Sari la conținut

cuptorul cu placinte


Postări Recomandate

Vizitator sp1nu
Reputație: 0

Cum plm fratilor...cine dracu manca acolo?hai sa fim seriosi..se stie de o gramada de ani ca aia e o panarama de bodega!!Cine dracu manca acolo mici la 1 leu?:))Si mai e o panarama de bodega..se numeste Sabroso.Varu meu a lucrat acolo ospatar acum vreo 5 ani.Te crucesti ce am auzit de el!Asa ca dai fuga la Sabroso sa mananci resturi

Link spre comentariu
  • Oras:CT
  • Oras:CT

Spânule eu am lucrat 1 lună și 1 zi de muncă am mâncat la ei pe urmă am venit cu mâncare de acasă. Când am văzut ce se întâmplă cu carnea care expiră mi-am depus demisia. Cea cu Cuptorul e doar una se mai găsesc câteva prin Mamaia & stațiuni.

  • Like 2
  • Minus 2
Link spre comentariu
Vizitator sp1nu
Reputație: 0

Spânule eu am lucrat 1 lună și 1 zi de muncă am mâncat la ei pe urmă am venit cu mâncare de acasă. Când am văzut ce se întâmplă cu carnea care expiră mi-am depus demisia. Cea cu Cuptorul e doar una se mai găsesc câteva prin Mamaia & stațiuni.

ai lucrat la Cuptor sau la Sabrosso?Va spun sincer fratilor...nu va mai duceti cu gajicile la sabrosso!!e dezastru acolo.Ieftin si bun inca nu sa inventat!!!

Link spre comentariu
Vizitator sp1nu
Reputație: 0

Sabroso

eu am mancat o singura data pizza de la Sabrosso acum vreo 8 ani cand au inceput ei prima oara cu oferta 1+1.Am mancat si toata noaptea m-am cacat ca puiul ala deranjat!!

Link spre comentariu
  • Oras:Sea side
  • Oras:Sea side

Cred ca fara a gresi prea tare, cam peste tot este la fel in ceea ce priveste curatenia si igiena in localurile de alimentatie publica.

Aduceti-va aminte de scandalul de acum cativa ani de la Famous. Mai au la Dacia acel punct de lucru, la care nu mai e inghesuiala mare, de odinioara.

Sunt sigur, atat la Sabroso cat si la altii nu este ca la farmacie, ba dimpotriva, ceea ce este regretabil, dar ce era la Cuptor, era strigator la cer. Am luat anul trecut ceva de baut de acolo si am intrat la WC, inveitabil, ceva mai tarziu, Daca as fi pututu levita, ar fi fost perfect. MIZERIE SI IMPUTENITE. Mai bien ma duceam pe malul ghiolului.

Credeti ca la Cincin difera cu mult ...ceea ce este prin bucatarie. Tot un machidon e patron si acolo. Va spun eu ca nu. A lucrat acum cativa ani o cunostinta acolo, si venea cu pachet de acasa. Uleiul in care se prejeste nu se schimba niciodata, doar se completeaza (ca lichidul de parbriz sa fiu sarcastic ... :laugh2 ). Carcalacii sunt in bucatarie ca in tabara, hai ca ma opresc aici, ca doar ce am servit micul dejun.

Si chiar la localuri cu staif, deh 3-4-5 stele nu exceleaza la capitolul curatenie. 

Romanul crede ca daca este coada si aglomerat, marfa este buna si proaspata. Da ...spiritul de turma, din pacate.

Am mancat cu ceva vreme in urma de la On Plonge. Din fericire doar pizza si nu mi-a fost chiar bine, dar a mancat cineva specialitati ...specifice pescaresti. In drum spre casa s-a oprit la farmacie. Sa nu mai spun ca am auzit ca astia,  adunau din sticlele de bere pana reuseaua sa completeze o sticla plina si o mai vindeau odata. Veneau cu sticla deja desfacuta si iti puneau in pahar. Asta-i Romania !!!

  • Like 4
  • Minus 3
Link spre comentariu
  • Oras:Sea side
  • Oras:Sea side

Eu am văzut ce vechituri de nave pescărești strâng peștele.

Si eu am vazut ce barci amarate ii aprovizoneaza. Dar nu asta cred ca ar fi marea problema. Pescarii din Delta nu au barci superluxoase utilate cu inox, ideea este cum il aduc si in ce stare il livreaza. Stiti scanadalurile care au mai aparut chiar si pe la hipermarketurile ...mioritice. La noi, de doua ori Auchanul-ul (raionul delicatese) a fost inchis din cauza neregulilor constatate de inspectorii veniti in control. Sia colo este cat de cat aranjat si utilat, dar la nea Gica magazia alimente este langa ...hazna. Asta este strigator la cer !!!

http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/atentie-cand-cumparati-peste-proaspat-necuratat-ce-este-anisakis-parazitul-care-poate-fi-gasit-in-peste.html

  • Like 2
  • Minus 4
Link spre comentariu

De la Auchan eu am cumpărat de multe ori chiar duminică mâncare gătită și n-am avut probleme. Eu consumam file de pangasius și când am auzit despre el........

de la Auchan e chiar buna mancarea, mai ales meniurile alea - si e si ieftina comparativ cu calitatea

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...