Sari la conținut

Evitati cat puteti! 0733600794


liviu1959

Postări Recomandate

  • Oras:I`m here, I`m there, I`m everywhere. So beware.
  • Oras:I`m here, I`m there, I`m everywhere. So beware.

La cate pericole sunteti expuse, ma gandesc ca, daca nu peste... tot aveti vreun protector... ceva... un smardoi care sa va tina spatele in caz de ceva... :hmmm

 

Eu nu am si da, o zic in gura mare aici, sa invit vreun nebun sa ma viziteze. Si nici nu am avut niciodata, si nici macar prieten nu am.

Care naiba atatea pericole? Eu in 14 ani de job nu am patit NIMIC, decat faza de ieri, cu ala care si-a luat banii inapoi fara sa vad, dupa ce m-am dus la dus. Eu neatenta, omul iute. Aia e, nu mor eu de 100 de lei, ca se intalneste munte cu munte, d-apai Alice cu motzoflenderul ala.

 

Pericole....eu vad mult mai multe pericole la stirile de la ora 5...daca e sa te omoare cineva, te omoara, ca esti curva, ca esti civila.

 

Am gura mare, am caine, ma doare in paishpe. Pe bune.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:pretutindeni
  • Oras:pretutindeni

Superba, dar tu de unde stii cum parcheaza, cum nu parcheaza... l-ai urmarit... sau ai pus sa fie urmarit... :350x

Imi inchipui ca e nasol sa-ti intre un porc de-asta in casa... banii ca banii... dar va poate face si alte alea si se afla despre voi dupa 15 zile... :hmmm

Pe tine inteleg ca te-a regulat gratis... Ai scapat ieftin... :D

Bafta pe viitor!!!

Superbo, stapanesc destul de bine limba... (si organul in sine dar si disciplina ;) ) insa totul a fost un subterfugiu sa vad daca pot afla mai multe... ;)

De, daca tu esti zgarcita in detalii... :(

Cat despre DN, nu eu am pomenit despre acronimul cu pricina! Eu nici nu te cunosc... mi-ar placea insa!!! Dar parca erai in vacanta... Ai uitat sa te mai intorci... :350x Iti mai duceau dorul niste tovarasi... ;)

Link spre comentariu
  • Oras:I`m here, I`m there, I`m everywhere. So beware.
  • Oras:I`m here, I`m there, I`m everywhere. So beware.

Si mai am cateva lucruri "in maneca" pt protectia mea. Dar nu sunt tampita sa le spun aici. Dar in nici un caz nu implica vreun smardoi sau alta pula atasata de un mascul.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:pretutindeni
  • Oras:pretutindeni

Si mai am cateva lucruri "in maneca" pt protectia mea. Dar nu sunt tampita sa le spun aici. Dar in nici un caz nu implica vreun smardoi sau alta pula atasata de un mascul.

Ai un spargator de gheata sub pat ca Sharon Stone in Basic Instinct :350x :laugh2

Sincer, cred ca esti genul... :hmmm

Link spre comentariu
  • Oras:I`m here, I`m there, I`m everywhere. So beware.
  • Oras:I`m here, I`m there, I`m everywhere. So beware.

Ai un spargator de gheata sub pat ca Sharon Stone in Basic Instinct :350x :laugh2

Sincer, cred ca esti genul... :hmmm

 

nu am pat, am saltea....ca la curve :laugh2

 

Stiu eu unul dintre lucruri: un odorizant deasupra canapelei: sigur e pepper spray.  :laugh2

 

tu sa taci :kiss3

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:I`m here, I`m there, I`m everywhere. So beware.
  • Oras:I`m here, I`m there, I`m everywhere. So beware.

Asta imi aduce aminte de saraca bunica-mea (voi stiti ca nu ma ascund de nimeni, merg pe premiza "ma judeci, nu ai ce cauta in viata mea"), care de cate ori vorbim ma ia cu "maica, ai grija sa nu dai de vreun nebun". Pe mamaie saraca nu o deranjeaza jobul meu, mai imi cere si detalii daca are visinata la bord, insa sta cu stresul sa nu ma omoare careva.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:pretutindeni
  • Oras:pretutindeni

Asta imi aduce aminte de saraca bunica-mea (voi stiti ca nu ma ascund de nimeni, merg pe premiza "ma judeci, nu ai ce cauta in viata mea"), care de cate ori vorbim ma ia cu "maica, ai grija sa nu dai de vreun nebun". Pe mamaie saraca nu o deranjeaza jobul meu, mai imi cere si detalii daca are visinata la bord, insa sta cu stresul sa nu ma omoare careva.

Vezi, stie mamaie ce stie cu nebunii... :hmmm Stii cum e asta cu nu mi s-a intamplat niciodata... Nu tr sa se intample de mai multe ori, daca se intampla o data... e de-ajuns... :(

Cat despre saltea, e mai ok, ca patul in 14 ani trebuia sa-l schimbi sau sa-l repari de mai multe ori... :D

Da' banuiesc ca salteaua nu are 14 ani... :350x

14 ani!!! Mama ce de scule tre' sa fi vazut... :hmmm Sa fie vreo 5000... :350x

Oricum, multa bafta in continuare!

Link spre comentariu
  • Oras:Ploiesti
  • Oras:Ploiesti

Asta imi aduce aminte de saraca bunica-mea (voi stiti ca nu ma ascund de nimeni, merg pe premiza "ma judeci, nu ai ce cauta in viata mea"), care de cate ori vorbim ma ia cu "maica, ai grija sa nu dai de vreun nebun". Pe mamaie saraca nu o deranjeaza jobul meu, mai imi cere si detalii daca are visinata la bord, insa sta cu stresul sa nu ma omoare careva.

Bunica-ta chiar stie cu ce te ocupi si nu are nimic de obiectat? Foarte tare mamaia...

Link spre comentariu
  • Oras:I`m here, I`m there, I`m everywhere. So beware.
  • Oras:I`m here, I`m there, I`m everywhere. So beware.

Căutau unii un cuplu de genul asta. Bunică și nepoată.

Nu aveai odată și contract cu o firmă de pază?

 

 

Inca am, am schimbat doar firma. Insa nu a trebuit niciodata sa folosesc respectiva interventie, nu a fost cazul.

 

Vezi, stie mamaie ce stie cu nebunii... :hmmm Stii cum e asta cu nu mi s-a intamplat niciodata... Nu tr sa se intample de mai multe ori, daca se intampla o data... e de-ajuns... :(

Cat despre saltea, e mai ok, ca patul in 14 ani trebuia sa-l schimbi sau sa-l repari de mai multe ori... :D

Da' banuiesc ca salteaua nu are 14 ani... :350x

14 ani!!! Mama ce de scule tre' sa fi vazut... :hmmm Sa fie vreo 5000... :350x

Oricum, multa bafta in continuare!

 

Iti dai seama ca nu am aceeasi saltea de 14 ani :laugh2 Folosesc saltea fiindca patul daca il futi, se fute.

Legat de "nu mi s-a intamplat niciodata", nu sunt atat de naiva sa ma cred invincibila sau Xena printesa razboinica. Am spus doar ca pana acum nu am avut nici un incident. Oricui i se poate intampla orice. Daca asa mi-e scris, asa sa fie. Nu stau sa traiesc cu frica drobului de sare.

 

Bunica-ta chiar stie cu ce te ocupi si nu are nimic de obiectat? Foarte tare mamaia...

 

Absolut toata lumea din viata mea stie cu ce ma ocup. Inclusiv familia si proprietarul, caruia i-am spus in fata cand am venit sa vad apartamentul "eu asta fac, imi inchiriati sau nu, ca sa nu existe discutii ulterioare". La care omul a zis, e casa ta, faci ce vrei cu cine vrei si mi-a facut contract la notar pe 5 ani cu drepturi de proprietar. Niciodata nu m-am ascuns de nimeni, mai ales de familie.

Bunica mea, chiar daca e nascuta prin anii 20, a avut un singur barbat (pe bunica-miu) e deschisa la minte. Imi amintesc ca o intrebam odata daca ea facea sex oral si anal. Raspunsul? Astea se fac din antichitate, deci tu ce crezi? Deci,,,

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:I`m here, I`m there, I`m everywhere. So beware.
  • Oras:I`m here, I`m there, I`m everywhere. So beware.

N-ai inteles ca, la un paharel, ii mai cere si detalii... ;)

Deh, e nostalgica babuta dupa anii tineretii... :ras

 

Baiii, nu te lua de bunica-mea.

Ea intreaba, ca orice civila pe care am cunoscut-o, detalii de genul: cum e, nu ti-e scarba uneori, chestii de genul pe care o civila nu are de unde sa le stie.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:pretutindeni
  • Oras:pretutindeni

Inca am, am schimbat doar firma. Insa nu a trebuit niciodata sa folosesc respectiva interventie, nu a fost cazul.

 

 

 

Iti dai seama ca nu am aceeasi saltea de 14 ani :laugh2 Folosesc saltea fiindca patul daca il futi, se fute.

Legat de "nu mi s-a intamplat niciodata", nu sunt atat de naiva sa ma cred invincibila sau Xena printesa razboinica. Am spus doar ca pana acum nu am avut nici un incident. Oricui i se poate intampla orice. Daca asa mi-e scris, asa sa fie. Nu stau sa traiesc cu frica drobului de sare.

 

 

 

Absolut toata lumea din viata mea stie cu ce ma ocup. Inclusiv familia si proprietarul, caruia i-am spus in fata cand am venit sa vad apartamentul "eu asta fac, imi inchiriati sau nu, ca sa nu existe discutii ulterioare". La care omul a zis, e casa ta, faci ce vrei cu cine vrei si mi-a facut contract la notar pe 5 ani cu drepturi de proprietar. Niciodata nu m-am ascuns de nimeni, mai ales de familie.

Bunica mea, chiar daca e nascuta prin anii 20, a avut un singur barbat (pe bunica-miu) e deschisa la minte. Imi amintesc ca o intrebam odata daca ea facea sex oral si anal. Raspunsul? Astea se fac din antichitate, deci tu ce crezi? Deci,,,

Foarte tare asta cu contractul...! "Incheiat la notar cu drepturi de proprietar"... :350x

Credeam ca ai drepturi de chirias! Nu-mi dau seama cum vine treaba cu "drepturi de proprietar"??? Daca ai contract de inchiriere (si nu vad ce altceva...) atunci ai drepturi de chirias! Iar contractele de inchiriere se pot incheia intre parti si apoi se depun spre inregistrare la Fisc! Faptul ca ati mai trecut si pe la notariat cu contractul, a fost o pierdere de bani! Faptul ca a redactat notarul contractul, nu inseamna ca e mai valabil decat daca l-ati fi redactat voi (proprietarul, impreuna cu tine). In sfarsit, multi vad, putin pricep... :slap2

Eu ma pricep putin pt. ca am imobile de inchiriat, inclusiv in Ploiesti, dar despre tipul asta de contract, cu "drepturi de proprietar", n-am auzit... :hmmm Poate o fi ceva nou... :350x As vrea sa-mi dai te rog mai multe detalii, poate "fur" si eu modelul... ;) Si cine stie, poate in viitor vom colabora... :D Never say never!

Cat despre bunica ta... :hihat

Link spre comentariu
  • Oras:I`m here, I`m there, I`m everywhere. So beware.
  • Oras:I`m here, I`m there, I`m everywhere. So beware.

Foarte tare asta cu contractul...! "Incheiat la notar cu drepturi de proprietar"... :350x

Credeam ca ai drepturi de chirias! Nu-mi dau seama cum vine treaba cu "drepturi de proprietar"??? Daca ai contract de inchiriere (si nu vad ce altceva...) atunci ai drepturi de chirias! Iar contractele de inchiriere se pot incheia intre parti si apoi se depun spre inregistrare la Fisc! Faptul ca ati mai trecut si pe la notariat cu contractul, a fost o pierdere de bani! Faptul ca a redactat notarul contractul, nu inseamna ca e mai valabil decat daca l-ati fi redactat voi (proprietarul, impreuna cu tine). In sfarsit, multi vad, putin pricep... :slap2

Eu ma pricep putin pt. ca am imobile de inchiriat, inclusiv in Ploiesti, dar despre tipul asta de contract, cu "drepturi de proprietar", n-am auzit... :hmmm Poate o fi ceva nou... :350x As vrea sa-mi dai te rog mai multe detalii, poate "fur" si eu modelul... ;) Si cine stie, poate in viitor vom colabora... :D Never say never!

Cat despre bunica ta... :hihat

 

exact asa scrie. drepturi de proprietar cu exceptia ca nu am voie sa subinchiriez apartamentul.

pe romaneste, am voie sa fac absolut ce vreau eu in apartament, inclusiv sa daram pereti (dar nu pe aia de rezistenta)

de la notar a plecat direct la FISC.

capisci? :)

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:pretutindeni
  • Oras:pretutindeni

exact asa scrie. drepturi de proprietar cu exceptia ca nu am voie sa subinchiriez apartamentul.

pe romaneste, am voie sa fac absolut ce vreau eu in apartament, inclusiv sa daram pereti (dar nu pe aia de rezistenta)

de la notar a plecat direct la FISC.

capisci? :)

Sincer, nu prea... :hmmm

Dar ce denumire are acest document?!? Banuiesc ca se cheama CONTRACT DE INCHIRIERE, asa-i?!?

Daca-i asa, atunci probabil ca o fi vreo formulare pe-acolo cu "drepturi de proprietar" (ar fi interesant contextul exact in care este folosita) insa ma indoiesc ca ai dreptul sa darami... asta inseamna recompartimentarea imobilului si se face numai cu autorizatie si pe baza de documentatie cadastrala, pe care MA INDOIESC ca le poti solicita si obtine tu! In fine, eu am vazut multe contracte de inchiriere dar si multi notari dilii... :) In tara asta e posibil orice! :laugh2

Ai grija, daca "darami"... sa nu atingi butonul de panica din gresala... ;)

Succes!

Link spre comentariu
  • Oras:Ploiesti
  • Oras:Ploiesti

Hotii si teparii destepti se imbraca intodeauna elegant cand merg la "produs"

In Germania se fura din magazine numai imbracat la 4 ace. Asa baietii nu dau de banuit.

Se pare ca individul asta si-a pus in plan sa v-o traga la toate pe gratis.

Intr-o zi o sa i se infunde si probabil ca cineva o sa il bage la urgente, dar pana atunci are parte de aventura vietii lui.

  • Like 1
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:I`m here, I`m there, I`m everywhere. So beware.
  • Oras:I`m here, I`m there, I`m everywhere. So beware.

Buna! Si eu am patit la fel cu tipu'! E un mare tepar!! Cand il vezi ai zice ca e 'cel mai corect om din lume'...dar nu...Mare grija!

 

mda, nasol....imi pare rau Ana...e bine totusi ca ne putem anunta una pe alta...de aia am si pus anuntul, ca sa nu stau sa va sun pe toate. te pupa Alice

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:pretutindeni
  • Oras:pretutindeni

Buna! Si eu am patit la fel cu tipu'! E un mare tepar!! Cand il vezi ai zice ca e 'cel mai corect om din lume'...dar nu...Mare grija!

De, daca omu' are pofta si de ceva gratis, din cand in cand... ;)

Cred ca stiu care-i solutia!

Faceti si voi ca la masini... la cinci spalari, una gratis :laugh2

Nu pe bune, v-ati gandit la asta vreodata?!!? Eu cred ca ar aprecia toti clientii, inclusiv potentialaii tepari... :hmmm

Link spre comentariu
  • Oras:I`m here, I`m there, I`m everywhere. So beware.
  • Oras:I`m here, I`m there, I`m everywhere. So beware.

De, daca omu' are pofta si de ceva gratis, din cand in cand... ;)

Cred ca stiu care-i solutia!

Faceti si voi ca la masini... la cinci spalari, una gratis :laugh2

Nu pe bune, v-ati gandit la asta vreodata?!!? Eu cred ca ar aprecia toti clientii, inclusiv potentialaii tepari... :hmmm

 

Ziceai ca ai de inchiriat parca? Ia baga si tu 3 chirii + 1 gratis, sa vezi ce o sa aprecieze chiriasii.

Noi ne luam teapa si tu faci mistouri. Esti fun rau.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:I`m here, I`m there, I`m everywhere. So beware.
  • Oras:I`m here, I`m there, I`m everywhere. So beware.

Maine poimaine aud sa bag si o oferta ca la Afi...ai cheltuit peste 200 lei cu mine, ai o masa gratis. Ai sapat mult in puturile gandirii pana sa scrii?

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:pretutindeni
  • Oras:pretutindeni

Maine poimaine aud sa bag si o oferta ca la Afi...ai cheltuit peste 200 lei cu mine, ai o masa gratis. Ai sapat mult in puturile gandirii pana sa scrii?

Alice nu fac misto... puteai s-o iei si altfel... fac haz de necaz! ;)

Iar treaba cu gratuitatile nu e scoasa din "puturile gandirii" ci din viata de zi cu zi. Este o strategie de marketing aplicata la scara larga! Dar de, o aplica doar cine-si permite si cine a ajuns la o oarecare maturitate in domeniu respectiv! Oricum, s-a dovedit ca metoda aduce numai beneficii!

Aveam undeva salvata o poza cu imaginea unui abonament la curve de prin anii 60... daca o gasesc ti-o voi trimite si vei vedea ca exact asa stateau lucrurile, adica la un numar de sedinte se acorda o gratuitate! ;)

Cat despre mine, stai linistita, chiriasii mei se bucura de tot felul de metode de stimulare si fidelizare!

Link spre comentariu

  • Oras:pretutindeni
  • Oras:pretutindeni

Maine poimaine aud sa bag si o oferta ca la Afi...ai cheltuit peste 200 lei cu mine, ai o masa gratis. Ai sapat mult in puturile gandirii pana sa scrii?

Alice, daca vin la tine imi arati contractul ala?!? Chiar ma intereseaza!!!

Multumesc anticipat!

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...