Sari la conținut

100E o noapte la hotel, 300E un weekend la munte/mare.


v-ships

Nici moca, nici din dragoste si nici din foame dementa de cat mai multi bani, ci doar distractie, relaxare si normalitate.  

596 membri au votat

  1. 1. Cei/cele interesati isi pot exprima opinia postand aici, cat si prin vot in poll.



Postări Recomandate

Vizitator
Reputație: 0

 

   Zisera cele doua intelepte de/din haznaua umanitatii si a societatii, exemplul cel mai bun de urmat in cum sa-ti distrugi complet viata, doua babe bosketare, singure in depresie, isterice, mahalagioaice si barfitoare, pentru care iaurtul, sana si mamaliga zilnica de pe masa se rezuma si sunt asigurate doar de laptii si telemeaua colectata din belirea belitelor branzite, doua epave umane cu creierii sparti de droguri si inecati in sperma si alcool, exemplul suprem al ratarii totale ca fiinta umana, niste focare infectioase si bombe biologice, doua aratari zbarcite, scofalcite si umflate de aproximativ de 100 de kile in viu... si oly, un tigan penal de periferie/puscarie, un bulanjiu negru, pitic si aschilopat, un rujat cu micropenis, un taximetrist travestit si shofer proxenet wannabe dupa una din zecile sale de conturi clona, ce -l ajuta la a-si promova interesele, prietenii proxeneti si prostituatele, gitancile si rapciugile lor analfabete si nespalate, pestite/recenzate si promovate intens aici.
   Clar, voi, trei ciori de ghetou si altii/altele ca voi, in societatea/ferma lui Orwell, voi sunteti viitorul, mai animalelor schizoido-sociopate, puroiul societatii si al demnitatii umane, la care viata si totul se rezuma doar la bani, caaat mai multi bani, indiferent prin ce mijloace ii obtineti, cat mai putin legal si nu prin munca onesta.

 

 

   Tu chiar existi, pe bune? 

   Iar faci scenarii bolnave  despre unul sau altul? Repet, ma cunosti personal? Pe oly il cunosti , v-ati masurat dimensiunile? 

   Crezi ca daca ai vazut niste poze cu Annona stii cum este ea ca femeie? 

 

   Pot sa fac si eu un scenariu despre tine. Al meu e scurt, ca nu am timp de balarii cu tine. Tu nu ai habar cum sa abordezi o femeie, sa porti un dialog cu ea, daramite sa o futi. Tu nu esti barbat, marinare, esti fatalau. 

Link spre comentariu
  • Telefon: [email protected]
  • Oras:Traind printre panarame si cretini fomisti fara pic de caracter.
  • Telefon: [email protected]
  • Oras:Traind printre panarame si cretini fomisti fara pic de caracter.

 dar cine a zis ceva de starea civila si musai de dragoste? :)

era vorba doar de o compatibilitate amarata si oarece caldura sufleteasca... oricat de inteligent, doxa de cunostinte si interese similare cu ale mele ar avea un barbat, daca in pat, cu MINE, e ca un sloi de gheata, ca o masina de facut sex, pur si simplu ma inhiba, ma blocheaza din toate punctele de vedere... imi ingheata tot entuziasmul :)
 
  Io zic, ca mai bine sa-ti inghete ce vrei tu acolo, dar macar cu unul care va stii sa te dezghete la loc, daca nu sa te si sa topeasca rau de tot, decat sa-ti moara definitiv toata pasiunea, cu vreunul dintre pensionarii si semicentenarii perzenti p-acilea, adevarate casanove-n pampersi care te-alearga nonstop p-acilea din creierii noptii pana seara tarziu, bajoritatea deja cu dintii/placa-n pahar, care in afara de limba, bale, clabuci si spume la gura ori degete, nu prea au ce sa ofere unei femei cu un libidou nesatisfacut, ai mare grija, sa nu-ti moara vreunul in pat si sa-l ai pe constiinta. :D
 
 tie ti-ajunge o foaie A4 ? :D
 
Pai da, ca vreu s-o iau inca functionala si cu creierii capului, doar nu vrei s-o bag in coma, autism sau alte damblale cronice, de la prea mult citit, nuuu  ori sa-si ia lumea in cap si sa se calugareasca ? :D
 
exact despre o seara de genul asta vorbeam si eu, dar si in seara aia vreau sa simt conexiunea si confortul emotional cu acel om... nu doar sa parafam o intelegere contractuala
 
 Iar o dai in damblageala dragostei, sentimente, fluturasi, flatulenta, gaze, balonare si alte balarii :D , nu-i destul ca imi cer disperatii aia bolentinul la hotel, copie legalizata si consimtamantul capreoarei trebuie sa le mai duc, pff. :D
 
ma las "prostita" pentru joaca, atat... revin la ce-am spus mai sus, nu amestec flirtul cu treburile serioase :)
 
 De cand si de unde pana unde sexul/amorul este o treba serioasa ? :) ... daca ar fi fost serioasa, nu se mai casatoreau atatia tembeli virgini cu prima pasarica/castravete intalnit in viata dupa cateva partide de sex sparcaite, penibile si tremurate, cu ciorapii in picioare, pe lumina stinsa, in banalul misionar si cu patura-n cap, ai grija totusi ca sau lasat destui si destule  'prostiti' de 'treburile serioase', si s-a soldat cu drama vietii lor, mariaj, puscarie mental-spirituala adica cum ar veni.   :habarnam  :D
 
    nu stiu cat de "grele e", dar cu siguranta nu cu bani (sau orice forma ar lua ei)  m-ai convinge :)
 
 No problem, se poate si pe saracie, prin bosketi, paduri , vagauni si alte coclauri, parcuri, plaja, stabilobozi, masini ori la un picnic pa un cerceaf/patura veche, sa ne manance purecii si capusele si sa ne afumam cu mici si ceafa da porc, bere la pet/cisterna pa reducere si ieftineala da la Kaufland.   :icecream
 

   

   Cine a zis ceva de bani, chiar nu sunt si nu ma vad aruncand/alergand cu banii dupa muieri, cu amarata aia de suta cadou, plus dixtractia aferenta as fi produs ceva daune semificative prin universitatile si caminele din apropiere, nu ca nu s-a intamplat dar totusi nu ma caracterizeaza, nefiind luat drept paznic, vreun dorel bosketar ori vreun pensionar pervers ratacit p-acolo, la aspectul pe care-l posed :P ,  dar o cina, o bere, un vin, o tzuica, cocktail, o cafea, o savarina, o maslina, o samantza, o aluna, un concert, un stand-up, un popcorn si-un film, un  spectacol, o barca pe lac, un bowling/biliard, de ce nu si un club, after un hotel decent cu jacuzi sau macar cada cu vibro-masaj, bule, spume si alea-alea, sampanie sau orice altceva la alegere, muzica care sa mearga cu relaxarea si uleiul parfumat, masaj si alte banalitati, de ce nu ?...iar daca banii nu sunt atat de interesanti/importanti, fiind tot aia vreo 500 de coco amarati alocati pentru un weekend 'cu da toate', se poate suplimenta si prelungi 'relaxarea si cunoasterea' mai bine cu inca o zi sau chiar o minivacanta, oriunde doreste savarina printesei, la munte , la mare ori prin stuf in delta, why not, we are free, isn't ?   :crazylove
  • Like 1
Link spre comentariu

=))) =)) =))

 

dar sa urmarim spectacolul in continuare!

Rog audienta, putina liniste

 

la o privire fugara, cineva iar da cu stangul in dreptul =))

 

Putina decenta, va rog =)) am nevoie de mai multe informatii pentru barfa de pe bancuta, la racoarea noptii in lunile de vara =)))

 

 

sttttttt

Link spre comentariu
Vizitator ana paraschiv
Reputație: 0

eu pariez pe @forbidden_desire, vad ca da dovada de multa stapanire de sine ...  :hooray 

:clap2

 

 

Se pare ca sunt cam pe aceeasi lungime de unda....s-ar putea ca serialul sa tina mai mult decat Tanar si Nelinistit :))))

Link spre comentariu
  • Oras:Neverland
  • Oras:Neverland

.......

 

 Io zic, ca mai bine sa-ti inghete ce vrei tu acolo, dar macar cu unul care va stii sa te dezghete la loc, daca nu sa te si sa topeasca rau de tot, decat sa-ti moara definitiv toata pasiunea, cu vreunul dintre pensionarii si semicentenarii perzenti p-acilea, adevarate casanove-n pampersi care te-alearga nonstop p-acilea din creierii noptii pana seara tarziu, bajoritatea deja cu dintii/placa-n pahar, care in afara de limba, bale, clabuci si spume la gura ori degete, nu prea au ce sa ofere unei femei cu un libidou nesatisfacut, ai mare grija, sa nu-ti moara vreunul in pat si sa-l ai pe constiinta. :D
 
multumesc pentru grija, apreciez  :laugh2
 
acum serios vorbind, banuiesc ca toate femeile vor sa fie "dezghetate" la modul asta... nu stiu daca e vreuna (cu exceptia bigotelor, poate) care sa nu viseze in secret la descatusarea energiilor sexuale, chiar daca n-ar recunoste nici sub tortura... unele au fost probabil atat de dezamagite in pat incat au ajuns sa-si refuze orice demers in privinta asta, tratand sexul doar ca pe ceva neplacut, dar care trebuie facut pentru "binele" partenerului si pentru a face bebelusi, retragandu-se uneori total si definitiv in alte dimensiuni ale vietii...
stii, capacitatea de a te bucura de sex apare treptat, pe masura ce experimentezi, pe masura ce inveti, pe masura ce parteneri diferiti te forteaza sa te descoperi si sa-ti explorezi libidoul... dar, din nefericire, lucrul asta se bate cap in cap cu ideea adanc inradacinata ca, daca femeia a experimentat prea mult, nu mai e material pentru partenera de incredere, reducand-o la materie prima pentru consum si atat... si nu prea cred ca femeile se bucura cand primesc eticheta asta :)
 
Pai da, ca vreu s-o iau inca functionala si cu creierii capului, doar nu vrei s-o bag in coma, autism sau alte damblale cronice, de la prea mult citit, nuuu  ori sa-si ia lumea in cap si sa se calugareasca ? :D
 
si cum e cu "cititi carti, ca va fac neprosti"? :D
ca e carte, ca e meniul de la carciuma, ca e dare de seama autobiografica, ce mai conteaza, de citit sa fie  :laugh2
 
 
 Iar o dai in damblageala dragostei, sentimente, fluturasi, flatulenta, gaze, balonare si alte balarii :D , nu-i destul ca imi cer disperatii aia bolentinul la hotel, copie legalizata si consimtamantul capreoarei trebuie sa le mai duc, pff. :D
 
hai ma, ca un pic (numa' un pic) de fluturasi, acolo, nu strica... sunt chiar dragalasi
ajuta mult la preludiu :D
 
 De cand si de unde pana unde sexul/amorul este o treba serioasa ? :) ... daca ar fi fost serioasa, nu se mai casatoreau atatia tembeli virgini cu prima pasarica/castravete intalnit in viata dupa cateva partide de sex sparcaite, penibile si tremurate, cu ciorapii in picioare, pe lumina stinsa, in banalul misionar si cu patura-n cap, ai grija totusi ca sau lasat destui si destule  'prostiti' de 'treburile serioase', si s-a soldat cu drama vietii lor, mariaj, puscarie mental-spirituala adica cum ar veni.   :habarnam  :D
 
pai tocmai, asa percep "tembelii" respectivi seriozitatea ... si pentru ca habar n-au ce fac, pentru ca n-au apucat sa invete si sa se invete pe ei insisi, se ajunge la dramele alea... pentru ca lipsa de experienta sexuala e considerata virtute, pentru ca societatea blameaza - sau macar priveste mai stramb - comportamentul erotic care iese din tipar... pentru ca si barbatii sunt ipocriti in domeniul asta, poate chiar mai mult decat femeile, negandu-le sau minimizandu-le dreptul la satisfactie, in timp ce ei o cauta in alte paturi cu binecuvantarea sociala si ideea convenabila ca ei pot, ba chiar au dreptul s-o faca :)
 
e dramatic sa stii ca lipseste ceva dar, nestiind ce pentru ca n-ai trait-o niciodata, nu stii nici ce sa-i ceri partenerului... si uneori, partenerul e chiar surd la orice semnale din partea femeii, nu neaparat intentionat, ci pentru ca nici el n-a invatat sa fie receptiv la ele... asa se nasc frustrari, vieti triste, drame... uneori chiar li se inoculeaza femeilor ideea ca au ele ceva la cap, ca-s neserioase si ca nu-si vad de treaba...
 
 No problem, se poate si pe saracie, prin bosketi, paduri , vagauni si alte coclauri, parcuri, plaja, stabilobozi, masini ori la un picnic pa un cerceaf/patura veche, sa ne manance purecii si capusele si sa ne afumam cu mici si ceafa da porc, bere la pet/cisterna pa reducere si ieftineala da la Kaufland. 
 
asa, asa... sa fim eco  :laugh2
 
  Cine a zis ceva de bani, chiar nu sunt si nu ma vad aruncand/alergand cu banii dupa muieri, cu amarata aia de suta cadou, plus dixtractia aferenta as fi produs ceva daune semificative prin universitatile si caminele din apropiere, nu ca nu s-a intamplat dar totusi nu ma caracterizeaza, nefiind luat drept paznic, vreun dorel bosketar ori vreun pensionar pervers ratacit p-acolo, la aspectul pe care-l posed :P ,  dar o cina, o bere, un vin, o tzuica, cocktail, o cafea, o savarina, o maslina, o samantza, o aluna, un concert, un stand-up, un popcorn si-un film, un  spectacol, o barca pe lac, un bowling/biliard, de ce nu si un club, after un hotel decent cu jacuzi sau macar cada cu vibro-masaj, bule, spume si alea-alea, sampanie sau orice altceva la alegere, muzica care sa mearga cu relaxarea si uleiul parfumat, masaj si alte banalitati, de ce nu ?...iar daca banii nu sunt atat de interesanti/importanti, fiind tot aia vreo 500 de coco amarati alocati pentru un weekend 'cu da toate', se poate suplimenta si prelungi 'relaxarea si cunoasterea' mai bine cu inca o zi sau chiar o minivacanta, oriunde doreste savarina printesei, la munte , la mare ori prin stuf in delta, why not, we are free, isn't ?
 
incet, incet ajungem si la lumina :)
in cazul asta, nu mai pomeni de bani cand iti incepi cautarile... si s-ar putea sa ai surpriza sa gasesti una care sa vrea sa imparta nu doar patul, ci si cheltuielile ... stiu, e socant, dar mai exista si femei din astea...
  • Like 4
Link spre comentariu

 

 Io zic, ca mai bine sa-ti inghete ce vrei tu acolo, dar macar cu unul care va stii sa te dezghete la loc, daca nu sa te si sa topeasca rau de tot, decat sa-ti moara definitiv toata pasiunea, cu vreunul dintre pensionarii si semicentenarii perzenti p-acilea, adevarate casanove-n pampersi care te-alearga nonstop p-acilea din creierii noptii pana seara tarziu, bajoritatea deja cu dintii/placa-n pahar, care in afara de limba, bale, clabuci si spume la gura ori degete, nu prea au ce sa ofere unei femei cu un libidou nesatisfacut, ai mare grija, sa nu-ti moara vreunul in pat si sa-l ai pe constiinta. :D
 
multumesc pentru grija, apreciez  :laugh2
 
acum serios vorbind, banuiesc ca toate femeile vor sa fie "dezghetate" la modul asta... nu stiu daca e vreuna (cu exceptia bigotelor, poate) care sa nu viseze in secret la descatusarea energiilor sexuale, chiar daca n-ar recunoste nici sub tortura... unele au fost probabil atat de dezamagite in pat incat au ajuns sa-si refuze orice demers in privinta asta, tratand sexul doar ca pe ceva neplacut, dar care trebuie facut pentru "binele" partenerului si pentru a face bebelusi, retragandu-se uneori total si definitiv in alte dimensiuni ale vietii...
stii, capacitatea de a te bucura de sex apare treptat, pe masura ce experimentezi, pe masura ce inveti, pe masura ce parteneri diferiti te forteaza sa te descoperi si sa-ti explorezi libidoul... dar, din nefericire, lucrul asta se bate cap in cap cu ideea adanc inradacinata ca, daca femeia a experimentat prea mult, nu mai e material pentru partenera de incredere, reducand-o la materie prima pentru consum si atat... si nu prea cred ca femeile se bucura cand primesc eticheta asta :)
 
Pai da, ca vreu s-o iau inca functionala si cu creierii capului, doar nu vrei s-o bag in coma, autism sau alte damblale cronice, de la prea mult citit, nuuu  ori sa-si ia lumea in cap si sa se calugareasca ? :D
 
si cum e cu "cititi carti, ca va fac neprosti"? :D
ca e carte, ca e meniul de la carciuma, ca e dare de seama autobiografica, ce mai conteaza, de citit sa fie  :laugh2
 
 
 Iar o dai in damblageala dragostei, sentimente, fluturasi, flatulenta, gaze, balonare si alte balarii :D , nu-i destul ca imi cer disperatii aia bolentinul la hotel, copie legalizata si consimtamantul capreoarei trebuie sa le mai duc, pff. :D
 
hai ma, ca un pic (numa' un pic) de fluturasi, acolo, nu strica... sunt chiar dragalasi
ajuta mult la preludiu :D
 
 De cand si de unde pana unde sexul/amorul este o treba serioasa ? :) ... daca ar fi fost serioasa, nu se mai casatoreau atatia tembeli virgini cu prima pasarica/castravete intalnit in viata dupa cateva partide de sex sparcaite, penibile si tremurate, cu ciorapii in picioare, pe lumina stinsa, in banalul misionar si cu patura-n cap, ai grija totusi ca sau lasat destui si destule  'prostiti' de 'treburile serioase', si s-a soldat cu drama vietii lor, mariaj, puscarie mental-spirituala adica cum ar veni.    :habarnam  :D
 
pai tocmai, asa percep "tembelii" respectivi seriozitatea ... si pentru ca habar n-au ce fac, pentru ca n-au apucat sa invete si sa se invete pe ei insisi, se ajunge la dramele alea... pentru ca lipsa de experienta sexuala e considerata virtute, pentru ca societatea blameaza - sau macar priveste mai stramb - comportamentul erotic care iese din tipar... pentru ca si barbatii sunt ipocriti in domeniul asta, poate chiar mai mult decat femeile, negandu-le sau minimizandu-le dreptul la satisfactie, in timp ce ei o cauta in alte paturi cu binecuvantarea sociala si ideea convenabila ca ei pot, ba chiar au dreptul s-o faca :)
 
e dramatic sa stii ca lipseste ceva dar, nestiind ce pentru ca n-ai trait-o niciodata, nu stii nici ce sa-i ceri partenerului... si uneori, partenerul e chiar surd la orice semnale din partea femeii, nu neaparat intentionat, ci pentru ca nici el n-a invatat sa fie receptiv la ele... asa se nasc frustrari, vieti triste, drame... uneori chiar li se inoculeaza femeilor ideea ca au ele ceva la cap, ca-s neserioase si ca nu-si vad de treaba...
 
 No problem, se poate si pe saracie, prin bosketi, paduri , vagauni si alte coclauri, parcuri, plaja, stabilobozi, masini ori la un picnic pa un cerceaf/patura veche, sa ne manance purecii si capusele si sa ne afumam cu mici si ceafa da porc, bere la pet/cisterna pa reducere si ieftineala da la Kaufland. 
 
asa, asa... sa fim eco  :laugh2
 
  Cine a zis ceva de bani, chiar nu sunt si nu ma vad aruncand/alergand cu banii dupa muieri, cu amarata aia de suta cadou, plus dixtractia aferenta as fi produs ceva daune semificative prin universitatile si caminele din apropiere, nu ca nu s-a intamplat dar totusi nu ma caracterizeaza, nefiind luat drept paznic, vreun dorel bosketar ori vreun pensionar pervers ratacit p-acolo, la aspectul pe care-l posed :P ,  dar o cina, o bere, un vin, o tzuica, cocktail, o cafea, o savarina, o maslina, o samantza, o aluna, un concert, un stand-up, un popcorn si-un film, un  spectacol, o barca pe lac, un bowling/biliard, de ce nu si un club, after un hotel decent cu jacuzi sau macar cada cu vibro-masaj, bule, spume si alea-alea, sampanie sau orice altceva la alegere, muzica care sa mearga cu relaxarea si uleiul parfumat, masaj si alte banalitati, de ce nu ?...iar daca banii nu sunt atat de interesanti/importanti, fiind tot aia vreo 500 de coco amarati alocati pentru un weekend 'cu da toate', se poate suplimenta si prelungi 'relaxarea si cunoasterea' mai bine cu inca o zi sau chiar o minivacanta, oriunde doreste savarina printesei, la munte , la mare ori prin stuf in delta, why not, we are free, isn't ?
 
incet, incet ajungem si la lumina :)
in cazul asta, nu mai pomeni de bani cand iti incepi cautarile... si s-ar putea sa ai surpriza sa gasesti una care sa vrea sa imparta nu doar patul, ci si cheltuielile ... stiu, e socant, dar mai exista si femei din astea...

 

Deja de ceva timp nu imi revin.........pari a fi ceea ce eu credeam ca nu mai exista!! Ca sa fiu un pic mai exact, raspunsurile tale sunt geniale si cu bun simt......iar asta denota inteligenta!  Cred ca orice om normal si-ar dori alaturi o femeie inteligenta si care in acelas timp sa nu priveasca sexul ca pe ceva murdar

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Neverland
  • Oras:Neverland

Deja de ceva timp nu imi revin.........pari a fi ceea ce eu credeam ca nu mai exista!! Ca sa fiu un pic mai exact, raspunsurile tale sunt geniale si cu bun simt......iar asta denota inteligenta!  Cred ca orice om normal si-ar dori alaturi o femeie inteligenta si care in acelas timp sa nu priveasca sexul ca pe ceva murdar

multumesc pentru apreciere!

 

dar ma indoiesc serios ca sunt atat de "speciala" ... cred ca voi nu deschideti suficient ochii in jur :)

 

am citit pe-aici, pe undeva, ca femeile ar fi orbite de pietricele colorate, zurgalai si alte tinichele, dar incep sa cred ca barbatii sunt chiar mai orbi... orbiti de botox, silicoane si machiaje de paiate si nu mai vad femeile normale, pe langa care trec nepasatori pe strada sau aiurea :)

  • Like 2
Link spre comentariu

multumesc pentru apreciere!

 

dar ma indoiesc serios ca sunt atat de "speciala" ... cred ca voi nu deschideti suficient ochii in jur :)

 

am citit pe-aici, pe undeva, ca femeile ar fi orbite de pietricele colorate, zurgalai si alte tinichele, dar incep sa cred ca barbatii sunt chiar mai orbi... orbiti de botox, silicoane si machiaje de paiate si nu mai vad femeile normale, pe langa care trec nepasatori pe strada sau aiurea :)

Crede ma, sincer chiar esti! Eu chiar stau cu ochii deschisi in jurul meu si in mod cert caut naturaletea la o femeie. Insa combinatia de care vb in cazul tau am mai gasit doar la 2 femei. Voi urmari in continuare acest topic cat si restul postarilor tale. Ai un stil aparte.....Si promit ceva..daca voi mai gasi una ca tine ii voi da foarte greu drumul sa ,,scape"....doar la cererea ei expresa ;)
  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator gvbolovan
Reputație: 0

multumesc pentru apreciere!

 

dar ma indoiesc serios ca sunt atat de "speciala" ... cred ca voi nu deschideti suficient ochii in jur :)

 

am citit pe-aici, pe undeva, ca femeile ar fi orbite de pietricele colorate, zurgalai si alte tinichele, dar incep sa cred ca barbatii sunt chiar mai orbi... orbiti de botox, silicoane si machiaje de paiate si nu mai vad femeile normale, pe langa care trec nepasatori pe strada sau aiurea :)

Dacă ai fost remarcată înseamnă că nu e chiar așa :) Sau, dacă vrei, sunt excepții care întăresc regula.

Link spre comentariu
  • Oras:Neverland
  • Oras:Neverland

(...) am mai gasit doar la 2 femei. 

 

deci, exista :)

 

Dacă ai fost remarcată înseamnă că nu e chiar așa :) Sau, dacă vrei, sunt excepții care întăresc regula.

 

in cazul asta, sunt multe exceptii 

doar ca sunt ca freziile, care nu infloresc si nu-si dezvaluie parfumul decat intr-un "climat prietenos"  :)

Link spre comentariu

Dacă ai fost remarcată înseamnă că nu e chiar așa :) Sau, dacă vrei, sunt excepții care întăresc regula.

Multumesc pt ajutor ;). In mod sigur nu as fi gasit cuvinte mai potrivite pt ca nu am ceea ce se numeste ,,vrajeala". Sunt doar acel gen care spune ce gandeste chiar daca asta il costa ;)
Link spre comentariu

deci, exista :)

 

 

 

in cazul asta, sunt multe exceptii 

doar ca sunt ca freziile, care nu infloresc si nu-si dezvaluie parfumul decat intr-un "climat prietenos"  :)

Mai exista...insa foarte rar. Nu vreau sa fac aici un roman...insa nu te cunosc, nu ma cunosti, niciunl dintre noi nu a vazut nici macar o poza cu celalalt ;) insa pur si simplu stilul tau m-a cucerit ca sa ma exprim asa. Chiar daca nu ar fi vb de nimic altceva cu o femeie ca tine ar fi o adevarata placere chiar si o iesire la o cafea sau orice altceva. Cine ma cunoste cat de cat real stie ca sunt foarte rezervat in aorecieri ;) insa tu chiar le meriti. Ma opresc insa aici pt ca presimt ca risc sa fiu luat la injuraturi :))))
Link spre comentariu
  • Telefon: [email protected]
  • Oras:Traind printre panarame si cretini fomisti fara pic de caracter.
  • Telefon: [email protected]
  • Oras:Traind printre panarame si cretini fomisti fara pic de caracter.

 

  multumesc pentru grija, apreciez  :laugh2
 
acum serios vorbind, banuiesc ca toate femeile vor sa fie "dezghetate" la modul asta... nu stiu daca e vreuna (cu exceptia bigotelor, poate) care sa nu viseze in secret la descatusarea energiilor sexuale, chiar daca n-ar recunoste nici sub tortura... unele au fost probabil atat de dezamagite in pat incat au ajuns sa-si refuze orice demers in privinta asta, tratand sexul doar ca pe ceva neplacut, dar care trebuie facut pentru "binele" partenerului si pentru a face bebelusi, retragandu-se uneori total si definitiv in alte dimensiuni ale vietii...
stii, capacitatea de a te bucura de sex apare treptat, pe masura ce experimentezi, pe masura ce inveti, pe masura ce parteneri diferiti te forteaza sa te descoperi si sa-ti explorezi libidoul... dar, din nefericire, lucrul asta se bate cap in cap cu ideea adanc inradacinata ca, daca femeia a experimentat prea mult, nu mai e material pentru partenera de incredere, reducand-o la materie prima pentru consum si atat... si nu prea cred ca femeile se bucura cand primesc eticheta asta :)
 
    Pai si eu ce vina am ca-mi racesc gura de pomana aici, si nu doar acum, ci de vreo 4 ani aberand fixist-simplist pe aceleasi idei ?  :thinking 
  Este simplu si evident, un prag psihologic peste care multi nu pot sa treaca, in special femeile, nici chiar barbatii, majoritatea avand probleme serioase de erectie in preajma unei femei necunoscute, de aceea multi fiind disperati de celebra, apropo de 'dezghetare', a zgarciului/moastei flescaite, sa nu mai vorbesc si de incaltarea prezervativului, care le provoaca multora coma/blegire profunda la jucarie. :)
   Dragostea, aia mare cu scantei, stele verzi , fluturasi si alte stari de beatitudine-halucinanta, pe care am trait-o si eu de o cunosc ;),  cu tot ceea ce implica ea, fiind oricum o banala boala/dezechilibru hormonal-psihologic temporar, chiar dauneaza sexului total relaxat, aparand respectul exacerbat , dorinta si teama de a nu gresi si de a nu-si forta/dezamagi partenerul in actiunea propriu-zisa, cat si in comunicarea sincera si directa a doleantelor unuia si a altuia in materie de sex, asta intamplandu-se in special femeii care are nevoie de un climax propice, de siguranta de/in sine pentru a prinde curaj, de excitatie, de dorinta si de relaxare in acelasi timp, plus un partener experimentat, sau nu, ajung oarecum sa cred ca ne nastem cu chestia asta ca barbati, care la randu-i sa fie relaxat in preajma unei femei, mai ales dezbracate, care sa nu aduca a un buhai in calduri si cu bale la gura sau a vreun obsedat pervers cu ochii beliti cat cepele scapat parca din balamuc ori din filmele porno din ce in ce mai zoofile, in care femeia a ajuns sa reprezinte o simpla halca de carne . :(
  Doar debilii si boshorogii perversi isi doresc si cauta femei cat neexperimentate sexual, virgine ori tinere extrem de necoapte la limita penalului si a penibilului in comparatie cu varsta lor, sa-si demostreze astfel barbatia, care in fata unei femei mature psihic si sexual, ar claca din toate punctele de vedere.
   Cu o mentiune totusi la chestia cu experienta sexuala, numarul partenerilor sa fie cat de cat limitat, macar la doua cifre, ca daca se depaseste, atunci vorbim despre cu totul altceva si discutia nu-si ar  mai avea rostul. :)
 
   pai tocmai, asa percep "tembelii" respectivi seriozitatea ... si pentru ca habar n-au ce fac, pentru ca n-au apucat sa invete si sa se invete pe ei insisi, se ajunge la dramele alea... pentru ca lipsa de experienta sexuala e considerata virtute, pentru ca societatea blameaza - sau macar priveste mai stramb - comportamentul erotic care iese din tipar... pentru ca si barbatii sunt ipocriti in domeniul asta, poate chiar mai mult decat femeile, negandu-le sau minimizandu-le dreptul la satisfactie, in timp ce ei o cauta in alte paturi cu binecuvantarea sociala si ideea convenabila ca ei pot, ba chiar au dreptul s-o faca :) e dramatic sa stii ca lipseste ceva dar, nestiind ce pentru ca n-ai trait-o niciodata, nu stii nici ce sa-i ceri partenerului... si uneori, partenerul e chiar surd la orice semnale din partea femeii, nu neaparat intentionat, ci pentru ca nici el n-a invatat sa fie receptiv la ele... asa se nasc frustrari, vieti triste, drame... uneori chiar li se inoculeaza femeilor ideea ca au ele ceva la cap, ca-s neserioase si ca nu-si vad de treaba...
   
  Cand nu avem destula tarie de caracter, stabilitate psihico-emotionala, deplina incredere in noi si puterile noastre, de ajungem sa dam importanta 'lumii' si ce zice gura ei slobod-scarboasa plina de frustrari in majoritatea cazurilor datorita lipsei de educatie si a neimplinirilor personale, atunci ne meritam cumva soarta, cand alegem sa stam cuminti si conformisti in mare turma de 'normali' banali, sa suferim si sa simtim cum viata se scurge pe langa noi in cel mai trist mod, fara a lua o decizie radicala, resemnadu-ne si complacandu-ne in propria colivie/puscarie mentala in care ne-am inchis singuri spritual-sufletesc.
 
   incet, incet ajungem si la lumina :)
  in cazul asta, nu mai pomeni de bani cand iti incepi cautarile... si s-ar putea sa ai surpriza sa gasesti una care sa vrea sa imparta nu doar patul, ci si cheltuielile ... stiu, e socant, dar mai exista si femei din astea...
 
  Ca bani, cadouri, bombonele, floricele ori alte inele...intelegere si apreciere... este un 'simplu' resort psihologic, dar complicat :) , pe care nu-l voi explica, fie ca il vei intelege sau nu, ori doar ca te vei face ca nu il intelegi ;) ... cautandu-le doar pe cele destul de 'dezghetate' mental :) , care nu se vor simti  jignite/cumparate cu asa ceva si nici pe fomistele nesimtite care o fac exclusiv doar pentru asa ceva, 'cadoul' fiind considerat in mintea lor deja defecta si rupta de realitate, o 'batjocura' pentru ' unica savarina'  de o importanta primordial-planetara, lumea si viata lor incepand si sfarsindu-se odata cu ea. 
 
    Ai mare grija, simt ca daca te mai dai mult la barfa-'cunoastere' cu un 'paria' ca mine, in scurt timp o sa-ti faci si tu dusmani p-acilea, in special dusmance.  :) 
 
 

 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Neverland
  • Oras:Neverland

....

 

 
 Dragostea, aia mare cu scantei, stele verzi , fluturasi si alte stari de beatitudine-halucinanta, pe care am trait-o si eu de o cunosc ;),  cu tot ceea ce implica ea, fiind oricum o banala boala/dezechilibru hormonal-psihologic temporar, chiar dauneaza sexului total relaxat, aparand respectul exacerbat , dorinta si teama de a nu gresi si de a nu-si forta/dezamagi partenerul in actiunea propriu-zisa, cat si in comunicarea sincera si directa a doleantelor unuia si a altuia in materie de sex, asta intamplandu-se in special femeii care are nevoie de un climax propice, de siguranta de/in sine pentru a prinde curaj, de excitatie, de dorinta si de relaxare in acelasi timp, plus un partener experimentat, sau nu, ajung oarecum sa cred ca ne nastem cu chestia asta ca barbati, care la randu-i sa fie relaxat in preajma unei femei, mai ales dezbracate, care sa nu aduca a un buhai in calduri si cu bale la gura sau a vreun obsedat pervers cu ochii beliti cat cepele scapat parca din balamuc ori din filmele porno din ce in ce mai zoofile, in care femeia a ajuns sa reprezinte o simpla halca de carne . :(
 
da, cred ca e vorba de teama de esec, teama de a nu te ridica la inaltimea asteptarilor... reticenta de a te dezbraca de inhibitii cand te intrebi "daca ii spun, daca ii cer sau daca fac asta, oare ce va crede despre mine?!" ... chiar si atunci cand nu e neaparat vorba de "boala" aia, cum numesti tu dragostea :)
 
 
  Doar debilii si boshorogii perversi isi doresc si cauta femei cat neexperimentate sexual, virgine ori tinere extrem de necoapte la limita penalului si a penibilului in comparatie cu varsta lor, sa-si demostreze astfel barbatia, care in fata unei femei mature psihic si sexual, ar claca din toate punctele de vedere.
 
asta e modelul societatii traditionale, inca ii suntem tributari in masura covarsitoare
si, pe de alta parte, probabil ca barbatii se cam tem de comparatii, de-aia le prefera nestiutoare  :giggle:
 
   Cu o mentiune totusi la chestia cu experienta sexuala, numarul partenerilor sa fie cat de cat limitat, macar la doua cifre, ca daca se depaseste, atunci vorbim despre cu totul altceva si discutia nu-si ar  mai avea rostul. :)
 
clar, extremele se exclud :)
   
  Cand nu avem destula tarie de caracter, stabilitate psihico-emotionala, deplina incredere in noi si puterile noastre, de ajungem sa dam importanta 'lumii' si ce zice gura ei slobod-scarboasa plina de frustrari in majoritatea cazurilor datorita lipsei de educatie si a neimplinirilor personale, atunci ne meritam cumva soarta, cand alegem sa stam cuminti si conformisti in mare turma de 'normali' banali, sa suferim si sa simtim cum viata se scurge pe langa noi in cel mai trist mod, fara a lua o decizie radicala, resemnadu-ne si complacandu-ne in propria colivie/puscarie mentala in care ne-am inchis singuri spritual-sufletesc.
 
as putea spune touche! ... dar, fara sa particularizez prea mult, ce nu ne omoara, ne intareste... sau ne pregateste pentru viitor :)
in rest, ce pot sa spun, e plina lumea de morti vii
 
 
 Ca bani, cadouri, bombonele, floricele ori alte inele...intelegere si apreciere... este un 'simplu' resort psihologic, dar complicat :) , pe care nu-l voi explica, fie ca il vei intelege sau nu, ori doar ca te vei face ca nu il intelegi ;) ... cautandu-le doar pe cele destul de 'dezghetate' mental :) , care nu se vor simti  jignite/cumparate cu asa ceva si nici pe fomistele nesimtite care o fac exclusiv doar pentru asa ceva, 'cadoul' fiind considerat in mintea lor deja defecta si rupta de realitate, o 'batjocura' pentru ' unica savarina'  de o importanta primordial-planetara, lumea si viata lor incepand si sfarsindu-se odata cu ea.
 
public sau nu, tot va trebui sa explici resortul ala psihologic, ca sa nu fii inteles gresit... pentru ca, si fara intentie, daca i-ai ranit orgoliul acelei femei, n-o mai aduci inapoi nici daca ar suferi in stadiu terminal de boala aia cu fluturasi :)  ...
altceva poate mai iarta, dar asta nu ... a, si tot de neiertat ar mai fi si momentul cand e refuzata de un barbat :D
 
    Ai mare grija, simt ca daca te mai dai mult la barfa-'cunoastere' cu un 'paria' ca mine, in scurt timp o sa-ti faci si tu dusmani p-acilea, in special dusmance.  :)
 
nu-mi fac probleme, sunt obisnuita sa nu fiu prea iubita de femei  :laugh2  ... din cateva motive simple:
 
ma plictisesc de moarte discutiile interminabile despre copii (ai mei sau ai altora) si nu cred ca maternitatea e supremul nivel la care poate ascede constiinta de sine a unei femei...
 
nu fac parada de priceperea mea gastronomica, desi, fie vorba intre noi, cu asta am cucerit-o pe soacra-mea  :laugh2  ... ca acum nu ma mai poate suferi, e alta poveste :D
 
nu dau o ceapa degerata pe shopping, carpe, sulimanuri si zdranganele... am citit undeva o chestie care mi-a placut mult si care, in esenta suna cam asa:
"cheltuim atatia bani pe haine, cand cele mai frumoase momente din viata sunt exact atunci cand nu avem nevoie de ele"
nu mai stiu cine a zis-o, dar pentru mine e perfect valabil
 
am preferat mereu sa merg la bere cu baietii in loc de coktail-uri cu fetele, am preferat cortul sau priciurile la cabana in detrimentul hotelurilor si cluburilor de fite, nu citesc reviste glossy si nu lesin in fata unui mertz, ca oricum nu fac distinctie intre marci  :laugh2
 
si ar mai fi, dar nu-mi vin acum in minte  :hmmm
  • Like 4
Link spre comentariu

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...