Sari la conținut

Salariile Conducatorilor Nostri ! Sa ne traiasca !!!


nobel

Postări Recomandate

  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

Sti cat ma abtin sa nu spun?

 

Intodeauna majoritatea a decis **spam editat**itatea.

 

La cati prosti sunt in tara Romaneasca,nu ma mira ca preoti conduc s500.

 

Ati vazut cata lume este la pelerinaj la SF Andrei?Daca fiecare persoana da cate un leu,nu mai mult,sa socotim mai rapid,iti dai seama la ce sume se ajunge?

 

Oameni saraci cu duhu care isi pun ultima speranta in biserica.Si biserica ce face?

Biserica ce sa faca? ... Ca a avut putere si a facut mult rău. Eu sper sa nu mai aibă vreodată aceasta posibilitate...
Link spre comentariu
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

Asta cand un agent de politie are 1350 ron un profesor debutant 1400-1500 ron un medic rezident 1900-2000 ron. =))

pai sa se apuce in pooola mea sa invete mai mult , ca nu si-au tocit coatele in banca cu mine  :laugh2

  • Like 5
  • Minus 14
Link spre comentariu
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

Sa nu uitam de problema natalitatii in Romania ! Suntem o tara in imbatranire, mortalitatea infantila este in crestere, natalitatea scade, pensia cine o sa ne-o mai plateasca peste 50 de ani (nu zic ca ar trebui sa stam la mana statului, dar chiar daca unii vor-vom reusi sa o scoatem la un capat, foarte multi nu vor mai lua un sfant de la stat, pentru ca statul NU va mai avea de unde da...)

 

Problema deficitului demografic se regaseste pe intreg cuprinsul Europei si de aici pleaca si cel al pensiilor si sistemelor de sanatate . Priveste doar la schema de emigrare incercata de Germania (vsv de Siria) ptr. rezolvarea acestor probleme , din care a iesit un iures total :slap2  Chiar si neamtul isi pune deja problema de unde va mai incasa pensie pe viitor , cand forta de munca activa  este in continua scadere . 

 

Si asta se intampla si datorita acceptarii cuplurilor de gay si lesbiene in 9 tari din 28 in cadrul UE si va urma o presiunea si pe celelalte  . Pai cum PLM sa-ti cresti demografia prin aceptarea cuplurilor de acelasi sex? De unde plozi ? De unde forta de munca ptr. viitor? Asta ca o observatie pertinenta .Ca sa nu mai pun la socoteala ca valoarea familiei a decazut in mod constant in tari cu pretentii precum Germania si Franta . :no2

 

In fine .....o tema destul de vasta , de care as putea sa discut la infinit si sa umplu pe aici cateva pagini....dar fara rost   :laugh2 

  • Like 7
  • Minus 14
Link spre comentariu
  • Oras:X.
  • Oras:X.

Ca sa nu mai pun la socoteala ca valoarea familiei a decazut in mod constant in tari cu pretentii precum Germania si Franta . :no2

 

 

Ba, când va aud/citesc pe voi, astia iesiti in Occident 1 data pe an cu autocarul, iar apoi va intoarceti acasa si proclamati rosia romaneasca cea mai buna din Univers, trampa romaneasca, cea mai frumoasa, iar la noi e "mai liber" decât la ei, adica inca poti sa rupi peretii cu manele si sa te doara-n cot de vecini, imi vine asa....o scarba.

 

Ia zi, tu, conferentiare, care rol si valoare ale familiei au decazut?

Acela in care barbatul vine acasa, mort de beat, o spurca si o scuipa pe femeie, ca nu a iesit mamaliga cum trebuie?

Acela in care muierea e doar recipient de sperma?

Da, ba, a murit demult.

 

Tu stii câte programe de asistenta sociala si ale familiei sunt in tarile alea cu pretenții?

 

Romania, tara aleasa, ba.

Nu e pacat ca e locuita, pentru ca sunt o gramada de oameni de calitate, e trist ca e populata cu indivizi ca voi.

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Acum nu stiu ce sa zic, o sa-mi sariti in cap ca ii dau (oarecare) dreptate lui Miskin, dar familia si rolul sau s-a schinbut mult, mult de tot intre 1950 si 2000... E normal sa fie asa ? Oarecum da, pentru ca dpdv. tehnic, social, moaral totul evolueaza. **spam editat**itatile sexuale - nu stiu cat de mult cantareste aspectul asta in calcularea indicelui demografic al unui popor. Nici eu nu sunt de acord cu legalizarea casatoriilor de felul asta, dar nu cred ca aici e marea problema in Romania/Europa... Musulmanii, spre exemplu, de ce nu au problema asta, pentru ca pe acolo gasesti muulltttii popo, ca nu sunt recunoscuti legal e alta poveste. Dar, in acelasi timp, acolo femeia chiar e considerata material de facut copii si crapelnita, drepturi sociale si civile - ioc (vezi Afganistan, Iran, Maroc, Siria). Acolo, in lumea araba, o femeie cu 2-3 copii e considerata paria, macar 5-6 copii ar trebui sa nasca o femeie de-a lungul vietii...

Link spre comentariu
  • Telefon: raffaello1709
  • Oras:Terra
  • Telefon: raffaello1709
  • Oras:Terra

... imi vine asa....o scarba.

Ia zi, tu, conferentiare, care rol si valoare ale familiei au decazut?

Acela in care barbatul vine acasa, mort de beat, o spurca si o scuipa pe femeie, ca nu a iesit mamaliga cum trebuie?

Acela in care muierea e doar recipient de sperma?

Da, ba, a murit demult.

 

Miskinuitule, nu e nevoie sa dai exemple din familia ta. Daca doar in asemenea familie ai trait in Romania..nu e cazul sa generalizezi.

 

Amaratule, incepi sa dai din casa.

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:X.
  • Oras:X.

Acum nu stiu ce sa zic, o sa-mi sariti in cap ca ii dau (oarecare) dreptate lui Miskin, dar familia si rolul sau s-a schinbut mult, mult de tot intre 1950 si 2000... E normal sa fie asa ? Oarecum da, pentru ca dpdv. tehnic, social, moaral totul evolueaza. **spam editat**itatile sexuale - nu stiu cat de mult cantareste aspectul asta in calcularea indicelui demografic al unui popor. Nici eu nu sunt de acord cu legalizarea casatoriilor de felul asta, dar nu cred ca aici e marea problema in Romania/Europa... Musulmanii, spre exemplu, de ce nu au problema asta, pentru ca pe acolo gasesti muulltttii popo, ca nu sunt recunoscuti legal e alta poveste. Dar, in acelasi timp, acolo femeia chiar e considerata material de facut copii si crapelnita, drepturi sociale si civile - ioc (vezi Afganistan, Iran, Maroc, Siria). Acolo, in lumea araba, o femeie cu 2-3 copii e considerata paria, macar 5-6 copii ar trebui sa nasca o femeie de-a lungul vietii...

Musulmanii nu au probleme d-astea pentru ca femeia, pana sa i se acorde permisiunea de a divorta, trebuie sa treaca de un tribunal Sharia, format exclusiv din barbati.

 

Iar, dupa cum spunea Rushdie, in Orient, totul se misca in jurul "rusinii"

 

A se citi cartea cu pricina.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:X.
  • Oras:X.

Miskinuitule, nu e nevoie sa dai exemple din familia ta. Daca doar in asemenea familie ai trait in Romania..nu e cazul sa generalizezi.

 

Amaratule, incepi sa dai din casa.

Aproape ca sunt palpabile setea si bucuria de dement, cu care ai scris cuvintele.

Ia zi, acum in fata romanilor, de ce ai divortat.

Link spre comentariu
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

Ba, când va aud/citesc pe voi, astia iesiti in Occident 1 data pe an cu autocarul, iar apoi va intoarceti acasa si proclamati rosia romaneasca cea mai buna din Univers, trampa romaneasca, cea mai frumoasa, iar la noi e "mai liber" decât la ei, adica inca poti sa rupi peretii cu manele si sa te doara-n cot de vecini, imi vine asa....o scarba.

 

Ia zi, tu, conferentiare, care rol si valoare ale familiei au decazut?

Acela in care barbatul vine acasa, mort de beat, o spurca si o scuipa pe femeie, ca nu a iesit mamaliga cum trebuie?

Acela in care muierea e doar recipient de sperma?

Da, ba, a murit demult.

 

Tu stii câte programe de asistenta sociala si ale familiei sunt in tarile alea cu pretenții?

 

Romania, tara aleasa, ba.

Nu e pacat ca e locuita, pentru ca sunt o gramada de oameni de calitate, e trist ca e populata cu indivizi ca voi.

ba poola iar vorbesti aiurea ?

pai tu daca ai trait in Moldova unde bautura si bataia erau meniuri zilnice , crezi ca asta se petrece peste tot in Romania. Va duceti ca schirlacii in Europa ptr. ajutoare sociale  si va intoarceti sa povestiti in Romania ce bine o duceti voi acolo , cand de fapt haliti un covrig pe zi si beti o cafea "la plic" pe strada.

Si , da , eu sunt "conferentiar" pe langa tine. Am 3 case , un hotel , 4 afaceri distincte , 15 angajati , o familie , imi permit o vacanta saptamanala (nu anuala cum zici ) ...ce mai vrei sa stii ? Sunt un om realizat prin munca , aici , unde m-am nascut si unde voi ramane  pana la adanci batraneti  si in rest ma doare la poola de parerile tale . Ma doare in poola si de Rosia Montana , de sistemele sociale si de sanatate din Ro ...mi se rupe de multe. De ce ptr. ca platesc ptr. acestea si uneori tot nu beneficiez de absolut nimic.

 

Spune-mi ce ai reusit sa faci in Romania ? De fapt , nu, spune-mi ce ai reusit acolo unde esti? Eu am avut sansa sa plec dupa terminarea facultatii , pe 4000 $  (in '99 ) si ...i-am dat cu piciorul , nu am plecat . De ce? Ptr. ca am stiut ca pot realiza ceva si in Romania si m-am bazat pe mine . iar acum am ajuns la varsta dupa ani de munca sa stau cu poola in sus toata ziua si sa-mi curga banii de ici , de colo . Tu in schimb poti sa faci asa ceva ? Ma indoiesc . Si ca tine am vazut N , iesiti pe afara si intorsi tot cu coiele fierte in Romania .

De muiere (ta)  nu ma leg , sigur nu ai una .

 

Fraier retusat  , dupa cum bine zici , poti fi oriunde . Tu esti chiar un exemplu viu. 

 

PSu : Am uitat sa-ti zic ca uneori ascult si maneaua si ptr. asta iti dedic o piesa ....chiar sper sa-ti placa :laugh2

 

Stii ce bine suna in boxe?  :laugh2  ca sa stii ca am d'alea de 800 W  ....sunt d'ali stereo ...trimit si poze daca nu ma crezi :)

  • Like 7
  • Minus 14
Link spre comentariu
  • Oras:X.
  • Oras:X.

ba poola iar vorbesti aiurea ?

pai tu daca ai trait in Moldova unde bautura si bataia erau meniuri zilnice , crezi ca asta se petrece peste tot in Romania. Va duceti ca schirlacii in Europa ptr. ajutoare sociale si va intoarceti sa povestiti in Romania ce bine o duceti voi acolo , cand de fapt haliti un covrig pe zi si beti o cafea "la plic" pe strada.

Si , da , eu sunt "conferentiar" pe langa tine. Am 3 case , un hotel , 4 afaceri distincte , 15 angajati , o familie , imi permit o vacanta saptamanala (nu anuala cum zici ) ...ce mai vrei sa stii ? Sunt un om realizat prin munca , aici , unde m-am nascut si unde voi ramane pana la adanci batraneti si in rest ma doare la poola de parerile tale . Ma doare in poola si de Rosia Montana , de sistemele sociale si de sanatate din Ro ...mi se rupe de multe. De ce ptr. ca platesc ptr. acestea si uneori tot nu beneficiez de absolut nimic.

 

Spune-mi ce ai reusit sa faci in Romania ? De fapt , nu, spune-mi ce ai reusit acolo unde esti? Eu am avut sansa sa plec dupa terminarea facultatii , pe 4000 $ (in '99 ) si ...i-am dat cu piciorul , nu am plecat . De ce? Ptr. ca am stiut ca pot realiza ceva si in Romania si m-am bazat pe mine . iar acum am ajuns la varsta dupa ani de munca sa stau cu poola in sus toata ziua si sa-mi curga banii de ici , de colo . Tu in schimb poti sa faci asa ceva ? Ma indoiesc . Si ca tine am vazut N , iesiti pe afara si intorsi tot cu coiele fierte in Romania .

De muiere (ta) nu ma leg , sigur nu ai una .

 

Fraier retusat , dupa cum bine zici , poti fi oriunde . Tu esti chiar un exemplu viu.

 

PSu : Am uitat sa-ti zic ca uneori ascult si maneaua si ptr. asta iti dedic o piesa ....chiar sper sa-ti placa :laugh2

https://www.youtube.com/watch?v=1mUTevT_B_g

 

Stii ce bine suna in boxe? :laugh2 ca sa stii ca am d'alea de 800 W ....sunt d'ali stereo ...trimit si poze daca nu ma crezi :)

Dar ce te oftici asa?

Link spre comentariu
  • Oras:X.
  • Oras:X.

Deja vu.

Sa ma bata Dumnezeu, asa ceva.....!

 

Parca ieri imi bateam joc de Trollescoviciulos, pentru ca se lauda cu masina cuscrului, cand il trimitea sa o spele.

Sau alalalt, Jili, care filma banii de la Casa de Schimb Valutar, unde era angajat paznic.

 

Acum asta cu 4 case si vacante saptamanale in Maui.

Link spre comentariu
  • Oras:Ucea
  • Oras:Ucea

ba poola iar vorbesti aiurea ?

pai tu daca ai trait in Moldova unde bautura si bataia erau meniuri zilnice , crezi ca asta se petrece peste tot in Romania. Va duceti ca schirlacii in Europa ptr. ajutoare sociale  si va intoarceti sa povestiti in Romania ce bine o duceti voi acolo , cand de fapt haliti un covrig pe zi si beti o cafea "la plic" pe strada.

Si , da , eu sunt "conferentiar" pe langa tine. Am 3 case , un hotel , 4 afaceri distincte , 15 angajati , o familie , imi permit o vacanta saptamanala (nu anuala cum zici ) ...ce mai vrei sa stii ? Sunt un om realizat prin munca , aici , unde m-am nascut si unde voi ramane  pana la adanci batraneti  si in rest ma doare la poola de parerile tale . Ma doare in poola si de Rosia Montana , de sistemele sociale si de sanatate din Ro ...mi se rupe de multe. De ce ptr. ca platesc ptr. acestea si uneori tot nu beneficiez de absolut nimic.

 

Spune-mi ce ai reusit sa faci in Romania ? De fapt , nu, spune-mi ce ai reusit acolo unde esti? Eu am avut sansa sa plec dupa terminarea facultatii , pe 4000 $  (in '99 ) si ...i-am dat cu piciorul , nu am plecat . De ce? Ptr. ca am stiut ca pot realiza ceva si in Romania si m-am bazat pe mine . iar acum am ajuns la varsta dupa ani de munca sa stau cu poola in sus toata ziua si sa-mi curga banii de ici , de colo . Tu in schimb poti sa faci asa ceva ? Ma indoiesc . Si ca tine am vazut N , iesiti pe afara si intorsi tot cu coiele fierte in Romania .

De muiere (ta)  nu ma leg , sigur nu ai una .

 

Fraier retusat  , dupa cum bine zici , poti fi oriunde . Tu esti chiar un exemplu viu. 

 

PSu : Am uitat sa-ti zic ca uneori ascult si maneaua si ptr. asta iti dedic o piesa ....chiar sper sa-ti placa :laugh2

https://www.youtube.com/watch?v=1mUTevT_B_g

 

Stii ce bine suna in boxe?  :laugh2  ca sa stii ca am d'alea de 800 W  ....sunt d'ali stereo ...trimit si poze daca nu ma crezi :)

El plătește 1000 € partida de amor ghebos. Cred că-și pun alea în preț toate "sporurile" la care se pot gândi, când negociază cu imbecilu'.

  • Like 2
  • Minus 3
Link spre comentariu
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

El plătește 1000 € partida de amor ghebos. Cred că-și pun alea în preț toate "sporurile" la care se pot gândi, când negociază cu imbecilu'.

plateste pa poola mea  :laugh2  se uita la vitrina si face laba de afara  , intra apoi sa lase 10 E lu' aia , bucuros ca nu a tras draperia

  • Like 7
  • Minus 14
Link spre comentariu
Vizitator worldoftanks
Reputație: 0

Ce-mi place, toți se plâng de politicieni şi că lipsurile sunt mari, dar nu ar face nimic să se ridice din mediocritate. Statul, chiar şi ăsta român, oferă nenumărate oportunități pentru creionarea şi modelarea unei vieți lipsită de griji.

Este simplu să stăm în fața televizorului cu pet-ul de 2 litri de bere în brațe şi să ne plângem că avem conturile bancare pe zero. Oare câți din ăştia plângăcioşi au muncit (asta nu înseamnă doar să dai cu sapa sau să cari cu cârca; se poate munci şi intelectual, nu doar folosind forța brută) de dimineața până seara, astfel încât să îşi creeze într-o perioada relativ scurtă, o stabilitate financiară? Oare câți dintre plângăcioşi au cultura economisitului şi a planificării cheltuielilor? Oare câți au învățat în perioada şcolară (nu doar pentru un 5 de trecere), cunosc 2-3 limbi străine care să deschidă câteva uşi la nevoie?

Ne place să ne rupem în figuri apoi să împrumutăm pentru a avea ce pune pe masă până la ziua de salariu.

Se poate trăi bine în țara asta, trebuie să şi vrei, să ai voință, dorința de a te debarasa de comoditate şi lene.

Da, trăiesc bine. Am căzut de două ori în viață, o dată financiar şi o dată familial, dar m-am ridicat şi am construi de la zero. M-am bucurat, însă, de viață chiar şi atunci când dormeam pe străzi, fericirea şi bucuria de a trăi nu trebuie să aibă vreo legătură cu situația financiară. Banul trebuie să fie foar un mijloc, iar nu un scop. Asta nu exclude, însă, să fii chibzuit în privința cheltuielilor.

 

Worldoftanks out!

  • Like 6
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Ucea
  • Oras:Ucea

Ce-mi place, toți se plâng de politicieni şi că lipsurile sunt mari, dar nu ar face nimic să se ridice din mediocritate. Statul, chiar şi ăsta român, oferă nenumărate oportunități pentru creionarea şi modelarea unei vieți lipsită de griji.

Este simplu să stăm în fața televizorului cu pet-ul de 2 litri de bere în brațe şi să ne plângem că avem conturile bancare pe zero. Oare câți din ăştia plângăcioşi au muncit (asta nu înseamnă doar să dai cu sapa sau să cari cu cârca; se poate munci şi intelectual, nu doar folosind forța brută) de dimineața până seara, astfel încât să îşi creeze într-o perioada relativ scurtă, o stabilitate financiară? Oare câți dintre plângăcioşi au cultura economisitului şi a planificării cheltuielilor? Oare câți au învățat în perioada şcolară (nu doar pentru un 5 de trecere), cunosc 2-3 limbi străine care să deschidă câteva uşi la nevoie?

Ne place să ne rupem în figuri apoi să împrumutăm pentru a avea ce pune pe masă până la ziua de salariu.

Se poate trăi bine în țara asta, trebuie să şi vrei, să ai voință, dorința de a te debarasa de comoditate şi lene.

Da, trăiesc bine. Am căzut de două ori în viață, o dată financiar şi o dată familial, dar m-am ridicat şi am construi de la zero. M-am bucurat, însă, de viață chiar şi atunci când dormeam pe străzi, fericirea şi bucuria de a trăi nu trebuie să aibă vreo legătură cu situația financiară. Banul trebuie să fie foar un mijloc, iar nu un scop. Asta nu exclude, însă, să fii chibzuit în privința cheltuielilor.

Worldoftanks out!

Asta (astea) apropo de...? Hai să postăm dampulea, doar așa ca să ne simtem bine că suntem deștepți în cap și loăm atitudine, domne!!!

  • Like 3
  • Minus 3
Link spre comentariu
  • Oras:X.
  • Oras:X.

Asta (astea) apropo de...? Hai să postăm dampulea, doar așa ca să ne simtem bine că suntem deștepți în cap și loăm atitudine, domne!!!

TurbatO, te legi de om, ca si muza ta(+cuckoldu'+picon), penala, care a spus ca nimeni nu il ataca, "datorita" unui eveniment tragic.

 

Ba...ce suflet de magraon deontolog ai.

Link spre comentariu
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

 te legi de om

 

Ba...ce suflet de magraon deontolog am.

ia fa un inventar desteptule  si spune de cati te-ai luat tu si cate conturi ti-au fost blocate

le mai stii numarul ?

  • Like 5
  • Minus 14
Link spre comentariu

  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

ba poola iar vorbesti aiurea ?

pai tu daca ai trait in Moldova unde bautura si bataia erau meniuri zilnice , crezi ca asta se petrece peste tot in Romania. Va duceti ca schirlacii in Europa ptr. ajutoare sociale  si va intoarceti sa povestiti in Romania ce bine o duceti voi acolo , cand de fapt haliti un covrig pe zi si beti o cafea "la plic" pe strada.

Si , da , eu sunt "conferentiar" pe langa tine. Am 3 case , un hotel , 4 afaceri distincte , 15 angajati , o familie , imi permit o vacanta saptamanala (nu anuala cum zici ) ...ce mai vrei sa stii ? Sunt un om realizat prin munca , aici , unde m-am nascut si unde voi ramane  pana la adanci batraneti  si in rest ma doare la poola de parerile tale . Ma doare in poola si de Rosia Montana , de sistemele sociale si de sanatate din Ro ...mi se rupe de multe. De ce ptr. ca platesc ptr. acestea si uneori tot nu beneficiez de absolut nimic.

 

Spune-mi ce ai reusit sa faci in Romania ? De fapt , nu, spune-mi ce ai reusit acolo unde esti? Eu am avut sansa sa plec dupa terminarea facultatii , pe 4000 $  (in '99 ) si ...i-am dat cu piciorul , nu am plecat . De ce? Ptr. ca am stiut ca pot realiza ceva si in Romania si m-am bazat pe mine . iar acum am ajuns la varsta dupa ani de munca sa stau cu poola in sus toata ziua si sa-mi curga banii de ici , de colo . Tu in schimb poti sa faci asa ceva ? Ma indoiesc . Si ca tine am vazut N , iesiti pe afara si intorsi tot cu coiele fierte in Romania .

De muiere (ta)  nu ma leg , sigur nu ai una .

 

Fraier retusat  , dupa cum bine zici , poti fi oriunde . Tu esti chiar un exemplu viu. 

 

PSu : Am uitat sa-ti zic ca uneori ascult si maneaua si ptr. asta iti dedic o piesa ....chiar sper sa-ti placa :laugh2

 

Stii ce bine suna in boxe?  :laugh2  ca sa stii ca am d'alea de 800 W  ....sunt d'ali stereo ...trimit si poze daca nu ma crezi :)

:hihat

  • Like 3
  • Minus 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...