Sari la conținut

Mai au femeile orgasm post menopauza ?


v-ships

Postări Recomandate

  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Marinare, complicat subiect, mai ales ca difera de la caz la caz... dar eu cred ca lindicul e sensibil datorita nervurilor si nu hormonilor, deci orgasmul desi este legat si de excitarea hormonala, poate veni si cu stimularea la "rece".

Am terminat de N ori fara sa fiu excitata sau atrasa de partener, mi-e greu sa cred ca nu o sa mai am orgasm dupa menopauza. :no2

Diferenta la excitare a fost doar la intensitatea orgasmului, care e mai puternica cand iti vine sa-i rupi hainele... :laugh2

 

Sper ca s-a inteles ceva. :)

  • Like 5
Link spre comentariu
  • Oras:Wasluy
  • Oras:Wasluy

Marinare, complicat subiect, mai ales ca difera de la caz la caz... dar eu cred ca lindicul e sensibil datorita nervurilor si nu hormonilor, deci orgasmul desi este legat si de excitarea hormonala, poate veni si cu stimularea la "rece".

Am terminat de N ori fara sa fiu excitata sau atrasa de partener, mi-e greu sa cred ca nu o sa mai am orgasm dupa menopauza. :no2

Diferenta la excitare a fost doar la intensitatea orgasmului, care e mai puternica cand iti vine sa-i rupi hainele... :laugh2

 

Sper ca s-a inteles ceva. :)

hormonu bate neuronu

  • Like 1
Link spre comentariu

Cel mai sigur, asteptam o colega de pe aici sa ajunga la menopauza si sa ne impartasasca si noua ce si cum, sa nu ramana unul din acele cazuri cand cineva deschide un thread doar pentru a arata cat e el de intelinget si atoatestiutor.

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Marinare, complicat subiect, mai ales ca difera de la caz la caz... dar eu cred ca lindicul e sensibil datorita nervurilor si nu hormonilor, deci orgasmul desi este legat si de excitarea hormonala, poate veni si cu stimularea la "rece".

Am terminat de N ori fara sa fiu excitata sau atrasa de partener, mi-e greu sa cred ca nu o sa mai am orgasm dupa menopauza. :no2

Diferenta la excitare a fost doar la intensitatea orgasmului, care e mai puternica cand iti vine sa-i rupi hainele... :laugh2

 

Sper ca s-a inteles ceva. :)

 

Da , ca nu-i lasi sa se dezbrace. Esti perversa in plm :))

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Telefon: [email protected]
  • Oras:Traind printre panarame si cretini fomisti fara pic de caracter.
  • Telefon: [email protected]
  • Oras:Traind printre panarame si cretini fomisti fara pic de caracter.

Aici te inseli marinare. Sa vad ce-o sa faci daca la , sa zicem, 60 de ani iti arata una ca si Corina pusilica? Tu zici nu, stai ca ma duc la baba mea ca sa nu fiu penibil?

.......................................................

   Bebe Mihaiescu  ;) , nu stiu cum o sa fiu peste peste 25 de ani, dar sper sa nu-mi pierd complet mintile si sa devin un mos penibil si libidinos.
 Sunt de acord ca intr-o relatie ce se vrea serioasa si de lunga durata, barbatul ar trebui sa fie cam cu 10 ani mai mare decat femeia, pentru ca se va depasi mult mai usor perioda critica de la 45-50 de ani cand ambii parteneri datorita menopauzei si andropauzei sufera serioase schimbari hormonale si tulburari mentale, evitand marea parte a divorturilor ce se intampla din aceste considerente in acea perioada.
 Consider ca o diferenta mai mare de 20 de ani intre barbat si femeie devine penibila, nu numai dpdv sexual cat si din cel mental, chiar si in relatiile contra cost.

.......................................................

Marinare, complicat subiect, mai ales ca difera de la caz la caz... dar eu cred ca lindicul e sensibil datorita nervurilor si nu hormonilor, deci orgasmul desi este legat si de excitarea hormonala, poate veni si cu stimularea la "rece".

Am terminat de N ori fara sa fiu excitata sau atrasa de partener, mi-e greu sa cred ca nu o sa mai am orgasm dupa menopauza. :no2

Diferenta la excitare a fost doar la intensitatea orgasmului, care e mai puternica cand iti vine sa-i rupi hainele... :laugh2

 

Sper ca s-a inteles ceva. :)

..................................................

  Lindicul vostru este oarecum asemanator cu glandul nostru, dar nu pot sa inteleg legatura dintre testosteron, estrogen si zonele erogene care, cum si pe cine influenteaza mai mult.
 In cazul femeilor aceasta schimbare se face destul de brusc si complet la menopauza(1-2-3 ani), la barbati mai treptat, problema fiind doar erectia, nu si ejacularea.
 Ce pot spune despre mine, momentan pana la 37 de ani, este faptul ca erectia, o obtin vizual-mental(excluzand-o pe cea de dimineatza in timpul somnului), senzorial skin to skin, nu am nevoie de stimulare/molfaire orala/manuala a jucariei din partea partenerei.
 Barbatii pot ejacula(tot orgasm este) chiar si cu sula moarta, ori prin masarea prostatei, nu stiu si nu am idee ce se va intampla in cazul femeilor.
 D-aia zic ca nu stiu cat de importante mai sunt si in ce mod mai lucreaza terminatiile nervoase dupa o anumita varsta. 

..................................................

Cel mai sigur, asteptam o colega de pe aici sa ajunga la menopauza si sa ne impartasasca si noua ce si cum, sa nu ramana unul din acele cazuri cand cineva deschide un thread doar pentru a arata cat e el de intelinget si atoatestiutor.

.......................................................

  Pe bune daca nu te mananca in cur ca pe zambilica. 
 Topingul este o intrebare, o nelamurire de a mea, unde vezi tu ca vreau sa par atoatestiutor ??? 
 Eu daca as fi in locul tau mi-as face alte griji, incercand sa-mi rezolv problemele de erectie, nu sa urmaresc lumea pe aici si sa fac glume inepte si rasuflate.

.......................................................

V-Ships, ai doar 37 de ani, esti foarte tanar (inca :D ), de ce iti pui asemenea intrebari de acum?!?!  :thinking

.....................................................

 Sorina, cand ajungem sa nu ne mai punem intrebari, ori suntem total idioti, ori morti. ;)
Traiesc eu viata la modul ''retardat si clipa ca pe ultima'', oarecum, si poate o voi mai face cativa ani, dar asta nu ma impiedica sa-mi pun intrebarea cum va fi cand o sa ma retrag la depou cu ''baba'' mea. ;) 
  • Like 3
  • Minus 3
Link spre comentariu
  • Oras:bucuresti
  • Oras:bucuresti

are femeia baba orgasmuri ca futeam la una da fo 45-50 da ani ca acum fo 10 ani si isi dadea drumu mai mult ca mine ca tinea mana capac la fofo cand scoteam monstrumentu dan ia sa nu inunde patu si mergea asa sa deverseze la baie si asta si acum unbla dupa carici da sa facut nasoala are gusa si burta ca sortu da bucatarie tatili e bine nota 10 o so fut da control sal lamuresc pa marinel si fac sio recenzie uite acum o sun sa vorbesc cu ea

  • Like 5
Link spre comentariu
  • Oras:Bd. LibertăÅ£ii, nr.14, sector 5
  • Oras:Bd. LibertăÅ£ii, nr.14, sector 5

are femeia baba orgasmuri ca futeam la una da fo 45-50 da ani ca acum fo 10 ani si isi dadea drumu mai mult ca mine ca tinea mana capac la fofo cand scoteam monstrumentu dan ia sa nu inunde patu si mergea asa sa deverseze la baie si asta si acum unbla dupa carici da sa facut nasoala are gusa si burta ca sortu da bucatarie tatili e bine nota 10 o so fut da control sal lamuresc pa marinel si fac sio recenzie uite acum o sun sa vorbesc cu ea

 

poate i s-o fi rupt apa, capitane...

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

..................................................

  Lindicul vostru este oarecum asemanator cu glandul nostru, dar nu pot sa inteleg legatura dintre testosteron, estrogen si zonele erogene care, cum si pe cine influenteaza mai mult.
 In cazul femeilor aceasta schimbare se face destul de brusc si complet la menopauza(1-2-3 ani), la barbati mai treptat, problema fiind doar erectia, nu si ejacularea.
 Ce pot spune despre mine, momentan pana la 37 de ani, este faptul ca erectia, o obtin vizual-mental(excluzand-o pe cea de dimineatza in timpul somnului), senzorial skin to skin, nu am nevoie de stimulare/molfaire orala/manuala a jucariei din partea partenerei.
 Barbatii pot ejacula(tot orgasm este) chiar si cu sula moarta, ori prin masarea prostatei, nu stiu si nu am idee ce se va intampla in cazul femeilor.
 D-aia zic ca nu stiu cat de importante mai sunt si in ce mod mai lucreaza terminatiile nervoase dupa o anumita varsta. 

..................................................

 

Dap, am vazut destule ejaculari fara erectie. :wink2

Legat de terminatiile nervoase pot doar sa speculez fara certitudine ca nu ar fi foarte afectate decat daca sunt probleme cu circulatia sangelui, diabet, etc. :habarnam

Diferenta majora o sa faca scaderea libidoului la cele afectate si psihic (nu numai urmare schimbarilor hormonale) de imaginea schimbata in oglinda (complexe), de relatia monotona de N ani de zile, de probleme cu copiii, etc.

Daca un cuplu ramane intr-o relatie intima si afectiva... consider ca orgasmele nu dispar de ambele parti. :)

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Cluj Napoca
  • Oras:Cluj Napoca

 

 Sunt de acord ca intr-o relatie ce se vrea serioasa si de lunga durata, barbatul ar trebui sa fie cam cu 10 ani mai mare decat femeia, pentru ca se va depasi mult mai usor perioda critica de la 45-50 de ani cand ambii parteneri datorita menopauzei si andropauzei sufera serioase schimbari hormonale si tulburari mentale, evitand marea parte a divorturilor ce se intampla din aceste considerente in acea perioada.
 Consider ca o diferenta mai mare de 20 de ani intre barbat si femeie devine penibila, nu numai dpdv sexual cat si din cel mental, chiar si in relatiile contra cost.

Relatia serioasa si de lunga durata este un non sens. Sper sa ajungi sa-ti dai seama de chestia asta inainte de a avea o asemenea relatie, daca nu, iti vei aduce aminte de cele zise de mine si din pacate nu vei mai putea face mai nimic.

Varsta optima a unei femei pentru a fi fututa este intre 18 si 30 de ani.  Asa ca  io zic sa nu mai faci socoteli mentale si sa nu mai calculezi menopauze. 

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

asa si cu tine,nimic nu e simplu

 

Nada

 

:laugh2  Complicata mai sunt, daca si cu cartile pe fata e complicat, vai de tine cand dai de una care nu-ti spune nimic! :laugh2 :rax2

 

 

Relatia serioasa si de lunga durata este un non sens. Sper sa ajungi sa-ti dai seama de chestia asta inainte de a avea o asemenea relatie, daca nu, iti vei aduce aminte de cele zise de mine si din pacate nu vei mai putea face mai nimic.

Varsta optima a unei femei pentru a fi fututa este intre 18 si 30 de ani.  Asa ca  io zic sa nu mai faci socoteli mentale si sa nu mai calculezi menopauze. 

 

Ce te-a lovit de la un timp? :) :slap2

Pana la 25 ani am inteles un spanac la sex, bine ca primeam limbi macar. :laugh2

Acum trecuta de 30 e viata sexuala adevarata, stiu ce-mi place, dar vii tu cu tomberonul daca ti se pare ca am expirat. :laugh2

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Cluj Napoca
  • Oras:Cluj Napoca

Ce te-a lovit de la un timp? :) :slap2

Pana la 25 ani am inteles un spanac la sex, bine ca primeam limbi macar. :laugh2

Acum trecuta de 30 e viata sexuala adevarata, stiu ce-mi place, dar vii tu cu tomberonul daca ti se pare ca am expirat. :laugh2

Eheee pai mai sunt si exceptii. Bine ca tu esti una dintre ele . Da regula asta este. Nu te amagi singura.

Femeia intre 18 si 30 ani are ceva acolo care nu se poate descrie si care atrage peste masura pe Doamna Pula. Poate inclusiv faptul ca nu se pricepe la sex, inclusiv faptul ca este mai naiva, tocmai asta atrage. Io stiu ca, vorba aia, gaina batrana face supa buna, dar la rotisor tot un pui trebuie sa pui ca are carnea mai frageda. Altminteri io mai bine ma fac vegetarian.

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Eheee pai mai sunt si exceptii. Bine ca tu esti una dintre ele . Da regula asta este. Nu te amagi singura.

Femeia intre 18 si 30 ani are ceva acolo care nu se poate descrie si care atrage peste masura pe Doamna Pula. Poate inclusiv faptul ca nu se pricepe la sex, inclusiv faptul ca este mai naiva, tocmai asta atrage. Io stiu ca, vorba aia, gaina batrana face supa buna, dar la rotisor tot un pui trebuie sa pui ca are carnea mai frageda. Altminteri io mai bine ma fac vegetarian.

 

Nu ma amagesc cu nimic, vorbim de preferinte, nu reguli. :laugh2

Doamna Pula poate fi atrasa de anumite categorii de varsta, de anumite parti ale corpului sau chiar de anumite haine/incaltaminte... :D

Din pacate tu nu vrei sa crezi ca decizia asta o ia subconstientul tau si nu organul.

In orice caz, mi se pare normal sa fii atras de o piele fina si nu riduri, sani fermi si nu flescaiti, dar sunt si femei la 40 ani cu fizic "beton" si destule in categoria ta de varsta pe care nu le-ai fute nici platit! :laugh2

Naivitate vezi si la unele ajunse la pensie... :D

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Cluj Napoca
  • Oras:Cluj Napoca

Nu ma amagesc cu nimic, vorbim de preferinte, nu reguli. :laugh2

Doamna Pula poate fi atrasa de anumite categorii de varsta, de anumite parti ale corpului sau chiar de anumite haine/incaltaminte... :D

Din pacate tu nu vrei sa crezi ca decizia asta o ia subconstientul tau si nu organul.

In orice caz, mi se pare normal sa fii atras de o piele fina si nu riduri, sani fermi si nu flescaiti, dar sunt si femei la 40 ani cu fizic "beton" si destule in categoria ta de varsta pe care nu le-ai fute nici platit! :laugh2

Naivitate vezi si la unele ajunse la pensie... :D

Ai dreptate, acum depinde si de preferinte.  Dar la mine componenta mentala este foarte importanta. Desigur femeia trebuie sa aiba un aspect  care sa atraga, dar ceea ce atrage cel mai mult este un soi de inocenta perversa pe care o poti citi in ochii unei fete de sa zicem 20 de ani, adica ceva de genul m-as fute cu tine dar is cam virgina etc. La o femeie matura aceasta inocenta perversa se cam pierde, tocmai pt ca ea stie deja ce si cum si nu mai prea are secrete. 

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Ai dreptate, acum depinde si de preferinte.  Dar la mine componenta mentala este foarte importanta. Desigur femeia trebuie sa aiba un aspect  care sa atraga, dar ceea ce atrage cel mai mult este un soi de inocenta perversa pe care o poti citi in ochii unei fete de sa zicem 20 de ani, adica ceva de genul m-as fute cu tine dar is cam virgina etc. La o femeie matura aceasta inocenta perversa se cam pierde, tocmai pt ca ea stie deja ce si cum si nu mai prea are secrete. 

 

Vrei inocenta perversa? Da-te la una maritata! :laugh2

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Cluj Napoca
  • Oras:Cluj Napoca

Vrei inocenta perversa? Da-te la una maritata! :laugh2

Vad ca ai inteles exact ceea ce am vrut eu sa zic. Si in plus ai si intuit corect ca acea inocenta perversa o poti regasi la unele femei maritate, in special la cele pentru care casnicia este cam nasoala...Am avut mai multe ocazii cu maritate, dar de fiecare data am stat pe curul meu pentru ca nu-mi place nici boxul si nici karatele. Prefer ca sa ma rezum la cate o parida de sex sanatoasa care sa nu fie continuata de o partida de box/karate/cutite cu sotul gelos.

  • Like 1
Link spre comentariu

Vizitator taki
Reputație: 0

Bunica mea are o vorba"muica nu am dat-o la tinerete,o dau la batarnete,fara frica ca mai calc PE Bec"! Are 55 de ani,Dar nu se da PE Una de 30,Este mereu cocheta,merge la salon etc!

noaptea se fute Si dimineata merge la biserica "Sa nu o vorbeasca satul"!

 

Un numar de telefon/poze?

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...