Sari la conținut

Ce asteptari au barbatii dupa ce se casatoresc?


Postări Recomandate

  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Principala asteptare a fost sa nu se schimbe ceva din "campania electorala" sau sa fiu surprins cu ceva nou.

 

A, da, si sa invete sa facă ciorba de burta

 

Incepator2017, stii ce e culmea?

 

Daca stau sa ma gandesc la ce era promis in "campania electorala" si ma uit "in spate" foarte multe s-au schimbat. 

 

Pana si eu si el ne-am schimbat. 

 

ideea e ca asteptarile noastre relativ la partener se schimba (in timp) (asta e parerea mea)

 

ciorba de burta... cand invata sa ii zici si pe mine sa ma cheme  :laugh2  :laugh2

Link spre comentariu
  • Oras:prin oras
  • Oras:prin oras

Incepator2017, stii ce e culmea?

 

Daca stau sa ma gandesc la ce era promis in "campania electorala" si ma uit "in spate" foarte multe s-au schimbat.

 

Pana si eu si el ne-am schimbat.

 

ideea e ca asteptarile noastre relativ la partener se schimba (in timp) (asta e parerea mea)

 

ciorba de burta... cand invata sa ii zici si pe mine sa ma cheme :laugh2 :laugh2

 

A invatat intre timp.ðŸ˜

 

Cel mai important lucru e sa stii ca ai langa tine pe cineva pe care te poti baza, in orice moment, in orice situatie, ca te accepta asa cum esti si ca nu încearcă in vreun mod sa te schimbe, sa înceapă cu santaje emotionale si alte prostii.

 

E evident ca in timp apar schimbări, important e cum treci peste ele si cum reusesti sa vezi in celalalt pe cel pe care l-ai ales cu ceva timp in urma

Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

A invatat intre timp.

 

Cel mai important lucru e sa stii ca ai langa tine pe cineva pe care te poti baza, in orice moment, in orice situatie, ca te accepta asa cum esti si ca nu încearcă in vreun mod sa te schimbe, sa înceapă cu santaje emotionale si alte prostii.

 

E evident ca in timp apar schimbări, important e cum treci peste ele si cum reusesti sa vezi in celalalt pe cel pe care l-ai ales cu ceva timp in urma

corect, multumesc pentru raspuns :)

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Telefon: hard_well
  • Oras:Pitesti
  • Telefon: hard_well
  • Oras:Pitesti

Ce atatea asteptari?

 

Parca am fi un soi de produs scos la vanzare... Femeile au lista lor, noi pe-a noastra...

 

"As dori si eu o sotie cuminte, devreme acasa, frumoasa, de succes, sa ma futa bine, sa spele vasele, sa calce rufele. A, si vreau o culoare la moda."

 

Nu e bine sa cadem in capcana asteptarilor. Cu cat ai mai multe asteptari sau asteptari mai mari, cu atat ai mai multe sanse sa fi dezamagit.

 

Ia-le asa cum sunt sau pune mana si construieste, implicate!

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:oriunde
  • Oras:oriunde

Ce atatea asteptari?

 

Parca am fi un soi de produs scos la vanzare... Femeile au lista lor, noi pe-a noastra...

 

"As dori si eu o sotie cuminte, devreme acasa, frumoasa, de succes, sa ma futa bine, sa spele vasele, sa calce rufele. A, si vreau o culoare la moda."

 

Nu e bine sa cadem in capcana asteptarilor. Cu cat ai mai multe asteptari sau asteptari mai mari, cu atat ai mai multe sanse sa fi dezamagit.

 

Ia-le asa cum sunt sau pune mana si construieste, implicate!

Corect!!ðŸ‘ðŸ‘
Link spre comentariu
  • Oras:gad, uai don ciu blãu mi?
  • Oras:gad, uai don ciu blãu mi?

Barbatii, cu foarte mici exceptii, sunt "poligami". Motivele escapadelor variaza de la subiect la subiect: aceste nevoi, dupa parerea mea, au la baza satisfacerea dorintei de "nou" dpdv sexual. De multe ori capra vecinului poate fi interesanta, fie ca ea e mai grasa, mai scunda, mai nu stiu cum ca asta de langa tine...pentru ca e alta pizda (pe care, evident, n-o cunosti), si de aici atractia. 

 

Barbatii sunt diferiti dpdv psihologic fata de femei. Barbatii nu vad un "rau" in a face sex cu alta femeie, iar dupa aceea se intorc in sanul familiei ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. De ce? Pentru ca barbatul poate sa si-o bage fara sa se implice emotional. Asta e o latura pe care femeile n-o inteleg, pentru ca ele sunt construite diferit. Emotionalul e foarte important pentru femei intr-o relatie. Poate ca este si pentru barbat, dar are alta dinamica, el face altfel departajarile: o fut pe aia, pentru care nu simt nimic si ma intorc la a mea, pe care o iubesc. Ei, femeia nu judeca la fel si de aici toata...polemica! 

 

Intr-o relatie, ca barbat, e greu sa jonglezi cu dualitatea asta. Tine de asumare. Unii se ascund, altii sunt fideli dar viseaza toata viata cum e sa o futi pe alta, si poate ca mai e un procentaj infim al unora care chiar nu vor alta femeie in viata lor.

 

Mai e o chestie ce tine de ipocrizia barbatului. El are "voie" sa insele, ca e normal, dar ea nu, ca asta nu se "accepta"! 

 

Asteptarile variaza de la om la om si de la intelect la intelect, in timp. Una e la 20 de ani si alta la 40 de ani...cat despre moralitate, de unde si pana unde tine si pe cine intereseaza asta?! 

 

zi buna sa aveti!

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Outside București
  • Oras:Outside București

Barbatii, cu foarte mici exceptii, sunt "poligami". Motivele escapadelor variaza de la subiect la subiect: aceste nevoi, dupa parerea mea, au la baza satisfacerea dorintei de "nou" dpdv sexual. De multe ori capra vecinului poate fi interesanta, fie ca ea e mai grasa, mai scunda, mai nu stiu cum ca asta de langa tine...pentru ca e alta pizda (pe care, evident, n-o cunosti), si de aici atractia. 

 

Barbatii sunt diferiti dpdv psihologic fata de femei. Barbatii nu vad un "rau" in a face sex cu alta femeie, iar dupa aceea se intorc in sanul familiei ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. De ce? Pentru ca barbatul poate sa si-o bage fara sa se implice emotional. Asta e o latura pe care femeile n-o inteleg, pentru ca ele sunt construite diferit. Emotionalul e foarte important pentru femei intr-o relatie. Poate ca este si pentru barbat, dar are alta dinamica, el face altfel departajarile: o fut pe aia, pentru care nu simt nimic si ma intorc la a mea, pe care o iubesc. Ei, femeia nu judeca la fel si de aici toata...polemica! 

 

Să dea dracu'

Postarea asta parcă ar fi rezultatul unei radiografii a lu' shark864!

Deci nu sunt sigur! :hihat

Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara

La ce va asteptati dupa casatorie? La ce va asteptati sa se schimbe? La ce va asteptati sa ramana la fel?

 

In primii zece ani astepti al doilea numar. In urmatorii zece ani astepti al doilea numar pe saptamana iar in urmatorii ani astepti al doilea numar pe monumentul tau funerar... :)
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...