pot fi  suspendate  etc.?

In  2017  nu puteau  fi  banate. Cand  a  fost  agitatia  cu  minusurile, la - 400 puncte  iti  pierdeai  contul...he !

  • Like 4
  • Minus 3
Link spre comentariu

  • Telefon: Only email me regarding my orders
  • Oras:Kiustenge
  • Telefon: Only email me regarding my orders
  • Oras:Kiustenge

@ pisicuts, am o intrebare de  baza :

conturile  verzi pot fi  suspendate  etc.?

In  2017  nu puteau  fi  banate. Cand  a  fost  agitatia  cu  minusurile, la - 400 puncte  iti  pierdeai  contul...he !

 

ce vrei sa zici?

  • Like 5
  • Minus 5
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...