Sari la conținut

îmi bag ....in Presto Pizza


Vizitator deliaro

Postări Recomandate

Vizitator deliaro
Reputație: 0

Fiind clientă fidelă ăstora până în seara asta.

. Când vine unul cu comanda la ușă nervos agitat că îi dau tips doar 5 lei la o comandă de 70 de lei in plm,așa că multă m**e Presto pizza!!!

  • Like 8
Link spre comentariu

Fiind clientă fidelă ăstora până în seara asta.

. Când vine unul cu comanda la ușă nervos agitat că îi dau tips doar 5 lei la o comandă de 70 de lei in plm,așa că multă m**e Presto pizza!!!

Ar fi vrut ala o muie cu matale :)

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Comuna cu Tramvai
  • Oras:Comuna cu Tramvai

Fiind clientă fidelă ăstora până în seara asta.

. Când vine unul cu comanda la ușă nervos agitat că îi dau tips doar 5 lei la o comandă de 70 de lei in plm,așa că multă m**e Presto pizza!!!

Baieti aia traiesc mai mult din tips, puteai si tu sa ii lasi 10-15 lei ca doar faci 200 de lei in 30 de minute :slap2

Daca nu vrei sa dai tips iti misti matale curul pana la pizzerie si gata, daca va comenteaza cineva preturile sariti de cur in sus dar va cacati pe voi la un tips de 5 lei

  • Like 15
Link spre comentariu
  • Oras:Somewhere
  • Oras:Somewhere

Baieti aia traiesc mai mult din tips, puteai si tu sa ii lasi 10-15 lei ca doar faci 200 de lei in 30 de minute :slap2

Daca nu vrei sa dai tips iti misti matale curul pana la pizzerie si gata, daca va comenteaza cineva preturile sariti de cur in sus dar va cacati pe voi la un tips de 5 lei

 

Uiti cel mai important aspect: bacsisul este OPTIONAL. Clientul este singurul care decide daca lasa sau nu un bacsis, iar de multe ori conteaza si promptitudinea si calitatea serviciului.

Nu mai vorbesc de faptul ca unii baieti au niste pretentii de-a dreptul obraznice pentru simpla mutare a unui pachet cu mancare.

  • Like 7
  • Minus 4
Link spre comentariu
Vizitator deliaro
Reputație: 0

Uiti cel mai important aspect: bacsisul este OPTIONAL. Clientul este singurul care decide daca lasa sau nu un bacsis, iar de multe ori conteaza si promptitudinea si calitatea serviciului.

Nu mai vorbesc de faptul ca unii baieti au niste pretentii de-a dreptul obraznice pentru simpla mutare a unui pachet cu mancare.

la cum mi-a vorbit...Dar ce plm știe del Rey! Apropo domnule Rey eu pt ăia 200 de lei o sug de mă iau dracii..Așa că gura! Și eu muncesc pentru bani nu îmi dă nimeni de pomană, dacă era altcineva în locul meu ii da și un șpiț in cur!
  • Like 7
Link spre comentariu
Vizitator deliaro
Reputație: 0

ehh..c'est la vie. acum n-or fi toti livratorii de la presto la fel..o fi avut omu' o zi mai naspa, obosit. Macar a fost buna pizza ? asta conteaza de fapt

 

nu am luat pizza!țigări, ceva de băut, niște pui și salată.

.

Link spre comentariu
Vizitator deliaro
Reputație: 0

Nu sti cu ce sa mai cauti atentie sa mor eu de nu esti prea cu nasu pe sus  :dodgy:

 

asta crezi tu? M-ai cunoscut real? Ai schimbat vreo vorbă cu mine in fața mea vreodată ca să scrii asta? Nu ai idee cat te înșeli!
  • Like 3
Link spre comentariu

asta crezi tu? M-ai cunoscut real? Ai schimbat vreo vorbă cu mine in fața mea vreodată ca să scrii asta? Nu ai idee cat te înșeli!

Nici nu vreu sa te cunosc la cum iti cauti atentie  poate da in realitate esti ok dar ramineam doar pe birfe pe forum mai mult nu trb  :flowers2  :flowers2  :bye  :wink2

  • Like 3
Link spre comentariu
Vizitator deliaro
Reputație: 0

Nici nu vreu sa te cunosc la cum iti cauti atentie  poate da in realitate esti ok dar ramineam doar pe birfe pe forum mai mult nu trb  :flowers2  :flowers2  :bye  :wink2

așa e , caut atenție,ai dreptate! Dormi liniștit acum!
  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Nu sti cu ce sa mai cauti atentie sa mor eu de nu esti prea cu nasu pe sus  :dodgy:  

Și @masaj_yoni, care deschide zilnic, o grămadă de topicuri tâmpite, tot atenție caută? 

  • Like 5
  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator deliaro
Reputație: 0

Incercam să atrag atenția unui lucru,nu e crima sa dai tips,dar când unul vorbește de sus cu un ton deranjant îți mai vine sa ii dai bacșiș? Plm...E ca la doctori...Nu dai șpagă, mori!

Link spre comentariu
  • Oras:Ucea
  • Oras:Ucea

Fiind clientă fidelă ăstora până în seara asta.

. Când vine unul cu comanda la ușă nervos agitat că îi dau tips doar 5 lei la o comandă de 70 de lei in plm,așa că multă m**e Presto pizza!!!

Bacșisul minim în România este de 10% din valoarea comenzii (restaurant sau livrare). Din tipsuri trăiesc o grămadă de oameni: banii se colectează și se împart la ospătari (livratori), bucătari, ajutori de ospătari, femei de serviciu etc. Salariul unui amărât d-ăsta e de 6-700 lei/lună. Dacă nu te duce capu' și stai prost cu bunul simț, ia-o la modul practic: nu lași bacșiș decât pe unde nu mai ai de gând să calci (comanzi), deoarece, dacă te dai șmecher(ă) și mai și comentezi, te vei trezi cu diverse "adaosuri" în mâncare și băutură: colecție de muci, flegme, pișat șamd.

 

Vorba lu' @delrey, desfășori o activitate infracțională, din care câștigi salariul + tipsurile amărâtului care-ți aduce crăpelnița în câteva ore de "muncă".

  • Like 9
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Ucea
  • Oras:Ucea

la cum mi-a vorbit...Dar ce plm știe del Rey! Apropo domnule Rey eu pt ăia 200 de lei o sug de mă iau dracii..Așa că gura! Și eu muncesc pentru bani nu îmi dă nimeni de pomană, dacă era altcineva în locul meu ii da și un șpiț in cur!

Nu, dragă, ĂLA muncește. Tu sugi pula.

  • Like 8
  • Minus 2
Link spre comentariu
Vizitator deliaro
Reputație: 0

Nu, dragă, ĂLA muncește. Tu sugi pula.

muncește, toată stima! Și cu bunul simț cum rămâne? Dacă tu te duci la un restaurant/fast-food și comanzi ceva...Și ospătarul îți vorbește arogant,nervos,îți vine să ii mai lași 30 de lei șpagă??????????? Când o să pățești și tu asta, atunci mai vorbim!
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...