Sari la conținut

In timp ce noi ...


Postări Recomandate

  • Oras:Somewhere
  • Oras:Somewhere

In timp ce noi aici pe forum facem intreceri de injuraturi si amenintari, doar pentru a ne satisface orgoliile infinite sau din pura placere, la doar cateva ore de zbor distanta oameni mor sau traiesc drame pe care nimeni nu ar merita sa le incerce. Cu atat mai putin un copil, a carui singura vina este de a se fi nascut in locul si la timpul nepotrivit.

 

http://i2.cdn.turner.com/cnnnext/dam/assets/160818142212-05-omran-daqneesh-aleppo-syria-super-169.jpg

 

http://adevarul.ro/international/in-lume/video-batalia-surda-alep-starneste-emotii-fel-pauza-umanitara-vrea-rusia-aparitia-imaginilor-micutul-omran-1_57b69bda5ab6550cb8e3bfe1/index.html

 

  • Like 7
  • Minus 4
Link spre comentariu
  • Oras:Somewhere
  • Oras:Somewhere
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

1) Sunt, cu sufletul,  alaturi de bietii oameni pentru care fiecare ora este o batalie pe viata si pe moarte.

2) Nu injur pt ca nu imi sta in fire.

3)Ce legatura au orgoliile si injuraturile de pe acest forum cu ce se intampla in tarile macinate de razboi ?

 

Sunt adulti si copii in africa care mor de foame, sunt oameni in tarile arabe care sunt torturati sau crescuti cu scopul de a-si da viata pentru cauze idioate.

Pe de alta parte sunt si oameni pe tot globul care traiesc precum "regii" sau macar decent.

 

Are cineva vreo solutie ca toti sa fim fericiti in egala masura?!?!

  • Like 4
Link spre comentariu
  • Oras:all over (NU e o ironie...)
  • Oras:all over (NU e o ironie...)

...iar tu, Miskine, dupa modul in care faci misto (si) de subiectul asta, cu siguranta NU ai copii.

 

Om continua maine, acum chiar mi-a pierit dispozitia. Ma duc sa ma cac, si mai apoi sa ma culc.

  • Like 4
Link spre comentariu

Peste 99,99 % din ciumpalacii de p-aici nu au văzut, daramite sa fi vorbit, cu un refugiat de razboi.

 

Asa ca imi permit sa fac misto, pentru a sanctiona pudibonderia morala, milostenia prosteasca si lacrimile burgheze dintre doi mici s-o bere, asta in pauza de publicitate, nu doar din prisma faptului ca eu stiu ce vorbesc, ci mai ales pentru ca "i am soaring above the mundane".

 

Stai pe curu' tau de refugiat.

:)

Link spre comentariu
Vizitator sarlatanu
Reputație: 0

In timp ce noi aici pe forum facem intreceri de injuraturi si amenintari, doar pentru a ne satisface orgoliile infinite sau din pura placere, la doar cateva ore de zbor distanta oameni mor sau traiesc drame pe care nimeni nu ar merita sa le incerce. Cu atat mai putin un copil, a carui singura vina este de a se fi nascut in locul si la timpul nepotrivit.

 

http://i2.cdn.turner.com/cnnnext/dam/assets/160818142212-05-omran-daqneesh-aleppo-syria-super-169.jpg

 

http://adevarul.ro/international/in-lume/video-batalia-surda-alep-starneste-emotii-fel-pauza-umanitara-vrea-rusia-aparitia-imaginilor-micutul-omran-1_57b69bda5ab6550cb8e3bfe1/index.html

 

 

Mergand pe acelasi principiu....Miskin o arde prin Singapore si fute cate doua chinezoaice la micul dejun si Picon o arde prin Titan si fute doar nasoale de 100 euro. Pai...

  • Like 3
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Eu zic sa ne punem toti pe plans fiindca in alte tari se intampla atrocitati. Sa nu mai facem nimic altceva, sa nu mai rada nimeni, nimeni sa nu mai fie fericit. Si sa ne cumparam multa hartie igienica fiindca se apropie vremuri cacacioase.  :slap2

Link spre comentariu

Eu zic sa ne punem toti pe plans fiindca in alte tari se intampla atrocitati. Sa nu mai facem nimic altceva, sa nu mai rada nimeni, nimeni sa nu mai fie fericit. Si sa ne cumparam multa hartie igienica fiindca se apropie vremuri cacacioase. :slap2

Mars! Vorbi aia de plangea dupa Colectiv si ca a luat un examen ORAL.

Link spre comentariu
  • Oras:fara
  • Oras:fara

Este o manipulare.

Idem Alan Kurdi de pe plaja.

 

Salutare, Miskin!

Cum comentezi faptul ca doua dintre personajele pe care tu le detesti cel mai mult (stau de sase si sorina4u) au o pozitie similara cu a ta in legatura cu acest subiect si chiar ti-au dat puncte de reputatie? Poate fi acesta inceputul unei reconcilieri sau chiar al unei viitoare prietenii?

Link spre comentariu
  • Oras:all over (NU e o ironie...)
  • Oras:all over (NU e o ironie...)

OK, mai intai la modul general: nici eu nu agreez miscarile "je suis x, hai sa punem pe facebuci postari lacrimogene despre ultima atrocitate care-i la moda zilele astea, sa compatimim lumea intre doua beri - vorba lui Miskin, apoi sa ragaim si sa trecem mai departe". DAR... daca vrei neaparat sa faci misto, fa misto de omul care posteaza din astea, nu de victima nenorocirii, mai ales cand e vorba de copii mici.

 

Peste 99,99 % din ciumpalacii de p-aici nu au văzut, daramite sa fi vorbit, cu un refugiat de razboi.

Asa ca imi permit sa fac misto, (...) nu doar din prisma faptului ca eu stiu ce vorbesc (...)

 

 

Cand e vorba de copii (mici), nu tre' sa fii expert ONU cu zeci de ani de experienta in consilierea refugiatilor. Ajunge sa te uiti la odrasla ta cand se juleste la genunchi si vine plangand la tine-n brate, ca sa-ti poti inchipui, in linii mari, cam cum te-ai simti daca l-ai vedea plin de rani dupa un bombardament, sau inecat in mare (asta apropo de cele doua poze cu copii despre care s-a vorbit mult in ultima vreme).

 

Nu incerc sa fiu lacrimogen. Da, daca acuma-mi va veni sa trag o besina, o s-o trag (sunt in aer liber); daca peste 5 minute o sa-mi spuna cineva un banc, o sa rad; iar diseara am de gand sa beau niste bere. Toate astea insa, nu exclud o urma de tristete pe care nu mi-o pot sterge nicicum, cand ma gandesc la copii trecuti prin atrocitati.

 

De-aia ziceam, Miskne, ca mai mult ca sigur nu esti parinte. N-a fost tintita in sens denigrator sau injositor, pur si simplu a fost o constatare. Cine are copii, cel mai probabil va intelege ce am zis mai sus. Cine (inca) nu are, (inca) nu va intelege, sau nu 100%. Simple as that :)

 

 

  • Like 5
Link spre comentariu
  • Oras:all over (NU e o ironie...)
  • Oras:all over (NU e o ironie...)

A, era sa uit:

 

Stai pe curu' tau de refugiat.

 

Meh... last time I checked, dintre noi doi, eu eram ala care doarme (in general) acasa, in casa lui din tara lui. Tu in ultimii ani, cate nopti ai dormit in tara natala? 

 

;)

  • Like 5
Link spre comentariu
  • Oras:pretutindeni
  • Oras:pretutindeni

A, era sa uit:

 

 

Meh... last time I checked, dintre noi doi, eu eram ala care doarme (in general) acasa, in casa lui din tara lui. Tu in ultimii ani, cate nopti ai dormit in tara natala?

 

;)

El e jmecher dă diaspora, lasă-l, nu-ți bate capu' cu el...un gheros, atât, nimic mai mult :)

 

post-104506-0-02498500-1471683601_thumb.jpg

  • Like 2
  • Minus 14
Link spre comentariu
  • Oras:La Oras
  • Oras:La Oras

OK, mai intai la modul general: nici eu nu agreez miscarile "je suis x, hai sa punem pe facebuci postari lacrimogene despre ultima atrocitate care-i la moda zilele astea, sa compatimim lumea intre doua beri - vorba lui Miskin, apoi sa ragaim si sa trecem mai departe". DAR... daca vrei neaparat sa faci misto, fa misto de omul care posteaza din astea, nu de victima nenorocirii, mai ales cand e vorba de copii mici.

 

 

Cand e vorba de copii (mici), nu tre' sa fii expert ONU cu zeci de ani de experienta in consilierea refugiatilor. Ajunge sa te uiti la odrasla ta cand se juleste la genunchi si vine plangand la tine-n brate, ca sa-ti poti inchipui, in linii mari, cam cum te-ai simti daca l-ai vedea plin de rani dupa un bombardament, sau inecat in mare (asta apropo de cele doua poze cu copii despre care s-a vorbit mult in ultima vreme).

 

Nu incerc sa fiu lacrimogen. Da, daca acuma-mi va veni sa trag o besina, o s-o trag (sunt in aer liber); daca peste 5 minute o sa-mi spuna cineva un banc, o sa rad; iar diseara am de gand sa beau niste bere. Toate astea insa, nu exclud o urma de tristete pe care nu mi-o pot sterge nicicum, cand ma gandesc la copii trecuti prin atrocitati.

 

De-aia ziceam, Miskne, ca mai mult ca sigur nu esti parinte. N-a fost tintita in sens denigrator sau injositor, pur si simplu a fost o constatare. Cine are copii, cel mai probabil va intelege ce am zis mai sus. Cine (inca) nu are, (inca) nu va intelege, sau nu 100%. Simple as that :)

 

felicitari, esti oficial cel mai scarbos si mai parsiv user de pe forum!

si invata-te in pula calului sa scrii postari mai scurte, ca esti si plictisitor pe deasupra!

 

ps iti urez ca ai tai copii sa aiba soarta celor din postarea lui beraru, cea pe care ne-o traduceai ca fiind mai mult decat "what meets the eye"

 

#thecatcelmaigretoscacatinploaie

  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Unii injura, unii sufera, unii injura pentru ca sufera...

E plin pamantul de drama, fiecare din noi a trait-o intr-o doza mai mare sau mica, daca nu te abati de la zicala "Ce nu te omoara, te intareste!" ai mari sanse ca o drama sa te formeze si nu sa te distruga...

Am preferat sa nu deschid link-urile, ma indoiesc ca e mai grav decat ce am vazut deja pana acum.

 

 

 

thecat, on 20 Aug 2016 - 12:38 AM, said:snapback.png

...iar tu, Miskine, dupa modul in care faci misto (si) de subiectul asta, cu siguranta NU ai copii.

 

Om continua maine, acum chiar mi-a pierit dispozitia. Ma duc sa ma cac, si mai apoi sa ma culc.

 
Observ de la un timp, domnule, ca ti-ai schimbat stilul...
Tot mai acid si tot mai aproape in exprimare ca cei care te revoltau...
E greu sa nu te bagi in turma si sa nu te scalzi in murdaria ei, este? 
Sau poate asa ai fost, doar ca ti-ai ales cuvintele cu mai multa grija pe vremuri? :)
  • Like 4
  • Minus 2
Link spre comentariu

  • Oras:all over (NU e o ironie...)
  • Oras:all over (NU e o ironie...)

felicitari, esti oficial cel mai scarbos si mai parsiv user de pe forum!

si invata-te in pula calului sa scrii postari mai scurte, ca esti si plictisitor pe deasupra!

 

ps iti urez ca ai tai copii sa aiba soarta celor din postarea lui beraru, cea pe care ne-o traduceai ca fiind mai mult decat "what meets the eye"

 

#thecatcelmaigretoscacatinploaie

 

Imi mentin 100% toate opiniile - atat cea de pe threadul asta, cat si fiecare cuvant din ce am spus atunci in discutia despre Beraru. 

 

Postari scurte... mda, lucrez la asta, dar nu stiu cat de eficient voi fi. Prefer sa explic pe larg ce am in cap; o postare in genul celei citate de tine ia cam 30 de secunde s-o citesti, va trebui sa traiesti cu lungimea asta a scrierilor mele, cum si eu trebuie sa traiesc cu eleganta exprimarilor din postarile tale ;)

 

Speaking of which, apreciez avalansa de provocari la Dumnezei si împuleală, dar e putin probabil sa reusesti sa ma faci sa intru in hora. Ma rog, de aia tu poti continua sa incerci, ca nu-i bai; macar o sa te tina ocupat o vreme...

 

 

 

 

Observ de la un timp, domnule, ca ti-ai schimbat stilul...
Tot mai acid si tot mai aproape in exprimare ca cei care te revoltau...
E greu sa nu te bagi in turma si sa nu te scalzi in murdaria ei, este? 
Sau poate asa ai fost, doar ca ti-ai ales cuvintele cu mai multa grija pe vremuri? :)

 

 

Sa ma scald..? Hm. Nush. Slobod la gura am fost mereu, n-am pretins niciodata ca am limbajul vreunui sfant.

Totusi, e o mica diferenta: rog sa-mi fie indicat momentul in care, de cand sunt pe acest forum, am adresat vreo injuratura directa cuiva  :blushing2

 

(...ma rog, cu exceptia unui moment singular in care-mi aduc aminte ca i-am zis Inginerului sa mearga-n pwla mea, regretand ulterior...) :)

  • Like 3
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...