Sari la conținut

Cum agatati/convingeti femeile casatorite?


Postări Recomandate

  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Bai, am si eu o problema: tot aud in stanga si-n dreapta povesti despre barbati care agata femei casatorite si, de ce sa va mint, sunt foarte frustrat ca mie nu-mi iese treaba asta. Nu-s cel mai frumos barbat, da' nici un stramb respingator, v-o 2-3 carti am mai citit si eu in viata asta, un lexic coerent si niste povesti de viata am si eu, sunt si spontan si mai am si ceva simt al umorului, nu-mi pute gura, nu ragai in public ;), da' oricat as fi insistat (dupa criteriile mele, bineinteles) nu reusesc sa concretizez in pat tentativele de aventuri cu femeile casatorite. Care-i smecheria? Nu insist suficient, nu stiu sa identific corect potentialele victime care ar avea la randul lor nevoie de o aventura cu un barbat casatorit, nu le spun ce trebuie, or what? Care aveti chef de discutii pe tema asta si aveti idei sau povesti concrete si coerente de spus sunteti invitati sa comentati, singura mea rugaminte este sa pastrati un nivel decent al discutiei si sa evitati jignirile. Multumesc!

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:the buleni
  • Oras:the buleni

Bai, am si eu o problema: tot aud in stanga si-n dreapta povesti despre barbati care agata femei casatorite si, de ce sa va mint, sunt foarte frustrat ca mie nu-mi iese treaba asta. Nu-s cel mai frumos barbat, da' nici un stramb respingator, v-o 2-3 carti am mai citit si eu in viata asta, un lexic coerent si niste povesti de viata am si eu, sunt si spontan si mai am si ceva simt al umorului, nu-mi pute gura, nu ragai in public ;), da' oricat as fi insistat (dupa criteriile mele, bineinteles) nu reusesc sa concretizez in pat tentativele de aventuri cu femeile casatorite. Care-i smecheria? Nu insist suficient, nu stiu sa identific corect potentialele victime care ar avea la randul lor nevoie de o aventura cu un barbat casatorit, nu le spun ce trebuie, or what? Care aveti chef de discutii pe tema asta si aveti idei sau povesti concrete si coerente de spus sunteti invitati sa comentati, singura mea rugaminte este sa pastrati un nivel decent al discutiei si sa evitati jignirile. Multumesc!

 

o tema interesanta. am doua idei pe care vreau sa le enunt si pe marginea carora poti comenta.

hai sa incep cu cea concreta, desi mie-mi plac abstractizarile. tu probabil esti un pic peste medie, suficient incat sa nu vrei sa-ti bagi pula fix in orice. prin urmare ai niste criterii, vrei femei care sunt la un nivel apropiat macar cu al tau, iar astea din start nu-s asa multe. in plus, potentialele au la randul lor acasa barbati pe masura, care au si niste calitati, fapt pentru care nu-s asa interesate de cioara de pe gard. in al treilea rand o astfel de femeie nu-ti va pica in primele cinci minute, ai de muncit din greu la ea. deci, in concluzie, baza de selectie foarte mica.

a doua idee, aia care-mi place mie. eu unul nu cred ca s-a nascut barbatul care sa fie inzestrat cu un astfel de miros. la valori sensibil egale, femeia domina barbatul. parerea mea. tu nu alegi, esti ales. probabil la nivel subconstient pentru ambele persoane implicate, caci putine par a realiza intr-adevar cat de mult sunt sau pot fi in control. asa incat in povestile respective exista un dezechilibru clar, si anume barbatul domina foarte clar 'ostilitatile'. femei usoare, sterse, fara o personalitate puternica, usor influentabile, fara asteptari mari...probabil fix genul care nu te atrag si cu care nu doresti a avea de-a face.

 

have fun ;)

  • Like 7
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

o tema interesanta. am doua idei pe care vreau sa le enunt si pe marginea carora poti comenta.

hai sa incep cu cea concreta, desi mie-mi plac abstractizarile. tu probabil esti un pic peste medie, suficient incat sa nu vrei sa-ti bagi pula fix in orice. prin urmare ai niste criterii, vrei femei care sunt la un nivel apropiat macar cu al tau, iar astea din start nu-s asa multe. in plus, potentialele au la randul lor acasa barbati pe masura, care au si niste calitati, fapt pentru care nu-s asa interesate de cioara de pe gard. in al treilea rand o astfel de femeie nu-ti va pica in primele cinci minute, ai de muncit din greu la ea. deci, in concluzie, baza de selectie foarte mica.

a doua idee, aia care-mi place mie. eu unul nu cred ca s-a nascut barbatul care sa fie inzestrat cu un astfel de miros. la valori sensibil egale, femeia domina barbatul. parerea mea. tu nu alegi, esti ales. probabil la nivel subconstient pentru ambele persoane implicate, caci putine par a realiza intr-adevar cat de mult sunt sau pot fi in control. asa incat in povestile respective exista un dezechilibru clar, si anume barbatul domina foarte clar 'ostilitatile'. femei usoare, sterse, fara o personalitate puternica, usor influentabile, fara asteptari mari...probabil fix genul care nu te atrag si cu care nu doresti a avea de-a face.

 

have fun ;)

Bai, da, e adevarat, unei aprozariste grase de la Gostatu' din colt nu i-as da nici muie intre masini pe o straduta intunecata, insa la cate povesti confirmate aud in jurul meu, in general despre corporatiste pana-n 40 de ani, si la cata disponibilitate intuiesc in jurul meu, n-as fi de acord cu teoria ca baza de selectie e foarte limitata, ci mai degraba ca eu gresesc undeva. Atentie, nu-s un deprimat care se-nvinovateste aiurea, ci doar incerc sa descopar ce gresesc, ca sa nu mai gresesc :). In rest, e foarte tare teoria ca "nu barbatii le aleg pe ele, ci ele ii aleg pe barbati". In conditiile astea trebuie descoperit pe ce criterii fac femeile alegerile respective?

Link spre comentariu
  • Oras:Here
  • Oras:Here

Eu nu ma complic. Ma duc la doamna in cauza si-i spun: "Sunteti curioasa sa vedeti cat de bine face dragoste un tip batran, gras, urat si cu bani?", daca raspunde "Da!", ii arat, daca raspunde "Nu!", ii spun ca am uitat sa adaug "... si cu simtul umorului dezvoltat. Am glumit!". :)

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Eu nu ma complic. Ma duc la doamna in cauza si-i spun: "Sunteti curioasa sa vedeti cat de bine face dragoste un tip batran, gras, urat si cu bani?", daca raspunde "Da!", ii arat, daca raspunde "Nu!", ii spun ca am uitat sa adaug "... si cu simtul umorului dezvoltat. Am glumit!". :)

:D :D :D Si care-i raportu' dintre DA si NU?

Link spre comentariu
  • Oras:Europa
  • Oras:Europa

Bai, da, e adevarat, unei aprozariste grase de la Gostatu' din colt nu i-as da nici muie intre masini pe o straduta intunecata, insa la cate povesti confirmate aud in jurul meu, in general despre corporatiste pana-n 40 de ani, si la cata disponibilitate intuiesc in jurul meu, n-as fi de acord cu teoria ca baza de selectie e foarte limitata, ci mai degraba ca eu gresesc undeva. Atentie, nu-s un deprimat care se-nvinovateste aiurea, ci doar incerc sa descopar ce gresesc, ca sa nu mai gresesc :). In rest, e foarte tare teoria ca "nu barbatii le aleg pe ele, ci ele ii aleg pe barbati". In conditiile astea trebuie descoperit pe ce criterii fac femeile alegerile respective?

Eu am reusit fiind sincer. De la primul text scris. Si prin sinceritate, le am castigat increderea. Restul e rabdare...o cina la restaurant...un pranz la restaurant si o mina pe genunchi in drum spre serviciu...o invitatie la un pahar cu vin intr o locatie inchiriata. Nu e usor, dar merita.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:the buleni
  • Oras:the buleni

Bai, da, e adevarat, unei aprozariste grase de la Gostatu' din colt nu i-as da nici muie intre masini pe o straduta intunecata, insa la cate povesti confirmate aud in jurul meu, in general despre corporatiste pana-n 40 de ani, si la cata disponibilitate intuiesc in jurul meu, n-as fi de acord cu teoria ca baza de selectie e foarte limitata, ci mai degraba ca eu gresesc undeva. Atentie, nu-s un deprimat care se-nvinovateste aiurea, ci doar incerc sa descopar ce gresesc, ca sa nu mai gresesc :). In rest, e foarte tare teoria ca "nu barbatii le aleg pe ele, ci ele ii aleg pe barbati". In conditiile astea trebuie descoperit pe ce criterii fac femeile alegerile respective?

 

nu poti generaliza fratiuer. fiecare cauta altceva. da' sincer, tu daca vrei sa inmoi biscuitele, cauti maniaco-depresiva de care nu mai scapi pe urma nici in gaura de sarpe? sau mai degraba ceva usor, de vara, fara obligatii, superficial, simplu? alea care stiu ce vor de ce n-ar cauta acelasi lucru? cine se incadreaza in tiparele astea? exhibitionistii, nestatornicii, cei nelegati de nimic, cei care nu vor sau nu pot sa intre in esenta sentimentelor...te miroase repede daca esti sensibilos si pui botu'.

in cazul corporatistelor e si multa hipstereala. e la moda probabil, daca n-ai bifat vreo 2-3 din futacii companiei te vorbesc alelalte pe la colturi. frustrari, visul la o promovare, nevoia de afirmare...plm...habar n-am, nu m-as incurca cu cineva la locul de munca.

eu zic mai bine sa afli sincer motivul pentru care vrei s-o comiti: self esteem, plictiseala, ierarhie in turma, midlife crisis...dupa ce stabilesti clar care e mobilul vei afla si cat de departe esti dispus sa mergi si cata energie vei dori sa investesti in problema asta. si nu uita vorba din batrani: don't do the crime if you can't do the time ;)

  • Like 2
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:prin oras
  • Oras:prin oras

Eu am reusit fiind sincer. De la primul text scris. Si prin sinceritate, le am castigat increderea. Restul e rabdare...o cina la restaurant...un pranz la restaurant si o mina pe genunchi in drum spre serviciu...o invitatie la un pahar cu vin intr o locatie inchiriata. Nu e usor, dar merita.

Tie iti place sa traiesti periculos, cum să va afisati in oras impreuna???

 

 

Pe de alta parte, am avut de tras cu o colega respectabila si destul de maritata care "avea tot ce ii trebuia acasă" pana a descoperit placerea ...mancatului in oras, după aia nu se mai oprea. La un moment dat mi-a spus ca are senzatia ca ma inseala cu barba-su si ca se simte prost fata de mine

  • Like 1
  • Minus 3
Link spre comentariu
  • Oras:Outside București
  • Oras:Outside București

Nu prea există o rețetă privind ce trebuie să faci ca să cucerești o femeie căsătorită!

Tine foarte mult de fler,spontaneitate și capacitatea rapidă de o "citi"!

Există însă niște reguli (aproape) generale despre ce nu trebuie să faci:

1. Evită comportamentul și atitudinea care duce la prietenie-amiciție!

2. Indiferent dacă și cât își blamează-desconsideră soțul,tu să nu zici nimic rău despre el. Ba,mai mult,încearcă să îi găsești scuze pentru tot ce este criticat!

Nu-i blama nici mama,soacra,socru sau oricare alt membru al familiei!

3. Indiferent de zona sau domeniul în care excelezi,nu epata,nu arăta,nu exagera pentru că riști să o inhibi,să-i induci un sentiment de inferioritate!

4. Evită să vorbești despre femei,indiferent de context sau categorie,la modul defăimător!

 

În rest,spontaneitate și fler!

Depinde mult și de nivelul și calitatea femeii!

 

Ultima mea "agățare" a venit fără intenția prealabilă,de la specularea unui simplu telefon dat de mine acasă,care a dat naștere la niște discuții cu final bun!

E o adevărată poveste!

Niciodată nu mă gândisem la un astfel de mod de abordare!

Link spre comentariu
  • Oras:In vacanta
  • Oras:In vacanta

Nu prea există o rețetă privind ce trebuie să faci ca să cucerești o femeie căsătorită!

Tine foarte mult de fler,spontaneitate și capacitatea rapidă de o "citi"!

Există însă niște reguli (aproape) generale despre ce nu trebuie să faci:

1. Evită comportamentul și atitudinea care duce la prietenie-amiciție!

2. Indiferent dacă și cât își blamează-desconsideră soțul,tu să nu zici nimic rău despre el. Ba,mai mult,încearcă să îi găsești scuze pentru tot ce este criticat!

Nu-i blama nici mama,soacra,socru sau oricare alt membru al familiei!

3. Indiferent de zona sau domeniul în care excelezi,nu epata,nu arăta,nu exagera pentru că riști să o inhibi,să-i induci un sentiment de inferioritate!

4. Evită să vorbești despre femei,indiferent de context sau categorie,la modul defăimător!

În rest,spontaneitate și fler!

Depinde mult și de nivelul și calitatea femeii!

Ultima mea "agățare" a venit fără intenția prealabilă,de la specularea unui simplu telefon dat de mine acasă,care a dat naștere la niște discuții cu final bun!

E o adevărată poveste!

Niciodată nu mă gândisem la un astfel de mod de abordare!

Asteptam cu real interes povestea ultimei "agatari"...
  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Outside București
  • Oras:Outside București

Asteptam cu real interes povestea ultimei "agatari"...

Chiar?

Nu te ajută!

Este pentru băieți!

 

Ție ți-o spun personal!

În pauza dintre două "batalii"!

 

Și-mi povestești și tu ultima tentativă a ultimului pretendent!

 

Așa, mai învățăm și noi!

Link spre comentariu
  • Telefon: raffaello1709
  • Oras:Terra
  • Telefon: raffaello1709
  • Oras:Terra

Nu,Raffaello!

Pescarii adevărați prind pește pentru distracție!

Tuturor le dau drumul în apă,păstrând doar trofeul!

La pescuitul "adevarat" nu pastrezi nici trofeul,te alegi doar cu diploma.

 

Eu sunt pescar de duzina. Ce prind, pastrez! :)

  • Like 4
  • Minus 4
Link spre comentariu

  • Oras:Outside București
  • Oras:Outside București

La pescuitul "adevarat" nu pastrezi nici trofeul,te alegi doar cu diploma.

Eu sunt pescar de duzina. Ce prind, pastrez! :)

Eu am păstrat trofeul,peștișorul de aur,în detrimentul diplomei!

Diplome mai avem câteva,peștișor de aur nu!

Și am făcut o alegere inspirată pentru că,spre deosebire de alți peștișori de aur care îndeplinesc dorințele exprimate,al meu este și fermecat (fermecător), nici nu le rostesc și mi se îndeplinesc!

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...