Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

String, iti multumesc ca, desi n-ai de gand sa ma vizitezi (vezi cuvintele tale de mai sus), inca mai intri pe pagina mea si imi dai sfaturi binevenite. Nu cred ca am jignit pe nimeni, nici macar pe cel care m-a catalogat subnutrita din Somalia, dand de inteles, prin replica mea, ca imi rezerv dreptul de a-mi selecta clientii. Asta este deja stiut si nu sunt singura care actioneaza asa. Cum voi sunteti liberi sa alegeti la ce fata sa popositi, si noi suntem libere sa alegem pe cine sa primim in intimitatea noastra.  

Asa cum unora nu va place persoana mea (si accept ca nu pot fi pe placul tuturor), asa si eu am dreptul de a refuza anumiti oameni cu atitudini negative. Prin comentariul meu, asta am spus. Ca nu astept vreo "minune" din partea saracilor cu duhul sau, mai pe inteles, din partea celor care doar atata pot. Sa se simta jignit domnul Obsidian ? Hmmm, de ce ? Sa emiti judecati de valoare total gratuite, voit rau intentionate, despre un om pe care nu-l cunosti personal si nu ai beneficiat de serviciile persoanei (care sa nu se ridice la nivelul asteptarilor sau sa-ti produca o neplacere pe banii tai), este dovada unui caracter limitat si imi mentin afirmatia. Daca m-ar fi vizitat, ar fi putut spune, e slaba, are sanii mici, nu agreez genul. Si era o abordare corecta, asa m-a vazut el si nu aveam motiv sa dau replica. La fel si in cazul graselor. Sau a celor care nu se pricep la serviciul pe care il presteaza pe bani. Si eu am intalnit o gramada de oameni urati, grasi, parosi, scheleti, dar relationand cu unii dintre ei am descoperit bun simt, creativitate, respect, inteligenta, sociabilitate, cultura, etc. 

Da, imi vei spune ca ei au platit si de aceea nu as fi avut dreptul sa judec vreun aspect al lor. Poate e corect ! Dar, prin reciprocitate, daca susnumitul cu jignirea nu a platit pentru serviciile mele, nici el nu are acest drept. Suntem oameni egali, indiferent cine munceste si cine plateste. Nu mai traiti cu senzatia ca, daca platiti un serviciu, cumparati persoana respectiva cu totul si parerile si atitudinile ei sunt zero. La fel, nu este bine nici ca femeile frumoase care castiga bani multi cu aceste joburi, sa traiasca cu senzatia ca totul li se cuvine. Sunt atitudini disproportionate.

Faptul ca ti-ai ales o meserie care presupune relationarea cu public divers nu inseamna ca si trebuie sa accepti/suporti parerile cuiva care te denigreaza, fiindca esti publica. Chiar sunt curioasa cine v-ar putea multumi pe voi ! Poate ma lamuresti !

Multumesc pentru eventualul raspuns.

 

O zi perfecta va doresc !

 

 

daca nu le ai cu diplomatia, nu mai raspunde aici :)  

 

ce inseamna "urat"?. ai spus ca ai intalnit tipi urati. ce poate face un om daca e catalogat de societate drept, urat? sa-si schimbe fizionomia? daca tot ai adus vorba de "caracter limitat", eu vin si adaug ca poti avea (e posibil sa fie pe termen scurt) un "intelect limitat" 

 

ai spus ca unii sunt parosi. ce ar trebui sa faca un barbat daca este paros? sa se epileze tot corpul? :) asa sunt unii genetic structurati.

despre grasi nu comentez; asta este un singurul defect care se poate indrepta.

 

locul acesta este un forum si prin natura sa, este creat ca toti membrii sau posteze ceea ce cred(unii rau intentionat, da). nu te obliga nimeni sa iti faci publicitate pe forumuri. exista si alte metode.

sau daca iti faci publicitate(pentru ca e gratis), poti sa nu raspunzi la postari.

 

tu iti vinzi corpul pe bani. e simplu. daca unul zice despre tine ca esti prea slaba, asta e. daca altul spune ca esti prea grasa, tot asta e. nu le da atentie :)

despre ce ai vrea sa comenteze daca este acesta este serviciul tau?

 

daca serviciul tau era legat de cercetare in optica cuantica, nimeni nu ar fi comentat despre cum arati.  

  • Like 1
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Calea 13 Septembrie
  • Oras:Calea 13 Septembrie

 

 

tu iti vinzi corpul pe bani. e simplu. 

 

 

Prietene, la ultima verificare aveam corpul intreg. N-am taiat din el pentru nimeni. Deci, nu mi-am vandut si nu imi vand corpul sau parti ale corpului meu, nici pe bani, nici pe gratis. Ceea ce vand contra unui tarif este un serviciu de masaj. Restul comentariului tau nici nu merita replica.  :no2

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Prietene, la ultima verificare aveam corpul intreg. N-am taiat din el pentru nimeni. Deci, nu mi-am vandut si nu imi vand corpul sau parti ale corpului meu, nici pe bani, nici pe gratis. Ceea ce vand contra unui tarif este un serviciu de masaj. Restul comentariului tau nici nu merita replica.  :no2

"Restul comentariului tau nici nu merita replica"  - o replica argumentata e oricand binevenita 

 

daca vindeai doar un serviciu de masaj, lucrai la un cabinet de masaj terapeutic sau la un SPA. lumea nu vine la tine pentru masaj. clientii tai vin ca sa fie atinsi, sa te atinga si sa le faci o...finalizare (o laba) . deci vin pentru corpul tau, pentru tine si nu pentru masaj.

 

asta e realitatea si nu trebuie sa te superi :)

 

ia sa vedem daca erai o osanzata(o femeie cu trup de foca), ai mai fi avut clienti pentru serviciul tau de.... "masaj" ?

 

sa lasam ipocrizia la o parte. a iti "vinde" trupul" pentru bani (ceea ce este in regula, nimic de condamnat) nu este echivalentul cu a iti vinde organele. faci comparatii fortate rau.  ;)

  • Like 1
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Care e problema ta, @string? N-ai cu cine sa te certi? Daca nu-ti convine o oferta, treci la alta.

 e un forum. putem sa ne expunem parerile si fara sa ne certam sau tu doar asa stii? :) 

Link spre comentariu
  • Oras:constanta
  • Oras:constanta

"Restul comentariului tau nici nu merita replica"  - o replica argumentata e oricand binevenita 

 

daca vindeai doar un serviciu de masaj, lucrai la un cabinet de masaj terapeutic sau la un SPA. lumea nu vine la tine pentru masaj. clientii tai vin ca sa fie atinsi, sa te atinga si sa le faci o...finalizare (o laba) . deci vin pentru corpul tau, pentru tine si nu pentru masaj.

 

asta e realitatea si nu trebuie sa te superi :)

 

ia sa vedem daca erai o osanzata(o femeie cu trup de foca), ai mai fi avut clienti pentru serviciul tau de.... "masaj" ?

 

sa lasam ipocrizia la o parte. a iti "vinde" trupul" pentru bani (ceea ce este in regula, nimic de condamnat) nu este echivalentul cu a iti vinde organele. faci comparatii fortate rau.  ;)

Domnule Sting , din pacate nu ai inteles mai nimic din ceea ce ofera Ramona, sau poate nu ai citit foarte atent...este vorba de un masaj terapeutic destul de profesionist facut si pe grade de forta. Daca dumneavoastra nu ati facut si acel click cu Ramona asta nu inseamna ca trebuie sa arunci cu vorbe urate gen "iti vinzi corpul" sau alte minuni care nu fac decat sa jigneasca. 

Sa stii ca rar gasesti pe cineva care sa faca un masaj terapeutic bun si apoi sa fie completat de unul erotic "laba din punctul tau de vedere"...

Sincer nu prea inteleg de ce te-ai dus la ea sau de ce te duci la masaj erotic in cazul asta...

O zi buna

  • Like 4
Link spre comentariu
  • Oras:Calea 13 Septembrie
  • Oras:Calea 13 Septembrie

Bună tuturor.

Am un anunț de făcut.

Intrucât zilele trecute am fost nevoită să-mi repar din fonduri proprii patul de masaj, în urma vizitei unei persoane supraponderale (cam 160-170 kg după ochiul meu), rog persoanele cu o greutate de peste 120 kg să-și găsească alte variante de masaj, căci nu doresc să-mi schimb recuzita din cauza unor experiențe cu prea multă greutate.

De asemenea, rog persoanele sub 30 de ani sau pe aceia care au tot felul de fetișuri de satisfăcut să găsească alte variante, sunt o grămadă pe acest forum !! Eu ofer masaj de relaxare/terapeutic/reflexoterapie care se poate combina, către final, cu masaj senzual/erotic și finalizare prin masaj persoanelor îngrijite, cu bun simț și bune maniere, care știu că asta vor și pentru asta vin. Nu ca să încerce marea cu degetul, că poate, poate.... In asemenea situații, ambele părți vor fi frustrate/nemulțumite de experiență.

 

O duminică plăcută vă doresc !

 

P.S. Rog postacii de conjunctură să facă un efort să se abțină în a-mi face up la topic. Mulțumesc !

  • Like 6
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Domnule Sting , din pacate nu ai inteles mai nimic din ceea ce ofera Ramona, sau poate nu ai citit foarte atent...este vorba de un masaj terapeutic destul de profesionist facut si pe grade de forta. Daca dumneavoastra nu ati facut si acel click cu Ramona asta nu inseamna ca trebuie sa arunci cu vorbe urate gen "iti vinzi corpul" sau alte minuni care nu fac decat sa jigneasca. 

Sa stii ca rar gasesti pe cineva care sa faca un masaj terapeutic bun si apoi sa fie completat de unul erotic "laba din punctul tau de vedere"...

Sincer nu prea inteleg de ce te-ai dus la ea sau de ce te duci la masaj erotic in cazul asta...

O zi buna

 

Domnule LimbaAlbastra,

Va rog sa recititi postul ei si al meu cu mai multa atentie. Multumesc :)

 

 

P.S uite, mai sus incearca sa se "scoata" cu o asa zisa persoana supraponderala care i-a stricat patul de masaj  :laugh2    

Cel mai ieftin/prost pat de masaj tine in jur de 250kg .ma indoiesc ca respectata maseuza, Ramona, apasa cu  restul de kgf forta 

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Calea 13 Septembrie
  • Oras:Calea 13 Septembrie

Bună. Imi cer scuze pentru silentio stampa, o perioadă am fost plecată cu alte treburi din țară.  

 

Observ că sunt pe aici câțiva nemulțumiți că nu răspund la telefon. V-ar fi ajutat mai mult să răspund și să vă refuz, căci programul mi-e aglomerat din alte motive ? Cred că se subînțelege că, dacă cineva nu răspunde câteva zile, săptămâni, etc, are o altă situație de rezolvat care nu-i permite să fie în câmpul muncii - e bolnav, e plecat, are musafiri, n-are chef, poate n-are nevoie de bani, bla bla bla. E o logică extrem de simplă. Genul ăsta de servicii oferit de maseuze independente nu se compară cu supermarketul, dacă doriți supermarket saloanele sunt o alegere potrivită, mai ales pentru cei care nu sunt dispuși să aștepte după o programare făcută din timp. Eu lucrez altfel decât majoritatea tocmai pentru că nu banii sunt prioritari !

Am specificat încă de anul trecut, de când am revenit cu program REDUS în lumea masajului, că VOI FACE MASAJ CÂND TIMPUL LIBER ÎMI VA PERMITE și de regulă între orele 15 și 19. Și nu este lipsă de respect față de potențiali clienți, ci pur și simplu prioritizare. 

Dar sunt apelată și la 8 dimineața și la 12 noaptea, semn că marea majoritate dintre cei care mă apelează, nu citesc postările mele despre program și dacă sunt sau nu sunt disponibilă. 

Așa că nu am văzut rostul să mai anunț că nu sunt disponibilă o perioadă. Oricum, mare parte a timpul disponibil pentru masaj este deja alocat clienților mei fideli.

Fără supărare, dar reorientarea către alte "stele" actuale ale masajului este recomandabilă în cazul în care vă enervează lipsa mea de reacție telefonică. 

 

Mulțumesc pentru înțelegere și vă doresc o zi la fel de excelentă ca și a mea !

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Capitala
  • Oras:Capitala

Nu ma pot pronunta pt ceilalti, dar mie imi era dor de masajul si compania ta, iar cum ajung din ce in ce mai rar in tara, am zis sa te sun.

Nu a fost intentia mea sa deranjez. De regula imi dadeai 1 sms cand nu puteai sa raspunzi.

In fine, ma voi reorienta spre altcineva.

Multumesc.

Link spre comentariu
  • Oras:Calea 13 Septembrie
  • Oras:Calea 13 Septembrie

Nu ma pot pronunta pt ceilalti, dar mie imi era dor de masajul si compania ta, iar cum ajung din ce in ce mai rar in tara, am zis sa te sun.

Nu a fost intentia mea sa deranjez. De regula imi dadeai 1 sms cand nu puteai sa raspunzi.

In fine, ma voi reorienta spre altcineva.

Multumesc.

 

Nu am spus că am fost deranjată, te victimizezi degeaba.Ci doar că nu lucrez masaj cu program full time. Dacă ai mai fi beneficiat de compania mea, știai deja că am perioade în care lucrez și perioade în care timpul nu-mi permite sau nu am dispoziția necesară. Am mai spus că dacă ceva arde, e o stare de calamitate naturală și necesită "rezolvare" atunci, puteți apela la alte servicii non-stop. Insă pe aici e limpede că fiecare interpretează cum îi convine postările celorlalți.

Dacă nu pot răspunde, să dau SMS ? Maximă asta ! Nici nu aveam cum, nu știam care ți-e numărul, ai sunat de pe mai multe (ai scris mai sus). Cine a mai fost la mine sună/dă SMS de pe un singur număr care este deja în memoria telefonului meu. Ceva e cusut cu ață albă. :girly

 

 

O zi frumoasă vă doresc.

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Calea 13 Septembrie
  • Oras:Calea 13 Septembrie

Bună tuturor. Am revenit după o mică perioadă de absență.

 

Program de lucru între 14 -19 de L-V, nu lucrez în weekend !! La mailuri și SMS răspund în limita posibilităților, dar nu fac programări ferme. Cel mai sigur este apelul telefonic. 

 

Servicii oferite:

Masaj de relaxare și întreținere profesional, varianta soft 1 h - 100 lei

Masaj de relaxare si întreținere profesional, varianta sportivă 1 h - 150 lei

Masaj relaxare soft combinat cu masaj erotic, 1 finalizare, NO SEX, 1,5 h - 150 lei

 

Cunni, FK sunt posibile fără cost suplimentar, dar rămân la latitudinea mea, în funcție de click și igienă.  

Bunul simț îl răsplătesc cu 2 x bun simț !

Mulțumesc, o zi frumoasă tuturor.

 

post-181239-0-33900200-1487147119_thumb.jpg

  • Like 12
Link spre comentariu
  • Oras:București
  • Oras:București

Ramona WOW! Perfect relaxing massage , my muscles and my synapses were reborn. The erotic massage is very special, sweet and sensual. You have the impression that she love you. After she continued to caress me for long long time. Warm and well-appointed apartment. A nice atmosphere. About two hours door to door. Amount requested 150RON, I leave her a little present of course!

Thanks Ramona!

  • Like 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...