Sari la conținut

Despre violenta crescanda pe forum


Postări Recomandate

  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Mi-am adus aminte de o fotografie care a facut sa se scrie multe randuri. Este un fotograf, Kevin Carter, care s-a sinucis chiar in urma fotografiei de mai jos. Din ce am inteles, nu a intervenit sa salveze copilul din fotografie, ci doar s-a rezumat la jobul lui. Oricum, poza e sugestiva pentru multe situatii de pe forum.  Cam se potriveste si din pacate nu e vorba aici nici de curve, nici de pesti, ci de oameni cu pretentii intelectuale.

 

 

post-240231-0-26549800-1504677595_thumb.jpg

  • Like 2
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Mi-am adus aminte de o fotografie care a facut sa se scrie multe randuri. Este un fotograf, Kevin Carter, care s-a sinucis chiar in urma fotografiei de mai jos. Din ce am inteles, nu a intervenit sa salveze copilul din fotografie, ci doar s-a rezumat la jobul lui. Oricum, poza e sugestiva pentru multe situatii de pe forum. Cam se potriveste si din pacate nu e vorba aici nici de curve, nici de pesti, ci de oameni cu pretentii intelectuale.

 

 

attachicon.gifkevin-carter-vulture.jpg

Da, știu fotografia asta și atunci, ca și acum, simt un amestec de furie, milă, neputință și... nu spun că am lăcrimat, că râdeți de mine.
  • Like 8
  • Minus 14
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Mi-am adus aminte de o fotografie care a facut sa se scrie multe randuri. Este un fotograf, Kevin Carter, care s-a sinucis chiar in urma fotografiei de mai jos. Din ce am inteles, nu a intervenit sa salveze copilul din fotografie, ci doar s-a rezumat la jobul lui. Oricum, poza e sugestiva pentru multe situatii de pe forum.  Cam se potriveste si din pacate nu e vorba aici nici de curve, nici de pesti, ci de oameni cu pretentii intelectuale.

 

 

Oare ce ne faceam noi fara dramatizarile tale!  :slap2

Nu are niciun fel de legatura un copil infometat in Africa cu ce se petrece pe forum.

Ne-ai lovit in corason, acum te apreciem mai mult si asteptam si alte poze lacrimogene!  :laugh2

 

Zau de nu sunt unii barbati mai ceva ca muierile!  :laugh2  :slap2

  • Like 1
  • Minus 3
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Oare ce ne faceam noi fara dramatizarile tale!  :slap2

Nu are niciun fel de legatura un copil infometat in Africa cu ce se petrece pe forum.

Ne-ai lovit in corason, acum te apreciem mai mult si asteptam si alte poze lacrimogene!  :laugh2

 

Zau de nu sunt unii barbati mai ceva ca muierile!  :laugh2  :slap2

 

E hai ca are. Nu suntem multi dintre noi niste vulturi care asteapta pe cate unul sa fie la pamant si sarim toti pe el? Nu suntem noi cateodata si in locul fotografului si nu intervenim, pentru ca nu ni se intampla noua?   E o simplu paralelism, nu spun ca traim in Africa. 

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

E hai ca are. Nu suntem multi dintre noi niste vulturi care asteapta pe cate unul sa fie la pamant si sarim toti pe el? Nu suntem noi cateodata si in locul fotografului si nu intervenim, pentru ca nu ni se intampla noua?   E o simplu paralelism, nu spun ca traim in Africa. 

 

Daca ai ajuns sa te compari, dramatizandu-te, cu un copil infometat pe care sar vulturii...  :slap2

Fii barbat, in plm!  :laugh2

  • Like 1
  • Minus 3
Link spre comentariu
  • Oras:FALASTOACA
  • Oras:FALASTOACA

E hai ca are. Nu suntem multi dintre noi niste vulturi care asteapta pe cate unul sa fie la pamant si sarim toti pe el? Nu suntem noi cateodata si in locul fotografului si nu intervenim, pentru ca nu ni se intampla noua?   E o simplu paralelism, nu spun ca traim in Africa. 

Cu totii suntem vulturi,mai mari,mai mici,plesuvi,sau fara pene,dar cu totii suntem animale de prada.

Cand mergem la prostituate sa ne satisfacem poftele perverse,sa le rupem gaoaza,pentru un face-fuck de le zboara amigdalele,sau chiar sa ne pisam pe ele,ne doare fix in part ca le dezumanizam si le transformam in epave umane.Ne doare fix in pula ca familiile lor traiesc in umilinta si mor de inima rea,ca ficele lor au ajuns carpele noastre.

Prostituatele tot animale de prada sunt,chiar daca sunt jumulite de pene,sunt specializate in vanatul papagalilor flausati.Nici prostituatele n-au scrupule,folosesc toate metodele posibile pentru ai jumuli pe acesti papagali flausati de pene.Le doare fix in anus ca va distrug voua familiile,tot in anus le doare de familiile lor care traiesc in saracie lucie,sau copiii lor pe care ii abandoneaza.

Sunt prostituate chiar aici pe site care mananca in restaurante pe Dorobanti iar familiile lor cersesc in strada pentru ca n-au ce manca.Este valabil si pentru unii curvari.Avem si astfel de specimene care isi cresc propii copii cu porumb fiert si gheare la gratar,iar la prostituate dau cadouri de sute de lei.

In concluzie,lasati abureala cu mila,compasiunea si alte basini fasaite ca suntem cu totii animale de prada,chiar daca multi sfarsesc ca biete gaini jumulite.

  • Like 12
  • Minus 12
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Cu totii suntem vulturi,mai mari,mai mici,plesuvi,sau fara pene,dar cu totii suntem animale de prada.

Cand mergem la prostituate sa ne satisfacem poftele perverse,sa le rupem gaoaza,pentru un face-fuck de le zboara amigdalitele,sau chiar sa ne pisam pe ele,ne doare fix in part ca le dezumanizam si le transformam in epave umane.Ne doare fix in pula ca familiile lor traiesc in umilinta si mor de inima rea,ca ficele lor au ajuns carpele noastre.

 

 

Total de acord cu tine, te-am si punctat, am o singura interventie:

Amigdalita este o infectie de amigdale, ma indoiesc ca ti-ai dori sa futi asta si nici aia n-ar fi stat.  :laugh2

Link spre comentariu
  • Oras:FALASTOACA
  • Oras:FALASTOACA

Total de acord cu tine, te-am si punctat, am o singura interventie:

Amigdalita este o infectie de amigdale, ma indoiesc ca ti-ai dori sa futi asta si nici aia n-ar fi stat.  :laugh2

Corect!

Bine ca mi-ai atras atentia inainte sa apara Dottore in limbi.

Am modificat,asa ca suge pula Dottore.

  • Like 6
  • Minus 9
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Mi-am adus aminte de o fotografie care a facut sa se scrie multe randuri. Este un fotograf, Kevin Carter, care s-a sinucis chiar in urma fotografiei de mai jos. Din ce am inteles, nu a intervenit sa salveze copilul din fotografie, ci doar s-a rezumat la jobul lui. Oricum, poza e sugestiva pentru multe situatii de pe forum.  Cam se potriveste si din pacate nu e vorba aici nici de curve, nici de pesti, ci de oameni cu pretentii intelectuale.

 

 

attachicon.gifkevin-carter-vulture.jpg

stii ca.....N-AI CU CINE!!.

  • Like 2
  • Minus 6
Link spre comentariu
  • Oras:p'aci deocamdata
  • Oras:p'aci deocamdata

Adina, draga, de ce te bagi tu in discutia mea cu Bubutz si ma minusezi cand eu te ignor desi deschizi topicuri in disperare?

Vezi-ti de topicurile tale sa nu ne suparam. ;)

aici prevad un conflicat de talie mare spre foarte mare. ma bag arbitru!

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

 

 

Nu este vorba despre asta. Ai dreptate in ceea ce spui, dar nu la asta ma refer eu, cel putin. Problema sta cam asa, Cand unuia dintre noi, i se intampla ceva rau, indiferent ca ne-am certat, trebuie sa reactionam. Hai sa ne uitam un pic la moda asta publicarea de poze si informatii cu caracter personal. Trebuia sa reactionam cu totii cand a fost primul caz. Trebuia zburat in secunda doi de pe forum si reactionat. Cred ca cel mai afectat a fost Picon (cu care am divergentele mele de opinii, asadar nu am in interes sa il apar).  Chestii de genul asta trebuie evitate si trebuie reactionat.  In schimb, au stat unii ca vulturii si au asteptat sa moara. Si aici vorbim de clienti cu pretentii intelectuale, care au o alta viziune asupra vietii, nu de niste femei fara pregatire.

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

aici prevad un conflicat de talie mare spre foarte mare. ma bag arbitru!

 

N-am chef de conflicte, am atentionat-o doar. E in interesul ei sa aiba o anumita conduita, eu nu am interese aici, deci poate a inteles ce am vrut sa-i spun. A impresionat-o poza, pe care Bubutz a mai pus pe aici ceva timp in urma, dar subiectul era altul, aici (si iar) nu avea ce sa caute, de asta l-am taxat putin, e prea melodramatic. :)

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Kevin Carter are mai multe fotografii care l-au dus treptat catre depresie, apoi in ultima instanta, catre suicid. (a stat aprox. 10 ani in Sudan, Ghana, Mali, Somalia si a vazut lucruri greu de imaginat in tarile dezvoltate si civilizate)... :(

 

https://i.ytimg.com/vi/BzUJOud6xgk/maxresdefault.jpg

 

https://chunghengyeh.files.wordpress.com/2015/02/famine-victime-in-sudan-1993e.jpg

 

http://photos1.blogger.com/blogger/3428/511/400/piss%20shower.jpg

 

...

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Europa
  • Oras:Europa

Nu este vorba despre asta. Ai dreptate in ceea ce spui, dar nu la asta ma refer eu, cel putin. Problema sta cam asa, Cand unuia dintre noi, i se intampla ceva rau, indiferent ca ne-am certat, trebuie sa reactionam. Hai sa ne uitam un pic la moda asta publicarea de poze si informatii cu caracter personal. Trebuia sa reactionam cu totii cand a fost primul caz. Trebuia zburat in secunda doi de pe forum si reactionat. Cred ca cel mai afectat a fost Picon (cu care am divergentele mele de opinii, asadar nu am in interes sa il apar).  Chestii de genul asta trebuie evitate si trebuie reactionat.  In schimb, au stat unii ca vulturii si au asteptat sa moara. Si aici vorbim de clienti cu pretentii intelectuale, care au o alta viziune asupra vietii, nu de niste femei fara pregatire.

Maitre, pe site ul acesta fiecare dintre noi este solo. Isi asuma actiunile si consecintele. E mai rau ca n jungla !

Link spre comentariu

  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Kevin Carter are mai multe fotografii care l-au dus treptat catre depresie, apoi in ultima instanta, catre suicid. (a stat aprox. 10 ani in Sudan, Ghana, Mali, Somalia si a vazut lucruri greu de imaginat in tarile dezvoltate si civilizate)... :(

 

 

 

 

 

 

 

...

 

Normal ca are. E unul din mari fotografi. Mai exact, era, Si nu e un totograf de studio, e un om care a vazut multe lucruri la viata lui.  Apropos o sa te intreb pe PM de un model de SOny. L-am vazut la un amanet cu 800 RON si m-ar interesa

  • Minus 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...