Sari la conținut

ce-ai baut azi?


Postări Recomandate

apa, un cacat de capsuni cu banane, ma oripilat si m-am redirectionat catre Tuica de caise, productie proprie din caisul, boului de socra-miu.

Tuica de caise NU exista.Ce ai baut tu se numeste, de fapt, rachiu natural(sau palinca).

Tuica se face EXCLUSIV din prune, de aceea este un pleonasm "tuica de prune", eroare pe care o comite majoritatea.

Inainte de a va/ne "lauda" ca bem, zic sa stiti/stim, ceea ce beti/bem.

 

Degeaba bei, de exemplu, un Sancerre, dar scrii ca e Chardonnay.

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Sa-l ia dracii p-ala care-a inventat laturile alea verzi de le zice " health smuthie " ... inainte sa plece , nevasta-mea m-a obligat sa ingurgitez vreo 

2 kile de prosteala d-aia ... cica sa-mi ajunga pana se intoarce ! Da' m-am razbunat ! Dupa ce-a decolat , am intins-o acasa cu 130 si am " omorat " o 

sticla de Sauvignon din '96 ! Mie nu-mi trebuie mai mult sa ma trotilez ... Acu' fac planuri , la ce muieri ma duc ! Hau-Hau !!! 

Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Sa-l ia dracii p-ala care-a inventat laturile alea verzi de le zice " health smuthie " ... inainte sa plece , nevasta-mea m-a obligat sa ingurgitez vreo 

2 kile de prosteala d-aia ... cica sa-mi ajunga pana se intoarce ! Da' m-am razbunat ! Dupa ce-a decolat , am intins-o acasa cu 130 si am " omorat " o 

sticla de Sauvignon din '96 ! Mie nu-mi trebuie mai mult sa ma trotilez ... Acu' fac planuri , la ce muieri ma duc ! Hau-Hau !!! 

Vai dă pista ăleia de-o avea ghinionul să-ți trezească interesul!  :laugh2

Link spre comentariu
  • Oras:Ucea
  • Oras:Ucea

Sa-l ia dracii p-ala care-a inventat laturile alea verzi de le zice " health smuthie " ... inainte sa plece , nevasta-mea m-a obligat sa ingurgitez vreo 

2 kile de prosteala d-aia ... cica sa-mi ajunga pana se intoarce ! Da' m-am razbunat ! Dupa ce-a decolat , am intins-o acasa cu 130 si am " omorat " o 

sticla de Sauvignon din '96 ! Mie nu-mi trebuie mai mult sa ma trotilez ... Acu' fac planuri , la ce muieri ma duc ! Hau-Hau !!!

 

Io zic să-ncepi cu Stânga și, dacă te dezamăgește, abea dupaea o schmbi cu Dreapta. Mâine posă bagi un trisam.

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Io zic să-ncepi cu Stânga și, dacă te dezamăgește, abea dupaea o schmbi cu Dreapta. Mâine posă bagi un trisam.

 

Numa' cu stanga fratioare ...numa' cu stanga ... dreapta e prea aspra , dupa ce am forjat fiare cativa ani ... 

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...