Sari la conținut

Cine si cat plateste la prima intalnire?


Postări Recomandate

  • Oras:Acolo unde se da ora exacta
  • Oras:Acolo unde se da ora exacta

La prima intalnire plateste nota ala care are mai mult chef de sex,deci barbatul! :laugh2

 

p.s.Daca nu platesti nota la prima intalnire si te vede femeia ca esti carpa-in-cur nu mai vezi pizda neam :no2

  • Like 8
  • Minus 4
Link spre comentariu
  • Oras:Pe langa pat
  • Oras:Pe langa pat

In general plateste cine face invitatia

Mai sunt si cazuri speciale:

1Iesi pt un suc si invitatuluii ii foame, daca isi comanda mancare ar fi de bun simt ca macar sa se ofere sa plateasca

2Te invit la masa si tu comanzi toate mofturile pe care le-ai vazut in filme, platesc dar trebuie sa fii a dracului de talentata ca sa se mai intample si a doua oara

  • Like 4
Link spre comentariu
  • Oras:Valhalla
  • Oras:Valhalla

Ce intrebare de tot cacatul, mai Nobel :slap2 ... sau te-ai referit cumva la o intalnire intre doi barbati?!?!  :girly

Pai si cum ramane cu egalitatea?Drepturi egale alea- alea....

Sau e pe sistemul cherry picking...alegem ce ne place? :laugh2

Adica egalitate egalitate da numa la ce ne convine?

Pai daca femeia lucreaza si are drepturi egale cu barbatul ,atat la salarii cat si la toate pai atunci si ea are salarul ei nu?

Ca mai demult cand femeile stateau acasa inchise si n-aveau voie nici sa iasa din casa(vremuri de trista amintire ce-i drept)atunci 

ca barbatul sa plateasca la prima intalnire era nu numai normal si moral dar absolut logic.

Logic adica...dar azi cand si o femeie are salarul ei si lucreaza .

Castiga bani...de multe ori mai mult decat barbatul.

Pai atunci nu-i normal ca daca s-au egalizat lucrurile in cazul in care iesim la un restaurant sa platim jumi-juma?

Link spre comentariu
  • Oras:Valhalla
  • Oras:Valhalla

In general plateste cine face invitatia

Mai sunt si cazuri speciale:

1Iesi pt un suc si invitatuluii ii foame, daca isi comanda mancare ar fi de bun simt ca macar sa se ofere sa plateasca

2Te invit la masa si tu comanzi toate mofturile pe care le-ai vazut in filme, platesc dar trebuie sa fii a dracului de talentata ca sa se mai intample si a doua oara

Serios?

De cate ori face invitatia femeia? :laugh2  :laugh2  :laugh2

Link spre comentariu
  • Oras:Pe langa pat
  • Oras:Pe langa pat

Daca face femeia invitatia, evident alege si locul, cam plateste...cel putin femeile cu care am iesit eu asa au facut

Bine, continuarea(film, club, hotel) au cazut de fiecare data pe portofelul meu

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Pai si cum ramane cu egalitatea?Drepturi egale alea- alea....

Sau e pe sistemul cherry picking...alegem ce ne place? :laugh2

Adica egalitate egalitate da numa la ce ne convine?

Pai daca femeia lucreaza si are drepturi egale cu barbatul ,atat la salarii cat si la toate pai atunci si ea are salarul ei nu?

Ca mai demult cand femeile stateau acasa inchise si n-aveau voie nici sa iasa din casa(vremuri de trista amintire ce-i drept)atunci 

ca barbatul sa plateasca la prima intalnire era nu numai normal si moral dar absolut logic.

Logic adica...dar azi cand si o femeie are salarul ei si lucreaza .

Castiga bani...de multe ori mai mult decat barbatul.

Pai atunci nu-i normal ca daca s-au egalizat lucrurile in cazul in care iesim la un restaurant sa platim jumi-juma?

 

Ce treaba are egalitatea in drepturi cu manierele, cu sistemul de valori?!?! 

 

 

Sa va intre bine in cap:

  1. salariul femeii este pentru coafor, toale, unghii, genti ... chestii pe care voi nu le intelegeti.  :laugh2
  2.  salariul barbatului este pentru casa si familie, iar ce ramane pentru gentile, toalelele si chestiile femeilor. :pope  Nu va faceti acum ca nu stiati de la inceput ca femeilor niciodata nu le ajunge salariul si apeleaza si la al vostru?!?! :no2
  3.  Bagati-va mintile in cap si lasati lumea asa cum este si barbatii sa fie platitori....ia uite-i frate!!!! =))
  • Like 6
  • Minus 15
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Barbatul...plateste masa,filmul,rochita si pantofii care i-am vazut in magazin...si un buchet de flori ,inainte de plecare si sa ma duca si acasa,iar pizda?! 200 de ron ora....=))

  • Like 16
Link spre comentariu
  • Oras:Valhalla
  • Oras:Valhalla

 

Ce treaba are egalitatea in drepturi cu manierele, cu sistemul de valori?!?! 

 

 

Sa va intre bine in cap:

  1. salariul femeii este pentru coafor, toale, unghii, genti ... chestii pe care voi nu le intelegeti.  :laugh2
  2.  salariul barbatului este pentru casa si familie, iar ce ramane pentru gentile, toalelele si chestiile femeilor. :pope  Nu va faceti acum ca nu stiati de la inceput ca femeilor niciodata nu le ajunge salariul si apeleaza si la al vostru?!?! :no2
  3.  Bagati-va mintile in cap si lasati lumea asa cum este si barbatii sa fie platitori....ia uite-i frate!!!! =))

 

Am inteles tot....mi-am bagat mintile-n cap sarumana =))​ 

 

Barbatul...plateste masa,filmul,rochita si pantofii care i-am vazut in magazin...si un buchet de flori ,inainte de plecare si sa ma duca si acasa,iar pizda?! 200 de ron ora.... =))

Si prezervativele,sunt macar prezervativele din partea femeii?O maslina ceva... =))

  • Like 6
Link spre comentariu
  • Oras:Bucharest
  • Oras:Bucharest

Barbatul...plateste masa,filmul,rochita si pantofii care i-am vazut in magazin...si un buchet de flori ,inainte de plecare si sa ma duca si acasa,iar pizda?! 200 de ron ora.... =))

asta mi-a placut cel mai tare... :laugh2

Link spre comentariu

Barbatul...plateste masa,filmul,rochita si pantofii care i-am vazut in magazin...si un buchet de flori ,inainte de plecare si sa ma duca si acasa,iar pizda?! 200 de ron ora.... =))

 

la tine ar trebuii 400 ca e dubla :)))

  • Like 1
  • Minus 4
Link spre comentariu
  • Oras:Valhalla
  • Oras:Valhalla

Exista un conexiune neurologica  care se va descoperi mai tarziu dar este adevarata intre gestul prin care femeia isi duce mana spre buzunar/poseta/portofel si inchiderea automata a pizdei.

Cu cat mana se apropie mai tare de banii femeii cu atat pizda ei se inchide mai mult . =))

  • Like 8
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Sunt și bărbați care vor sa plătești tu ca fata. ..mereu :)))) și ei sunt curve :)))

 

Asta pentru femeile nu stiu sa fie directe si sa puna punctul pe "i": mai baEte, mie-mi plac treburile clare, asa ca ori platesti nota ori imi dai niste limbi din care ar trebui sa rezulte un orgasm ... evident ca al meu" =))

 

Ca sa fiu sincera pana la capat si viceversa este valabila...daca-l placi rau o sa i-o sugi chiar daca achita nota, chiar daca nu, dar daca esti directa macar esti sigura ca te alegi si tu cu ceva limbi. ;)

  • Like 6
  • Minus 15
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Io zic ca egal. :laugh2

 

depinde de gajica zic eu.

daca e naspa mai bine fugi de la carciuma si o lasi sa plateasca :))))

chiar daca n`are bani se descurca ea ca are pizda

  • Like 2
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Asta pentru femeile nu stiu sa fie directe si sa puna punctul pe "i": mai baEte, mie-mi plac treburile clare, asa ca ori platesti nota ori imi dai niste limbi din care ar trebui sa rezulte un orgasm ... evident ca al meu" =))

 

Ca sa fiu sincera pana la capat si viceversa este valabila...daca-l placi rau o sa i-o sugi chiar daca achita nota, chiar daca nu, dar daca esti directa macar esti sigura ca te alegi si tu cu ceva limbi. ;)

:)))) corect! Și dacă se și pricepe te poți considera câștigată :))
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Am inteles tot....mi-am bagat mintile-n cap sarumana =))​ 

 

 

Si prezervativele,sunt macar prezervativele din partea femeii?O maslina ceva... =))

Prezervative? Am peste tot...in dormitor..in bucatarie..in baie...in masina...in poseta...in buzunar...sunt mereu pregatita...! ;)
Link spre comentariu

Vizitator
Reputație: 0

Prezervative? Am peste tot...in dormitor..in bucatarie..in baie...in masina...in poseta...in buzunar...sunt mereu pregatita...! ;)

 

ai si de iarna ?:))

  • Like 4
  • Minus 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...