Sari la conținut

Spun ce cred și cred ce spun! Tu?


Postări Recomandate

  • Oras:Outside București
  • Oras:Outside București

nimfomane.com/forum/topic/96177-relatii-extraconjugale-permise-intre-soti-relatii-open-mind-in-casnicie/?p=2983270

 

Shark 864 iti las "onoarea" de a ma prezenta si de a preciza de ce ma aflu aici.

Astept cu mare interes răspunsul.

Sunt sigură ca nu ma vei dezamăgi.

 

Să purced la prezentare/i!

 

Ne-am găsit și am fost atrași unul de celalalt!

Fiecare știa de ce!

M-am dus să mă uit în oglindă (nu ca să mă bărbieresc) și am înțeles că habar n-am ce o atrage!

Treaba ei,am zis!

Bine că știu eu în ceea ce mă privește!

Și lucrurile au continuat pe un trend ascendent,într-un ritm foarte alert!

Cu cât ne cunoșteam mai bine,cu atât mai mult nu înțelegeam de ce eu!

Și s-a născut în mine PROVOCAREA de a afla!

La un moment dat am ajuns la părerea că datorită faptului că femeile apreciază bărbații buni (ba chiar îi iau acasă) dar preferă golanii!

Golanii,nu ghoiolbanii sau prost-crescuții!

Genul acela care nu poate fi "dezbrăcat" la o radiografiere rapidă!

Dar nu sunt total convins!

Și am continuat "dansul"!

Cu bune și rele,cu suișuri și coborâșuri, cu certuri și împăcări,cu "fierbințeli" și "răceli", cu chestii (aproape) obișnuite într-o relație!

Dar și cu interdicții impuse!

Cauzate de statutul nostru social!

Și nu numai!

 

Cu toții știm că nimeni nu este de neînlocuit,că,întotdeauna,există unul mai bun ca tine!

Că va trebui să pleci sau nu,este o necunoscută cu diferite valori probabilistice!

Am luat în calcul și această variantă!

Dar,ca orice bărbat cu o brumă de orgoliu,am vrut să îmi las o amprentă greu de șters!

Ca atunci când va auzi numele meu să-și amintească de mine!

 

O femeie nu va uita niciodată numele celui cu care s-a culcat prima dată,care i-a făcut sau căruia i-a făcut primul sex oral,cel căruia i-a gustat prima dată sperma sau cu care a făcut primul sex anal!

Mai sunt și alte situații?

Asta am vrut să știu și eu,pentru că nu (prea) credeam că mă aflu în vreuna din situații!

Și am început să sondez în mintea ei ceva ce își dorește,o fantezie ( cred că femeile au mai multe ca bărbații dar le ascund) pe care să o realizeze cu mine pentru prima oară!

N-a fost ușor!

Am avut diverse atacuri prin învăluire!

Am avut o bănuială!

La momentul oportun am scos-o pe firmament,sub forma unei invitații!

A refuzat-o! Eu nu!

A urmat revolta privind modul meu de a o percepe!

Mi-am cerut scuze și am continuat (aproape) ca și până atunci,până în momentul în care mi-areproșat că nu am luat-o și pe ea la întâlnire!

A fost o recunoaștere a faptului că intuiția și cunoașterea mea a fost corectă!

 

Cum timpul nu poate fi dat înapoi am încercat să reeditez situația de atunci!

 

Aveam ok-ul!

I-am adus la cunoștință!

A fost de acord!

Am trimis-o aici pentru o mai bună cunoaștere pentru a ne asigura de reușita întâlnirii!

 

A scormonit mai mult decât trebuia și m-a descoperit,cu toate secretele mele!

 

Și de aici începe dansul!

 

Vom vedea ce decizii va lua!

Nu-i ușor,dar nici foarte greu!

 

Trebuie doar să ne acceptăm (pe mai departe) așa cum suntem!

 

Lucrurile sunt mai complexe,dar le-am expus schematic!

 

Sper să nu te fi dezamăgit prezentarea mea!

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:the buleni
  • Oras:the buleni

sharky, ti s-a rosit inotatoarea ma :) esti un pic indragostit. stai linistit, ca daca ea nu era, nu venea dupa dumneata pana aici. aveti nevoi comune. n-o mai ardeti festiv pe net, consumati-va duplicitatea prin niste cotloane mai intunecate. aveti multe sa va spuneti.

 

eu nu va invidiez. dar e un amanunt care nu conteaza :) succesuri nebanuite.

  • Like 2
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Outside București
  • Oras:Outside București

N-or fi aflat ca s-a inventat telefonul, porumbelul calator, diligenta...etc

Ce-ti mai place sa inciti spiritele pe aici!!!!

Incită,nu incită,este o persoană care mie personal îmi place!

Dacă aș fi femeie l-aș trece în categoria bărbaților incitanți!

Este?

  • Like 2
Link spre comentariu
Vizitator ana paraschiv
Reputație: 0

nimfomane.com/forum/topic/96177-relatii-extraconjugale-permise-intre-soti-relatii-open-mind-in-casnicie/?p=2983270

Shark 864 iti las "onoarea" de a ma prezenta si de a preciza de ce ma aflu aici.

Astept cu mare interes răspunsul.

Sunt sigură ca nu ma vei dezamăgi.

Să purced la prezentare/i!

Ne-am găsit și am fost atrași unul de celalalt!

Fiecare știa de ce!

M-am dus să mă uit în oglindă (nu ca să mă bărbieresc) și am înțeles că habar n-am ce o atrage!

Treaba ei,am zis!

Bine că știu eu în ceea ce mă privește!

Și lucrurile au continuat pe un trend ascendent,într-un ritm foarte alert!

Cu cât ne cunoșteam mai bine,cu atât mai mult nu înțelegeam de ce eu!

Și s-a născut în mine PROVOCAREA de a afla!

La un moment dat am ajuns la părerea că datorită faptului că femeile apreciază bărbații buni (ba chiar îi iau acasă) dar preferă golanii!

Golanii,nu ghoiolbanii sau prost-crescuții!

Genul acela care nu poate fi "dezbrăcat" la o radiografiere rapidă!

Dar nu sunt total convins!

Și am continuat "dansul"!

Cu bune și rele,cu suișuri și coborâșuri, cu certuri și împăcări,cu "fierbințeli" și "răceli", cu chestii (aproape) obișnuite într-o relație!

Dar și cu interdicții impuse!

Cauzate de statutul nostru social!

Și nu numai!

Cu toții știm că nimeni nu este de neînlocuit,că,întotdeauna,există unul mai bun ca tine!

Că va trebui să pleci sau nu,este o necunoscută cu diferite valori probabilistice!

Am luat în calcul și această variantă!

Dar,ca orice bărbat cu o brumă de orgoliu,am vrut să îmi las o amprentă greu de șters!

Ca atunci când va auzi numele meu să-și amintească de mine!

O femeie nu va uita niciodată numele celui cu care s-a culcat prima dată,care i-a făcut sau căruia i-a făcut primul sex oral,cel căruia i-a gustat prima dată sperma sau cu care a făcut primul sex anal!

Mai sunt și alte situații?

Asta am vrut să știu și eu,pentru că nu (prea) credeam că mă aflu în vreuna din situații!

Și am început să sondez în mintea ei ceva ce își dorește,o fantezie ( cred că femeile au mai multe ca bărbații dar le ascund) pe care să o realizeze cu mine pentru prima oară!

N-a fost ușor!

Am avut diverse atacuri prin învăluire!

Am avut o bănuială!

La momentul oportun am scos-o pe firmament,sub forma unei invitații!

A refuzat-o! Eu nu!

A urmat revolta privind modul meu de a o percepe!

Mi-am cerut scuze și am continuat (aproape) ca și până atunci,până în momentul în care mi-areproșat că nu am luat-o și pe ea la întâlnire!

A fost o recunoaștere a faptului că intuiția și cunoașterea mea a fost corectă!

Cum timpul nu poate fi dat înapoi am încercat să reeditez situația de atunci!

Aveam ok-ul!

I-am adus la cunoștință!

A fost de acord!

Am trimis-o aici pentru o mai bună cunoaștere pentru a ne asigura de reușita întâlnirii!

A scormonit mai mult decât trebuia și m-a descoperit,cu toate secretele mele!

Și de aici începe dansul!

Vom vedea ce decizii va lua!

Nu-i ușor,dar nici foarte greu!

Trebuie doar să ne acceptăm (pe mai departe) așa cum suntem!

Lucrurile sunt mai complexe,dar le-am expus schematic!

Sper să nu te fi dezamăgit prezentarea mea!

Pfuai,ce poveste! Voi vreti sa experimentati ceva fara sa va cunoasteti unul pe altul prea bine. Va jucati cu focul. Cu o femeie indragostita nu joci cartea asta! O amanta este de 1000 de ori mai geloasa decat nevasta.
  • Like 8
  • Minus 5
Link spre comentariu
  • Oras:In vacanta
  • Oras:In vacanta

Pfuai,ce poveste! Voi vreti sa experimentati ceva fara sa va cunoasteti unul pe altul prea bine. Va jucati cu focul. Cu o femeie indragostita nu joci cartea asta! O amanta este de 1000 de ori mai geloasa decat nevasta.

Rechinul este intr-o continua cautare si intotdeauna va cauta ceva nou

Nu îmi place deloc ceea ce am descoperit aici,ba chiar la inceput am fost extrem de revoltată.

Ulterior, am incercat sa inteleg. Din dragoste pentru el.

Din nevoia de a pătrunde dincolo de anumite bariere.

Si recunosc ca am fost tentată sa renunț.

Definitiv

Dar cum nu sunt un om totalmente rational , am ales iarasi cu inima .

Gelozia de care tu vorbeai a căpătat alte valente aici...

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:In vacanta
  • Oras:In vacanta

nimfomane.com/forum/topic/96177-relatii-extraconjugale-permise-intre-soti-relatii-open-mind-in-casnicie/?p=2983270

Shark 864 iti las "onoarea" de a ma prezenta si de a preciza de ce ma aflu aici.

Astept cu mare interes răspunsul.

Sunt sigură ca nu ma vei dezamăgi.

Să purced la prezentare/i!

Ne-am găsit și am fost atrași unul de celalalt!

Fiecare știa de ce!

M-am dus să mă uit în oglindă (nu ca să mă bărbieresc) și am înțeles că habar n-am ce o atrage!

Treaba ei,am zis!

Bine că știu eu în ceea ce mă privește!

Și lucrurile au continuat pe un trend ascendent,într-un ritm foarte alert!

Cu cât ne cunoșteam mai bine,cu atât mai mult nu înțelegeam de ce eu!

Și s-a născut în mine PROVOCAREA de a afla!

La un moment dat am ajuns la părerea că datorită faptului că femeile apreciază bărbații buni (ba chiar îi iau acasă) dar preferă golanii!

Golanii,nu ghoiolbanii sau prost-crescuții!

Genul acela care nu poate fi "dezbrăcat" la o radiografiere rapidă!

Dar nu sunt total convins!

Și am continuat "dansul"!

Cu bune și rele,cu suișuri și coborâșuri, cu certuri și împăcări,cu "fierbințeli" și "răceli", cu chestii (aproape) obișnuite într-o relație!

Dar și cu interdicții impuse!

Cauzate de statutul nostru social!

Și nu numai!

Cu toții știm că nimeni nu este de neînlocuit,că,întotdeauna,există unul mai bun ca tine!

Că va trebui să pleci sau nu,este o necunoscută cu diferite valori probabilistice!

Am luat în calcul și această variantă!

Dar,ca orice bărbat cu o brumă de orgoliu,am vrut să îmi las o amprentă greu de șters!

Ca atunci când va auzi numele meu să-și amintească de mine!

O femeie nu va uita niciodată numele celui cu care s-a culcat prima dată,care i-a făcut sau căruia i-a făcut primul sex oral,cel căruia i-a gustat prima dată sperma sau cu care a făcut primul sex anal!

Mai sunt și alte situații?

Asta am vrut să știu și eu,pentru că nu (prea) credeam că mă aflu în vreuna din situații!

Și am început să sondez în mintea ei ceva ce își dorește,o fantezie ( cred că femeile au mai multe ca bărbații dar le ascund) pe care să o realizeze cu mine pentru prima oară!

N-a fost ușor!

Am avut diverse atacuri prin învăluire!

Am avut o bănuială!

La momentul oportun am scos-o pe firmament,sub forma unei invitații!

A refuzat-o! Eu nu!

A urmat revolta privind modul meu de a o percepe!

Mi-am cerut scuze și am continuat (aproape) ca și până atunci,până în momentul în care mi-areproșat că nu am luat-o și pe ea la întâlnire!

A fost o recunoaștere a faptului că intuiția și cunoașterea mea a fost corectă!

Cum timpul nu poate fi dat înapoi am încercat să reeditez situația de atunci!

Aveam ok-ul!

I-am adus la cunoștință!

A fost de acord!

Am trimis-o aici pentru o mai bună cunoaștere pentru a ne asigura de reușita întâlnirii!

A scormonit mai mult decât trebuia și m-a descoperit,cu toate secretele mele!

Și de aici începe dansul!

Vom vedea ce decizii va lua!

Nu-i ușor,dar nici foarte greu!

Trebuie doar să ne acceptăm (pe mai departe) așa cum suntem!

Lucrurile sunt mai complexe,dar le-am expus schematic!

Sper să nu te fi dezamăgit prezentarea mea!

Dragule,

Cu riscul de a te supăra imi permit sa spun ca agreez mai mult prima varianta.

Alta expunere, fara multe necunoscute, cu dorinte de îndeplinit, cu asteptări si putina "vraja"

Acum ai completări,nu neapărat necesare ,însă sari (poate intentionat) peste multe etape din relatia noastra

In alta ordine de idei,am convingerea ca pe nici unul din cei care ne "citesc"nu-i va interesa in mod real povestea .

Prin urmare ,eu nu voi da prea multe informatii despre cum au decurs lucrurile intre noi pe parcursul anilor ce au trecut

Sunt aici pentru a depasi anumite bariere

Pentru a întelege

Si pentru a evalua

Si nu in ultimul rand pentru a citi alte păreri

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:In vacanta
  • Oras:In vacanta

sharky, ti s-a rosit inotatoarea ma :) esti un pic indragostit. stai linistit, ca daca ea nu era, nu venea dupa dumneata pana aici. aveti nevoi comune. n-o mai ardeti festiv pe net, consumati-va duplicitatea prin niste cotloane mai intunecate. aveti multe sa va spuneti.

 

eu nu va invidiez. dar e un amanunt care nu conteaza :) succesuri nebanuite.

Ma bucur sincer cand citesc comentarii in spatele cărora nu întrezăresc urme de ironie fina.

Rechinul este in totalitate îndrăgostit, Nu doar putin.

Si nu de mine ,ci de toti si toate

Eu am recunoscut ca sunt îndrăgostită de el si intr-adevăr, cum bine ai precizat,Nu exista nici o alta motivatie pentru a fi prezenta aici.

O ardem pe net ,deoarece am trecut cumva spre o alta etapa

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:bucharest
  • Oras:bucharest

Dragule,

Cu riscul de a te supăra imi permit sa spun ca agreez mai mult prima varianta.

Alta expunere, fara multe necunoscute, cu dorinte de îndeplinit, cu asteptări si putina "vraja"

Acum ai completări,nu neapărat necesare ,însă sari (poate intentionat) peste multe etape din relatia noastra

In alta ordine de idei,am convingerea ca pe nici unul din cei care ne "citesc"nu-i va interesa in mod real povestea .

Prin urmare ,eu nu voi da prea multe informatii despre cum au decurs lucrurile intre noi pe parcursul anilor ce au trecut

Sunt aici pentru a depasi anumite bariere

Pentru a întelege

Si pentru a evalua

Si nu in ultimul rand pentru a citi alte păreri

buna 

sincer nu este treaba mea ce este intre voi dar parerea mea este ca niciodata in relatia ta cu el nu vei avea mai mult decat ai avut sau ai si acum ,

te multumesti cu ce iti poate oferii sau lasal vb aceea boala lunga moarte sigura 

 

Bafta si succes !!

Link spre comentariu
  • Oras:In vacanta
  • Oras:In vacanta

buna 

sincer nu este treaba mea ce este intre voi dar parerea mea este ca niciodata in relatia ta cu el nu vei avea mai mult decat ai avut sau ai si acum ,

te multumesti cu ce iti poate oferii sau lasal vb aceea boala lunga moarte sigura 

 

 

Bafta si succes !!

Link spre comentariu
  • Oras:In vacanta
  • Oras:In vacanta

 

buna 

sincer nu este treaba mea ce este intre voi dar parerea mea este ca niciodata in relatia ta cu el nu vei avea mai mult decat ai avut sau ai si acum ,

te multumesti cu ce iti poate oferii sau lasal vb aceea boala lunga moarte sigura 

Bafta si succes !!

Buna seara

 

Multumesc frumos pentru punctul de vedere exprimat

Dezamăgirea nu va exista pentru mine pentru că am stiut dintotdeauna la ce sa ma astept

Cand doresti mult si ti se ofera putin, poti alege sa pleci ,însă cand nu ai deloc asteptări,ce Faci???

Lasi lucrurile sa decurgă de la sine...

Toate bune !

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:bucharest
  • Oras:bucharest

Buna seara

 

Multumesc frumos pentru punctul de vedere exprimat

Dezamăgirea nu va exista pentru mine pentru că am stiut dintotdeauna la ce sa ma astept

Cand doresti mult si ti se ofera putin, poti alege sa pleci ,însă cand nu ai deloc asteptări,ce Faci???

Lasi lucrurile sa decurgă de la sine...

Toate bune !

Nu stiu dar se pare ca totusi te afecteaza si ma intreb ,Merita ?

Link spre comentariu
  • Oras:the buleni
  • Oras:the buleni

Ma bucur sincer cand citesc comentarii in spatele cărora nu întrezăresc urme de ironie fina.

Rechinul este in totalitate îndrăgostit, Nu doar putin.

Si nu de mine ,ci de toti si toate

Eu am recunoscut ca sunt îndrăgostită de el si intr-adevăr, cum bine ai precizat,Nu exista nici o alta motivatie pentru a fi prezenta aici.

O ardem pe net ,deoarece am trecut cumva spre o alta etapa

 

indragosteala cu ratiunea nu au facut niciodata casa buna. dumneata esti sub influenta primeia, deci iti este permis orice :) cu toate astea, eu o sa-mi fac damblaua si o sa zic urmatoarele:

nu ai nici o asteptare/speranta? pe bune? :) ia mai baga o fisa. nu trebuie sa raspunzi cu voce tare.

deunazi il apostrofai pe sharky pentru ca oferea justificari nejustificat, ca sa zic asa :) fara sa realizezi ca tu faci acelasi lucru mai abitir decat el. cum? SIMTI nevoia sa faci asta? a. bine :)

 

in alta ordine de idei, o curiozitate personala. de ani de zile treneaza povestea asta? saracu' tau 'sot'. nu te invidiez nici pe tine, da' de ala chiar mi-e mila. un pic :)

 

si da, pe nimeni nu intereseaza cu adevarat povestea. sunteti doar cancan-ul zilei. 

  • Like 3
  • Minus 2
Link spre comentariu

Vizitator ana paraschiv
Reputație: 0

Neața! "Ce face fetele?" Voi nu intelegeti un lucru. Doamna ofera exclusivitate. Nu exista sot, nu exista iubit. Din ce deduc nu e nici iubire si nici dragoste (indragosteala) din partea rechinului. Daca era asa ei nu mai erau aici.

  • Like 8
  • Minus 5
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...