Sari la conținut

Perchezitii Ploesti


Postări Recomandate

http://ph-online.ro/eveniment/item/81376-perchezitii-in-ploiesti-doua-persoane-duse-la-audieri

 

 

Azi, polițiștii de investigații criminale din Ploiești au efectuat două percheziții la domiciliile unor persoane din municipiu, bănuite de săvârșirea unui furt.

Din cercetări, a reieșit că, la data de 24 decembrie 2016, persoanele bănuite ar fi sustras telefonul mobil din buzunarul unei tinere de 20 de ani din Ploiești, în timp ce aceasta se afla în incinta unui centru comercial din municipiu.

Prejudiciul cauzat este evaluat la 700 de lei.

Două mandate de aducere au fost puse în aplicare, persoanele depistate fiind audiate la sediul poliției.

Polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt, pentru stabilirea întregii activități ilicite și recuperarea prejudiciului

Link spre comentariu

Ieri, poliţiştii specializați în combaterea criminalității organizate din Ploieşti şi procurorii D.I.I.C.O.T. au efectuat 18 percheziţii la membrii unei grupări infracţionale organizate, specializată în proxenetism./ 60 de persoane au fost conduse la audieri, față de 15 fiind dispuse măsuri restrictive de libertate.

 

La data de 24 august a.c., poliţiştii Brigăzii de Combatere a Criminalităţii Organizate Ploiești și ai Direcţiei Operaţiuni Speciale a Poliţiei Române, sub coordonarea procurorilor D.I.I.C.O.T. – S.T. Ploieşti, au efectuat 18 percheziții domiciliare, în județele Prahova și Argeș, la persoane bănuite de constituire a unui grup infracţional organizat și proxenetism.

Din cercetări a rezultat că, în perioada 2015 – 2016, membrii grupării ar fi racolat mai multe tinere din județul Prahova, pe care le-ar fi transportat în Marea Britanie, în vederea exploatării sexuale.

În urma perchezițiilor au fost indisponibilizate 5 autoturisme, 9.300 de lire sterline, 5.700 de euro, 52 de kilograme de materie vegetală ce pare a fi tutun, 200 de pachete de ţigarete netimbrate, telefoane mobile, sisteme informatice, precum și documente de identitate false și acte financiar - bancare.

Polițiștii au pus în aplicare 20 de mandate de aducere, iar alte 40 de persoane au fost conduse la audieri.

8 persoane au fost reținute, urmând ca, astăzi, să fie prezentate instanței, cu propunerea de arestare preventivă, iar față de 7 persoane a fost dispusă măsura controlului judiciar.

În cauză au fost desfăşurate activităţi de cooperare judiciară internaţională, fiind încheiat un acord între autorităţile judiciare din România şi omologii din Marea Britanie, în vederea formării unei echipe comune de anchetă (Joint Investigation Team), în scopul destructurării acestui grup infracţional organizat transfrontalier.

La acțiune au participat și poliţişti englezi din cadrul Unităţii de Combatere a Crimei Organizate ”ZEPHYR”.

Activitatea de cooperare internaţională a fost realizată prin intermediul EUROJUST şi EUROPOL.

La operațiune au participat și polițiști ai Brigăzii de Combatere a Criminalităţii Organizate Piteşti, ai Inspectoratului de Poliţie Judeţean Prahova, precum și jandarmi.

 

 

 

VOR URMA CAM TOATE DE PE REPUBLICII...ARE NEVOIE POLITIA DE BANII...

  • Like 1
Link spre comentariu

La data de 13 martie 2017, poliţiştii specializaţi în investigaţii criminale ai Inspectoratului de Poliţie Judeţean Prahova și ai Direcţiei Operaţiuni Speciale – Inspectoratul General al Poliţiei Române efectuează 2 percheziţii domiciliare, în municipiul Ploieşti şi în localitatea Bărcănești, judeţul Prahova, la persoane bănuite de proxenetism.

Din cercetări a reieşit că, în perioada noiembrie 2015– februarie 2017, persoanele în cauză ar fi comis acte de proxenetism pe raza municipiului Ploieşti.

Poliţiştii vor pune în aplicare 3 mandate de aducere, persoanele depistate urmând să fie conduse la sediul poliţiei, pentru audieri şi dispunerea măsurilor legale.

La activitate participă și luptători ai Serviciului de Acţiuni Speciale din cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Prahova.

  • Like 1
Link spre comentariu

Percheziții în Ploiești și în Prahova, la persoane bănuite de prostituție și proxenetism

 

La această oră, polițiștii de investigații criminale din Ploiești efectuează două percheziții la persoane bănuite de prostituție și proxenetism. / 4 mandate de aducere urmează să fie puse în aplicare.

 

La data de 14 martie a.c., polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Municipiului Ploiești efectuează două percheziții domiciliare, la persoane bănuite de prostituție și proxenetism.

 

Perchezițiile se desfășoară în municipiul Ploiești și în comuna Bălțești.

Patru persoane, respectiv doi bărbați și două femei, vor fi aduse la audieri cu mandat.

 

Din cercetări a reieșit că, de la începutul anului până în prezent, cele două femei ar fi oferit servicii sexuale contra cost. Clienții acestora ar fi fost racolați de către cei doi bărbați bănuiți de proxenetism.

 

Perchezițiile sunt efectuate cu spijinul luptătorilor Serviciului de Acțiuni Speciale și jandarmi.

 

Acțiunea a beneficiat de suportul informativ al Direcției de Operațiuni Speciale din cadrul I.G.P.R.

Link spre comentariu
Vizitator allview1
Reputație: 0

S'trăiți!

Permiteți sa raportez!

Azi 14 Martie 2017 de la ora 17:20 la 17:45 aflându-mă parcat in zona magazin universal icsicsel in autovehicul proprietate personală având numărul de înmatriculare PH05UGI culoarea bleu jandarm, am purces la o domnișoara aflată intr-un imobil la intersecția străzilor Gageni cu Șoseaua Nordului.

Din declarațiile domnișoarei pe nume Brașoveanca, Maria (si Elena Rosario Cerasela Roșcata Blonda), va aduc la cunoștința ca nu are viza de flotant domiciliul actual fiind in Brașov.

Pentru a verifica veridicitatea declarațiilor domnișoarei, am trecut la o interogare orală protejata. Deoarece seara si cafea m-a luat somnul drept pentru care am trecut la lucruri mai normale. Domnișoara nu este interesată in prestarea de servicii conforme cu atribuțiunile de lucru fiind eu nevoit sa declar in locul ei. Ca sa nu declar prea mult ca ma grăbeam sa interoghez alta domnișoara, am început sa o interoghez pe la spate in poziția cornuta montana unde am si terminat de declarat tot intr-un recipient cauciucat de culoare roșie(ca mașina Dvs straiti).

Am făcut stânga-mprejur si am salutat cu onoruri baba ce tocmai asculta la usa pe casa scării!

 

Ca urmare a regulamentului unității, va rog notati următoarele semnalmente:

Locul faptei: 6 - apartament de oameni in vârsta cu o canapea pe caz de boala

Semnalmente: 7

H=1.68 m

Q=56.2 kg net

Vârsta: 17 ani, 364 de zile, 23 de ore si 59 de minute la ora 17:19 (am scăpat)

Parul=nu stu (rosu, galben, mov - culoarea gainatului de rata)

Ochi=căprui

Sânii=meserie s'traiti :)

Posterior=exista

Tatuaje=multe + unu pe care scrie Alin(merg cu băieții să-l săltam). Mai e unu cu Rihanna dar nu avem benzina la Logan pentru ea

Proba orală=4

Proba normala=4

Concubinaj (GFE) = 4

Complici=exista una bucata consăteanca cu un tatuaj mare pe bulan

De recomandat: dumneavoastră, sa o conduceri acasă la ea

Cauțiunea: 100 interogarea / 250 ora de interogare... a făcut matematica cu Dvs s'trăiți

 

Date despre infractoare găsiți in dosarul de întrebări si răspunsuri.

  • Like 5
Link spre comentariu

S'trăiți!

Permiteți sa raportez!

Azi 14 Martie 2017 de la ora 17:20 la 17:45 aflându-mă parcat in zona magazin universal icsicsel in autovehicul proprietate personală având numărul de înmatriculare PH05UGI culoarea bleu jandarm, am purces la o domnișoara aflată intr-un imobil la intersecția străzilor Gageni cu Șoseaua Nordului.

Din declarațiile domnișoarei pe nume Brașoveanca, Maria (si Elena Rosario Cerasela Roșcata Blonda), va aduc la cunoștința ca nu are viza de flotant domiciliul actual fiind in Brașov.

Pentru a verifica veridicitatea declarațiilor domnișoarei, am trecut la o interogare orală protejata. Deoarece seara si cafea m-a luat somnul drept pentru care am trecut la lucruri mai normale. Domnișoara nu este interesată in prestarea de servicii conforme cu atribuțiunile de lucru fiind eu nevoit sa declar in locul ei. Ca sa nu declar prea mult ca ma grăbeam sa interoghez alta domnișoara, am început sa o interoghez pe la spate in poziția cornuta montana unde am si terminat de declarat tot intr-un recipient cauciucat de culoare roșie(ca mașina Dvs straiti).

Am făcut stânga-mprejur si am salutat cu onoruri baba ce tocmai asculta la usa pe casa scării!

 

Ca urmare a regulamentului unității, va rog notati următoarele semnalmente:

Locul faptei: 6 - apartament de oameni in vârsta cu o canapea pe caz de boala

Semnalmente: 7

H=1.68 m

Q=56.2 kg net

Vârsta: 17 ani, 364 de zile, 23 de ore si 59 de minute la ora 17:19 (am scăpat)

Parul=nu stu (rosu, galben, mov - culoarea gainatului de rata)

Ochi=căprui

Sânii=meserie s'traiti :)

Posterior=exista

Tatuaje=multe + unu pe care scrie Alin(merg cu băieții să-l săltam). Mai e unu cu Rihanna dar nu avem benzina la Logan pentru ea

Proba orală=4

Proba normala=4

Concubinaj (GFE) = 4

Complici=exista una bucata consăteanca cu un tatuaj mare pe bulan

De recomandat: dumneavoastră, sa o conduceri acasă la ea

Cauțiunea: 100 interogarea / 250 ora de interogare... a făcut matematica cu Dvs s'trăiți

 

Date despre infractoare găsiți in dosarul de întrebări si răspunsuri.

Da forta.Bravo.!!!

Urmeaza si alte intalniri  ,azi au fost altele deja

Link spre comentariu
Vizitator allview1
Reputație: 0

Are treaba chestia asta cu Nimfomane asa cum are recenzia mea cu topicul tau.

Dar keep going... e bine ca politia e ocupata... cu altceva.

Noi urmarim sa nu fim urmariti!

  • Like 1
Link spre comentariu

La data de 21 martie, polițiștii din Ploiești, cu suportul de specialitate al Direcţiei Operaţiuni Speciale a Poliţiei Române, au efectuat 6 percheziții la persoane bănuite de înșelăciuni prin metoda „accidentul”. Șapte mandate de aducere au fost puse în executare.

La data de 21 martie, polițiștii Inspectoratului de Poliţie Judeţean Prahova și ai Direcţiei Operaţiuni Speciale – I.G.P.R. au efectuat 6 percheziții în județul Prahova, la persoane bănuite de săvârșirea de înșelăciuni. 3 descinderi au avut loc în comuna Podenii Noi, două în Bărcănești și una în Tomșani.

Din cercetări a rezultat că, începând cu luna septembrie a anului trecut, persoanele bănuite ar fi săvârșit 14 infracțiuni de înșelăciune în municipiul Ploiești.

Bănuiții ar fi indus în eroare persoanele vătămate, contactându-le pe numere de telefonie fixă și spunându-le că o persoană apropiată se face vinovată de producerea unui accident rutier grav.

Pentru înlăturarea consecințelor penale ale accidentului, precum și sub pretextul acoperirii costurilor medicale generate de intervenția personalului medical, victimelor le-ar fi fost solicitate sume cuprinse între 2.000 de lei și 7.000 de euro, banii fiind ridicați de complici.

Prin activitatea infracțională, ar fi fost cauzat un prejudiciu de aproape 67.000 de lei.

De la locațiile unde au fost efectuate percheziții, polițiștii au ridicat mai multe telefoane mobile și cartele SIM.

7 mandate de aducere au fost puse în aplicare, persoanele depistate fiind  conduse la audieri.

La activități au participat și luptători ai Serviciului de Acțiuni Speciale a Inspectoratului de Poliţie Judeţean Prahova, precum și jandarmi.

Polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de înșelăciune.

Iată imagini mai jos:

 

 

 

 

Link spre comentariu

Poliţiştii specializați în combaterea criminalității organizate din Ploieşti şi procurorii D.I.I.C.O.T. au efectuat 18 percheziţii la membrii unei grupări infracţionale organizate, specializată în proxenetism./ 60 de persoane au fost conduse la audieri, față de 15 fiind dispuse măsuri restrictive de libertate.

 

La data de 21 martie a.c., poliţiştii Brigăzii de Combatere a Criminalităţii Organizate Ploiești și ai Direcţiei Operaţiuni Speciale a Poliţiei Române, sub coordonarea procurorilor D.I.I.C.O.T. – S.T. Ploieşti, au efectuat 18 percheziții domiciliare, în județele Prahova și Argeș, la persoane bănuite de constituire a unui grup infracţional organizat și proxenetism.

Din cercetări a rezultat că, în perioada 2016 – 2017, membrii grupării ar fi racolat mai multe tinere din județul Prahova, pe care le-ar fi transportat în Marea Britanie, în vederea exploatării sexuale.

În urma perchezițiilor au fost indisponibilizate 5 autoturisme, 9.300 de lire sterline, 5.700 de euro, 52 de kilograme de materie vegetală ce pare a fi tutun, 200 de pachete de ţigarete netimbrate, telefoane mobile, sisteme informatice, precum și documente de identitate false și acte financiar - bancare.

Polițiștii au pus în aplicare 20 de mandate de aducere, iar alte 40 de persoane au fost conduse la audieri.

8 persoane au fost reținute, urmând ca, astăzi, să fie prezentate instanței, cu propunerea de arestare preventivă, iar față de 7 persoane a fost dispusă măsura controlului judiciar.

În cauză au fost desfăşurate activităţi de cooperare judiciară internaţională, fiind încheiat un acord între autorităţile judiciare din România şi omologii din Marea Britanie, în vederea formării unei echipe comune de anchetă (Joint Investigation Team), în scopul destructurării acestui grup infracţional organizat transfrontalier.

La acțiune au participat și poliţişti englezi din cadrul Unităţii de Combatere a Crimei Organizate ”ZEPHYR”.

Activitatea de cooperare internaţională a fost realizată prin intermediul EUROJUST şi EUROPOL.

La operațiune au participat și polițiști ai Brigăzii de Combatere a Criminalităţii Organizate Piteşti, ai Inspectoratului de Poliţie Judeţean Prahova, precum și jandarmi.

 

 

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...