Sari la conținut

Can you Defend Yourself?


Postări Recomandate

  • Oras:UK
  • Oras:UK

si cand un tigan maro ca cacatul vine la tine cu un cutit, cum te aperi? astea sunt facaturi, sa vina aia la noi in berceni, rahova, ferentari, sa vada cum se mai apara ei atunci

Stai jos! Ai nota 2. Jiu Jitsu, de exemplu, acoperă si apărarea împotriva agresorilor înarmați.

Link spre comentariu
  • Oras:nimfomane
  • Oras:nimfomane

Facaturile astea te fac sa crezi ca esti vre-un smardoi si o iei de nu te vezi. Ca sa faci fata unui atac, mai ales cu cutitul, iti trebuie ani de antrenament nu vrajeala d-asta de duminica. Mai bine dai burta jos sa fii sprinten.

  • Like 4
Link spre comentariu
  • Oras:nimfomane
  • Oras:nimfomane

 Am facut rost, mai demult, de o carte despre aikido, pe care am scanat-o si fiindca vad s-a umflat muschi pe voi am sa postez imagini din aceasta carte sa va antrenati, dar trebuie sa vrea si nevasta sa dati cu ea de pereti. Ce este interesant la aceasta arta martiala e ca se poate practica la orice varsta si de catre oricine pentru ca procedeele se executa fara incarcare, adica nu e nevoie de muschi, ci doar de energie. Ananda va fii incantat sa-si imbogateasca bagajul de idei intr-o forma pe care numai el o intelege. Pe marginea paginilor veti gasi adnotari facute cu pixul de muiere cu mintea zdruncita de o iubire neimpartasita, ceva in ton cu acest forum. Voi incepe cu ultimul capitol ca sa priceapa orisicine despre ce e vorba.

 

 

post-176127-0-85707700-1454336579_thumb.jpg

post-176127-0-91630700-1454336623_thumb.jpg

post-176127-0-87586900-1454336682_thumb.jpg

post-176127-0-73122200-1454336726_thumb.jpg

post-176127-0-43446800-1454336837_thumb.jpg

post-176127-0-21145500-1454336855_thumb.jpg

post-176127-0-34486600-1454336873_thumb.jpg

post-176127-0-97651300-1454336892_thumb.jpg

post-176127-0-82097100-1454336908_thumb.jpg

post-176127-0-77084100-1454336947_thumb.jpg

post-176127-0-15810300-1454336965_thumb.jpg

post-176127-0-76682100-1454336980_thumb.jpg

 

 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:ici-colo
  • Oras:ici-colo

 Am facut rost, mai demult, de o carte despre aikido, pe care am scanat-o si fiindca vad s-a umflat muschi pe voi am sa postez imagini din aceasta carte sa va antrenati, dar trebuie sa vrea si nevasta sa dati cu ea de pereti. Ce este interesant la aceasta arta martiala e ca se poate practica la orice varsta si de catre oricine pentru ca procedeele se executa fara incarcare, adica nu e nevoie de muschi, ci doar de energie. Ananda va fii incantat sa-si imbogateasca bagajul de idei intr-o forma pe care numai el o intelege. Pe marginea paginilor veti gasi adnotari facute cu pixul de muiere cu mintea zdruncita de o iubire neimpartasita, ceva in ton cu acest forum. Voi incepe cu ultimul capitol ca sa priceapa orisicine despre ce e vorba.

 

 

 

Doamne, iartă-mă...ca iar văz ce mă zgândără pă oichi... "s-a umflat muschi pe voi " ... "Ananda va fii incantat".

 

Doamne, iartă-mă că mă scufund in amănunte!

 

 

 

Link spre comentariu
  • Oras:pa
  • Oras:pa

interesant, dar demonstratiile astea sunt doar demonstratii, sunt curios cat de bine se apara un practicant de arte martiale in strada, unde nimic nu e sigur, oamenii sunt imprevizibili si pericolul te ia pe nepregatite, nu se uita la tine in fata, si te asteapta sa intrii in pozitia de defensiva, cum fac aia in filmuletele de demonstratie, sigur, nu zic ca cineva antrenat serios in aceste practici si-o va lua, zic ca deobicei tiganul baga lama fara sa urle la tine sa te pregatesti spiritual de lupta, vine pe furis pe la spate si toate antrenamentele tale se duc pe pula

  • Minus 5
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

si cand un tigan maro ca cacatul vine la tine cu un cutit, cum te aperi? astea sunt facaturi, sa vina aia la noi in berceni, rahova, ferentari, sa vada cum se mai apara ei atunci

 

De aia  porti un buzunar un karambit fox(cum am eu :P . E bine sa-l ai la tine ca nu stii cine este dupa usa cand intri la curve ) :) (sansele sa scapi neatins sunt minime , dar macar il iei si pe el cu tine O_O )

Link spre comentariu
  • Oras:nimfomane
  • Oras:nimfomane

interesant, dar demonstratiile astea sunt doar demonstratii, sunt curios cat de bine se apara un practicant de arte martiale in strada, unde nimic nu e sigur, oamenii sunt imprevizibili si pericolul te ia pe nepregatite, nu se uita la tine in fata, si te asteapta sa intrii in pozitia de defensiva, cum fac aia in filmuletele de demonstratie, sigur, nu zic ca cineva antrenat serios in aceste practici si-o va lua, zic ca deobicei tiganul baga lama fara sa urle la tine sa te pregatesti spiritual de lupta, vine pe furis pe la spate si toate antrenamentele tale se duc pe pula

 

Ai prins esenta. Cand ai scris te-ai pregatit spiritual, te-ai uitat in manuale sa-ti aduci aminte cum se scrie? Ai scris pur si simplu ca asta faci de ani de zile incepand cu bastonase. Cam asa  si cu cafteala, trebuie sa te caftesti in fiecare zi sa fi pregatit de orice. Sunt spectaculoase demonstratiile dar in concursuri parca sunt maimute. Si vandamm cat era el de karatist a luat-o in freza.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...