Sari la conținut

Este foamea atat de mare, de se renunta atat de usor la conditia umana ?


v-ships

Postări Recomandate

Vizitator
Reputație: 0

Inteligenta unilaterala, este tot ceea ce se premiaza de cateva generatii incoace... Asta inseamna degenerare, pana la urma. "Specializarea este pentru insecte." 

 

niste Alexandru Surdu - Formele de baza ale gandirii speculative - eu(gen)  :)

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Burkina Faso
  • Oras:Burkina Faso

Talentul (discutabil, în opinia mea), dacă nu e însoțit de inteligența și bun-simț, ESTE vax albina.

In opinia mea, tu, picon, picoaie, picur, pițiconu', esti vax albina

Sau sunteți.

Indiscutabil.

 

Analfabet si mojic, ai trecut de 22000.

Link spre comentariu
  • Oras:....
  • Oras:....

@traminer

Mata esti un om serios si vad ca exagerezi. Rinan nu poate fi decat Rinan, avand in vedere natura lui dogmatica. Este complet lipsit de creativitate, ceea ce il plaseaza f departe cam ca cerul si pamantul de sus numitul Napo. A carui trasatura principala era ca jongla cu multe deodata.

Felul in care ia totul mult prea in serios si solemn il face si ceva antipatic. Asta nu inseamna ca nu e inteligent sau corect. E inteligent fara a fi destept (astia cu dexu sa vi-l varati undeva,sunt sinonime partiale si nu ma apuc sa discut nuante de terminologi cu papagali cu acces la dexonline si capabil de copy paste)

in final atat timp cat rinan nu poate gandi inafara cutiei se va izbi mereu intre si de colturile,laturile propriei cutii cognitive. Plus ca eu personal nu pot avea un schimb de replici cu cineva incapabil de autoironie sau irnoie in general. Nu are haz, e sec,greu de digerat,colturos in perceptii. Nu e nici liniar,nici congruent cu altii. Si e prea setat sa aiba sau dovedeasca celolalti ca el are mereu dreptate ca sa poate fi luat in serios. Ori un om destept accepta mereu posibilitate de a putea face greseli fara sa stea sau faca un scop in a-i convinge pe ceilalti

  • Like 3
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

In opinia mea, tu, picon, picoaie, picur, pițiconu', esti vax albina

Sau sunteți.

Indiscutabil.

Analfabet si mojic, ai trecut de 22000.

În opinia mes, o sugi.

Hai că iar ai luat-o!

  • Like 3
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:pa
  • Oras:pa

@traminer

Mata esti un om serios si vad ca exagerezi. Rinan nu poate fi decat Rinan, avand in vedere natura lui dogmatica. Este complet lipsit de creativitate, ceea ce il plaseaza f departe cam ca cerul si pamantul de sus numitul Napo. A carui trasatura principala era ca jongla cu multe deodata.

Felul in care ia totul mult prea in serios si solemn il face si ceva antipatic. Asta nu inseamna ca nu e inteligent sau corect. E inteligent fara a fi destept (astia cu dexu sa vi-l varati undeva,sunt sinonime partiale si nu ma apuc sa discut nuante de terminologi cu papagali cu acces la dexonline si capabil de copy paste)

in final atat timp cat rinan nu poate gandi inafara cutiei se va izbi mereu intre si de colturile,laturile propriei cutii cognitive. Plus ca eu personal nu pot avea un schimb de replici cu cineva incapabil de autoironie sau irnoie in general. Nu are haz, e sec,greu de digerat,colturos in perceptii. Nu e nici liniar,nici congruent cu altii. Si e prea setat sa aiba sau dovedeasca celolalti ca el are mereu dreptate ca sa poate fi luat in serios. Ori un om destept accepta mereu posibilitate de a putea face greseli fara sa stea sau faca un scop in a-i convinge pe ceilalti

https://cdn.meme.am/instances/25613503.jpg

Link spre comentariu
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

pipilica chiar e necesar sa arunci cu asemenea vorbe peste tot? 

Crezi ca-ti fac cinste sau nu mai ai controlul vorbelor ?

Intreb si eu.  :thinking 

ps : toti  radem , glumim , dar tu parca prea le arunci din fundul gradinii   :no2 

  • Like 9
  • Minus 16
Link spre comentariu
  • Oras:Brasov
  • Oras:Brasov

@traminer

Mata esti un om serios si vad ca exagerezi. Rinan nu poate fi decat Rinan, avand in vedere natura lui dogmatica. Este complet lipsit de creativitate, ceea ce il plaseaza f departe cam ca cerul si pamantul de sus numitul Napo. A carui trasatura principala era ca jongla cu multe deodata.

Felul in care ia totul mult prea in serios si solemn il face si ceva antipatic. Asta nu inseamna ca nu e inteligent sau corect. E inteligent fara a fi destept (astia cu dexu sa vi-l varati undeva,sunt sinonime partiale si nu ma apuc sa discut nuante de terminologi cu papagali cu acces la dexonline si capabil de copy paste)

in final atat timp cat rinan nu poate gandi inafara cutiei se va izbi mereu intre si de colturile,laturile propriei cutii cognitive. Plus ca eu personal nu pot avea un schimb de replici cu cineva incapabil de autoironie sau irnoie in general. Nu are haz, e sec,greu de digerat,colturos in perceptii. Nu e nici liniar,nici congruent cu altii. Si e prea setat sa aiba sau dovedeasca celolalti ca el are mereu dreptate ca sa poate fi luat in serios. Ori un om destept accepta mereu posibilitate de a putea face greseli fara sa stea sau faca un scop in a-i convinge pe ceilalti

 

Ce bine vezi tu paiul din ochiul altuia...

Link spre comentariu
  • Oras:Brasov
  • Oras:Brasov

O fi Rinan? Că prea seamănă.  :laugh2 Și nici ranchiuna nu și-o stăpânește.  :slap2

 

 

De ce l-a banat pe @4ever plm?

 

 

chiar ? :hmmm

 

Poate că pisicutz l-a prins în fapt – că e clona mea.

Să vedem ce zice și nobel. Poate ne luminează el, expertul clonilog.

Link spre comentariu
  • Oras:Europa
  • Oras:Europa

 Omul in societatea de masa este singur, fara drept de apel. Toata agitatia (agitatia plina de frica si frica agitata) nu-l face decat sa uite cat e de singur. Prostituatele poate ca nu se mai pot iluziona intr-atat precum restul. 

 

Omul a evoluat pentru a trai si a se dezvolta in comunitati mici (tip clan/trib), in care cunoastere personala era baza iar increderea interpersonala era recunoscuta drept principalul capital. Societatea de masa a anulat in cateva generatii tot ceea ce Evolutia ne oferise in milioane de ani, inlocuind-o cu efectele satanice ale selectiei intraspecifice. 

 

 

 

Bine punctat....Alienarea mintala, pe fondul careia au aparut retelele de socializare.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Telefon: [email protected]
  • Oras:Traind printre panarame si cretini fomisti fara pic de caracter.
  • Telefon: [email protected]
  • Oras:Traind printre panarame si cretini fomisti fara pic de caracter.

 UP, baga-mi-as in ele de fazan si muzichie repetata retardant-obsesiv-compulsiv de catre cei cativa melomani/garizi sclerozati consacrati.   :@

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

Cineva zice de săpun si altul zice de pai! Concluzia despre condiția umană...

Cine se spală la pai?

...Si cine închide ochii?

  • Like 4
Link spre comentariu
  • Telefon: [email protected]
  • Oras:Traind printre panarame si cretini fomisti fara pic de caracter.
  • Telefon: [email protected]
  • Oras:Traind printre panarame si cretini fomisti fara pic de caracter.
    Pff, m-a mancat in cur, na belea, tusea si junghiul, de voi doua nu mai scap pe veci, sa va dau adresa de la cimitir sa-mi aprideti o lumanare cand ma voi duce.  :slap2

  Le-ai citit pe toate bagaboanta/dezinterasata mica, de stii de copy-paste. :D

  Vis, lasa dreaq sapunul lui mos fasole ca are floci carunti si urme de maroniu pa el, nu-l baga in gura, daca promiti ca esti cuminte, iti dau o acadea, si mai lasa dreaq bautura ca pare sa te faca ma sanatoasa decat pari. :D

  Le-am dat up de ciuda si draci, nu de publicitate, chiar crezi ca aveam nevoie de voi doua pe topice ? ... ca deja m-ati albit la flocii lipsa.

  Baaa, nu mai pot, imi bubuie neuronul cand vad ca prima pagina este plina cu handel, si cum altfel, glazurat cu ineptiile voastre, voi fiind ca bomboana pe coliva. :D 

  Ma gandesc serios si cred ca am sa va fac un topig si despre ANORMALE, sa va vad daca o sa bazaiti si p-acolo. :D

  • Minus 2
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

 

    Pff, m-a mancat in cur, na belea, tusea si junghiul, de voi doua nu mai scap pe veci, sa va dau adresa de la cimitir sa-mi aprideti o lumanare cand ma voi duce.  :slap2
  Le-ai citit pe toate bagaboanta/dezinterasata mica, de stii de copy-paste. :D
  Vis, lasa dreaq sapunul lui mos fasole ca are floci carunti si urme de maroniu pa el, nu-l baga in gura, daca promiti ca esti cuminte, iti dau o acadea, si mai lasa dreaq bautura ca pare sa te faca ma sanatoasa decat pari. :D
  Le-am dat up de ciuda si draci, nu de publicitate, chiar crezi ca aveam nevoie de voi doua pe topice ? ... ca deja m-ati albit la flocii lipsa.
  Baaa, nu mai pot, imi bubuie neuronul cand vad ca prima pagina este plina cu handel, si cum altfel, glazurat cu ineptiile voastre, voi fiind ca bomboana pe coliva. :D
  Ma gandesc serios si cred ca am sa va fac un topig si despre ANORMALE, sa va vad daca o sa bazaiti si p-acolo. :D

 

 

http://i.imgur.com/hu7Pd1f.gif

  • Like 1
Link spre comentariu

 

    Pff, m-a mancat in cur, na belea, tusea si junghiul, de voi doua nu mai scap pe veci, sa va dau adresa de la cimitir sa-mi aprideti o lumanare cand ma voi duce.  :slap2
  Le-ai citit pe toate bagaboanta/dezinterasata mica, de stii de copy-paste. :D
  Vis, lasa dreaq sapunul lui mos fasole ca are floci carunti si urme de maroniu pa el, nu-l baga in gura, daca promiti ca esti cuminte, iti dau o acadea, si mai lasa dreaq bautura ca pare sa te faca ma sanatoasa decat pari. :D
  Le-am dat up de ciuda si draci, nu de publicitate, chiar crezi ca aveam nevoie de voi doua pe topice ? ... ca deja m-ati albit la flocii lipsa.
  Baaa, nu mai pot, imi bubuie neuronul cand vad ca prima pagina este plina cu handel, si cum altfel, glazurat cu ineptiile voastre, voi fiind ca bomboana pe coliva. :D
  Ma gandesc serios si cred ca am sa va fac un topig si despre ANORMALE, sa va vad daca o sa bazaiti si p-acolo. :D

 

 

=)) era si greu sa observi ca e copy-paste, tampitule. Atat de putoare ai fost ca ai postat primul rand .... In afara ca esti revoltat pe banii altora =)) nu ai scris altceva sa necesite atentie =))

 

Esti ultima persoana de pe pamant pe langa care as zbura =)) dar de-a dreaq, o sa-ti stau ca praful de nisip in ochi ... imi place cand ti se umfla vena, ti se injecteaza ochii si dilata narile =)) ahhh ce placere sa te vad agitandu-te ca un turbat ce esti =)) Ma delecteaza!

 

Baga, japitza!!!

  • Like 3
  • Minus 2
Link spre comentariu

  • Telefon: [email protected]
  • Oras:Traind printre panarame si cretini fomisti fara pic de caracter.
  • Telefon: [email protected]
  • Oras:Traind printre panarame si cretini fomisti fara pic de caracter.
Sa iasa pejtii prajiti si panaramele fomiste pe interval am zis, lasati dreaq colorarea rapida si fazanul, bai handicapatilor si handicapatelor.

 


  • Minus 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...