Sari la conținut

Ce reprezinta ejacularea feminina/squirt...


amada®

Deci, ce stii despre squirt?
Care este diferenta dintre squirt-ul fantana vazut in majoritatea filmelor si adevarata ejaculare feminina?
Nu o sa pun alte surse, spun din propria experienta si documentarile din anii trecuti...
Ideea de a ejacula mi-a venit atunci cand mi-am dat seama ca nu pot ajunge la orgasm vaginal, ci doar la cel clitoridian...
Senzatiile intense in timpul actului sexual, care tot escaladau, ma "urcau pe pereti", nu-mi ofereau senzatia de implinire, ci doar o excitare maxima fara finalitate...
Spun sincer, nici acum nu sunt sigura ca orgasmul vaginal exista, imi cunosc foarte bine corpul si mintea, deci acele senzatii de placere extraordinara... nu erau orgasme.
Banuiesc ca multe femei nu fac diferenta, ce sa mai vorbim de barbati, care daca vad ca o femeie geme de placere, sunt convinsi ca ea termina.
Am inceput sa ma documentez...
Primul lucru trebuie stiut ca ejacularea feminina se obtine NUMAI prin stimularea punctului G.
Acel punct, care poate face minuni, este foarte aproape de la intrarea in vagin in partea de sus, daca partenera este cu fata la tine...
Pentru inceput, incearca sa-l gasesti cu degetele.
Masarea trebuie sa fie apasand pe acel punct, nici nu este nevoie sa faci miscari gen dute-vino, ci doar sus-jos, eventual tragand putin spre iesire...
Dupa un timp (de la caz la caz) o sa simti ca locul incepe sa iasa in evidenta, datorita lichidului care se aduna...
Muschii vaginului incep sa se incordeze involuntar...
Asta inseamna ca partenera este deja foarte aproape de final...
Luand in calcul ca degetele vor bloca uretra (lichidul iese pe aceeasi cale ca si urina) partenera va trebui sa te anunte in vre-un fel sau sa-ti scoata degetele atunci cand ejaculeaza...
Rezultatul: Un lichid albicios, mai vascos, fara gust sau miros.
Cantitatea depinde de nivelul de excitare si de durata, adica cu cat mai mult dureaza pana la ejaculare, cu atat mai mult lichid se aduna, deci se elimina...
Acum revin la partea cu confuzia generala...
Punctul G este foarte aproape de vezica.
Daca stimularea se face un pic mai in fata, adica prea adanc, in loc sa stimulezi punctul G, o sa stimulezi vezica, deci oferi senzatia de facut pipi, se va elimina urina cu siguranta.
Aceasta chiar daca este transparenta si filtrata, nu cea de dimineata, tot urina este.
Ca sa fii mai sigur ca nu dai vre-un rateu, cel mai bine este ca partenera inainte de toate sa goleasca vezica.
Diferenta cea mai clara intre ejaculare feminina si urina este culoarea (albicoasa la ejaculare, transparenta sau galbena la urina) si consistenta (mai vascoasa la ejaculare sau apoasa la urina).
Si acum trucuri.
Daca esti cu o femeie, care nu a ejaculat niciodata, aceasta probabil are si un blocaj psihic s-o faca, deci trebuie sa o asiguri ca nu te deranjeaza cu absolut nimic daca elimina, ba chiar asta iti doresti, altfel de jena, chiar daca ii vine, nu o sa ejaculeze.
Prima data s-ar putea sa dureze mai mult, in primul rand va trebui sa-i ceri sa-ti spuna daca nu esti pe punctul G si mai ales daca are senzatia de facut pipi.
Si aceasta este placuta, dar ti-am spus ce rezultat o sa obtii.
Ejacularea se obtine mult mai repede daca faci si cunnilingus simultan, excitarea creste mai repede...
Dupa ce ai obtinut prima ejaculare cu degetele, poti trece si la sex normal, acum stii sigur ce trebuie sa stimulezi.
Pozitii.
Orice pozitie care iti permite sa stimulezi punctul G.
Misionar cu picioarele pe umeri, eventual si o perna/2 sub fundul partenerei. Poti sa apesi usor mai sus de vagin cu mana, in locul unde este punctul G pe interior pentru o stimulare mai buna...
Ea pe burta, tu peste ea, ar trebui sa te tragi un pic mai in fata ca sa dezdoi putin penisul si sa atingi cu capul punctul G.
Forma penisului conteaza.
Daca este indoit in sus, orice pozitie face-to-face o sa fie mai ok, daca se indoaie in jos, alege ceva pe la spate...
Stimularea punctului G o s-o scoata din minti de placere chiar daca nu ejaculeaza, senzatia este similara cu cea de la orgasm, decat ca excitarea tot creste...
Acum, dupa toate experimentele, cand deja stiti amandoi ce si cum, incearca orgasmul clitoridian in acelasi moment cu ejacularea.
Ei, aici ea este cea care trebuie sa faca in asa fel in cat cele doua sa vina simultan.
Cu autocontrol poate amana una sau cealalta pana in momentul in care cele doua vin acelasi timp.
Sa descriu senzatiile? Este imposibil!
Pot sa numar pe degete barbatii cu care am reusit sa fac asta si nu o sa-i uit vreodata!
Apoi dupa orgasm clitoridian, eu as putea sa am altul la un timp cam indelungat si nici nu prea mi-l doresc pe al doilea, dar in schimb pot ejacula iar la un timp destul de scurt, iar si iar pana la epuizare...
Nu spun ca este o regula, mai mult ca sigur difera de la femeie la femeie.
Mi-ar placea ca toti barbatii sa fie mai informati legat de ce reprezinta ejacularea feminina/squirt.
Multi cred ca trebuie sa beau multa apa pentru asta, pe cand eu am grija sa am vizica goala.
Din pacate foarte multi au senzatia ca se obtine cu usurinta si ca nu trebuie sa faca nimic pentru asta.
Unii pur si simplu considera ca eu am o problema pentru ca majoritatea femeilor le asigura ca au terminat vaginal.
Unele pacalesc ca sa se simta barbatul bine, altele nici nu fac diferenta intre o placere extrema in timpul actului sexual si orgasm.
Orgasmul (clitoridian) da senzatia de finalitate, placerea urca si scade la scurt timp, apoi daca vrei altul trebuie sa o iei de la inceput, stimularea punctului G o mentine in continuare excitata, indiferent de cate ori a ejaculat...

 

Sper ca m-am exprimat destul de clar si cu putine greseli gramaticale. :)
Experimentati, merita! :D
:hug1


Recenzie utilizator

Comentarii Recomandate

Am o prietena care ma iubeste tare, tare... pana la mine n-a avut niciodata un orgasm cu adevarat, nici macar unul clitoridian. Ei bine cu multa rabdare i-am oferit cateva orgasme clitoridiane insa problema apare cand vine vorba de cel vaginal. Mi s-a parut interesant articolul tau in prima faza deoarece imi place squirtul iar apoi dupa ce-am citit cateva randuri am dat de expresia "senzatia de pipi". Ei bine aud asta la ea de fiecare data.. da-te jos ca ma trece la baie. Mai la inceput credeam ca pur si simplu sta mai prost cu vezica, ca apoi sa fac cateva researchuri si sa ajung la concluzia ca ea are nevoie de un squirt ca sa poata termina. I-am explicat, i-am aratat, i-am spus ca sa mor daca ma deranjeaza ba chiar ma excita la maxim. Am incercat tot felul de modalitati, ajunge pana aproape de orgasm iar apoi se blocheaza si se opreste.

Stiu ca e ea de vina insa poate ai trecut si tu peste o astfel de stare la inceputul inceputurilor, would you give me a tip for her?

I-as fii dat linkul sa te intrebe ea insa am decis ca nu e cea mai buna ideea avand in vedere ca am un istoric pe aici.

 

cheers

Link spre comentariu

Când poți si ai timp suna-ma ,o sa încerc sa ti explic cum sa procedezi si poate Reușești fără sa mai depindă de voința ei. La mine a fost exact la fel. Pupici

0734758401

Link spre comentariu

Si io cunosc o femeie cu care reusesc sa ajung la squirt, dar mi-au trebuit vreo 6 luni de munca pana am invatat-o sa isi dea drumul... cel mai bine este ca tu sa te educi. 

Trebuie sa fii foarte atent la reactiile ei, sa incercati sa vorbiti sau sa va faceti un semn de intelegere. Eu la inceput am pus-o sa isi tina mana pe capul meu in timp ce o lingeam, sa ma apese sau sa ma traga in functie de cum simte ea, dupa o perioada, am inceput sa o simt, ce i place, cum, unde, stiam daca trebuie sa folosesc un deget sau 2, daca trebuie sa pun si limba sau nu, daca i place sa o apas mai tare sau mai incet, totul vine cu timpul si cu perseverenta.

Trebuie sa comunici foarte bine cu ea, sa-i spui ca e bine sa ejaculeze, ca o sa-i placa, ca pe tine nu te deranjeaza ba chiar iti place. Crede-ma e extra mega super excitant sa te stropeasca lichidul ala caldut si vascos pe fata, pe gura. 

Nu trebuie sa te deranjeze daca se intampla sa mai iasa si pipi... oricum e foarte diluat si aproape ca nu miroase, trebuie sa-i spui si ei ca nu e o problema daca iese si pipi... o sa iasa si altceva la un moment dat. 

Io am ajuns acum ca stiu exact cum sa ma misc si ce sa fac ca s-o fac sa ejaculeze si imi si iese repede, dupa maxim 10 minute de lucru. Uneori pot sa o excit asa de tare, incat sa ejaculeze aproape imediat ce ma apuc de lucru. E foarte mentala ejacularea la femei, daca reusesti sa o exciti maxim cu pupicuri, vorbe, mangaieri, alintari...o sa ejaculeze in cateva secunde dupa ce i-ai pus degetul in pizdulice. 

Senzatia pentru mine ... e foarte faina, imi place s-o simt cum curge pe penisul meu in timp ce ma misc in ea si se prelinge lichidul pe anus si pe coapse, apoi si penetrarea este mai usoara, mai placuta.

Are si dezavantaje, sa pregatesti patul cu paturici de alea care se pun in pat la bebelusi, nu costa mult, sunt impermeabile si te scutesc de la schimbat salteaua de 2 ori pe an :) 

A mea, intr-o partida de sex... poate ejacula si de vreo 10 ori pe ora, daca ma misc bine.... recordul l-am facut odata, in concediu la mare, 37 de ejaculari de la ea.... pe parcursul unei zile intregi. Nu sfatuiesc pe nimeni sa faca "maratoane" de astea, m-a durut penisul o saptamana dupa aia, si aveam cruste pe partile organului de la prea multa frecare.

Cel mai important, repet, la ejacularea feminina este cum stii tu barbatul sa iti iubesti femeia, trebuie sa stii cand vine, cum, sa vorbesti deschis cu ea, sa-i explici si tu ei si ea tie. Trebuie in pat sa aveti o atitudine foarte deschisa, sa faceti sex cu multa placere, fara graba si fara distractii. 

Senzatia este extraordinara, atat pentru barbat cat si pentru femeie, nu se compara cu nimic. Nu am reusit in viata mea decat cu 2 femei sa ajung acolo, dar e faina si calatoria pana acolo. :) 

Sper ca te-am ajutat highgibilan, daca chiar vrei sa ajungi acolo, e la fel de greu ca urcatul everestului, dar merita si e placut urcusul. Dupa ce incepi, o sa vezi ca si sexul o sa se imbunatateasca, daca reusesti sa ajungi cu femeia ta la squirt adevarat iti va manca din palma. 

Link spre comentariu

 Se poate ajunge la squirt si prin folosirea penisului? Eu recunosc ca nu sunt deloc dotat dar mi-as dori sa o pot face fericita.

Link spre comentariu

Abia acum am vazut ca postarea mea a ajuns aici.

 

Alexdobre4566,

Bine punctat! M-a si excitat putin descrierea ta.

Un maraton am avut si eu intr-o seara cu un fost prieten care adora asta, pur si simplu nu se mai satura.

Pana atunci mi-a zis "Vreau sa te fac in asa fel, incat doar cand te gandesti la mine sa ti se inmoaie picioarele!" :D

La vremea respectiva a reusit.

Link spre comentariu

E senzatia de a te duce sa faci pipi fiindca squirt-ul e urina in sine, in timpul actului sexual se aduna urina in vezica si cand ai orgasm elimini urina, s-a demonstrat stiintific ca este urina din vezica :)

Link spre comentariu

:)

Vezica este putin mai in fata (mai adanc) decat punctul G, deci daca stimularea este pe vezica, clar o sa iasa urina.

Si eliminarea urinei este excitanta, dar sa nu o incurcam cu orgasm.

Legat de ce s-a demonstrat stiintific, femeia poseda "prostata feminina".

Asa cum un barbat poate ejacula prin prostata fara stimularea penisului, asa si unele femei ejaculeaza prin stimularea punctului G (prostatei feminine, care de fapt este compusa din  glande capabile sa elimine acel lichid albicios si vascos).

Deci, repet, daca vrei sa fii sigur ca ce va iesi este ejaculare adevarata, fii sigur ca partenera a facut pipi inainte.

Nu in ultimul rand, nu te dezlipi de clitoris, combinatia de orgasm clitoridian cu ejacularea este de retinut pe viata. :)

Link spre comentariu

Numai sfaturi eronate "daca vrei sa fii sigur ca ce va iesi este ejaculare adevarata, fii sigur ca partenera a facut pipi inainte", oricum in timpul actului se aduna urina in vezica chiar daca a urinat de 1000 de ori, deci acea ejaculare e urina 100%

Link spre comentariu

Mafioso esti informat eronat ! Tocmai, s-a dovedit stiintific ca nu e ! Amada are dreptate si e normal, stie despre ce vorbeste !

Link spre comentariu

Numai sfaturi eronate "daca vrei sa fii sigur ca ce va iesi este ejaculare adevarata, fii sigur ca partenera a facut pipi inainte", oricum in timpul actului se aduna urina in vezica chiar daca a urinat de 1000 de ori, deci acea ejaculare e urina 100%

 

E senzatia de a te duce sa faci pipi fiindca squirt-ul e urina in sine, in timpul actului sexual se aduna urina in vezica si cand ai orgasm elimini urina, s-a demonstrat stiintific ca este urina din vezica :)

da aveti dreptate.Squirt-ul (  asa cum ai spuneti )este rezultatul lovirii mai mult sau mai putin  a vezicii urinare cu penisul,degetele,jucarii ....

Link spre comentariu

din p.d.v anatomic nici orgasmul clitoridian nici cel vaginal n duce la asfel de expulzii cantitative asa cum se incearca  credibilitatea privitorului in filme,pictoriale etc. pt adulti

Link spre comentariu

Am o prietena care ma iubeste tare, tare... pana la mine n-a avut niciodata un orgasm cu adevarat, nici macar unul clitoridian. Ei bine cu multa rabdare i-am oferit cateva orgasme clitoridiane insa problema apare cand vine vorba de cel vaginal. Mi s-a parut interesant articolul tau in prima faza deoarece imi place squirtul iar apoi dupa ce-am citit cateva randuri am dat de expresia "senzatia de pipi". Ei bine aud asta la ea de fiecare data.. da-te jos ca ma trece la baie. Mai la inceput credeam ca pur si simplu sta mai prost cu vezica, ca apoi sa fac cateva researchuri si sa ajung la concluzia ca ea are nevoie de un squirt ca sa poata termina. I-am explicat, i-am aratat, i-am spus ca sa mor daca ma deranjeaza ba chiar ma excita la maxim. Am incercat tot felul de modalitati, ajunge pana aproape de orgasm iar apoi se blocheaza si se opreste.

Stiu ca e ea de vina insa poate ai trecut si tu peste o astfel de stare la inceputul inceputurilor, would you give me a tip for her?

I-as fii dat linkul sa te intrebe ea insa am decis ca nu e cea mai buna ideea avand in vedere ca am un istoric pe aici.

 

cheers

Link spre comentariu

pentru a atinge orgasmul vaginal atat d-voastra cat si prietena  trebuie sa gasiti pozitia coitului .Multe femei nu pot avea orgasm vaginal cu partenerul deasupra, ci  in decubit lateral drept sau stang(ea culcata pe partea dreata sau stanga) tinuta in brate si penetrata prin spate , atinsa cu degetele very gently( pt ca  va place sa vorbiti  engleza) pe clitoris si labii. Incercati si asa.Nu exista o vina anume ci doar o descurajare fie de o parte sau cealalta.Trebuie incercat si o sa reusiti

Link spre comentariu

Punctul G  este centrul emotional la femeie echivalentul prostatei la barbat.Sub punctul G se afla glandele Skene responsabile cu fabricarea acelui lichid vascos dupa care sunt doritori barbatii eliminat de clitoris(un pseudopenis ramas in stare incipienta la femeie)

Link spre comentariu

Am încercat sa ii ofer un squirt prietenei mele, dar nu reușesc. Orgasmul ei consta în, îndepărtarea mea din zona vagonului. Oare nu fac ceva ce nu este bine? Ea se simte foarte bine, dar as fi vrut cu squirt

Link spre comentariu


Vizitator
Asta este acum închisă pentru comentarii

×
×
  • Creează nouă...