Sari la conținut

Cristina in vizita !!! servicii totale si de calitate !!!0754877349


Vizitator cristina730

Postări Recomandate

Vizitator cristina730
Reputație: 0

0747944559!Si cu asta am zis tot!Nr vechi nu mai este valabil!Daca cineva dintre voi ar fi citit cu atenție înainte sa va apucați sa scrieți tot felul de ....!Ar fi fost ceva frumos!O seara făina tuturor !

Link spre comentariu
Vizitator cristina730
Reputație: 0

Cu siguranta a fost greșeală, numărul meu actual este cel din semnătură si nu as avea niciun scop sa nu raspund la telefon daca as fi liberă, tocmai asta e si scopul meu aici sa raspund la telefon potențialilor clienți!Va pupic dulce!

Link spre comentariu
Vizitator cristina730
Reputație: 0

Scuze Cristina am gresit eu

pupici... cu aceasta ocazie vreau sa anunt din nou ca numarul meu valabil este cel din semnatura si anume 0747944559 :kiss3

Link spre comentariu
  • Oras:Iasi
  • Oras:Iasi

Vorbiserăm ieri cu domnișoara. O întreb dacă pot să o vizitez și zice că atunci nu poate, dar să sun azi.

Zic ok

O sun azi, fiind prin zona Palas-ului. Răspunde și îmi spune să vin la Il Primo.

Îi spun că ajung în 2 minute și o întreb la ce cameră să urc. 

- Sună-mă câng ajungi acolo.

- Bine.

Destul de repede ajung acolo. Sun și cucu ... 

Mai insist de câteva ori și abia peste vreo juma de oră răspunde.

Întreb, ce facem? Ne vedem? M-ai pus să aștept.

- Păi n-am făcut programare, zice. Am alt client.

- Dacă ți-am zis că sunt în zonă și ajung în 2 minute, iar tu ai zis ok și să te mai sun când ajung ... mi-ai dat de înțeles că ne vedem. Nu era mai bine să-mi zici că ești ocupată?

- Păi că au fost mai mulți clienți, bla bla ... și închide.

 

Să fii sănătoasă, Cristina, și să ții evidența mai bine la clienți. Fii atentă și la ce și cum stabilești la telefon. 

Personal am rămas cu impresia că ai bandă rulantă de clienți, la care nu mai faci față, dar cum zicea cineva ... la pomul lăudat să nu te duci cu sacul (ouăle umflate) ... mă consolez cu faptul că de data asta n-am fost protagonistul acestei zicale ;)

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Ia Si Fugi
  • Oras:Ia Si Fugi

Vorbiserăm ieri cu domnișoara. O întreb dacă pot să o vizitez și zice că atunci nu poate, dar să sun azi.

Zic ok

O sun azi, fiind prin zona Palas-ului. Răspunde și îmi spune să vin la Il Primo.

Îi spun că ajung în 2 minute și o întreb la ce cameră să urc. 

- Sună-mă câng ajungi acolo.

- Bine.

Destul de repede ajung acolo. Sun și cucu ... 

Mai insist de câteva ori și abia peste vreo juma de oră răspunde.

Întreb, ce facem? Ne vedem? M-ai pus să aștept.

- Păi n-am făcut programare, zice. Am alt client.

- Dacă ți-am zis că sunt în zonă și ajung în 2 minute, iar tu ai zis ok și să te mai sun când ajung ... mi-ai dat de înțeles că ne vedem. Nu era mai bine să-mi zici că ești ocupată?

- Păi că au fost mai mulți clienți, bla bla ... și închide.

 

Să fii sănătoasă, Cristina, și să ții evidența mai bine la clienți. Fii atentă și la ce și cum stabilești la telefon. 

Personal am rămas cu impresia că ai bandă rulantă de clienți, la care nu mai faci față, dar cum zicea cineva ... la pomul lăudat să nu te duci cu sacul (ouăle umflate) ... mă consolez cu faptul că de data asta n-am fost protagonistul acestei zicale ;)

Multe domnisoare nu mai apreciaza oamenii cu bun simt la care doua minute is doua minute, nu juma de ora. Nu ca-i iau apararea Cristinei, dar la cati nebuni si nesimtiti suna, tre sa fii nebuna sa ii crezi pe toti care-ti spun ca ajung la tine in 10 minute si de fapt nu mai ajung.

 

Acu nu neg ca domnisoara Cristina nu a gresit dar il locul colegului care a patit-o, eu ii spuneam ca-s jos.

 

@Cristina730....iti zice omul ca ajunge in 2 minute si tu il iei drept neserios ? Really ?

  • Like 2
Link spre comentariu
Vizitator cristina730
Reputație: 0

Buna seara!Coldfusion este posibil ca eu să fi greșit în privința lui Zeus814 și îmi cer scuze pe această cale!Nu m-am suparat ,îl aștept cu drag!! PS: Anumite persoane ,care sau recomandat ,au reușit sa ajungă la mine fără nici o problema chiar dacă au venit de la distanțe mult mai mari!Pupici !O seara minunată ,va doresc!😘

Link spre comentariu

Are o problema cu raspunsul la telefon. Si nu ma refer ca nu raspunde pe parcursul a 1 ora, pe motiv ca-i ocupata.

Pare ca nu li se  intampla doar altora.

Dupa prima tentativa de mai sus, zic sa mai bag o fisa.

 

Sun, fata raspunde, imi zice sa revin cand sunt  in zona Il Primo. O intreb daca sta la Il Primo si imi spune ca-mi da detalii cand ajung. WTF, ce atata secretomanie nu stiu, ideea era ca nu voiam sa  mai merg daca era cazata la Il Primo.

 

In fine, ajung in zona, parchez si o sun. DUpa 2 apeluri la 10 minute distanta, raspunde.

Reiau intrebarea cum ajung la ea, imi zice ca sa fiu la Il Primo, ii spun, ok,  ce fac mai departe si ...imi inchide. Sun, nu imi mai raspunde. :laugh2

 

Acum, ce sa zic, la ambele apeluri fata parea atat de plictisita, probabil era satula de pula pe ziua aia, nu mai conta daca mai avea un client sau nu. Dar putea sa isi inchida telefonul.

 

Sa pui intrebari concrete unde sa ajungi si sa fii dus cu presul, ba chiar sa ti se inchida telefonul, asta e  futere.

 

Sub masca asta a conversatiei politicoase, se ascude tot o japita care iti vorbeste pe un ton superior, iti impune ce sa faci, degeaba intrebi tu, stie ea mai bine ca tine.

 

Am considerat ca am economisit timp si bani pentru ceva mai fresh.

  • Like 2
Link spre comentariu

  • Oras:Iasi
  • Oras:Iasi

Buna seara!Coldfusion este posibil ca eu să fi greșit în privința lui Zeus814 și îmi cer scuze pe această cale!Nu m-am suparat ,îl aștept cu drag!! PS: Anumite persoane ,care sau recomandat ,au reușit sa ajungă la mine fără nici o problema chiar dacă au venit de la distanțe mult mai mari!Pupici !O seara minunată ,va doresc!

 

 

Dacă ai vorbi așa frumos și la telefon ... ce bine ar fi. Sigur nu sunteți 2 persoane diferite? Una care răspunde la telefon și alta care scrie?

  • Like 3
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...