Sari la conținut

Conteaza aspectul fizic la barbati ? Explicat pe larg


Postări Recomandate

  • Oras:in flames
  • Oras:in flames

Ce citeț scrii astazi.

Bogdan are carismă?

E classy?

Stie ce e aia Chardonnay, Sauvignon Blanc sau Cabernet Sauvignon?

Notez ca astazi ai o fixatie de a-mi alatura nesolicitat o alta persoana si iarasi nu vad scopul. Eu nu impart acelasi creier cu nimeni, neavand un siamez ori vreun frate/ sora macar. Deci genertic si nativ sunt independenta si libera sa simt si gandesc cum cred potrivit si respect aceleasi limite si libertati cu persoanele pe care le simt aproape. 

Dar da, daca te sufoci fara aceste raspunsuri, este carismatic in felul sau usor stangaci, este inteligent fara a simti nevoia sa fie pedant, pentru ca nu pt toti oamenii memorarea Dex-ului este echivalentul eruditie automat sau a bunul gust neaparat,oamenii fiind capabili de diverse tipuri distincte de inteligenta si are mult haz cand este in toane bune.

Cunostiintele bahice ii prisosesc atat timp cat nu este un bautor.

Link spre comentariu
  • Oras:X.
  • Oras:X.

Notez ca astazi ai o fixatie de a-mi alatura nesolicitat o alta persoana si iarasi nu vad scopul. Eu nu impart acelasi creier cu nimeni, neavand un siamez ori vreun frate/ sora macar. Deci genertic si nativ sunt independenta si libera sa simt si gandesc cum cred potrivit si respect aceleasi limite si libertati cu persoanele pe care le simt aproape.

Dar da, daca te sufoci fara aceste raspunsuri, este carismatic in felul sau usor stangaci, este inteligent fara a simti nevoia sa fie pedant, pentru ca nu pt toti oamenii memorarea Dex-ului este echivalentul eruditie automat sau a bunul gust neaparat,oamenii fiind capabili de diverse tipuri distincte de inteligenta si are mult haz cand este in toane bune.

Cunostiintele bahice ii prisosesc atat timp cat nu este un bautor.

Nu inteleg asta cu alaturarea nesolicitata.

 

Ti-e rusine cu el sau cum?

Link spre comentariu
  • Oras:in flames
  • Oras:in flames

Nu inteleg asta cu alaturarea nesolicitata.

 

Ti-e rusine cu el sau cum?

Ba deloc, sunt mandra de el din toate punctele de vedere.

Simplu, nu inteleg aluziile ori legatura cu subiect dat, probabil am o fire mai modesta si nu pot capta asemenea finuturi.

Link spre comentariu
  • Oras:X.
  • Oras:X.

Ba deloc, sunt mandra de el din toate punctele de vedere.

Simplu, nu inteleg aluziile ori legatura cu subiect dat, probabil am o fire mai modesta si nu pot capta asemenea finuturi.

Esti la fel de mandra de el si atunci când isi bate joc de tine?

Sa faca pe plac băjeților.

 

Nu am eu caderea sa pun la indoiala dragostea voastra, un sentiment de altfel foarte nobil, am auzit ca e echivalentul unei cutii de ciocolata?

 

Dar prea semanati cu Prigoana si Bahmuteanu.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:in flames
  • Oras:in flames

Esti la fel de mandra de el si atunci când isi bate joc de tine?

Sa faca pe plac băjeților.

 

Nu am eu caderea sa pun la indoiala dragostea voastra, un sentiment de altfel foarte nobil, am auzit ca e echivalentul unei cutii de ciocolata?

 

Dar prea semanati cu Prigoana si Bahmuteanu.

Nu este locul tau sa critici interactiunile dintre o femeie si un barbat. Si al nimanui.

Comportamentul sau il priveste exclusiv si, chiar daca nu sunt fericita cu anumite iesiri, este vina si pacatul lui ca sa spun asa. Tot ce stiu este ca daca decizi sa oferi ceva cuiva nu pretinzi sa ti se dea inapoi asta daca daruirea a fost sincera, detasata, naturala si fara prefacatorii. Dar poti simti implinire cand primesti ceea ce oferi.

Maxim ai dreptul sa simti nemultumit/a cand nu exista reciprocitate. Balasul de maturitate ori evaluari de calitati fie ele cognitive ori emotionale sunt usor irelevante si anevoios de calculat ca si cum ar fi un sir ori o matrice. Si pica pe alt plan oarecum secundar.

Barbatii cresc cumva mai lent si anevoios decat femeile. Dar ar trebuie sa fie mereu numai treaba lor.

Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Esti la fel de mandra de el si atunci când isi bate joc de tine?

Sa faca pe plac băjeților.

 

Nu am eu caderea sa pun la indoiala dragostea voastra, un sentiment de altfel foarte nobil, am auzit ca e echivalentul unei cutii de ciocolata?

 

Dar prea semanati cu Prigoana si Bahmuteanu.

Și tu prea semeni a Dan Diaconescu. Din rect.

:laugh2

  • Like 2
  • Minus 21
Link spre comentariu
  • Oras:X.
  • Oras:X.

Nu este locul tau sa critici interactiunile dintre o femeie si un barbat. Si al nimanui.

Comportamentul sau il priveste exclusiv si, chiar daca nu sunt fericita cu anumite iesiri, este vina si pacatul lui ca sa spun asa. Tot ce stiu este ca daca decizi sa oferi ceva cuiva nu pretinzi sa ti se dea inapoi asta daca daruirea a fost sincera, detasata, naturala si fara prefacatorii. Dar poti simti implinire cand primesti ceea ce oferi.

Maxim ai dreptul sa simti nemultumit/a cand nu exista reciprocitate. Balasul de maturitate ori evaluari de calitati fie ele cognitive ori emotionale sunt usor irelevante si anevoios de calculat ca si cum ar fi un sir ori o matrice. Si pica pe alt plan oarecum secundar.

Barbatii cresc cumva mai lent si anevoios decat femeile. Dar ar trebuie sa fie mereu numai treaba lor.

Bine, VisKaya.

Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Daca iti pun moaca pe forum si rog oamenii sa-si dea cu parerea?

A ce arata acel mos, abatut si trist, imbracat cu camasa de la Lidl?

 

Atunci distractie.

 

:)

La cât de mahalagioaică ești, mă întreb ce plm educație ai primit! Și-am mai spus, nicio flegmă-n ochi nu meriți. 

Mai bine pune o poză cu mata'. 

  • Like 2
  • Minus 21
Link spre comentariu
  • Oras:bucuresti
  • Oras:bucuresti

Nu. Si nu este vorba de bani. Sa nu fie chiar Quasimodo, ci mai mult sa se ingrijeasca in numele bun simtului.

Prefer oricand alte calitati la un barbat inteligenta, taria de caracter, bunatatea, simtul umorului si carisma. Si sa fie protectiv. Sunt genul care daca nu se simte cocolosita constat simt o anume carenta .

Barbatii trebuie sa fii interesanti si masculini, frumusetea este pt femei. Un barbat cu adevarat frumos imi inpira doar sa il vreau sa il privesc. Tuturor le plac persoanele frumoase, dar numai o singura data am simtit nevoia sa ma implic cu unul. Pot concluziona asadar ca prefer un barbat nu foarte atractiv in sensul clasic

Da, dom'le de acord cu tine ! Femeia trebuie sa fie frumoasa, barbatul un pic mai frumos ca dracul. 

 

prefer  un baiat normal,dar cu bun simt decat un musculos( m.ar inhiba..)

daca am fi toti Jason sau The Rock, n-ar fi bine :) 

 

Asadar, eu unul as zice ca aspectul fizic trebuie sa fie decent si sa conteze mai mult altele.

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:in flames
  • Oras:in flames

Da, dom'le de acord cu tine ! Femeia trebuie sa fie frumoasa, barbatul un pic mai frumos ca dracul. 

 

daca am fi toti Jason sau The Rock, n-ar fi bine :)

 

Asadar, eu unul as zice ca aspectul fizic trebuie sa fie decent si sa conteze mai mult altele.

Lucifer nu era deloc urat daca ne agatam semantic de scrieri. Din contra era cea mai frumoasa forma angelica. A fost si sufient de carismatic incat sa amageasca prima femeie si sa denatureze traiectoria primului cuplu biblic. Asta excluzand noile scrieri si dovezi arheologice si acceptand la unison ca prima femeie a lumii a fost Eva si nu Lilith.

Si formele angelice sunt putin nedefinibile cat pe toate sursele istoric apar ca manifestari de lumina, stalucire, in fapt materie cosmica ce nu poate fi considerata tarana. Insusi Dumnezeirea se arata in rug, deci flacari, ori ca aura drept lumina.

Tot Biblic sau macar teologic Dumnezeu nu are sex, deci improbabil ca ingerii sa aiba. transcedental si in tradiitii orientale mult mai vechi ca si crestinismul un inger putea fi si femeie si barbat isi putea modifica trairile ori dimensiunea organului genital fie ca era yoni ori lingam cand se uneau, putea face trecerea de la tip de organ sexual catre celalt in timpul actului in sine, de la penis la vagin.Transigurabile ori mutabile, care ca o majora coincidenta se leaga de ce s-a vb mai sus de androginie.....

Este in fapt impropriu spus ca Dumnezeu nu are sex, pentru interpretari din ebraica veche si greaca veche atribuie deic caracteristici masculine si feminine totodata. Era ambele,dar niciuna acest Zeu suprem

  • Like 4
Link spre comentariu
  • Oras:bucuresti
  • Oras:bucuresti

Lucifer ....

Ei, nu ca m-ai pierdut, dar ce zici tu pe acolo sunt chestii gasite scrise si ilustrate in timpuri cand omenirea nu prea avea ce face in afara sa se bata si sa cucereasca diverse teritorii, istorie... tind sa le consider fabulatii. Eu nu ma refeream strict la Lucifer, care se zicea ca era frumusel. ziceam de un 'drac' asa generic, care e urat prin definitia multora. 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:in flames
  • Oras:in flames

Ei, nu ca m-ai pierdut, dar ce zici tu pe acolo sunt chestii gasite scrise si ilustrate in timpuri cand omenirea nu prea avea ce face in afara sa se bata si sa cucereasca diverse teritorii, istorie... tind sa le consider fabulatii. Eu nu ma refeream strict la Lucifer, care se zicea ca era frumusel. ziceam de un 'drac' asa generic, care e urat prin definitia multora. 

Ceea ce am descris ori narat nu este vechi. Ci f vechi combinat cu f modern, asa cum sunt si eu.

Nimeni nu l-a concretizat fizic pe Lucifer. Nu gasesti o singura descriere gen 1.90, brunet cu ochii verzi si o aparenta mistica. Dar strict biblic vorbind cosmicul s-a unit cu terestrul nu doar odata si din figuri angelice cu figuri umane s-au nascut copii. In geneza sunt numiti uriasi  nascuti din ingeri barbati cu femei de pe pamant, decazuti odaTA cu Lucifer . La fel ca eschivalentu greciilor antici numiti titani. toate legitim au fost considerate in orice cultura abominatiune.

La fel cum Lilith este o constelatie de sine statoare de cand timpurile ca aceste configuratii astrale nu se modifica dupa chef ori an. Am studiat atlase multe de astrologie cand eram mai mica,dar in ciuda harului ori minunilor lumii nu am vazut carul mic ori mare formand un calut ori o lebada ca asa ma simteam si ca atunci cand faci animale din baloane eu mai vesela ori aveam chef sa vad fenomene

Sunt doar chestii pe care le studiezi,dar ar trebui sa le stii. Daca crezi ori nu in ele sau le iei in serios priveste pe .

Link spre comentariu
  • Oras:Over the rainbow
  • Oras:Over the rainbow
In geneza sunt numiti uriasi  nascuti din ingeri barbati cu femei de pe pamant, decazuti odaTA cu Lucifer .

 

 

Probabil faci referire la uriasii din capitolul 6 din cartea Facerea, rezultati din "impreunarea" dintre "fiii lui Dumnezeu" si "fiii oamenilor", primii fiind ingerii, ceilalti oamenii. O alta interpretare este ca primii erau urmasii lui Set, ceilalti ai lui Cain. ;)

Link spre comentariu
  • Oras:in flames
  • Oras:in flames

Probabil faci referire la uriasii din capitolul 6 din cartea Facerea, rezultati din "impreunarea" dintre "fiii lui Dumnezeu" si "fiii oamenilor", primii fiind ingerii, ceilalti oamenii. O alta interpretare este ca primii erau urmasii lui Set, ceilalti ai lui Cain. ;)

Observ ca tu chiar esti documentat si nu mergeai doar pe burta de dragul de a parea instruit :))

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...