Sari la conținut

ce prezervative folositi


Postări Recomandate

Eu am incercat Durex Performa, pentru o performanta mai mare.Cica au o substanta in interior la varf care amorteste varful penisului pentru ca erectia sa dureze mai mult fara a se ajunge la ejaculare.Mi se pare o idee buna sa folosesti asta daca te gandesti la placerea partenerei :POricum eu vreau sa mai iau diferite tipuri de prezervative sa experimentez :D) si o sa va mai updatez cu noi detalii :)

Link spre comentariu

Mie mi s-au rupt de vreo 2 ori Love Plus :(De 1. dec (ziua Anti-Sida) am primit prin posta 2 bucati prezervative gratuite no-name, cred ca Made in China erau... din pacate, le-am injurat in draci peste ceva timp cand a trebuit sa le folosesc, erau concepute cred pt. chinezi cu jucaria mica. Erau prea stramte.

Link spre comentariu
Vizitator funy
Reputație: 0

deocamdata nu folosesc, pentru ca prietena ia anticonceptionale, dar am folosit si Durex si LovePlus (cand stateam mai prost cu banii).Dar, dupa cum a spus si membru de mai sus , cand te gandesti la prezervative, te gandesti la Durex. Nu cred ca au ajuns lideri mondiali degeaba. Si de asta am incredere mai multa in Durex decat in altele. Chiar daca sunt mult mai scumpe decat LovePlus, nu ma mai zgarcesc la bani. O sa-ti dai palme singur daca din cauza unui prezervativ prost, te trezesti cu diverse probleme (boli, mici "urlatori"...etc...)

Link spre comentariu

Desi sunt sigur ca nu e prea mare diferenta intre durex si alte prezervative de care s-a mai auzit (nu no-name-uri), totusi folosesc durex ultra-safe pentru a-mi linisti 'consoarta'.. (implicit si pe mine). Mai stiti alte prezervative cu spermicid pe piata? (adevarul este ca nu am cautat prin sex-shop-uri, nu am nici unul mai aproape de mine, am doar farmacii, mega-image si uneori Cora de unde ma aprovizionez). Oricum isi face treaba, si in privinta asta tind sa nu prea ma uit la bani.

Link spre comentariu

Eu le-am folosit pe toate. Am votat Love+ pt ca pe astea le-am folosit cel mai mult. Acum am niste Masculanuri. Mi-au placut Durexurile la feeling. Se monteaza usor si simti destul de bine prin ele.Cat despre rupere... Love+urile s-au rupt de cateva ori, dar si Durexurile s-au rupt. Asa ca parerea mea: nu exista prezervativ care sa nu se rupa. Deci mai bine folosesc Love+ cu grija mai mare, ca-s mai ieftine.

Link spre comentariu

Mi-au placut cel mai mult si mai mult ...niste prezervative rusesti de se dadeau cu 10000 3 bucati. Erau cu striatii si destul de subtiri. A disparut destul de repede modelul ala. Era super. In rest cel mai des folosesc LovePlus cutie albastra ...cele cu striatii. Nu mi s-a rupt niciodata un prezervativ. Cred ca de rupt se rup atunci cind nu le pui cum trebuie.

Link spre comentariu
  • Oras:Inside yoU
  • Oras:Inside yoU

durex sau love+ clasice ambele... nu am intalnit pana acum vreo pacatoasa care sa nu fie deranjata de striatii... poate asa am avut eu norocul.. dar eu peste de astea am dat... si prietena bineinteles ca ia anticonceptionale si asa scapam de partea cauciucata a distractiei :)... in 1 din 5 cu prezervativ nu termin.. nu simt nimic... de rupt mi s-au rupt si durex si love+ dar love+ mai multe... intr-un cuvant pentru mine caciulita e un rau cat se poate de necesar pentru a nu raci la cap :D:D :))) ... dar le urasc maxim... si imi lasa si o urma la baza jucariei cum sta strans inelul ala din capatul prezervativului pe ea... dar asta e... si cu denisul in fund si cu sufletul in rai nu se poate...:D

Link spre comentariu

Sincer mie nu imi prea place Durex.Is cam groase...nush,desi asta probabil k le face mai rezistente.As spune mai degraba Love plus clasic(adik fara striatii sau chestii) si sunt de asemenea rezistente.Cel putin eu n-am avut surprize.In rest...iubiti-va mult!

Link spre comentariu

apropo de prezervative,ca tot vad sex oriunde ma uit:))…mi-am amintit ca prima pardita din 2010[cea de dupa revelion]a fost cu prezervativul sico din cutia primita de la laura,cel tuti fruti…mm si ce bine mirosea…a fost o noapte de vis,putin alcool la mine in cap,putin vin rosu la el…si apoi un 69 bunnn,o pauza mica,apoi alte cateva pozitii,iar pauze mici mici sa ne revenim putin..si in final,cand aproape nu mai aveam energie,un orgasm pe masura…ce mandra sunt ca am inceput anul atat de bineee;))…erau tare misto prezervativele Sico,pacat ca nu am vazut prin supermarketuri,ca in farmacii ajung mai rar,ca as fi luat o cutie doua sa retraim momentele de atunci;))va puuuuup:*

Link spre comentariu

am avut acum ceva timp un prezervativ negru[cumpara scumpul meu toate ciudateniile,sa le incerce:))]…si aproape ca ma uitam doar pe tavan,arata asa ciudat cu el negru…:P)in rest,mi se pare amuzant sa fie colorat:))desi natural arata yummy:D…inca nu simt ca e cazul sa facem sex fara prezervativ,pilule nu are rost sa iau,oricum nu putem sa facem sex zilnic[din pacate],si fara nici o metoda de protectie nu vreau,nu imi place sa stau stresata o luna:))…deci vreau nu vreau,folosim caciulite:))chiar mai devreme ma gandeam ca niciodata nu am patit sa se rupa,ori e el un expert in montare:)) ori suntem norocosi…

Link spre comentariu

dap,fiecare alege metoda cea mai potrivita,si eu sunt de un an si ceva cu el,dar cum nu e din oras cu mine nu ne vedem zilnic,am zis ca nu are rost sa inghit pastile cand putem lua prezervative…daca faceam sex o data la 2 zile,probabil si eu as fi ales varianta asta..si oricum nu ne deranjeaza prezervativul atat de tare,stiu ca placerea e mai mare fara,dar il ajut eu sa fie satisfacut inca de inainte sa ajungem sa il folosim:))…

Link spre comentariu

Ca si prezervative am folosit Durex (Performa - sunt si la noi argintii- si Natural Feeling - albastre dar nu stiu sigur cum se numesc la noi CRED ca exista. Eu le-am luat din state). Mi se potrivesc ca forma si ma simt f bine cu ele. Daca sunt mai statut performa face o treaba excelenta si nu ma termin in 10 minute cu totul. Daca sunt ok Natural Feeling e perfect.Durex Love (rosu) mi s-a rupt odata si nu ma atrage f tare sa le mai folosesc. Mai am folosit vreo 2 tipuri de durex (unele cu striatii si unele cu puncte) dar nu prea m-au atras. La prezervative e f important cum le pui ca sa nu se rupa. Si e importanta si anatomia ta + cum sunt ele create. Unele mai groase, altele mai subtiri... mai lungi, mai scurte. Nu sunt toate la fel chiar daca sunt aceeasi marca :)Am avut o perioada in care prietena e pe pastile si am dat la greu fara probleme. Probabil o sa revin la cele 2 variante preferate de durex. Din ce stiu in state e f folosit "Trojan" dar nu am incercat. Ar fi interesant odata asa de fun sa vad ce si cum. Cand eram mai tanar (mai pe la inceputul vietii sexuale acum vreo ceva ani sa zic) mai foloseam si love plus insa preturile au scazut f mult si daca te descurci putin poti sa iei durex la pret de love plus fara probleme.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...