Sari la conținut

Autorii mei preferati


Postări Recomandate

Mata cine mai esti?

In legatura cu acel topic despre sociopatie/sociopati.

 

Tu nu esti sociopat.Tu esti un millenial spalat pe creier.Un sclav dezaxat al consumerismului.

Acesta sunt eu : Joker.Ce poti tu sa fii, este acel personaj ratacit mintal din The Dark Knight, pus sa comploteze la asasinarea primarului din Gotham.

Tu esti un @dylanbuc de la casa de nebuni.

Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Mi se pare mie, sau Miskin chiar a inceput sa se justifice? Nu stiu cum, dar nu pot scapa de senzatia ca a deschis topicul asta doar pentru a-si etala eruditia (reala sau fictiva), dupa ce poporul a decis prin vot - pe un alt topic - ca Miskin nu ar fi decat un simplu papagal.

 

La subiect, cativa dintre autorii mei preferati:

  • Jose Saramago
  • Haruki Murakami
  • Thomas Mann
  • Franz Kafka
  • Liviu Rebreanu - nu din fals patriotism, dar chiar cred ca ar merita o mult mai larga expunere si recunoastere internationala.
  • Like 1
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:whatever
  • Oras:whatever

Sincer, cati din voi ati "googalit" cuvantul "fatwa"?

Eu stiam si sunt sincera. Ai zis tu una buna mai demult de am googalit-o. Nu imi vine nicicum ce anume acum,dar poate imi amintesc. Numa la tine odata cat si la deepriver altadata  recunosc ca a trebuit sa caut ca nu stiam despre ce este vorba. Culmea ca nici la el nu imi amintesc ce a fost, desi am o memorie in genral excelenta, poate ma ramolesc :(

Cat despre arabi da-o-ncolo. Qataru poate miza incontinuare pe Iran, Turcia, poate chiar Kuwait.Sa se descurce

Link spre comentariu
  • Oras:whatever
  • Oras:whatever

Numai sa nu-i vina iranului idei sa blocheze stramtoarea Hormuz , sa nu se mai poata iesi cu petrolierele sa vedeti paruiala generala 

Din cate am recomarcat Uk si US au o pozitie cam neutra, gen ii lasa sa isi vada de oalele lor interne.

Ceea ce pt mine este curios ca Trump e genu sa isi vare nasu de veverita peste tot.

 

Uitasem.

Pe acest topic se percepe cover charge.Minim 50 carti citite.

 

Idem cluburi&gentlemen's clubs, unde trebuie sa platesti de la 20 € in sus.

 

Eu am citit o gramada de carti.

Am membership la The Pimp in Bangkok.

 

E clar.Ceacanaii nu trec clasa aici.

Nu mai fi arogant. Ma faci sa par copchila cu suzeta cand ma prostesc si sa inalt singura ca sa ma amuz sau bebelus cu suzeta.

Fii cuminte :)

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:pa
  • Oras:pa

In legatura cu acel topic despre sociopatie/sociopati.

 

Tu nu esti sociopat.Tu esti un millenial spalat pe creier.Un sclav dezaxat al consumerismului.

Acesta sunt eu : Joker.Ce poti tu sa fii, este acel personaj ratacit mintal din The Dark Knight, pus sa comploteze la asasinarea primarului din Gotham.

Tu esti un @dylanbuc de la casa de nebuni.

Pe langa sociopat esti si un labagiu :))

  • Minus 2
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Numai star wars am citit 20 de cărți.

"Toate Pânzele Sus",care am citit-o când eram mic,se mai pune încă 5,ca era groasă.

 

'ai mai lăsați-o baltă, cultura vă lasă când debitați puroi.

  • Like 2
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

- Serghei Esenin

 

- Vincente Blasco-Ibanez

 

- Radu Tudoran

 

- Theodore Dreiser

 

- J.D. Salinger

 

- Thomas Mann

 

- Kurt Vonnegut

 

- Frank Herbert

 

- Isaac Asimov

 

- S.N. Lazarev

 

- O.M. Aivanhov

 

- Peter Deunov

  • Like 3
Link spre comentariu

  • Oras:whatever
  • Oras:whatever

Numai intelectuali pe aici

Stai in chill ca tre sa te reincarnezi vreo 7 vieti pisicesti bai pseudo-valoare si sa multiplici valoarea intre vieti ca sa atingi mai putin de juma din nivelul cultural al sociopatului numit de tine.

Generatie de carton ce esti fast fuck, fast food, fast forward thinking parca te derulezi prin viata tu

  • Minus 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...