Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

In activitatile legale fff rar vezi asa mariri de pret

eu cred ca l-a cocosat , ADAOSUL comercial , la negru :laugh2  da asteptam de Black Friday sa vedem cum se misca treaba  

  • Like 27
  • Minus 11
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Bai frate, care ma marire de pret?? 100 de lei??? Asta e tragedia?

Nu sti cum e romanul mai are un pic vrea femei frumoase,fotomodele daca se poate cu pretul de pe centura si daca se poate sa vorbeasca si 2 limbi straine si sa stie un pic de filozofie :laugh2  :laugh2  :laugh2  :laugh2  :slap2  :slap2  :slap2  :slap2  :slap2

Si sa inchidem subiectul cine isi permite merge cine nu se reorienteaza.E o piata libera unde exista cerere si oferta

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

Nu sti cum e romanul mai are un pic vrea femei frumoase,fotomodele daca se poate cu pretul de pe centura si daca se poate sa vorbeasca si 2 limbi straine si sa stie un pic de filozofie :laugh2  :laugh2  :laugh2  :laugh2  :slap2  :slap2  :slap2  :slap2  :slap2

Si sa inchidem subiectul cine isi permite merge cine nu se reorienteaza.E o piata libera unde exista cerere si oferta

adica : "gratis nu exista , ieftin nu rezista"  :laugh2 :slap2

da povestea XXL si mie mi se pare cusuta cu ata alba 

ne-a taiat tot elanul :laugh2 :laugh2 :laugh2

  • Like 27
  • Minus 11
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

adica : "gratis nu exista , ieftin nu rezista"  :laugh2 :slap2

da povestea XXL si mie mi se pare cusuta cu ata alba 

ne-a taiat tot elanul :laugh2 :laugh2 :laugh2

Ca sa nu mai fie discutii strangem bani toti mana de la mana si facem tombola si ala care castiga pune mana pe o excursie cu melcu la Ana in pantaloni :laugh2  :laugh2  :laugh2  Dar sa fim intelesi de pe acum contribuim toti la recenzie :rax2  :rax2  :rax2  :slap2  :slap2  :slap2  :laugh2  :laugh2  :laugh2

Asta ca sa nu zica si cei care nu isi permit 300 ca nu ne gandim la ei  :slap2  :slap2  :slap2

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Nu e problema 100 de lei.Femeia e cam obraznica si e si sustinuta si promovata de clantaii ei.Poate sa ceara cat vrea,cine vrea sa o futa plateste,dar promovare cu japca nu se face!

Nici promovare cu japca, nici tacere la comanda. "Zgomotul" actual este creat de ea si deciziile ei, nu vad de ce se tot face apel la altii pentru liniste.

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

Nu e problema 100 de lei.Femeia e cam obraznica si e si sustinuta si promovata de clantaii ei.Poate sa ceara cat vrea,cine vrea sa o futa plateste,dar promovare cu japca nu se face!

nu se face , se practica :laugh2

da nici noi nu suntem prosti , doamne fereste  :no2

  • Like 28
  • Minus 11
Link spre comentariu
  • Oras:București
  • Oras:București

E vb despre cineva de la marginea orasului care i batea porumbul in geam , s a mutat 1 km spre centru si a triplat pretu,d aia se spune,,fereste te de prostul care l scoti in lume,,.

Dupa toata povestea asta,o sa mareasca si alte fete tariful,efectul de turma aici functioneaza perfect.

  • Like 3
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:București
  • Oras:București

E vb despre cineva de la marginea orasului care i batea porumbul in geam , s a mutat 1 km spre centru si a triplat pretu,d aia se spune,,fereste te de prostul care l scoti in lume,,.

Dupa toata povestea asta,o sa mareasca si alte fete tariful,efectul de turma aici functioneaza perfect.

Link spre comentariu
  • Oras:București
  • Oras:București

E vb despre cineva de la marginea orasului care i batea porumbul in geam , s a mutat 1 km spre centru si a triplat pretu,d aia se spune,,fereste te de prostul care l scoti in lume,,.

Dupa toata povestea asta,o sa mareasca si alte fete tariful,efectul de turma aici functioneaza perfect.

Link spre comentariu
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

Ca sa nu mai fie discutii strangem bani toti mana de la mana si facem tombola si ala care castiga pune mana pe o excursie cu melcu la Ana in pantaloni :laugh2  :laugh2  :laugh2  Dar sa fim intelesi de pe acum contribuim toti la recenzie :rax2  :rax2  :rax2  :slap2  :slap2  :slap2  :laugh2  :laugh2  :laugh2

Asta ca sa nu zica si cei care nu isi permit 300 ca nu ne gandim la ei  :slap2  :slap2  :slap2

eu ma bag , la donatie , da cum sa contribui la Recenzie cand dau cu Tocul altuia . :laugh2 :laugh2 :laugh2

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

E vb despre cineva de la marginea orasului care i batea porumbul in geam , s a mutat 1 km spre centru si a triplat pretu,d aia se spune,,fereste te de prostul care l scoti in lume,,.

Dupa toata povestea asta,o sa mareasca si alte fete tariful,efectul de turma aici functioneaza perfect.

Daca ne-am lua dupa astia care cred ca este normal sa nu comentezi, poate asa ar face. Dar poate este un exemplu bun si pentru alte fete...cele care pot sa inteleaga.

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Nici exemplul tau nu e bun,un restaurant functioneaza legal(cel putin pana la proba contrarie) este platitor de taxe si impozite la stat din pretul pe care l platesti pe o ciorba(in nici un caz nu ti dubleaza pretul peste noapte).Aici e vb de o activitate ilegala care se pedepseste conforma legilor,dublarea tarifului peste noapte trebuie sa aduca un plus serviciilor in mod normal,ceea ce nu e cazul aici.

Probabil ca in cazul nostru se platesc taxe catre o persoana fizica :))))oricum nu era pe lista mea nici cand era cu 100,

Nu are nicio legătură legalitatea/nelegalitatea și plătitul/neplătitul taxelor cu subiectul de față. Pentru noi, clienții, e un viciu pe care ni-l putem permite, sau nu, care nu este în legalitate ( fetițele pot plăti o amendă contravențională). Dar cererea li oferta funcționează, ca la orice activitate legală.

  • Like 1
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

Facem video conferinta cu repetare de faze cu tot.Ca la Champions League :laugh2  :laugh2  :laugh2

Liniste , ca  ne afla Surpriza si se schimba treaba  :laugh2 :laugh2 :laugh2

Eu am plecat deja  sa cumpar camerele de luat vederi , rezolvati cu restul .

Sper cand ma intorc sa fie totul pregatit si zarurile aruncate .

  • Like 26
  • Minus 11
Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Daca sunt prima data in restaurantul respectiv...asta este, o iei ca atare. Daca insa friptura de vita la restaurantul la care mananci de mult timp si des si care costa 60 lei ieri iar azi ma pun la masa si costa 200...normal ca il intreb pe ospatar (sau chief...ca tot se poarta) de ce. Poate nu mai este din pulpa de vita amarata romaneasca, poate este muschi maturat de vita argentiniana crescuta salbatic si taiata de un gaucho autentic. Stii cum este, macar sa-mi gadile urechea...decid eu apoi ce voi manca. In functie de raspuns iti spun eu ca te decizi si daca o sa mai mananci asa des in restaurantul respectiv.

 

Si cu atat mai mult, faptul ca este vorba despre un serviciu care necesita contact fizic, intim, cu clientul, ar trebui o atentie sporita la astfel de masuri/ rebranduiri si comunicarea cu clientii sa fie mult mai buna.

Eu nu sunt asa politicaly correct ca tine si spun ca intotdeauna fetele care recurg la astfef de masuri la sfaturile unor "clienti importanti" vor pierde. Indiferent cat de bine comunuca ulterior...toti facem comparatii, asa functioneaza mintea umana. Fie ca este vorba de produse, servicii sau ceva mai personal si intim ca in cazul de fata.

Hormi, aici e vorba de useri care au comentat fără să o fi vizitat, nu ca în exemplul tău cu friptura. Pe de altă parte, în general, fetele care își măresc tarifele ( de obicei, cu 50 lei, mai rar cu mai mult), de obicei, își păstrează tarifele vechi pentru clienții care deja le mai vizitaseră de mai multe ori. 

Politica lor de prețuri, este a lor și este riscul lor. Și nu suntem noi în măsură să le sfătuim nici să le mărească, nici să le micșoreze. Cine o face, greșit face!

  • Like 3
  • Minus 2
Link spre comentariu

  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

Nu are nicio legătură legalitatea/nelegalitatea și plătitul/neplătitul taxelor cu subiectul de față. Pentru noi, clienții, e un viciu pe care ni-l putem permite, sau nu, care nu este în legalitate ( fetițele pot plăti o amendă contravențională). Dar cererea li oferta funcționează, ca la orice activitate legală.

Vezi cum nici tu nu intelegi anumite chestii care se petrec p'aci.

Una este sa te lansezi DE NOUA cu un pret iar mai apoi sa fluctuezi cu un 10-20 % si alta este sa te lansezi cu un pret , iar peste noapte sa-l dublezi ca te-a napadit foamea de lovele . Orice business , fie el si de curvasareala , se practica cu cap si cu o logica , altfel inchizi "taraba" prematur la putin timp dupa ce ai deschis-o .

In asta consta problema discutie : nu ce ne permitem si ce nu . Aici e de alta natura .

  • Like 27
  • Minus 11
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...