Sari la conținut

A lucra in Romania?


Postări Recomandate

  • Oras:Vienna
  • Oras:Vienna

Ma bate un gand sa revin in Romania si sa prestez acasa. Sunt plecata de ceva timp si nu am prestat niciodata in Ro.

Ma poate indruma cineva in legatura cu anumite chestii:

1. Legalitate?

E problematic?

2. Risc

Aici este legal, ne facem testele o data pe saptamana, imi e frica sa ma intorc in tara si sa nu am acces la servicile care exista aici.

3. Clienti

Cum sunt, sunt oamenii seriosi, se anuleaza mult programari?

Poate sunt nebuna, dar cateodata imi e dor de tara. Vad ca preturile cerute sunt cam aceleasi ca aici.

Daca unele fete ma pot ajuta, as fi recunoscatoare! :)

Link spre comentariu
  • Telefon: xulescu11
  • Oras:Oradea
  • Telefon: xulescu11
  • Oras:Oradea

1) Nu e legal dar nu mai e penal...sincer nu cred ca o sa ai probleme
2) Sunt atatea clinici unde iti poti face analizele oricat de des doresti
3) S-ar putea romanii din Romania sa fie mai domni decat strainii.

4) Pune niste poze si pe baza reactiilor iei o decizie :)

  • Like 4
Link spre comentariu
  • Oras:Vienna
  • Oras:Vienna

1) Nu e legal dar nu mai e penal...sincer nu cred ca o sa ai probleme

2) Sunt atatea clinici unde iti poti face analizele oricat de des doresti

3) S-ar putea romanii din Romania sa fie mai domni decat strainii.

4) Pune niste poze si pe baza reactiilor iei o decizie :)

Citesc pe forum si am pareri impartite...

Inteleg ce incerci sa faci cu pozele! :P

De obicei sunt destul de privata.Ma mai gandesc :)

Link spre comentariu
Vizitator alex_xx
Reputație: 0

My 2 cents: ar fi pacat sa te intorci in romania. Investeste serios in imagine, ambalaj si servicii, umfla preturile si fa-ti un cerc de clienti fideli, ajungi sa scoti 10-20K pe luna in orice capitala din vestul europei.

 

Din nou, e doar o parere :)

Link spre comentariu
  • Telefon: xulescu11
  • Oras:Oradea
  • Telefon: xulescu11
  • Oras:Oradea

Citesc pe forum si am pareri impartite...

Inteleg ce incerci sa faci cu pozele! :P

De obicei sunt destul de privata.Ma mai gandesc :)

Trebuie sa recunoastem ca aspectul conteaza foarte mult in aceasta meserie...deci feedbackul primit va fi direct proportional. Daca ai si o atitudine placuta si servicii ok atunci vei avea mult succes. Sunt exemple pe forum de "papusi" cu 0 personalitate luate la misto de toata lumea si fetei cu mult bun simt admirate si apreciate. Tu stii cel mai bine unde te incadrezi. Succes indiferent ce decizi sa faci.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Vienna
  • Oras:Vienna

Trebuie sa recunoastem ca aspectul conteaza foarte mult in aceasta meserie...deci feedbackul primit va fi direct proportional. Daca ai si o atitudine placuta si servicii ok atunci vei avea mult succes. Sunt exemple pe forum de "papusi" cu 0 personalitate luate la misto de toata lumea si fetei cu mult bun simt admirate si apreciate. Tu stii cel mai bine unde te incadrezi. Succes indiferent ce decizi sa faci.

Asta asa este!

Inca sunt tanara,nu sunt perfecta si am destule lipsuri, dar incerc! :)

post-212379-0-56535500-1469126306_thumb.jpg

post-212379-0-87262400-1469126316_thumb.jpg

  • Like 14
Link spre comentariu
  • Oras:Vienna
  • Oras:Vienna

My 2 cents: ar fi pacat sa te intorci in romania. Investeste serios in imagine, ambalaj si servicii, umfla preturile si fa-ti un cerc de clienti fideli, ajungi sa scoti 10-20K pe luna in orice capitala din vestul europei.

 

Din nou, e doar o parere :)

Am deja cativa clienti fideli, dar na, ma apuca dorul de casa din cand in cand. Poate uit de unde am plecat...

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Vienna
  • Oras:Vienna

De curiozitate, pe unde esti acum? Cum ti se pare fata de romani a?

Sunt in Austria si lucrez la un club aici.

Avantajele sunt ca totul este pus la punct, si chiar este respectata cariera asta. Deci din punctul asta de vedere este bine. Ce este mai rau este ca e destul de mult de munca ca sa faci bani frumosi. Daca nu as fi avut cativa cu care ma vad mai des atunci cu siguranta ca m-as fi lasat.

Acum lucrez laclub destul de rar cand mai am chef de distractie sau sa cunoac oameni noi :).

 

Cu Romania nu se poate compara. Am lucrat destul de putin cand eram mult prea tinerica! :)

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Telefon: xulescu11
  • Oras:Oradea
  • Telefon: xulescu11
  • Oras:Oradea

Asta asa este!

Inca sunt tanara,nu sunt perfecta si am destule lipsuri, dar incerc! :)

Din partea mea ai un DA :laugh2

Nu cred ca ai duce lipsa de clienti in Romania, eu as fi unul dintre ei ;).

Link spre comentariu
Vizitator alex_xx
Reputație: 0

Probabil ca singura modalitate de a face bani frumosi usor/cu munca putina e sa intri in politica.

 

 

 

Sunt in Austria si lucrez la un club aici.
Avantajele sunt ca totul este pus la punct, si chiar este respectata cariera asta. Deci din punctul asta de vedere este bine. Ce este mai rau este ca e destul de mult de munca ca sa faci bani frumosi. Daca nu as fi avut cativa cu care ma vad mai des atunci cu siguranta ca m-as fi lasat.
Acum lucrez laclub destul de rar cand mai am chef de distractie sau sa cunoac oameni noi :).

Cu Romania nu se poate compara. Am lucrat destul de putin cand eram mult prea tinerica! :)

Link spre comentariu
  • Oras:On-line
  • Oras:On-line

1. De prin februarie 2012 sau 2013, treaba aceasta nu mai este de de penalului, deci nu vor fi probleme cu posibile dosare penale etc. Singura problema ramane daca ti-o tragi cu **spam editat**/**spam editat**e, dar nu este cazul tau. Revenind....acum este mai lejer, daca pot sa spun asa, in general procurorii investigheaza cazuri de **spam editat** sau UNEORI anumite saloane de masaj erotic.

 

2. Probleme de sanatate ? S-au deschis foarte multe clinici private cu medici foarte buni, deci nu ai de ce sa te temi.

 

3. Pana la urma lucrezi cu oameni, iar acestia sunt diferiti. Cum a spus si colegul hodor, s-ar putea ca romanii sa fie mai domni decat strainii. Am, uneori, senzatia ca strainii ne vad pe noi, romanii, bulgarii, ucrainenii deci europenii din Est, ca pe niste masini bune doar pentru muncit si produs bani pentru ei.

 

  • Like 2
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

Cei cu care vei vorbi la telefon iti vor răspunde pe masura atitudinii tale si reputației pe care ti-o faci. Eu de exemplu comunic doar când vreau sa iau vacanta si nu mentionez nimic despre zilele când pur si simplu... vreau sa ies intr-un parc, la piscină, o zi de cumpărături, la un workshop pe diverse teme, cu o prietenă în oras, sa stau in cada sa citesc o carte, etc. În acele momente... care încă nu am invatat sa le comunic, pentru ca sunt legate de intimitatea mea... în acele momente lumea se cam supăra pe mine si din când in când aud la telefon cate un om serios care-si stabileste intalnirea... si nu si-o respecta. De patru ani de cand am inceput sa fac intalniri in Romania nu am avut niciodata probleme cu vreun barbat, si toți au fost suficient de educați si cu bun simt cât sa nu-mi incolteasca vreun gand de teama sau neplăcere. Sunt si eu destul de experimentată... dar după opt ani petrecuti în alte țări îmi doream foarte mult sa întâlnesc bărbați si din Romania, si vroiam sa fie totul bine.

  • Like 7
  • Minus 3
Link spre comentariu
  • Oras:IN RAI
  • Oras:IN RAI

Cei cu care vei vorbi la telefon iti vor răspunde pe masura atitudinii tale si reputației pe care ti-o faci. Eu de exemplu comunic doar când vreau sa iau vacanta si nu mentionez nimic despre zilele când pur si simplu... vreau sa ies intr-un parc, la piscină, o zi de cumpărături, la un workshop pe diverse teme, cu o prietenă în oras, sa stau in cada sa citesc o carte, etc. În acele momente... care încă nu am invatat sa le comunic, pentru ca sunt legate de intimitatea mea... în acele momente lumea se cam supăra pe mine si din când in când aud la telefon cate un om serios care-si stabileste intalnirea... si nu si-o respecta. De patru ani de cand am inceput sa fac intalniri in Romania nu am avut niciodata probleme cu vreun barbat, si toți au fost suficient de educați si cu bun simt cât sa nu-mi incolteasca vreun gand de teama sau neplăcere. Sunt si eu destul de experimentată... dar după opt ani petrecuti în alte țări îmi doream foarte mult sa întâlnesc bărbați si din Romania, si vroiam sa fie totul bine.

Pana la urma ce vechime ai?Pe cartea de munca.

Link spre comentariu
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

Pana la urma ce vechime ai?Pe cartea de munca.

Nu am nici un fel de vechime...
Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Buna papushikadi . Eu personal as fi incantat sa te cunosc daca te intorci in Romania . Imi place cum gandesti si cred ca esti o fata ok . Cum putem lua legatura ? Un nr de tel sau o adresa de mail ar fi binevenita . In rest , numai bine iti doresc si sper sa ne vedem cand revii in tara .

  • Like 2
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...