Sari la conținut

Cine e vistantric?


Postări Recomandate

  • Oras:Cluj
  • Oras:Cluj

Cine e Vistantric?

- O femeie care ar fi chiar strălucită dacă n-ar fi atât de des prolixă. Care n-ar fi prolixă dacă s-ar specializa în ceea ce face (fututul), în loc să încerce fără succes a se specializa în ceea ce e străin firii sale (gânditul). Care, în sfârșit, deși nu are vocația gânditului, ocazional o face mai bine decât cele cu vocația fututului.

Ptiu, drace, m-am molipsit și eu din prolixitatea ei...

  • Like 5
  • Minus 14
Link spre comentariu
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

Luați acest topic și adunați-vă aici, vorbiți și tratați-vă problemele pe care le aveți cu și despre mine...cu toate că nu văd de unde vă vin toate acele gânduri amare pe care mi le aduceți ofrandă pe fiecare topic.

 

Bai , sincer , eu nu am nimic cu tine. Poate esti printre putinele care nu au jignit/injurat pe cineva pe aici. Ca scrii uneori anumite aberatii (am inteles de ceva vreme - DE CE) , pe care prefer sa nu le citesc sau sa-mi concentrez atentia  intotdeauna  , dar nu inseamna ca ma deranjeaza cu ceva anume ca pe altii total iritati si irascibili . :)

  • Like 20
  • Minus 14
Link spre comentariu
  • Oras:Brasov
  • Oras:Brasov

vistantric, îți pregătisem mai demult un catren cu gîndul să-l pun la rubrica mea „miniaturi” dar n-am avut motiv să-l public. Mi-l dai tu acum. Iată-l:

 

Cu tantric aș face-o ciorbă

dar, la fel ca sarlatanu,

mă tem că de scoate-o vorbă

mi-o înmoaie... pe tot anu'.

  • Like 4
  • Minus 6
Link spre comentariu
  • Oras:Europa
  • Oras:Europa

Cine e Vistantric?

- O femeie care ar fi chiar strălucită dacă n-ar fi atât de des prolixă. Care n-ar fi prolixă dacă s-ar specializa în ceea ce face (fututul), în loc să încerce fără succes a se specializa în ceea ce e străin firii sale (gânditul). Care, în sfârșit, deși nu are vocația gânditului, ocazional o face mai bine decât cele cu vocația fututului.

Ptiu, drace, m-am molipsit și eu din prolixitatea ei...

Bravo ! Chiar asta e.

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Eu? Sa stiu eu? Eu stiu din nascare...direct! Nu am avut nevoie sa ma obosesc in viața asta cu inutilitati...ca asa mi-ar fi sunat daca incercam vreodată ceva de genul... Si-apoi m-as fi plâns ca altii ca sunt nefericita si ca opera e incompletă. Nu îndrăznesc sa ma ating...și să strivesc corola de minuni a lumii. Chiar si mai mult de-atât, dincolo de ea...de lume zâc.

...de ce vreți sa știți părerea "forumului "....

Link spre comentariu
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

...de ce vreți sa știți părerea "forumului "....

Cine e zis ca vrea...!? Din contră...nu vezi ca simulez o respingere anume, dar se molipsesc tot ei!? Până o să ajung sa fac eu ceva real pe forumul acesta...o sa zboare porcul mai întâi!!!

  • Like 5
  • Minus 3
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Cine e zis ca vrea...!? Din contră...nu vezi ca simulez o respingere anume, dar se molipsesc tot ei!? Până o să ajung sa fac eu ceva real pe forumul acesta...o sa zboare porcul mai întâi!!!

Aveți grijă ce va doriți! :)))

 

Ah,inițiatoarea topicului.O cunoașteți? Nici eu.Nici măcar n-am văzut-o. :)))

Link spre comentariu
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

Fericitule! :D

😅😅😅😈😈

Hai că aici mi-ai plăcut cu exclamatia ta! Nu stiu de ce, dar ceva imi spune ca e...de bine.

  • Like 6
  • Minus 4
Link spre comentariu
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

Totdeauna e numa' de bine! :)

Stiu, mai ales eu...cum sa nu stiu!? Vointa-mi e de aur... ☺

  • Like 7
  • Minus 4
Link spre comentariu
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

Daca ai grijă si nu doare

Nu grija...ci atentie, ajut eu sa fie specială. Dar numa' pe bani...că e de bine!

  • Like 5
  • Minus 4
Link spre comentariu

  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

Imi zice bunica îngrijorată ca se duce sa il găsească pe fiul meu ca nu-i place de un copil numit Andrei. Ii spun sa mi-l arate cand apare cu fiul meu la joaca...ea cu teama in glas protestează ca nu si nu. Ii spun...ca nu-i problemă, ca doar vreau sa ma vadă observandu-l si sa ii adresez niste vorbe. Ea imi spune că l-am mai "apucat" o dată. Aici, cu acest cuvânt...m-a amuzat! Nu ma asteptam sa-mi ofere acest cuvânt cheie pentru temerea ei. Temerea ca temere, dar eu aveam treaba cu îngrijorarea ei...asa ca-i raspund:" Nu te îngrijora, il mai apuc o data, iar la a treia se va linisti!" Sunt curioasă acum daca va avea curajul sa fie martor iarăși...cand se va intampla.

  • Like 5
  • Minus 4
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...