Sari la conținut

Cum agatati/convingeti femeile casatorite?


Postări Recomandate

Vizitator
Reputație: 0

Interesantă, tema topicului. Sincer nu am avut nici o experiență cu o femeie căsătorită, deși câteodată mă macină aceea adrenalină curiozitate, dar momentan nu mă leg la cap dacă nu ma doare.
Oportunități au fost, dar am rezistat tentației, cel mai important aspect este să îi citești limbajul non verbal,limbajul trupului, care nu te minte niciodată. Prin prisma jobului care îl am, mă întâlnesc zilnic cu multe persoane, toate cu un anumit statut social, sunt foarte atent la detalii, la modul lor de exprimare, la gesturi.
De regulă sunt niște impulsuri care îți sunt transmise inevitabil, de o femeie, dacă poate fi abordabila, începând de la poziția care o are când vorbește cu tine, dacă are mâinile încrucișate, e o poziție mai defensivă, închisă. Dacă te privește fix în ochi mai mult de 30 de secunde, dacă îți zâmbește când tu ii zâmbești, chiar dacă nu ai zis o glumă, dacă își umezește buzele, mai des, dacă se joacă cu părul în timpul conversație. Fiecare persoană are un spațiu mai intim, personal, aprox jumatate metru în jurul ei, spațiu ei de confort, dacă discutați în picioare, fa un pas în față, intra în acel spațiu, dacă dă înapoi cu un pas, nu ii place să îi invadezi acel spațiu, dacă nu și îți zâmbești, e a ta. De asemenea când vorbiți atingeo așa discret, chiar și o mână pe umăr, pe braț, observai reacția, când te atinge cineva îți creează o anumită stare interioară. Mai sunt multe aspecte, acestea sunt doar câteva.

  • Like 4
Link spre comentariu
  • Oras:In vacanta
  • Oras:In vacanta

Interesantă, tema topicului. Sincer nu am avut nici o experiență cu o femeie căsătorită, deși câteodată mă macină aceea adrenalină curiozitate, dar momentan nu mă leg la cap dacă nu ma doare.

Oportunități au fost, dar am rezistat tentației, cel mai important aspect este să îi citești limbajul non verbal,limbajul trupului, care nu te minte niciodată. Prin prisma jobului care îl am, mă întâlnesc zilnic cu multe persoane, toate cu un anumit statut social, sunt foarte atent la detalii, la modul lor de exprimare, la gesturi.

De regulă sunt niște impulsuri care îți sunt transmise inevitabil, de o femeie, dacă poate fi abordabila, începând de la poziția care o are când vorbește cu tine, dacă are mâinile încrucișate, e o poziție mai defensivă, închisă. Dacă te privește fix în ochi mai mult de 30 de secunde, dacă îți zâmbește când tu ii zâmbești, chiar dacă nu ai zis o glumă, dacă își umezește buzele, mai des, dacă se joacă cu părul în timpul conversație. Fiecare persoană are un spațiu mai intim, personal, aprox jumatate metru în jurul ei, spațiu ei de confort, dacă discutați în picioare, fa un pas în față, intra în acel spațiu, dacă dă înapoi cu un pas, nu ii place să îi invadezi acel spațiu, dacă nu și îți zâmbești, e a ta. De asemenea când vorbiți atingeo așa discret, chiar și o mână pe umăr, pe braț, observai reacția, când te atinge cineva îți creează o anumită stare interioară. Mai sunt multe aspecte, acestea sunt doar câteva.

Toate ideile expuse,dar sub o alta forma,le-am citit aici la cel putin doua persoane

Nota personală făcea distincția, nu am gasit- o nicaieri,din pacate...

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Toate ideile expuse,dar sub o alta forma,le-am citit aici la cel putin doua persoane

Nota personală făcea distincția, nu am gasit- o nicaieri,din pacate...

Ce am scris eu, nu sunt idei, ci ceva concret,cu exemple din experienta mea, care nu dau gres. Daca inveti sa ii citesti unei persoane limbajul non-verbal, restul vine de la sine.

Link spre comentariu
  • Oras:In vacanta
  • Oras:In vacanta

Ce am scris eu, nu sunt idei, ci ceva concret,cu exemple din experienta mea, care nu dau gres. Daca inveti sa ii citesti unei persoane limbajul non-verbal, restul vine de la sine.

Idei raman,atata vreme cat nu au fost puse în practică de către tine.

Toate cele enumerate mai sus nu cred ca prind la nici 20%din femei.

O femeie inteligență are cu totul o alta "viziune "si un comportament diferit.

Parerea mea...

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:In vacanta
  • Oras:In vacanta

Eu am păstrat trofeul,peștișorul de aur,în detrimentul diplomei!

Diplome mai avem câteva,peștișor de aur nu!

Și am făcut o alegere inspirată pentru că,spre deosebire de alți peștișori de aur care îndeplinesc dorințele exprimate,al meu este și fermecat (fermecător), nici nu le rostesc și

mi se îndeplinesc!

Mai sa fie....

Pestisorul asta are "dubla "menire...

Trimite-l si la mine...

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:In vacanta
  • Oras:In vacanta

Ce am scris eu, nu sunt idei, ci ceva concret,cu exemple din experienta mea, care nu dau gres. Daca inveti sa ii citesti unei persoane limbajul non-verbal, r

estul vine de la sine.

Te contrazici singur...care experienta?Ai precizat la inceput ca nu ai avut..
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Te contrazici singur...care experienta?Ai precizat la inceput ca nu ai avut..

Nu mi-ai citit atent tot comentariul, sau eu nu m-am făcut înțeles. Citirea limbajul non verbal îl folosesc zilnic, și tot timpul învăț și îl folosesc în beneficiul meu, momentan nu cel sexual, ci să îmi cunosc f bine partenerii de afaceri sau clienți.

Îți spun că se poate aplica la 99% din persoane, dar nu are rost să continui, dacă nu m-ai înțeles.

Link spre comentariu
  • Oras:Outside București
  • Oras:Outside București

Interesantă, tema topicului. Sincer nu am avut nici o experiență cu o femeie căsătorită, deși câteodată mă macină aceea adrenalină curiozitate, dar momentan nu mă leg la cap dacă nu ma doare.

Oportunități au fost, dar am rezistat tentației, cel mai important aspect este să îi citești limbajul non verbal,limbajul trupului, care nu te minte niciodată. Prin prisma jobului care îl am, mă întâlnesc zilnic cu multe persoane, toate cu un anumit statut social, sunt foarte atent la detalii, la modul lor de exprimare, la gesturi.

De regulă sunt niște impulsuri care îți sunt transmise inevitabil, de o femeie, dacă poate fi abordabila, începând de la poziția care o are când vorbește cu tine, dacă are mâinile încrucișate, e o poziție mai defensivă, închisă. Dacă te privește fix în ochi mai mult de 30 de secunde, dacă îți zâmbește când tu ii zâmbești, chiar dacă nu ai zis o glumă, dacă își umezește buzele, mai des, dacă se joacă cu părul în timpul conversație. Fiecare persoană are un spațiu mai intim, personal, aprox jumatate metru în jurul ei, spațiu ei de confort, dacă discutați în picioare, fa un pas în față, intra în acel spațiu, dacă dă înapoi cu un pas, nu ii place să îi invadezi acel spațiu, dacă nu și îți zâmbești, e a ta. De asemenea când vorbiți atingeo așa discret, chiar și o mână pe umăr, pe braț, observai reacția, când te atinge cineva îți creează o anumită stare interioară. Mai sunt multe aspecte, acestea sunt doar câteva.

Limbajul non verbal poate, într-adevăr, să transmită niște semne,deși și acesta ține de feminitatea și educația femeii,dar tot mai important este limbajul și o atitudine corelată cu așteptările și gusturile ei!

Link spre comentariu
  • Oras:In vacanta
  • Oras:In vacanta

Nu mi-ai citit atent tot comentariul, sau eu nu m-am făcut înțeles. Citirea limbajul non verbal îl folosesc zilnic, și tot timpul învăț și îl folosesc în beneficiul meu, momentan nu cel sexual, ci să îmi cunosc f bine partenerii de afaceri sau clienți.

Îți spun că se poate aplica la 99% din persoane, dar nu are rost să continui, dacă nu m-ai înțeles.

Am citit atenta comentariul, tu ai fost cel care ai lasat loc de interpretări si te-ai contrazis in termeni

Raman la parerea ca alte "coordonate "determina o femeie căsătorită sa lase "garda jos"

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Outside București
  • Oras:Outside București

Am citit atenta comentariul, tu ai fost cel care ai lasat loc de interpretări si te-ai contrazis in termeni

Raman la parerea ca alte "coordonate "determina o femeie căsătorită sa lase "garda jos"

Și eu zic la fel,deși nici celelalte nu sunt excluse în totalitate!

Link spre comentariu
  • Oras:In vacanta
  • Oras:In vacanta

Pe tine te-am considerat și te consider peștișorul fermecat,fermecătoareo!

Modestia excesivă se transformă în defect!

Vai,ma scuzati ,prea dimineata pentru mine sa sesizez un asa compliment !

Va foarte multumesc si sper sa pot sa ma ridic la nivelul asteptărilor!

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Telefon: raffaello1709
  • Oras:Terra
  • Telefon: raffaello1709
  • Oras:Terra

Eu am păstrat trofeul,peștișorul de aur,în detrimentul diplomei!

Diplome mai avem câteva,peștișor de aur nu!

Și am făcut o alegere inspirată pentru că,spre deosebire de alți peștișori de aur care îndeplinesc dorințele exprimate,al meu este și fermecat (fermecător), nici nu le rostesc și mi se îndeplinesc!

Vezi ca unii pestisori au ghimpi. Te pot rani.

  • Like 3
  • Minus 5
Link spre comentariu
  • Oras:Outside București
  • Oras:Outside București

Vezi ca unii pestisori au ghimpi. Te pot rani.

Nu există nimic și nimeni în viață care să îți aducă doar beneficii!

 

Și cele mai bune și mai revoluționare medicamente au dau reacții adverse!

Asta nu înseamnă că nu le iei pentru a trata boala principală,chiar dacă dau,poate,dureri de cap!

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...