Sari la conținut
  • intrare
    1
  • comentarii
    9
  • citiri
    3.783

Cum am ajuns aici


stefan63

2.867 citiri

Am decis să scriu și eu câteva cuvinte despre "povestea mea" și motivele pentru care sunt aici:

 

Până acum vreo 2 ani am avut o relație de 5 ani și credeam că mi-am întâlnit “jumătateaâ€â€¦ La un moment dat ne-am plictisit de tot și am decis că e mai bine să ne despărțim. Odata cu EA, mi-am pierdut și o parte din încrederea în mine astfel că m-am trezit din “vis†și în realitate devenisem un tip timid și axios într-o lume plină de cocalari. A urmat apoi o serie de alte câteva relații de scurtă durată în care nu mă regăseam și pe care am decis să le închei de fiecare dată, brusc, fără explicații, pentru că “așa a vrut muschiu’ meuâ€.

 

Următoarea etapă a fost cea de tristețe pentru că realizam că lumea plină de cocalari deteriorează puțin câte puțin calitatea societății în care trăiam. Astfel, majoritatea fetelor bune, fiind asaltate în continuu de cocalari și analfabeți, nu prea mai au chef (nu sunt atrase) să stea de vorba nici cu băieți serioși și cu bun-simț. Dacă te bagi în seamă astăzi cu o fată într-un loc public, prima tendință este ca ea să te trateze ca pe un ciudat și să te respingă, înainte ca măcar să își dea o șansă să te cunoască. Sau poate ele își doresc să fii mai cocalar, celebru sau să conduci o mașină mai scumpă decât cea pe care o ai. Se mint pe ele însele și îi mint și pe alții că își doresc un băiat “cuminte, serios și aranjat†când în realitate sunt atrase de “șmecherași†cu floci pe față sau de burtoși libidinoși, contând mai mult “vrăjeala†și mai puțin caracterul, principiile, fundamentele. Le place în același timp să refuze, fără drept de apel, doar pentru că au simțit miros de slabiciune din partea celui care încearcă să le abordeze. Și cu cât refuză mai mult cu atât încrederea lor de sine crește și li se pare că le crește și valoarea.

 

Eu personal, îmi pierd câte un pic din încrederea în mine de fiecare data când sunt refuzat sau nebăgat în seamă de câte o femeie care îmi place. Din fericire, însă, am găsit un leac pentru aceasta problema.

 

Curvele sunt unul dintre cele mai bune lucruri care “au apărut în viața mea†în ultima vreme și una din cele mai utile distracții pentru care un bărbat merită să plătească. Ele m-au făcut să îmi schimb complet perspectiva asupra “iubirii†și chiar asupra vieții și, vorba unui coleg de forum, atâta timp cât le plătesc sunt ale mele și le iubesc :) Timid fiind, primele dăți a fost mai dificil, în sensul că eram cam respingător și îmi era rușine să le f.t cum trebuie. Dar mergând de câteva ori, mi-am dat seama că timiditatea mea dispăruse și eram în stare să le ating și să le f.t ca un bărbat adevărat. ÃŽn puținele mele aventuri de sex plătit am întâlnit femei inteligente, cu facultate, cu care aș fi putut vorbi ore în șir fără să mă plicitisesc, care ar fi putut participa la un concurs de miss și de care m-aș fi putut îndrăgosti. ÃŽmi mai plac curvele și pentru că sunt sincere și directe, spun și arată ceea ce vor, comparativ cu alte femei care care se ascund după degete și fac pe prințesele virgine și neprihănite.

 

Astăzi nu mai sunt foarte timid și anxios, pot vorbi cu orice femeie fără să îmi mai pese așa mult dacă mă refuză sau nu, îmi place să plătesc și să f.t câte o curvă bună când am chef, iar în același timp să îmi caut jumătatea capabilă să mă facă să renunț la acest viciu și să o f.t numai pe ea :) Ce-i drept sunt și pretențios.. Poate mai pretențios decât merit, dar dacă nu mă atrage, nu pot fi cu ea și prefer să rămân cu “fetițele†de aici..

  • Like 3

9 Comentarii


Comentarii Recomandate

oןʎ

Postat

Frumos ai scris.

Dar eu nu te cred ( ca nu mai esti timid) pana nu scrii  FUT in loc de f.t

 

Daca aici, intr-un mediu virtual nu poti scrie cuvantul  FUT, nu sunt prea convins ca il poti folosi intr-o conversatie cu o fata.

stefan63

Postat

Asta e, nu am obiectiv sa ma crezi :)

oןʎ

Postat

Bine, te cred pe cuvant daca scrii cuvantul FUT :))) 

Sa te vad:))

stefan63

Postat

Sa ma FUT in el de cuvant :)) Multumit ? :))

quasim

Postat

Foarte frumos scris! Gandesti foarte matur, ceea ce e de apreciat.

Cum ai ajuns aici, am inteles...Totul e sa nu ramai pe aceste nisipuri mishcatoare (am scris astfel, din cauza aiurelii care sterge automat anumite combinatii de litere).

maxtry

Postat

plm... probabil ca toti barbatii isi pierd din zvac dupa o relatie in care "au investit", prin urmare sunt de acord cu tine... curve sunt cel mai bun lucru de la laba incoace :D

oןʎ

Postat

Acum te cred :))))))

 

Sa ma FUT in el de cuvant :)) Multumit ? :))

adrianb83

Postat

Foarte sincer postul tau, acelasi sentiment il am si eu acum, vin dupa o relatie care a durat 7 ani.

Te cam schimba situatia asta, in primul rand nu stii ce sa mai crezi si incotro sa o apuci.

Oricum in prima faza sigur o apuci pe site-ul asta :) cum se intampla si la mine.

the_engineer

Postat

Apocalipsa femeilor (pamflet)

vin dupa 7 relatii (fiara apocaliptica cu 7 capete) si mama a fost ea insusi cel de-al optulea cap, 5 au căzut, una mai e si urmatoarea cand va veni va sta putina vreme pt ca e escortă

 

da, curvele sunt bune dar totul e de fațadă, relațiile avute m-au convins că nu e bine sa oferi nimic unei femei in afara de bune maniere si conversatii usoare gen trecerea timpului (cat mai scurte), prieteniile trebuie sa fie cat mai superficiale (amicitii, corespondente electronice, rare), un barbat trebuie sa aiba o relatie serioasa (cu contract) cu o singura femeie si atat. Cand apar relatii cu amante, escorte (pe langa sotie) relatia cu sotia e moarta, sotia ar trebui inlaturata (pensie alimentara si la revedere, multumesc pt servicii), dar saracia ne tine legati in melange a troi deloc sanatoase. Doar acele relatii sunt sanatoase, care pornesc ca indragostiri din tinerete, si indragostirea e reciproca, insotita de colaborare din ambele directii (nu fite, nu jocuri de putere). Ce a venit pe pulă, se duce pe pulă, inclusiv copiii rezultati din pula-n pizdă!

×
×
  • Creează nouă...