Sari la conținut

Draga domnule client


zaqueen

Postări Recomandate

Vizitator altu2
Reputație: 0

Timp pierdut ca sa citesc niste aberatii de la (inca) una cu aere de diva! Cadouri, frecus cu ochii pe ceas, pretentii...

Lasa-ne-n durerea noastra!

 

 

Trist!Dupa ce am citit aici nu ma mai duc la masaj erotic.Nu mi se scoala pula de atata tristete.

PS E mai usor sa freci o pula sau sa o sugi,decat sa-ti iei doua joburi si sa cazi rupta de oboseala la ora 23-24

 

Zaqueen, ce zici de reactiile acestor baieti?

Cresc cifra de afaceri la ... salon (nu-i zic numele, chit ca m-am prins a cui mesager esti)?

Link spre comentariu

@humanoid: Nu m-am plans de comision, de conditii sau altele de genul. Am vrut sa atrag atentia ca jobul nostru nu e chiar roz. E putin mai nasol decat va imaginati voi.

Tonul a fost intentionat ironic. Dar chiar si asa am fost mai diplomata in comparatie cu unele recenzii pe care le primesc fetele.

Stiu sa fiu si diplomata. Doar ca nu vreau sa fiu complet diplomata aici. E gresit sa imi spun si eu of-ul in acelasi stil pe care il au si alte persoane pe aici? Atata vreme cat nu ma promovez pe mine sau salonul la care lucrez, nu am nevoie sa fiu in stilul ala de diplomata.

@legionarul: sa fiu diva e ultimul lucru pe care mi-l doresc!

@roby: daca impresia ta ca e atat de usor sa faci masaj erotic sau sa prestezi servicii sexuale... mi-e clar... nici nu incerc sa te conving contrariul.

Link spre comentariu
Vizitator altu2
Reputație: 0

@humanoid: Nu m-am plans de comision, de conditii sau altele de genul. Am vrut sa atrag atentia ca jobul nostru nu e chiar roz. E putin mai nasol decat va imaginati voi.

Tonul a fost intentionat ironic. Dar chiar si asa am fost mai diplomata in comparatie cu unele recenzii pe care le primesc fetele.

Stiu sa fiu si diplomata. Doar ca nu vreau sa fiu complet diplomata aici. E gresit sa imi spun si eu of-ul in acelasi stil pe care il au si alte persoane pe aici? Atata vreme cat nu ma promovez pe mine sau salonul la care lucrez, nu am nevoie sa fiu in stilul ala de diplomata.

@legionarul: sa fiu diva e ultimul lucru pe care mi-l doresc!

@roby: daca impresia ta ca e atat de usor sa faci masaj erotic sau sa prestezi servicii sexuale... mi-e clar... nici nu incerc sa te conving contrariul.

 

Citat din postarea #1 (copy/paste):

- nu imi lasa numarul de telefon, cartea de vizita sau altceva de genul. Vor ajunge la gunoi. Poti, in schimb, sa-mi lasi un cadou. Noi lucram pe comision care nu este atat de mare pe cat crezi.

 

Asa este, nu s-a plans de comision, ci doar de cat de mare/mic este.

 

O.M.G.!!!

 

Zaqueen, ma®sezi in continuare cu imbecilitatea?

Link spre comentariu
  • Oras:the buleni
  • Oras:the buleni

@humanoid: Nu m-am plans de comision, de conditii sau altele de genul. Am vrut sa atrag atentia ca jobul nostru nu e chiar roz. E putin mai nasol decat va imaginati voi.

Tonul a fost intentionat ironic. Dar chiar si asa am fost mai diplomata in comparatie cu unele recenzii pe care le primesc fetele.

Stiu sa fiu si diplomata. Doar ca nu vreau sa fiu complet diplomata aici. E gresit sa imi spun si eu of-ul in acelasi stil pe care il au si alte persoane pe aici? Atata vreme cat nu ma promovez pe mine sau salonul la care lucrez, nu am nevoie sa fiu in stilul ala de diplomata.

@legionarul: sa fiu diva e ultimul lucru pe care mi-l doresc!

@roby: daca impresia ta ca e atat de usor sa faci masaj erotic sau sa prestezi servicii sexuale... mi-e clar... nici nu incerc sa te conving contrariul.

 

chiar nu ai de unde sa stii pe unde umblu eu si ce-mi vad ochii. crede-ma, am imaginatie :) iar in ierarhia joburilor nu stai foarte rau. take it on faith :)

nu, nu este deloc gresit sa-ti spui oful. si da, de acord, diplomatia e optionala. dar daca scrierea ta este adresata direct acelei categorii de clienti la care faci referire, sper ca stii ca este sortita esecului. n-or sa se schimbe, dimpotriva. de altfel cred ca felul in care exprimi o opinie reprezinta respectul pe care-l ai fata de tine, este in primul rand o reflexie asupra ta, indiferent de valoarea celor careia le este adresata.

  • Like 1
  • Minus 2
Link spre comentariu

@humanoid: stiu ca nu stau rau cu jobul dar nu e nici ideal.

Macar am incercat sa schimb ceva. Daca macar o persoana a tinut minte un singur lucru bun din ce am spus, eu ma declar multumita. Iar opiniile din scrisoare sunt (partial macar) si ale colegelor mele.

Tind sa cred ca ma respect suficient de mult. Altfel m-as fi "certat ca la usa cortului" cu anumite persoane.

Link spre comentariu
  • Oras:the buleni
  • Oras:the buleni

raman la parerea ca un om decent, cu bun simt, se va fi incadrat la 'cerintele' voastre implicit, fara sa fie nevoie de depese in acest sens. sper ca mesajul sa fi ajuns si sa fi fost perceput de cat mai multi. si sper ca si voi, la randul vostru, sa fi inteles ce s-a scris aici.

Link spre comentariu
Vizitator altu2
Reputație: 0

raman la parerea ca un om decent, cu bun simt, se va fi incadrat la 'cerintele' voastre implicit, fara sa fie nevoie de depese in acest sens. sper ca mesajul sa fi ajuns si sa fi fost perceput de cat mai multi. si sper ca si voi, la randul vostru, sa fi inteles ce s-a scris aici.

 

Pai mesajul cred ca a fost perceput, dar daca, cumva nu, il repun eu acu' aici:

 

- nu imi lasa numarul de telefon, cartea de vizita sau altceva de genul. Vor ajunge la gunoi. Poti, in schimb, sa-mi lasi un cadou. Noi lucram pe comision care nu este atat de mare pe cat crezi.

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Masajul de relaxare de calitate este cunoscut de putine maseuze care practica si erotic si body.

Cele de la Tao - cunosc si yoga.

Sau Cleo si Bella Bella ( retrasa la Cluj ).

Ce tot se incearca pasarea vinei pe client ?

Daca maseuza nu se entuziasmeaza , nu ii poate entuziasma pe ceilalti.

Ai uitat de analize de BTS la zi.

Si clientul sa fie glumet si de viata.

  • Like 6
  • Minus 6
Link spre comentariu
Vizitator batranul george
Reputație: 0

Pai mesajul cred ca a fost perceput, dar daca, cumva nu, il repun eu acu' aici:

 

- nu imi lasa numarul de telefon, cartea de vizita sau altceva de genul. Vor ajunge la gunoi. Poti, in schimb, sa-mi lasi un cadou. Noi lucram pe comision care nu este atat de mare pe cat crezi.

 

Coaie, dar iti place sa toci omul marunt, mai lasa-l in pula mea de comision si de cadou.Oricum insisti pe acelasi cacat cu o persoana virtuala care poate nici nu e maseoza, poate e un manager de salon care vrea sa educe clientii, sa nu mai tipe alea ca lucreaza pe bani putini.

Cine se duce la masaj stie ca trebuie sa lase tips asa cum se lasa si la restaurant. Si chelnerii si maseozele castiga grosul de bani din tips.Evident nu este obligatoriu si e direct proportional cu meritele prestatiei si permisivitatea maseozei.

Link spre comentariu
Vizitator altu2
Reputație: 0

Coaie, dar iti place sa toci omul marunt, mai lasa-l in pula mea de comision si de cadou.Oricum insisti pe acelasi cacat cu o persoana virtuala care poate nici nu e maseoza, poate e un manager de salon care vrea sa educe clientii, sa nu mai tipe alea ca lucreaza pe bani putini.

Cine se duce la masaj stie ca trebuie sa lase tips asa cum se lasa si la restaurant. Si chelnerii si maseozele castiga grosul de bani din tips.Evident nu este obligatoriu si e direct proportional cu meritele prestatiei si permisivitatea maseozei.

 

Coaie (invat repede ... prostiile altora), multumesc de sfat!

Altceva?

Tu unde esti in schema: manager salon, client? Maseuza cred ca nu esti, si nici chelner!

 

P.S.: da imi place carnea frageda ... tocata marunt!

P.P.S.: daca nu-mi spuneai ca port o discutie cu o persoana virtuala, aproape eram sa ma ridic si sa-i strang mana ... intre usa si tocul ei.

Link spre comentariu

@regatron: imi poti spune la ce te refereai cand ai spus "pasarea vinei pe client"? Nu vreau sa inteleg gresit.

Tind sa cred ca macar atat stie toata lumea: in momentul in care ai o boala contagioasa, te tratezi si nu te duci sa o imparti cu alte persoane.

Si am avut parte de masaje foarte reusite in care nu s-a discutat nimic. Poti veni morocanos si sa-ti spun eu bancuri sa te destinzi.

@george: imi cer scuze, a fost greseala mea! Nu ar fi trebuit sa mentionez nimic legat de partea financiara. Sau poate nu m-am exprimat cum trebuie. Fraza incepuse cu oferirea nr de telefon/carte de vizita. Oferisem o alternativa la asa ceva. Si am folosit cuvantul "cadou" care nu inseamna neaparat bani. Am citit cateva carti foarte frumoase aduse cadou de un client. Folosesc cu placere un parfum pe care mi l-a adus alt domn. In timpul liber mai port un lantisor (de tinichea!) oferit de un alt client. Ca sa nu mai spun ca ne bucuram toate cand una primeste bomboane sau altceva dulce.

Iar legat de comision, multi care au discutat cu mine despre asta au avut impresia ca noi primim minim 50%. Nu exista niciun salon (legal) care sa ofere 50%. In general e intre 20% si 45% (din informatiile mele). Din acest motiv am mentionat ca nu e atat de mare pe cat se crede.

Link spre comentariu

Nu vreau sa fiu nepoliticos, dar cu o astfel de atitudine, nu va mirati ca va alearga foamea prin salon.

Cand alegi un job de genul asta, trebuie sa intelegi ca din cand in cand mai inghiti un floc, mai mirosi un cur nespalat sau o duhoare de transpiratie si bautura. Asta e viata si nu te obliga nimeni sa lucrezi in domeniul respectiv daca esti prea sensibila.

 

Comisionul poate e mic, dar nu te opreste nimeni sa devii independenta si sa lucrezi pe cont propiu, iar atunci veni putea cere pretul considerat de tine corect. Sa cersesti "cadou" pt un serviciu deja platit, duce la pierderea clientilor. Poti cere "cadou" daca oferi ceva in plus fata de oferta salonului, nu pt acelasi lucru. Pe mine ca si client nu ma intreseaza comisionul tau, asa cum nici pe tine nu te intereseaza cum fac eu rost de bani ca sa platesc ora respectiva. Pe client il intereseaza calitatea serviciului si atitudinea tipei respective. Eu vin sa ma relaxez, nu ma stresezi tu cu problemele si comisioanele tale.

Nu trebuie sa ma placi ca tip, nu trebuie sa fiu frumos, epilat, pensat si rujat, ca sa te multumesc pe tine. Daca prezenta mea iti provoaca repulsie sau un sentiment neplacut, ma poti refuza foarte frumos, nu esti obligata sa ma servesti.

Uitati-va la fetele care fac bani in meseria asta si invatati de la ele cum sa tratati clientii, nu va comportati ca niste curci curentate care traiesc cu impresia ca ne fac o favoare daca ne dau cu ulei pe pula.

Este un serviciu dragelor, nu o favoare. Clientul decide ca vrea sa ii fie pula frecata cu ulei de catre o tipa misto. Merge si plateste pt asta pe cineva care sustine ca ofera acest serviciu la un nivel profesionist. Intelegi ideea? Tu ca salon, oferi o gama de servicii, eu vad acolo ceva ce mi se pare interesant si vin la voi. Din respect pt pula mea, o duc la cineva care sustine ca se ocupa de ea intr-un mod profesionist si sunt de acord sa platesc pt asta suma afisata de voi. Nu o dau pe mana oricarei ciumpalace sa isi bata joc de ea, o dau la profesionisti, chiar daca trebuie sa pkatesc pt asta. Este alegerea mea, asa cum si tu poti sa alegi clientii pe care ii servesti.

E simplu!

Una peste alta, daca te plangi de bani si de clienti, esti in meseria gresita. Daca nu faci bani in cea mai profitabila meserie, imi pare sa ti-o spun, dar probabil nu esti suficient de competenta in domeniul "frecat pula pe bani".

  • Like 4
Link spre comentariu
Vizitator altu2
Reputație: 0

Nu vreau sa fiu nepoliticos, dar cu o astfel de atitudine, nu va mirati ca va alearga foamea prin salon.

Cand alegi un job de genul asta, trebuie sa intelegi ca din cand in cand mai inghiti un floc, mai mirosi un cur nespalat sau o duhoare de transpiratie si bautura. Asta e viata si nu te obliga nimeni sa lucrezi in domeniul respectiv daca esti prea sensibila.

 

Comisionul poate e mic, dar nu te opreste nimeni sa devii independenta si sa lucrezi pe cont propiu, iar atunci veni putea cere pretul considerat de tine corect. Sa cersesti "cadou" pt un serviciu deja platit, duce la pierderea clientilor. Poti cere "cadou" daca oferi ceva in plus fata de oferta salonului, nu pt acelasi lucru. Pe mine ca si client nu ma intreseaza comisionul tau, asa cum nici pe tine nu te intereseaza cum fac eu rost de bani ca sa platesc ora respectiva. Pe client il intereseaza calitatea serviciului si atitudinea tipei respective. Eu vin sa ma relaxez, nu ma stresezi tu cu problemele si comisioanele tale.

Nu trebuie sa ma placi ca tip, nu trebuie sa fiu frumos, epilat, pensat si rujat, ca sa te multumesc pe tine. Daca prezenta mea iti provoaca repulsie sau un sentiment neplacut, ma poti refuza foarte frumos, nu esti obligata sa ma servesti.

Uitati-va la fetele care fac bani in meseria asta si invatati de la ele cum sa tratati clientii, nu va comportati ca niste curci curentate care traiesc cu impresia ca ne fac o favoare daca ne dau cu ulei pe pula.

Este un serviciu dragelor, nu o favoare. Clientul decide ca vrea sa ii fie pula frecata cu ulei de catre o tipa misto. Merge si plateste pt asta pe cineva care sustine ca ofera acest serviciu la un nivel profesionist. Intelegi ideea? Tu ca salon, oferi o gama de servicii, eu vad acolo ceva ce mi se pare interesant si vin la voi. Din respect pt pula mea, o duc la cineva care sustine ca se ocupa de ea intr-un mod profesionist si sunt de acord sa platesc pt asta suma afisata de voi. Nu o dau pe mana oricarei ciumpalace sa isi bata joc de ea, o dau la profesionisti, chiar daca trebuie sa pkatesc pt asta. Este alegerea mea, asa cum si tu poti sa alegi clientii pe care ii servesti.

E simplu!

Una peste alta, daca te plangi de bani si de clienti, esti in meseria gresita. Daca nu faci bani in cea mai profitabila meserie, imi pare sa ti-o spun, dar probabil nu esti suficient de competenta in domeniul "frecat pula pe bani".

 

Zaqueen, asta poti sa o tiparesti si sa o pui ... sub perna cand te culci.

Poate asa ai parte de ceva ... glagorie ... free of charge (culmea, ca nenea asta, gnr231 nu ti-o cerut nici un cadou cand ti-o pus in fata ochilor atata informatie utila in meseria ta).

 

P.S.: zaqueen, pare-mi-se ai ramas datoare cu un raspuns la intrebarea aia cu underage.

Acuma ca ti-am adus aminte, sunt convins ca vei lamuri lucrurile, doara tu ai experienta in domeniu de la 15 ani!

Link spre comentariu
  • Oras:the buleni
  • Oras:the buleni

Nu vreau sa fiu nepoliticos, dar cu o astfel de atitudine, nu va mirati ca va alearga foamea prin salon.

Cand alegi un job de genul asta, trebuie sa intelegi ca din cand in cand mai inghiti un floc, mai mirosi un cur nespalat sau o duhoare de transpiratie si bautura. Asta e viata si nu te obliga nimeni sa lucrezi in domeniul respectiv daca esti prea sensibila.

 

Comisionul poate e mic, dar nu te opreste nimeni sa devii independenta si sa lucrezi pe cont propiu, iar atunci veni putea cere pretul considerat de tine corect. Sa cersesti "cadou" pt un serviciu deja platit, duce la pierderea clientilor. Poti cere "cadou" daca oferi ceva in plus fata de oferta salonului, nu pt acelasi lucru. Pe mine ca si client nu ma intreseaza comisionul tau, asa cum nici pe tine nu te intereseaza cum fac eu rost de bani ca sa platesc ora respectiva. Pe client il intereseaza calitatea serviciului si atitudinea tipei respective. Eu vin sa ma relaxez, nu ma stresezi tu cu problemele si comisioanele tale.

Nu trebuie sa ma placi ca tip, nu trebuie sa fiu frumos, epilat, pensat si rujat, ca sa te multumesc pe tine. Daca prezenta mea iti provoaca repulsie sau un sentiment neplacut, ma poti refuza foarte frumos, nu esti obligata sa ma servesti.

Uitati-va la fetele care fac bani in meseria asta si invatati de la ele cum sa tratati clientii, nu va comportati ca niste curci curentate care traiesc cu impresia ca ne fac o favoare daca ne dau cu ulei pe pula.

Este un serviciu dragelor, nu o favoare. Clientul decide ca vrea sa ii fie pula frecata cu ulei de catre o tipa misto. Merge si plateste pt asta pe cineva care sustine ca ofera acest serviciu la un nivel profesionist. Intelegi ideea? Tu ca salon, oferi o gama de servicii, eu vad acolo ceva ce mi se pare interesant si vin la voi. Din respect pt pula mea, o duc la cineva care sustine ca se ocupa de ea intr-un mod profesionist si sunt de acord sa platesc pt asta suma afisata de voi. Nu o dau pe mana oricarei ciumpalace sa isi bata joc de ea, o dau la profesionisti, chiar daca trebuie sa pkatesc pt asta. Este alegerea mea, asa cum si tu poti sa alegi clientii pe care ii servesti.

E simplu!

Una peste alta, daca te plangi de bani si de clienti, esti in meseria gresita. Daca nu faci bani in cea mai profitabila meserie, imi pare sa ti-o spun, dar probabil nu esti suficient de competenta in domeniul "frecat pula pe bani".

 

de acord cu toate :) si tu vrei servicii ireprosabile, si ea vrea clienti model. realitatea este insa alta. probabil ca n-are voie sa refuze clienti, iar daca tu te nimeresti sa te nimeresti dupa un taranoi e foarte posibil sa pleci si nefutut, si cu banii luati. c-asa e-n tenis. da, o sa pleci cu laba facuta, da' nu vei fi multumit. garantat. la final si clientul si prestatorul de servicii vor fi frustrati si fiecare arunca vina pe celalalt. de ce? pentru ca asa functionam. suntem superficiali si interesati exclusiv de propria persoana. nu e bine sau rau, doar este.

nu ai cum sa nu iei teapa in domeniul asta. si tu, si ea.

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Asa, ca sa imi dau si eu cu parerea de subiect, mi se pare ca unii se ataca excesiv si confunda ceva obligatoriu cu ceva ce e pur si simplu ceva de politete. Faptul ca un cineva iti ofera un serviciu nu inseamna ca tre sa te porti de cacat cu respectiva persoana. Aici nu e corba de obligati ci de bun simt. Ca a fost mentionat, mie mi se pare de profund prost gust sa te duci la masaj cu cur murdar si duhnind a transpiratie, sau la frizer de exemplu nespalat de doua saptamani.

 

Sunt destui de multi care se plang ca nu au aceleasi experiente ca in alte reviewuri, ceva imi spune ca si atitudinea poate avea un rol. Acum daca platsti un serviciu trebuie sa primesti ce plateati e.g un masaj de relaxare.decent urmat de unu erotic, ora sa fie ora etc. Dar un masaj erotic reusit are ceva in plus de unul pur si simplu corect, si cand e vorba de oameni conteaza si cum te porti si nu o sa ai niciodata acelas serviciu indiferent de comportament, nu la masaj nu la restaurant etc

 

Eu de exumplu las ceva in plus daca imi place serviciul si daca nu mi se bat apropouri pe fata despre asta in timpul masajului, ca ma enerveaza asta. Si calitatea asteptata creste cu pretul salonului, daca dau 270 de lei tre sa fie al dracu de bun serviciu sa si las in plus.

 

Asta fiind spus, e o diferenta intre o maseuza.care cere in plus in camera de masaj ceea ce consider nepotrivit, si o discutie anonima pe forum. Mai ales ca nu e plin forumu de masaj de astfel de postari. Nu inteleg de ce se ataca unii pe forumu asta si reactioneaza asa agresiv. E o discutie anonima pe forum.

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator batranul george
Reputație: 0

Nu vreau sa fiu nepoliticos, dar cu o astfel de atitudine, nu va mirati ca va alearga foamea prin salon.

Cand alegi un job de genul asta, trebuie sa intelegi ca din cand in cand mai inghiti un floc, mai mirosi un cur nespalat sau o duhoare de transpiratie si bautura. Asta e viata si nu te obliga nimeni sa lucrezi in domeniul respectiv daca esti prea sensibila.

 

Comisionul poate e mic, dar nu te opreste nimeni sa devii independenta si sa lucrezi pe cont propiu, iar atunci veni putea cere pretul considerat de tine corect. Sa cersesti "cadou" pt un serviciu deja platit, duce la pierderea clientilor. Poti cere "cadou" daca oferi ceva in plus fata de oferta salonului, nu pt acelasi lucru. Pe mine ca si client nu ma intreseaza comisionul tau, asa cum nici pe tine nu te intereseaza cum fac eu rost de bani ca sa platesc ora respectiva. Pe client il intereseaza calitatea serviciului si atitudinea tipei respective. Eu vin sa ma relaxez, nu ma stresezi tu cu problemele si comisioanele tale.

Nu trebuie sa ma placi ca tip, nu trebuie sa fiu frumos, epilat, pensat si rujat, ca sa te multumesc pe tine. Daca prezenta mea iti provoaca repulsie sau un sentiment neplacut, ma poti refuza foarte frumos, nu esti obligata sa ma servesti.

Uitati-va la fetele care fac bani in meseria asta si invatati de la ele cum sa tratati clientii, nu va comportati ca niste curci curentate care traiesc cu impresia ca ne fac o favoare daca ne dau cu ulei pe pula.

Este un serviciu dragelor, nu o favoare. Clientul decide ca vrea sa ii fie pula frecata cu ulei de catre o tipa misto. Merge si plateste pt asta pe cineva care sustine ca ofera acest serviciu la un nivel profesionist. Intelegi ideea? Tu ca salon, oferi o gama de servicii, eu vad acolo ceva ce mi se pare interesant si vin la voi. Din respect pt pula mea, o duc la cineva care sustine ca se ocupa de ea intr-un mod profesionist si sunt de acord sa platesc pt asta suma afisata de voi. Nu o dau pe mana oricarei ciumpalace sa isi bata joc de ea, o dau la profesionisti, chiar daca trebuie sa pkatesc pt asta. Este alegerea mea, asa cum si tu poti sa alegi clientii pe care ii servesti.

E simplu!

Una peste alta, daca te plangi de bani si de clienti, esti in meseria gresita. Daca nu faci bani in cea mai profitabila meserie, imi pare sa ti-o spun, dar probabil nu esti suficient de competenta in domeniul "frecat pula pe bani".

 

Un singur amendament la ce ai spus: nu e asta cea mai banoasa meserie, ci prostitutia.Cumva maseozele vor sa faca aceiasi bani ca prostituatele, desi ele nu ofera aceleasi servicii.Iar clientii vor ceva mai mult de la maseoze decat spun ele ca ofera.Cumva masajul este un surogat pentru ambele parti.Pentru maseoze e un surogat de sursa de bani iar pentru client un surogat de pizda ca nu poti sa iti bagi pula in ea.

 

Cu toate astea exista si clienti doar de masaj care simt o anumita repulsie fata de prostituate sau clienti ca mine care vor sa intalneasca fete frumoase si noi pe care nu au ocazia sa le intalneasca in lumea escortelor.

  • Like 3
  • Minus 12
Link spre comentariu

de acord cu toate :) si tu vrei servicii ireprosabile, si ea vrea clienti model. realitatea este insa alta. probabil ca n-are voie sa refuze clienti, iar daca tu te nimeresti sa te nimeresti dupa un taranoi e foarte posibil sa pleci si nefutut, si cu banii luati. c-asa e-n tenis. da, o sa pleci cu laba facuta, da' nu vei fi multumit. garantat. la final si clientul si prestatorul de servicii vor fi frustrati si fiecare arunca vina pe celalalt. de ce? pentru ca asa functionam. suntem superficiali si interesati exclusiv de propria persoana. nu e bine sau rau, doar este.

nu ai cum sa nu iei teapa in domeniul asta. si tu, si ea.

Nu sunt ipocrit sa am asteptari exagerate, doar un serviciu decent cu o tipa agreabila. Nu vreau sa stea in cap pt mine ssu sa faca altceva decat ce scrie ca ofera. Si nu mi se pare normal sa am eu de suferit din cauza altui client. Nici eu nu imi vars oful de la o experienta naspa.

Sunt cat se poate de constient ca tepe ne luam toti.

Ce ma deranjeaza este atitudinea aste de printesa pretioasa.

Stiu foarte bine ca, clientul ideal este cel care plateste si pleaca dupa 5 minute, eventual fara sa se dezbreace, dar asta nu inseamna ce asa e normal.

Link spre comentariu

Stiam ca postarea mea va naste discutii in care voi fi pusa la colt. Si mi-am asumat asta. Am vrut sa vedeti si cum e pe partea cealalta a recenziei. Daca pentru asta vreti sa imi "umpleti frigiderul", spor la scris! Si asa ca este gol dupa cum sustin unii pe aici.

@gnr231: da, am fost constienta de la inceput ca vor exista floci zburatori, cururi murdare si etc. Cand sunt rari, e de inteles. Cand sunt domni la costum care se lauda ce masina conduc si pe unde s-au dus in vacanta si put de la intrare (si nu a parfum), pe acestia nu pot sa-i inteleg sau sa ii scuz. E vorba de bun simt si igiena. Si e pt propria persoana, indiferent cine esti si unde te duci.

Despre partea financiara renunt in a mai explica. Nu gasesc cuvinte sa spun ce doresc sa fie pe intelesul tuturor. Nu cersesc bani si nici clienti. Eventual cer putin respect. Si fata de voi si fata de noi.

@humanoid: sunt extrem de putine motive sa avem dreptul sa refuzam un client.

Si mi-am adus aminte o faza care se repeta destul de des. Prezentare, clientul se uita indelung si apoi spune: "tu pari suparata! Cu tine vreau sa intru". De ce?!?

@georgepr: foarte multi uita ca ei platesc pentru un serviciu si nu cumpara o persoana.

Si da, asta este o discutie pe forum. In timpul masajului nu ma apuc sa discut despre comision, problemele personale sau alte subiecte care nu l-ar relaxa pe client. Pentru ca mi-a reprosat un client ca vorbesc prea mult, acum las la latitudinea clientului daca se vorbeste sau nu si despre ce subiecte.

@batranul george: am ales masajul si nu prostitutia din 2 motive: masajul este legal si nu as putea psihic sa ma prostituez.

  • Like 1
Link spre comentariu

@gnr231: nu ai cerinte exagerate. Dar asta e valabil pentru tine. Sunt alte persoane care chiar vor sa stam in cap. La propriu.

Daca un client imi cere sa termine pe fata mea, ii spun "nu" intr-un mod politicos. Si apoi vine aici sau in alte parti si spune ca sunt nesimtita si nu imi fac treaba si ca el a platit bani multi etc. Aici tot eu sunt vinovata?

Clientul ideal descris de tine, nu e valabil pt mine. Surprinzator, imi place sa fac masajul de relaxare. In absolut toate masajele (exceptand cand mi se cere expres) fac masajul de relaxare in 20-30 de minute. Chiar si mai mult daca se sta mai mult de o ora. Am un client care vine exclusiv pentru masajul meu de relaxare.

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator altu2
Reputație: 0
...

 

P.S.: zaqueen, pare-mi-se ai ramas datoare cu un raspuns la intrebarea aia cu underage.

Acuma ca ti-am adus aminte, sunt convins ca vei lamuri lucrurile, doara tu ai experienta in domeniu de la 15 ani!

 

 

...

@batranul george: am ales masajul si nu prostitutia din 2 motive: masajul este legal si nu as putea psihic sa ma prostituez.

 

Cum stam cu legalitatea aia clamata de tine?

Link spre comentariu
  • Oras:the buleni
  • Oras:the buleni

Nu sunt ipocrit sa am asteptari exagerate, doar un serviciu decent cu o tipa agreabila. Nu vreau sa stea in cap pt mine ssu sa faca altceva decat ce scrie ca ofera. Si nu mi se pare normal sa am eu de suferit din cauza altui client. Nici eu nu imi vars oful de la o experienta naspa.

Sunt cat se poate de constient ca tepe ne luam toti.

Ce ma deranjeaza este atitudinea aste de printesa pretioasa.

Stiu foarte bine ca, clientul ideal este cel care plateste si pleaca dupa 5 minute, eventual fara sa se dezbreace, dar asta nu inseamna ce asa e normal.

 

ma, nu stiu, pana la urma e mult zgomot pentru nimic. de schimbat pe om nu ai cum sa-l schimbi. e chestie de bun simt. eu nu ma prezint in fata unui om - oricare ar fi el - ca venit de pe camp. dar asta tine de etica mea interna si de respectul pe care mi-l acord. sunt pe stilul nemtesc, platesc cat imi ceri, dar nu ma pune la cadouri. mai citesc p-aici de oameni care duc flori si bomboane samd. foarte bine, nu am nimic cu ei, dar asta nu e un motiv de diferentiere a clientelei. n-o face nimeni din convingere, altele sunt motivele, dar nu o sa intru in detalii aici.

  • Minus 2
Link spre comentariu

  • Oras:the buleni
  • Oras:the buleni

@humanoid: sunt extrem de putine motive sa avem dreptul sa refuzam un client.

Si mi-am adus aminte o faza care se repeta destul de des. Prezentare, clientul se uita indelung si apoi spune: "tu pari suparata! Cu tine vreau sa intru". De ce?!?

 

 

nu am nici cea mai vaga idee despre ce vorbesti. probabil intr-o meserie ca asta dai peste tot felul de personaje, fiecare cu propriile placeri si nevoi.

nu frecventez saloanele de masaj. daca merg, prefer sa merg la o femeie, am impresia unei intimitati mai aproape de adevar. salonul mi se pare o treaba industriala. nu pot sa stau sa ma uit si sa aleg. mi se pare ca jignesc lumea. dar e doar parerea mea, nicicum nu incerc s-o impun.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...