Sari la conținut

Autorii mei preferati


Postări Recomandate

  • Telefon: raffaello1709
  • Oras:Terra
  • Telefon: raffaello1709
  • Oras:Terra

Autorii preferati ai lui Raffaello : "dom' parinte" si clopotarul din sat.

 

Gaozare, ti-e teama sa dai raspuns la o postare de-a mea, daca tot ma lingi in cur?

Vai de sufletul tau, pe langa faptul ca esti frustrat,mai esti si tembel fricos.

  • Like 2
  • Minus 4
Link spre comentariu
  • Telefon: raffaello1709
  • Oras:Terra
  • Telefon: raffaello1709
  • Oras:Terra

Kafka. Cartea mea preferata insa cred ramane Micul Print de Antoine de Saint-Exupéry. In rest, autorul preferat sunt eu. :)

 

PS: Poate nu ne batem joc si de topicul asta. 

 

Buburuze, muishkin n-a deschis acest topic cu un scop laudabil. Poate nu te-ai prins, insa kinuitu' incearca sa-si bata joc de altii chiar si prin metode aparent nevinovate. E doar un alt topic prin care vrea sa epateze, insa reuseste ( a cata oara ) sa fie ridicol.

  • Like 3
  • Minus 4
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Buburuze, muishkin n-a deschis acest topic cu un scop laudabil. Poate nu te-ai prins, insa kinuitu' incearca sa-si bata joc de altii chiar si prin metode aparent nevinovate. E doar un alt topic prin care vrea sa epateze, insa reuseste ( a cata oara ) sa fie ridicol.

 

Nu am citit tot pe acolo. Subiectul nu e de ras si poate ar trebui si noi sa facem lucrurile cum trebuie. Stii ce ma mira pe mine, ca sunt multi oameni cultivati care stau sa se certe intre ei, in loc sa gandeasca cum sa faca ceva impreuna. Pe bune acum @raffaello, dar mie mi se pare ca se spune mereu scuza ca este un site curvari. Parerea mea este ca site-ul asta nu mai e unul de curvari si atat de multa vreme.

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Da' nici unu' de 'telectuali nu a ajuns... =))

 

Este o replica in filmul "7 ani in Tibet" care suna cam asa: "Voi admirați omul care încearcă să ajungă în vârf în orice domeniu, în timp ce noi îl pe cel care renunță la amorul propriu." 

Asa suntem si noi. Fiecare vrea sa demonstreze ca e mai smecher ca altul. Care e scopul? 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Telefon: raffaello1709
  • Oras:Terra
  • Telefon: raffaello1709
  • Oras:Terra

Nu am citit tot pe acolo. Subiectul nu e de ras si poate ar trebui si noi sa facem lucrurile cum trebuie. Stii ce ma mira pe mine, ca sunt multi oameni cultivati care stau sa se certe intre ei, in loc sa gandeasca cum sa faca ceva impreuna. Pe bune acum @raffaello, dar mie mi se pare ca se spune mereu scuza ca este un site curvari. Parerea mea este ca site-ul asta nu mai e unul de curvari si atat de multa vreme.

 

Subiectul este foarte interesant si in alte conditii l-as fi abordat cu placere. Chiar si pe acest forum. 

Problema apare in momentul in care imi dau seama ca un dezaxat ca miskin arunca asemenea momeli doar pentru a face misto de buna credinta a unor useri.  

Pe de alta parte mai este un topic unde se discuta acelasi gen de informatii. Poti posta acolo impresiile tale pentru a fi sigur ca esti luat in serios. 

  • Like 2
  • Minus 4
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Subiectul este foarte interesant si in alte conditii l-as fi abordat cu placere. Chiar si pe acest forum. 

Problema apare in momentul in care imi dau seama ca un dezaxat ca miskin arunca asemenea momeli doar pentru a face misto de buna credinta a unor useri.  

Pe de alta parte mai este un topic unde se discuta acelasi gen de informatii. Poti posta acolo impresiile tale pentru a fi sigur ca esti luat in serios. 

 

Ai dreptate. Insa poate e capul sa punem capat acestui cerc al violentei (in orice forma este ea). Este un film care imi place mult, numit "Amores Perros" si sunt convins ca multi il cunoasteti. E o scena acolo cand un caine salvat de la un accident auto ii ucide pe ceilalti caini pe care salvatorul ii avea in grija. Primul impuls al omului a fost sa impuste cainele zicand ca e nedrept.  Totusi nu a facut-o. Cand se va termina cu prostia asta care ii arata altuia care e mai destept?

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Telefon: raffaello1709
  • Oras:Terra
  • Telefon: raffaello1709
  • Oras:Terra

Am auzit ca alea-s de colectie . Le citesti asa la editiile aniversare .In rest noi muritorii de rand Jidvei ,Murfatlar de astea literatura romana.

 

Io da spritz din vin da surcele cu sifon n-am trecut!

  • Like 1
  • Minus 4
Link spre comentariu

Gaozare, ti-e teama sa dai raspuns la o postare de-a mea, daca tot ma lingi in cur?

Vai de sufletul tau, pe langa faptul ca esti frustrat,mai esti si tembel fricos.

Esti cam obraznic sa crezi ca mi-ar fi teama sa raspund.

Miki e la nivelul lui Mr Bean.

Tu esti pe langa Fantozzi.

 

Zic sa te calmezi, sa-ti vezi de lungul nasului si ramai la clopotnita din sat.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Telefon: raffaello1709
  • Oras:Terra
  • Telefon: raffaello1709
  • Oras:Terra

Esti cam obraznic sa crezi ca mi-ar fi teama sa raspund.

Miki e la nivelul lui Mr Bean.

Tu esti pe langa Fantozzi.

Zic sa te calmezi, sa-ti vezi de lungul nasului si ramai la clopotnita din sat.

Gaozare, ai prins curaj?

Referitor la lungul nasului...ar trebui sa te uiti in oglinda. Iti recomand, in plus, sa citesti si cate cava despre bunul simt si modestie. Sunt lucruri inexistente pentru tine.

Pana atunci, daca vrei sa nu mai interactionam, iti recomand sa uiti de mine. Cum ma vei baga in seama cum o sugi.

 

Capisci?

Haidi pa!

  • Like 2
  • Minus 4
Link spre comentariu

Gaozare, ai prins curaj?

Referitor la lungul nasului...ar trebui sa te uiti in oglinda. Iti recomand, in plus, sa citesti si cate cava despre bunul simt si modestie. Sunt lucruri inexistente pentru tine.

Pana atunci, daca vrei sa nu mai interactionam, iti recomand sa uiti de mine. Cum ma vei baga in seama cum o sugi.

 

Capisci?

Haidi pa!

Ce dur ai fost aici, Pandele!

Link spre comentariu

Bubutz, nu vad, de ce i-ai crede pe astia, gen picon sau petrea sau raffaelo sau obezudatu, ca e "site de curvasarie".

 

Adica e loc pentru lingerismele lor virtuale de ani de zile, insa nu poti discuta despre carti?

 

Eu tot asa i-am gasit acum 3 ani, neciopliti si badarani, si tot ei se plang pentru vremurile de altadata.

Link spre comentariu
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

Esti cam obraznic sa crezi ca mi-ar fi teama sa raspund.

Miki e la nivelul lui Mr Bean.

Tu esti pe langa Fantozzi.

 

Zic sa te calmezi, sa-ti vezi de lungul nasului si ramai la clopotnita din sat.

 

Multumesc ptr. cotatie ...apar si pe Wikipedia

 

https://media.giphy.com/media/h0InjmQ321NHq/giphy.gif

 

Te-am si punctat de altfel  :)

  • Like 9
  • Minus 14
Link spre comentariu

  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

Vad ca esti cu inima zdrobita.

 

Crezi ? Am si votat aici

 

http://nimfomane.com/forum/topic/91570-mai-exista-prietenii-adevarate/

 

...ba chiar am si lasat un comentariu cu subanteles si trimitere la ce am votat :laugh2

 

PS: toti se dau atotstiutori  ...putini  inteleg si situatiile  in fapt 

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...