Sari la conținut

dragoste la intimplare


maladetz

Ce vreau sa-ti spun acum la despartirea totul si nimica oricum pentru tine nu stiu daca mai conteaza sau ce mai conteaza poate ca ai avut dreptate ca totul nu este decat desertaciuneâ. Insa asa suntem construiti noi oamenii, probabil ca asta e misiunea pe care o avem aici pe Pamantâni sa speram, sa visam, sa Traim. Viata e ceva unic, asa buna sau rea cum este. Sunt multe lucruri pe care nu le putem intelege si pe care de fapt nici nu trebuie sa le intelegem, ci doar sa le traim. Numai ca fiecare traieste altfel, unii mai intens, altii mai putin intens si altii deloc...si nu suntem noi oamenii in stare sa-i judecam pentru asta. Oricum fiecare va plati candva pentru faptele sale bune sau mai putin bune. Pentru mine nu conteaza cat o sa traiesc ci cat de intens traiesc. Poate ca o fi un blestemâta sau de ce nu o binecuvantare niciodata nu am putut sa fac lucrurile pe jumatate, in orice m-am implicat am pus mult, mult suflet, am incercat sa dau tot ce am avut mai bun in mine, indiferent daca a fost vorba de sentimente, de lucruri importante pe care le-am facut sau de cele mai banale. Intodeauna am simtit totul cu asa o intensitate de mare, ca de multe ori ajungeam sa tresar de fericire numai la vederea unui camp cu flori, a unei ganganii minuscule, a unui rau, a unui copac inflorita poate ca-ti pare ca nu sunt normal, dar ce sa fac, asa sunt eu. Nu vreau acum sa ma explic, sa te fac sa intelegi despre mine lucruri care nu se vad, vreau doar sa te ajut sa ma cunosti mai bine ca sa ma poti ierta. Da , am spus bine sa ma poti ierta pentru ca te-am facut sa ma simti ca pe o povara. Nu am avut nici o clipa in gand lucrul asta, dar daca s-a intamplatâ imi pare sincer rau si cred ca, daca acum iti vine greu s-o faci poate cu timpul o sa reusesti. Oricat de intelepta ai fii, nu incerca sa judeci oamenii  fiecare om e unic in felul sau si intelege sa-si traiasca viata asa cum considera ei, bineinteles fara a impovara pe altii. Sincer imi pare rau ca nu te-am inteles , ca te-am ranit ... iarta-ma... si-ti spun lucrul asta din suflet. Nu te acuz ca poate uneori mi-ai dat sperante desarte, pentru ca asa am simtit lucruri pe care altfel nu le-as fi cunoscut poate niciodata...Tare mult as vrea sa stiu ce se ascunde cu adevarat in sufletul tau, dar oricum asta nu mai conteaza. Chiar daca poate ai facut o greseala candva, esti datoare sa inveti ceva din asta pentru a nu o mai repeta. Lumea in care traim e astfel facuta ca intr-o clipa ate poti ridica la cer iar in secunda urmatoare sa te gasesti in centrul Pamantului. Ea nu are inceput si nici sfarsit chiar daca uneori poate credem noi ca e sfarsitul, intotdeauna gasim in noi puterea de a ne ridica si de a merge mai departe . Oricat am suferi de mult la un moment dat pentru ca cineva ne-a ranit, ne dam seama intr-un tarziu ca pana nu iertam nu ne putem elibera de suferinta. Poti sa ma judeci in ce fel vrei  sa vezi intai daca nu cumva aceleasi greseli se afla si in viata ta si abia apoi arunca piatra. Eu unul nu ma simt vinovat ceea ce am simtit, simt si voi simti in viitor, sunt lucruri numai ale mele, secretele mele daca pot sa spun asa si care pana acum nu m-au impiedicat in nici un fel sa fac ceea ce trebuie. Nici macar nu mi-am pus problema sa destram casnicia cuiva(a ta cu Denis). Eu cred ca din tot ce se intampla, din toata zbaterea asta pe care suntem nevoiti s-o suportam pentru a trai si a ne achita de sarcini, nu ramanem pentru noi decat cu ceea ce avem cu adevarat in suflet asta e adevarata noastra avere. N-o sa incep din nou sa-ti spun ce simt.Asta chiar ca de acum inainte va fi numai problema mea nu vreau sa mai impovarez pe nimeni cu prostiile mele Inca o data te rog sa ma ierti pentru necazurile pe care ti le-am pricinuit prin faptul ca te-am iubitâ te rog sa-ti continui viata alaturi de familia ta, sa fii fericita. UITA-MA SI IARTA-MA!!!

 

P.s.: chiar cred ca unii oameni sunt facuti unul pentru celalalt, am simtit asta de cand te-am cunoscut. Dar mai greu e sa ramana impreuna.
Dupa atat de mult timp mi am intalnit jumatatea perfecta,omul care ma completa ,care ma intelegea si cu care simteam ca imi doresc sa raman toata viata . Ce ironic ca viata mi a furat tot ce iubeam mai mult iar soarta s a pus contra noastra ,desi am trecut prin multe obstacole viata ne a demonstrat ca nu i momentul nostru,cel putin nu acum . Am crezut ca putem lupta si ca tot o sa fie bine ,am sperat pana in ultima clipa ca noi putem depasi orice insa nu a fost asa . Greselile trecutului ne au costat enorm . Dragostea e cel mai frumos sentiment ,iubeste si fii mai buna .. Sper sa ne ragasim peste luni,ani si sa ne reluam povestea de dragoste . Te iubesc .
Cand esti ranit - urasti. Cand urasti - Incerci sa uiti. Cand insa ca dragostea e ca un cer: Cand iubesti - esti si incerci sa uiti - incepe sa-ti fie dor. Si cand incepe sa-ti fi dor, te indragostesti din nou. Ai fost ceva ce mi-am dorit. Prin toate incercarile prin care am trecut mie greu sa iubesc si doar atunci cand suferi doar suferinta tot te face om.Viata ne duce in multe locuri,trecem prin multe,poate timpul si destinul La inceput... credeam ca suntem doar prieteni, desi in adincul inimii simteam ca totul e mult mai profund.
Pentru ca te iubesc mult..!!Am avut o poveste scurta..dar pentru mine a ramas o amintire de neuitat
Nici acum nu pot uita amintitrile ,cele mai frumoase amintiri din viata mea pe care le-am petrecut ⤠nu pot uita nici acum sarutul ,primele noastre intalniri,primele noastre nopti ⤠si multe altele. Dragostea pe care o port acestei fete este imensa,ii multumesc mereu bunului Dumnezeu pentru tot,pentru cadoul cel mai frumos din viata mea pe care mi l-a oferit. Gesturile si vorbele ei imi ajung la suflet mereu. Ea frumoasa mea , este dragostea,viata ,inima,sufletu si tot ce am mai scump. Ea este persoana de care nu pot sta,Ea este cea care m-a invatat multe lucruri ,ea este cea care ma face cel mai fericit.Am nevoie de ea ca de aerul pe care il respir. Imi doresc cel mai mult sa nu o pierd niciodata,imi este cel mai frica de asta,pentru ca nu mi-as vedea viata fara ea. O iubesc enorm nu am cuvinte sa exprim iubirea pe care o port,adevarul este ca si merita,ce fel de fata mai este ca ea ,asa de perfecta. !

 

Te iubesc enorm fetita mea ,te ador


Recenzie utilizator

Comentarii Recomandate

Nu sunt comentarii de afișat



Vizitator
Asta este acum închisă pentru comentarii

×
×
  • Creează nouă...